» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

16 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 16 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


A mund ti falim gabimet e sė kaluares?

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2

Shko poshtė

Re: A mund ti falim gabimet e sė kaluares?

Mesazh nga Majlinda prej Fri 18 Jul 2008, 17:50

Naki shume dakord me postimet qe ke bere rreth faljes. Mbasi personalisht te njof nuk do bej as komplimenta e as sqarime vetem nje gje ta them je vertet i madh.
Une mendoje mbasi sa po shof falja me shume po anohet nga kendi i dashurise. Kur dy persona qe dashurohen lidhen se bashku ata eksplorojne njeri-tjetrin e ne te njeten kohe edhe veten. Nuk mund te themi qe nuk falim ose e kunderta do i falja cdo gje.
Cdo qenje njerzore linde shume e paster fare i bardhe pa asnje njolle mirpo gjate jetes ngjyroset me njolla te ndryshme dhe eshte e pamundur te mos zhytet dikund sado qe ruhet.shpeshehere themi tash me te vertete jam penduar dhe do te jepja cdo gje vetem ta ktheja kohen prapa dhe te mos i beja gabimet e bera, por jeta eshte vizatim ku nuk mund te perdoret goma per te fshire. Humbja e nje personi te dashur me te vertete qenka e dhimbshme, e aq me shume kur ti vete e largon ate prandaj me mire fal sesa te vuash tere jeten ( kuptohet ne dashuri te vertete).E vetmja gje qe mund te them tani eshte FAL sepse cdo njeri e meriton mundesine e dyte e pse jo dhe te trete.Nuk dua te krijoj iluzione eshte mendim imi personal.
avatar
Majlinda

Postime : 323
Kyējet nė forum : 12195
Regjistruar mė : 12/10/2007
Profesioni : oficere

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A mund ti falim gabimet e sė kaluares?

Mesazh nga visitor prej Fri 18 Jul 2008, 18:10

Ah um shurdhofshi edhe ti Majlinda edhe ti Naki mo sikur mos tju njihja una Neutral Neutral buuuuu sa te forte kta ne shkrime po une di shume raste qe ju skeni falur mo.
Ani kjo hoxhonica Neutral Neutral Neutral veq se ka vallzuar njoni me njonen kjo u nda ahahahahaahahahahaa hajde rrrrr.... hajde Neutral Neutral Neutral

visitor

Shteti : Rreth e Rrotull
Postime : 943
Kyējet nė forum : 11483
Regjistruar mė : 21/11/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A mund ti falim gabimet e sė kaluares?

Mesazh nga Naki prej Fri 18 Jul 2008, 18:47

Mos ja fut kot se ti ske koke ti kuptosh keto gjera ok kit kasht e byk e ki koken o lesh dhe kujdes kujt i thu po rren Very Happy

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19106
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A mund ti falim gabimet e sė kaluares?

Mesazh nga ylli prej Fri 18 Jul 2008, 20:11

po ka njerz qe s"din te falin e"as te vrasin e"" si puna e"tyre ka shum edhe ketu si per sh edhe njoni ....... se nuk po ja jap emrin se me perjashton nga foruumi hahahahah

firma.................................................................................................................................................................................
Kur linde ti qave por qeshen te tjeret prndaj jeto ne at menyr qe kur te shkoj nga kjo bot ti te shkosh i gezuar e te tjeret te qajn per ty.
avatar
ylli

Shteti : kudo qč kčrkon atdheu
Postime : 555
Kyējet nė forum : 11084
Regjistruar mė : 12/04/2008
Profesioni : i imi

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A mund ti falim gabimet e sė kaluares?

Mesazh nga Naki prej Fri 18 Jul 2008, 21:09

ylli shkruajti:po ka njerz qe s"din te falin e"as te vrasin e"" si puna e"tyre ka shum edhe ketu si per sh edhe njoni ....... se nuk po ja jap emrin se me perjashton nga foruumi hahahahah
Por ka edhe kalamaj qe skuptojne gje fare Very Happy .
Pse ke frike se te nxjerr njoni e? Thuaje burri ska frike e thote ne sy apo jo Very Happy ?

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19106
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A mund ti falim gabimet e sė kaluares?

Mesazh nga sirena prej Sat 19 Jul 2008, 01:34

pershendetje..
Mendoj se gabimet jane pjese e jetes sone dhe kjo eshte dicka me te cilen jetojme c'do dite,. mendoj se gabimet duhet te falen pasi te gjithe meritojne nje shans te dyte apo dhe te trete,.
te gjithe mesojne nga gabimet,kjo eshte gje e cila vjen si rrjegjoje e egzistences njerezore..!
beesoj se kush nuk mundet te fale nje gabim te bere me ose pa dashur nuk eshte ne paqe me veten e keshtu nuk do te jete ne vazhdimesii, .
a nuk i fal krijuesi yne te gjithe femijet e tije per gabimet qe bejne, ? gjithmone po pasi dashuria eshte ajo qe e ben te fali ..
nje gabim i se kaluares nuk te ben njeri me te keq , por nje mosfalje mund te sjelli shume vuajtje dhe shume here dhe fatkeqesi ,..
gabimet e se kaluares duhet te falen por te mos perseriten, te harrohen qe te jetohen ne paqe , te mesohet qe te permiresohet , keshtu me shume paqe , dashuri e lumturi do te egzistoje ne zemrat e c'donjerit nga ne...
me rrespekt sirena..

firma.................................................................................................................................................................................
'Love endures all things '
nuk mund te bie shi pergjithmone...
yesterday is history today is mystery tomorrow is a gift ...!
avatar
sirena

Shteti : Londer, Angli
Postime : 123
Kyējet nė forum : 12001
Regjistruar mė : 13/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A mund ti falim gabimet e sė kaluares?

Mesazh nga visitor prej Thu 07 Aug 2008, 10:27

Nuk di pse kam nje fat "te zi" ndoshta te mallkuar ne dashuri? Mirpo edhe vet vetes duhet falen gabimet nese e din se ke gabuar dhe nese ke ndryshuar. Per mendimin tim e kaluara eshte e kaluar prandaj edhe fal por mos u tradheto perseri me te njejtin person.

visitor

Shteti : Rreth e Rrotull
Postime : 943
Kyējet nė forum : 11483
Regjistruar mė : 21/11/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A mund ti falim gabimet e sė kaluares?

Mesazh nga prima_dona prej Thu 07 Aug 2008, 10:42

Me pelqeu shkrimi i Sirena-s dhe ti Shota mire e ke mirpo kjo varet nga lendimi qe eshte shkaktuar nga ai gabim se gabime ka te lloj llojshme. Disa falen disa nuk falen kurr.
avatar
prima_dona

Shteti : Prishtinė
Postime : 122
Kyējet nė forum : 10847
Regjistruar mė : 01/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A mund ti falim gabimet e sė kaluares?

Mesazh nga Naki prej Thu 07 Aug 2008, 11:11

Evil or Very Mad Nuk falen dhe pike se nuk marrin vesh Shqiptaret ndrrova mendjen une dhe nuk fali me

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19106
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A mund ti falim gabimet e sė kaluares?

Mesazh nga Vizitor prej Thu 07 Aug 2008, 11:38

Naki shkruajti:Evil or Very Mad Nuk falen dhe pike se nuk marrin vesh Shqiptaret ndrrova mendjen une dhe nuk fali me
:bravo:

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A mund ti falim gabimet e sė kaluares?

Mesazh nga Interesant prej Thu 07 Aug 2008, 11:45

Hiq mos fal shef, boll mo je bere shoqat humanitare duke fale :closed: :bravo:
avatar
Interesant

Shteti : Pejė
Postime : 4173
Kyējet nė forum : 13727
Regjistruar mė : 02/03/2008
Profesioni : Jurispodenca

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A mund ti falim gabimet e sė kaluares?

Mesazh nga memaliaj prej Thu 07 Aug 2008, 13:22

:closed:
avatar
memaliaj

Shteti : TIRANE
Postime : 3003
Kyējet nė forum : 12056
Regjistruar mė : 06/03/2008
Profesioni : arkitekt

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A mund ti falim gabimet e sė kaluares?

Mesazh nga Naki prej Thu 07 Aug 2008, 15:11

interesant shkruajti:Hiq mos fal shef, boll mo je bere shoqat humanitare duke fale :closed: :bravo:
Very Happy Very Happy e taman SHH po si tja ve emrin ke ndonje ide Very Happy

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19106
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A mund ti falim gabimet e sė kaluares?

Mesazh nga Interesant prej Thu 07 Aug 2008, 15:21

Naki shkruajti:
interesant shkruajti:Hiq mos fal shef, boll mo je bere shoqat humanitare duke fale :closed: :bravo:
Very Happy Very Happy e taman SHH po si tja ve emrin ke ndonje ide Very Happy

tja vejme emrin SHLR - qe don te thote - Shoqata e Leshit te R ... po e din ti hahahaha
avatar
Interesant

Shteti : Pejė
Postime : 4173
Kyējet nė forum : 13727
Regjistruar mė : 02/03/2008
Profesioni : Jurispodenca

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A mund ti falim gabimet e sė kaluares?

Mesazh nga memaliaj prej Fri 15 Aug 2008, 14:49

plasi leshi ketej hahaaa
avatar
memaliaj

Shteti : TIRANE
Postime : 3003
Kyējet nė forum : 12056
Regjistruar mė : 06/03/2008
Profesioni : arkitekt

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A mund ti falim gabimet e sė kaluares?

Mesazh nga Naki prej Fri 15 Aug 2008, 14:52

Hahahahahahahaa shoten do e veme Kryetar te SHLR pra Neutral Neutral Neutral

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19106
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A mund ti falim gabimet e sė kaluares?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi