» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

5 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 5 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Si dhe sa e vlersoni shoqerine?

Shko poshtė

Si dhe sa e vlersoni shoqerine?

Mesazh nga ylli prej Fri 02 May 2008, 19:55

per mendimin tim shoqeria eshte e"shejte
eshte e" pa krahasushme
avatar
ylli

Shteti : kudo qč kčrkon atdheu
Postime : 555
Kyējet nė forum : 11084
Regjistruar mė : 12/04/2008
Profesioni : i imi

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si dhe sa e vlersoni shoqerine?

Mesazh nga MANDI prej Fri 02 May 2008, 22:55

per mua shoqeria eshte dicka e shtrenjet qe nuk gjendet lehet
por gjithmon behet fjale per shoqeri te sinqert dhe jo shoqeri sa per te mbushur gojen me kete fjal

sot po ndodhin shume zhgenjime nga shoqeria dhe e kemi te veshtir se kujt duhet ti themi vertet dhe kujt sduhet ti themi vertet shoke apo shoqe

MANDI

Shteti : TIRANE
Postime : 286
Kyējet nė forum : 11056
Regjistruar mė : 19/04/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si dhe sa e vlersoni shoqerine?

Mesazh nga ylli prej Sat 03 May 2008, 15:06

ne rrall te par shoqeria duhet rrespektuar shum ,,
sepse shoqeria eshte ajo qe ti rrit vlerat si njeri dhe ti ule ato , por kur nje njeri kur nuk jep as gje per shoqerin , ai nuk munde te futet kurr ne te , sepse ajo eshte e"shtrejt dhe e" shejt ,
avatar
ylli

Shteti : kudo qč kčrkon atdheu
Postime : 555
Kyējet nė forum : 11084
Regjistruar mė : 12/04/2008
Profesioni : i imi

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si dhe sa e vlersoni shoqerine?

Mesazh nga MANDI prej Sun 04 May 2008, 23:10

une mendoi qe per shoqerin jepni ne ate boten reale dhe jo ne kete boten virtuale e cila quhet internet sepse nuk ja vlen te japesh per kete shoqeri sepse nuk merr as cerekun e asaj qe jep personalisht por merre vec se zhgenjime dhe nervozizem

MANDI

Shteti : TIRANE
Postime : 286
Kyējet nė forum : 11056
Regjistruar mė : 19/04/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si dhe sa e vlersoni shoqerine?

Mesazh nga stupenda prej Mon 05 May 2008, 16:45

Shoqeria mendoj se eshte gjera me e cmuar qe mund te ekzistoj kur eshte e sinqert, mendoj se c'do gje nderrohet ne jete si i dashuri apo burri po shoqerin e sinqert e ke gjithmon prane ne c'do moment dhe une jap shume per shoqerin dhe kam marr gjithmon shume deri tani me vone se di.
avatar
stupenda

Shteti : itali
Postime : 38
Kyējet nė forum : 11367
Regjistruar mė : 10/01/2008
Profesioni : sekretare

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si dhe sa e vlersoni shoqerine?

Mesazh nga Naki prej Mon 05 May 2008, 17:00

MANDI shkruajti:une mendoi qe per shoqerin jepni ne ate boten reale dhe jo ne kete boten virtuale e cila quhet internet sepse nuk ja vlen te japesh per kete shoqeri sepse nuk merr as cerekun e asaj qe jep personalisht por merre vec se zhgenjime dhe nervozizem
Mendoj se pak me nje nervozizem po replikon por ne pergjethesi pranoj repliken tende.
Njohja ne boten reale eshte shume e kufizuar miku im dhe aty nuk bene pjese bota virtuale. Kjo qe ti e quan bote virtuale ka plot surpriza por ka edhe plote te mira. Une nga kjo bote virtuale njof shume miq qe sot e kesaj dite jemi vertet miq dhe shume shume te afert. Nuk do ceku emra por do jap ca keshilla. "Nje mike imi nga bota virtuale"siq e quan ti ne vend se te shprehte zemrimin ose urrejtjen ose cfardo tjeter kerkoi ndihmen dhe keshillen duke u prezentuar me shume dinjitet. "Une jak ky/kjo dhe une jam keshtu keshtu mund te me ndihmosh?" Cfar ndihmova une? Shume pak me nje fjale "Do jem pran teje me aq sa mundem dhe do jem vertet miku juaj"... dhe ashtu eshte dhe do mbtet....
Zhgenjim dhe nervozizem merr vetem atehere kur dikujt i jep te njeten gje.Akoma eshte ajo poverba "cka mbjell korre... mbolle miser do korresh miser e jo grure ".
Faleminderit
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19106
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si dhe sa e vlersoni shoqerine?

Mesazh nga Interesant prej Mon 05 May 2008, 17:07

Shoqeria per mua eshte nje gje e madhe, dhe jo gjithkend mund ta kesh shok sot, pa marr parasysh te jete shok permes internetit apo ne ndonje menyre tjeter.
avatar
Interesant

Shteti : Pejė
Postime : 4173
Kyējet nė forum : 13727
Regjistruar mė : 02/03/2008
Profesioni : Jurispodenca

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si dhe sa e vlersoni shoqerine?

Mesazh nga MANDI prej Mon 05 May 2008, 20:38

Naki shkruajti:
MANDI shkruajti:une mendoi qe per shoqerin jepni ne ate boten reale dhe jo ne kete boten virtuale e cila quhet internet sepse nuk ja vlen te japesh per kete shoqeri sepse nuk merr as cerekun e asaj qe jep personalisht por merre vec se zhgenjime dhe nervozizem
Mendoj se pak me nje nervozizem po replikon por ne pergjethesi pranoj repliken tende.
Njohja ne boten reale eshte shume e kufizuar miku im dhe aty nuk bene pjese bota virtuale. Kjo qe ti e quan bote virtuale ka plot surpriza por ka edhe plote te mira. Une nga kjo bote virtuale njof shume miq qe sot e kesaj dite jemi vertet miq dhe shume shume te afert. Nuk do ceku emra por do jap ca keshilla. "Nje mike imi nga bota virtuale"siq e quan ti ne vend se te shprehte zemrimin ose urrejtjen ose cfardo tjeter kerkoi ndihmen dhe keshillen duke u prezentuar me shume dinjitet. "Une jak ky/kjo dhe une jam keshtu keshtu mund te me ndihmosh?" Cfar ndihmova une? Shume pak me nje fjale "Do jem pran teje me aq sa mundem dhe do jem vertet miku juaj"... dhe ashtu eshte dhe do mbtet....
Zhgenjim dhe nervozizem merr vetem atehere kur dikujt i jep te njeten gje.Akoma eshte ajo poverba "cka mbjell korre... mbolle miser do korresh miser e jo grure ".
Faleminderit

ktu qendron puna e kesaj bote virtuale sepse te gjith me fjal jemi yje kurse ne vepra reale sdalin ashtu sic ke fol ti
dhe mua sma ha mendja zoti administrator sepse sjam miku yt m.q.s ra fjala se ma ke thene me laret qe ti te besh vertet ato cka ke shkruar ketu me kaq frymezim kam halle se dhe ti mund te jesh nder ata persona te cilet flasin e flasin ne forume dhe dalin si me te sinqertet por ne te vertet je ti ai qe shoqerin sdi ta respektosh

me fal qe te permenda ty ne kete rast por thjesht ti me ke replikuar dhe te morra si shembull

ne boten virtuale asnjeri nuk eshte i sinqert ato cfare shkruan por shikohet ne rastet me ekstreme kur ate njeri e provon se vertet e respekton shoqerin

mos u shtirni ne syte te tjereve se nuk ka lezet sepose te gjith e njohim kete bote

MANDI

Shteti : TIRANE
Postime : 286
Kyējet nė forum : 11056
Regjistruar mė : 19/04/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si dhe sa e vlersoni shoqerine?

Mesazh nga Naki prej Mon 05 May 2008, 22:06

Eshte normale te kem te drejten te zgjedh lali dhe kam kete mundesi po ne rastin tend deshtove me vjen keq por deshtove sepse kujto pak te kujtohet me siguri "Ta dije se ishte Naki ketu nuk do vija ... " dhe si mund une te kem pastaj mik ? kete ta lidha si pergjigje ne citatin tend (ti mund te jesh nder ata persona te cilet flasin e flasin ne forume dhe dalin si me te sinqertet por ne te vertet je ti ai qe shoqerin sdi ta respektosh) Very Happy

Nuk shtirem ne syt e askujt une bej ate qe me pelqen dhe ate qe bej une ai/ajo e merr vetem nese i pelqen keshtu e ka bota virtuale shoki.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19106
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si dhe sa e vlersoni shoqerine?

Mesazh nga mirela prej Mon 05 May 2008, 23:05

Shoqeria esht shum e rendesishme ne jete pa te ska kuptim asgje pastaj shoqeria ndahet ne 2 grupe ne ate shum te afert dhe ate shoqeri me pak te afert ktu hyn dhe shoqeria virtuale i respektoi te dyja njelloi kis

firma.................................................................................................................................................................................
We've never been so many, we've never been so alone.
There's a sucker born every minute.
Life is short: forgive quickly, kiss slowly.
Imagination is more important than knowledge.
avatar
mirela

Shteti : N'TOK TIME
Postime : 823
Kyējet nė forum : 11471
Regjistruar mė : 29/11/2007
Profesioni : studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si dhe sa e vlersoni shoqerine?

Mesazh nga Geri prej Wed 08 Apr 2009, 22:23

Shoqerin e vleresoj me shum se cdo gjo se vetem shoqerija esht ajo qe te perkrah per gjithcka
avatar
Geri
Admin

Shteti : Ne zemer te forumit
Postime : 7161
Kyējet nė forum : 16056
Regjistruar mė : 16/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si dhe sa e vlersoni shoqerine?

Mesazh nga Erona prej Thu 09 Apr 2009, 08:18

shoqeria per mua eshte mbi te gjitha, e vleresoj shume shoqerine qe kame sepse per mua jane qdo gje, vetem shoqeria e mire te gjendet pran ne ditet e veshtira atehere kur me se shumti kemi nevoj
avatar
Erona

Shteti : Kosove
Postime : 565
Kyējet nė forum : 10623
Regjistruar mė : 24/03/2009
Profesioni : mjekesi

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si dhe sa e vlersoni shoqerine?

Mesazh nga Naki prej Fri 10 Apr 2009, 13:20

E vlersoj ashtu siq me vlersojne mua as me shume as me pak. Shoqeria e sotme eshte shoqeri e Interesit jo ne 100% por ne nje mase bukur te madhe. Ne perqindje shume te vogel sot gjindet shoqeria e mirfillte. Njeriu nuk mund te jetoje dot pa shoqeri kjo eshte shume e vertete dhe nganjehere shkaku i kesaj ulim koken dhe durojme shume gjera duke thene ne vete " Hajt mo se behet mire flet e flet dikur i mbyllet ndoshta ajo goje mos ta prishi shoqerine " ....
Mos te harrojme se edhe shoqeria eshte nje pjese e jetes andaj duhet te vlersohet por vlerso aq sa ajo te vlerson ty.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19106
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si dhe sa e vlersoni shoqerine?

Mesazh nga Kle@Love prej Fri 10 Apr 2009, 16:29

shoqeria esht nje gje qe e vlersoi neqoftese esht shoqeri e vertete edhe e sinqerte

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17460
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si dhe sa e vlersoni shoqerine?

Mesazh nga blina prej Fri 10 Apr 2009, 16:32

Eh shoqerin e kam vlersu shume mirpo vetem jam zhgenjy nga ajo shoqeri.

blina

Shteti : Republika e Kosoves - Janjeve
Postime : 704
Kyējet nė forum : 11441
Regjistruar mė : 28/02/2008
Profesioni : mesuese.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si dhe sa e vlersoni shoqerine?

Mesazh nga Drini prej Fri 10 Apr 2009, 16:35

blina shkruajti:Eh shoqerin e kam vlersu shume mirpo vetem jam zhgenjy nga ajo shoqeri.

Plotesisht i pajtimit me ty blina sepse edhe mua me ka ndodhur njesoj/...
avatar
Drini

Shteti : Republika e Korruptuar e Kosoves
Postime : 1629
Kyējet nė forum : 11684
Regjistruar mė : 01/04/2009
Profesioni : Inxhinier Mekanik/Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si dhe sa e vlersoni shoqerine?

Mesazh nga Erona prej Sun 12 Apr 2009, 10:53

shoqerine e vlersoj shume po ashtu edhe ata me vlersojn mua , kam shoqeri shume te mire te cilet e kan deshmuar veten,se si thone miku i mire te gjendet ne dite te veshtire
avatar
Erona

Shteti : Kosove
Postime : 565
Kyējet nė forum : 10623
Regjistruar mė : 24/03/2009
Profesioni : mjekesi

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si dhe sa e vlersoni shoqerine?

Mesazh nga Rrezon@ prej Tue 14 Apr 2009, 02:21

E vleresoj dhe e dij ke kam mik, kam pase raste te veshtira dhe me kane bere te ndjehem mire !

firma.................................................................................................................................................................................
Nuk jam une qe te mendoj, je ti qe me vjen ne mendje !♥Smile
avatar
Rrezon@

Postime : 1428
Kyējet nė forum : 11452
Regjistruar mė : 27/05/2008
Profesioni : ekonomiste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si dhe sa e vlersoni shoqerine?

Mesazh nga Erona prej Tue 14 Apr 2009, 07:42

shoqeria per mua jan gjeja me e shtrenjte pas familjes
avatar
Erona

Shteti : Kosove
Postime : 565
Kyējet nė forum : 10623
Regjistruar mė : 24/03/2009
Profesioni : mjekesi

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si dhe sa e vlersoni shoqerine?

Mesazh nga Kle@Love prej Wed 15 Apr 2009, 15:22

e vlersoi shume ne realitet

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17460
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si dhe sa e vlersoni shoqerine?

Mesazh nga LumLumi prej Wed 15 Apr 2009, 18:06

Miqėsi te reja bė, por mos i harro tė vjetrat !
avatar
LumLumi

Shteti : Uskana
Postime : 915
Kyējet nė forum : 11123
Regjistruar mė : 24/03/2009
Profesioni : Gjithė kohėn me libra

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si dhe sa e vlersoni shoqerine?

Mesazh nga Drini prej Wed 15 Apr 2009, 18:36

Miqesine e vleresoj si nje pasuri te cmuar qe e humb leht, por e fiton shume veshtire
avatar
Drini

Shteti : Republika e Korruptuar e Kosoves
Postime : 1629
Kyējet nė forum : 11684
Regjistruar mė : 01/04/2009
Profesioni : Inxhinier Mekanik/Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si dhe sa e vlersoni shoqerine?

Mesazh nga shaban cakolli prej Wed 15 Apr 2009, 21:16

mbi te gjitha shoqeria
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13803
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si dhe sa e vlersoni shoqerine?

Mesazh nga Genci-fr prej Sun 07 Jun 2009, 03:13

mos e shiqo veten ne pasqyr, por shiqo ne shoqri aty do ta gjesh veten tende.
sepse ne qoftese eke shoqrin te moralshem padyshim qe je edhe ti.

Genci-fr

Shteti : kosov
Postime : 467
Kyējet nė forum : 10349
Regjistruar mė : 02/06/2009
Profesioni : ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si dhe sa e vlersoni shoqerine?

Mesazh nga Vizitor prej Sun 07 Jun 2009, 12:25

Ne radhe te pare shoqerine e vleresoj nga bagazhi qe ka, kultura,sjellja.Nese i ka keto eshte e lehte ta quaj shoqeri.Nuk jam tip qe krijoj shoqeri , mabj shume rezerva dhe fjalenn mik/ mike shume rralle e perdor.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si dhe sa e vlersoni shoqerine?

Mesazh nga shaban cakolli prej Sun 07 Jun 2009, 13:10

shoqeria duhet vleresohet,eshte shume veshtire te gjindet sot
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13803
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si dhe sa e vlersoni shoqerine?

Mesazh nga Morena prej Fri 11 Dec 2009, 18:24

Varet nga lloji i shoqerise.Nese me te vertete eshte e sinqerte dhe te do vertet si shoqe...eshte nje sentiment shume i bukur dhe ai i te qenit i dashur nga ana shoqerore.Por ka shume raste qe shume vete kane mbetur te zhgenjyer nga shoqeria...dhe nese e kane konsideruar dicka te sinqerte apo te afert,me te cilen mund te kene ndare gjithcka.Une per vete kam patur dhe kam pjese dhe nga e para(e sinqerta)dhe nga e dyta(qe me kane dhene zhgenjime)...

firma.................................................................................................................................................................................
Nje i zgjuar ndryshon mendje...kurse budallai kurre...
Glitter Graphics

avatar
Morena

Shteti : Mrena per mrena rruzullit toksor
Postime : 133
Kyējet nė forum : 9446
Regjistruar mė : 26/11/2009
Profesioni : S'kam

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si dhe sa e vlersoni shoqerine?

Mesazh nga Vizitor prej Fri 11 Dec 2009, 20:31

Nese do flasim per shoqeri ne net, mund te gabohet ne konkluzionet e nxjerra, sepse ketu jepet maksimumi te shfaqesh me vlera, i dashur, i qete.Ketu harrohet cfare eshte vlere dhe antivlerat mbizoterojne.Ketu te gjithe ne shkrime ju drejtohesh me mik/mike.Kur ne krahun tjeter fjalet me te keqia degjon per ata qe ju je drejtuar me mik.
Kur shoqeria te ka mesuar dhelperite qe ju ke bere e ke me te lehte te krijosh nje shoqeri virtuale me fjale boshe,por qe dhe ketu dhelperite kuptohen sado te stisura bukur te jene ato.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si dhe sa e vlersoni shoqerine?

Mesazh nga Vizitor prej Sat 12 Dec 2009, 13:55

Shoqerin e mir dhe te shendosh i vlersoj shum ku do qe jan, ndersa per ata q e mundohen me te ba keq dhe un jam e keqe me ta.
Jam e mire me te miret ,e jam e keqe me te kqinjet!!!!

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si dhe sa e vlersoni shoqerine?

Mesazh nga olsaaa prej Sat 12 Dec 2009, 16:58

Aq sa vlejnė javė jap maksimumin, Respekt per shoqrin

firma.................................................................................................................................................................................
https://www.youtube.com/watch?v=b3H4P7zvsXk

TE DUA ZEMRA IME E VOGEL
avatar
olsaaa

Shteti : Prishtina
Postime : 1552
Kyējet nė forum : 11245
Regjistruar mė : 25/08/2009
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si dhe sa e vlersoni shoqerine?

Mesazh nga vistor2 prej Mon 14 Dec 2009, 11:25

Nuk duhet ta harrojmė dhe nuk mundemi ta mohojm se shoqėria ėshtė pjesė e jetės. Pra siq i ka jeta pengesat, tė mirat dhe tė kėqijat ashtu edhe shoqėrija i ka.Nė tė vėrtetė, ne po jetojmė nė suazėn e njė epokė tė re sociale, ngaqė ēdo ditė e mė shumė jemi duke u futur thellė nė konturet e njė shoqėrie tė lirė, e cila ėshtė e detyruar tė pėrballet fort me “sikletet e qytetėrimit” modern.

firma.................................................................................................................................................................................
Duhet tė shkruajmė e tė flasim me zemėr tė pastėr, me sinqeritet, me vetėdije kombėtare, me ndėrgjegje njerėzore, me mendje tė kthjellėt dhe me logjikė tė shėndoshė. Vetėm kėshtu thuhet e vėrteta dhe triumfon drejtėsia.

vistor2

Shteti : Kosovė
Postime : 260
Kyējet nė forum : 12012
Regjistruar mė : 16/11/2007
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si dhe sa e vlersoni shoqerine?

Mesazh nga Vizitor prej Mon 14 Dec 2009, 21:38

aq sa me vlersojn ata mua

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si dhe sa e vlersoni shoqerine?

Mesazh nga Drini prej Mon 14 Dec 2009, 21:54

Mesatarisht
avatar
Drini

Shteti : Republika e Korruptuar e Kosoves
Postime : 1629
Kyējet nė forum : 11684
Regjistruar mė : 01/04/2009
Profesioni : Inxhinier Mekanik/Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si dhe sa e vlersoni shoqerine?

Mesazh nga Vizitor prej Thu 19 Aug 2010, 16:14

Shoqeria duhet vlersuar po ashtu siq jan ata, ndoshta ndonjeher gabojm dhe ne vlersimet qe bejm, shume pun duhet per ta njoft nje shok/shoqe te vertet duke pas parasysh se ne ditene sodit vetem lakmia apo interesi eshte ne pytje , jemi ber dhe mekatar te shpirtit nga lakmia nga intereset e ndryshme qe shumica para syve te thojn se je gjeni se je yll dhe mbrapa shpine te shajn , jemi ne nje koh shume te keqe ku njerzimine ka kaplu egoizmi, urrejtja ,intereset ,mashtrimet e ligesive , per mua ka rendesi te kem pak shoqeri por te pasur shpirterisht, te sinqert deri diku se te sinqert 100% nuk gjen dot ,shoqeria e moralshme dhe e sinqert jan ajo shoqeri e shendosh ndoshta e vogel por me vler te madhe qe mund te mbeshtetesh diku ti qajesh hallet qe ta kesh Mik te vertet ,sepse““ Miqet e vertet jan te vetmit qe mund ta degjojn melodine zemres dhe ta kendojn kengen per ju““ kete fjal ma ka then Babi im!

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si dhe sa e vlersoni shoqerine?

Mesazh nga Mirja prej Thu 19 Aug 2010, 22:11

Aq sa me vvlersojn ata mua edhe un ata
avatar
Mirja

Postime : 2269
Kyējet nė forum : 11226
Regjistruar mė : 28/03/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si dhe sa e vlersoni shoqerine?

Mesazh nga albi prej Thu 19 Aug 2010, 22:12

murjen e vlersoj shum shum hahaha flower :puthje:
avatar
albi
Moderator

Shteti : mitrovice
Postime : 3377
Kyējet nė forum : 12123
Regjistruar mė : 09/07/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si dhe sa e vlersoni shoqerine?

Mesazh nga Ariel prej Fri 20 Aug 2010, 21:54

Miqesine dhe shoqerine e kam te perzgjedhur..pra cka do te thote qe kur vendos te bej mik/e apo shok/shoqe...per mua je per gjithe jeten ..Kurre nuk jam zhgenjyer nga miqesia dhe shoqeria si rrjedhoje - Miqesia dhe Shoqeria per mua jane te shenjta...
avatar
Ariel

Postime : 46
Kyējet nė forum : 8613
Regjistruar mė : 01/08/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si dhe sa e vlersoni shoqerine?

Mesazh nga Katilja prej Fri 06 Sep 2013, 18:50

aspak ska shoqni pa interes sottt

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7114
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si dhe sa e vlersoni shoqerine?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi