» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

5 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 5 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Perse dashuria nuk jeton, perjetesisht?

Shko poshtė

Perse dashuria nuk jeton, perjetesisht?

Mesazh nga Vizitor prej Thu 15 May 2008, 16:18

Mendo per nje moment, kur has ne veshtrimin e dikujt qe te pelqen dhe ndjen se zemra i shpejton rrahjet.ndjen nje lemsh ne stomak dhe mendime te cuditshme vertiten ne mendjen tende. Ti arrin te kuptosh kur gjithe qenia tende shperthen nga vrulli i ndjenjave dhe emocioneve.
Arsyeja thote se duhet ecur e sigurt dhe ngadale, por ndjenjat tona jane aq te forta sa behen ato drejtuese te hapave tane.
Shkojme drejt asaj qe e quajme dashuri betohemi se do zgjas pergjithmone.Lumturohemi kur marrim dhe japim dashuri.Mendoj se dashuria zgjat pergjithmone ne zemer dhe mungesa dhe malli qe te kapelon del mes loteve kur e bind veten se ti qenie njerzore nuk do jesh afer as per te pershendetur.
Besoj se keto jane caste te pakta dhe vetvetiu lind pyetja "Perse dashuria nuk zgjat perjetesisht?"

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Perse dashuria nuk jeton, perjetesisht?

Mesazh nga ylli prej Thu 15 May 2008, 18:44

dashuria eshte e' vetmja gje qe nuk vdes kurre ;;
pamvarsisht se ka njerz qe dashurin nuk e njohin fare
nuk e vlersojn nuk e rrespektojn dhe ju duket nje fjal e'thjesht ;.........

firma.................................................................................................................................................................................
Kur linde ti qave por qeshen te tjeret prndaj jeto ne at menyr qe kur te shkoj nga kjo bot ti te shkosh i gezuar e te tjeret te qajn per ty.
avatar
ylli

Shteti : kudo qč kčrkon atdheu
Postime : 555
Kyējet nė forum : 11171
Regjistruar mė : 12/04/2008
Profesioni : i imi

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Perse dashuria nuk jeton, perjetesisht?

Mesazh nga 666 prej Thu 15 May 2008, 20:13

arla shkruajti:Besoj se keto jane caste te pakta dhe vetvetiu lind pyetja "Perse dashuria nuk zgjat perjetesisht?"

eshte nje ndjenje njerezore... dhe si e tille jo e pavdekshme... si qenia te ciles i perket vap
avatar
666

Shteti : hell
Postime : 861
Kyējet nė forum : 11271
Regjistruar mė : 10/03/2008

http://www.kinezi.fforum.biz

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Perse dashuria nuk jeton, perjetesisht?

Mesazh nga mirela prej Thu 15 May 2008, 23:14

hmmmmmmm se di Embarassed mendoi se ndoshta nuk ka qen ajo dashuria e madhe ndoshta kan cen nje simpati e fort nje terheqje fizike mendoi une ėėėėėė

firma.................................................................................................................................................................................
We've never been so many, we've never been so alone.
There's a sucker born every minute.
Life is short: forgive quickly, kiss slowly.
Imagination is more important than knowledge.
avatar
mirela

Shteti : N'TOK TIME
Postime : 823
Kyējet nė forum : 11558
Regjistruar mė : 29/11/2007
Profesioni : studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Perse dashuria nuk jeton, perjetesisht?

Mesazh nga Naki prej Fri 16 May 2008, 21:43

Nuk jeton sepse dashuria nuk eshte spec as patligjon sa here te duhet ty ta shfrytezosh apo servon per nje nate dy te nesermen e hudh sikur te mos qash koken per te......e kerkon prap e hudhe prap e keshtu me radhe por ja nje dite bie debora dhe merdhin edhe specin ene patligjonin dhe nuk jetone me ..... dashuria nuk ekziston o njerz kuptoni ajo veq lind aty per aty pastaj zhduket vetem epshet jane ato qe na bejne te themi kete fjale te madhe.
Nuk i besoj me kurre dashurise as qe dua ndonjeher te qaj koken me per kete shprehje

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19193
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Perse dashuria nuk jeton, perjetesisht?

Mesazh nga mirela prej Fri 16 May 2008, 22:45

Dashuria nuk ekziston esht thjesht nje term i shpikur per te dalluar njerezit nga kafshet Embarassed 8)

firma.................................................................................................................................................................................
We've never been so many, we've never been so alone.
There's a sucker born every minute.
Life is short: forgive quickly, kiss slowly.
Imagination is more important than knowledge.
avatar
mirela

Shteti : N'TOK TIME
Postime : 823
Kyējet nė forum : 11558
Regjistruar mė : 29/11/2007
Profesioni : studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Perse dashuria nuk jeton, perjetesisht?

Mesazh nga 666 prej Sat 17 May 2008, 08:23

DASHURIA ESHTE SINONIM ME SEXIN Very Happy:D

BEJME DSHURI = BEJME SEX Razz
avatar
666

Shteti : hell
Postime : 861
Kyējet nė forum : 11271
Regjistruar mė : 10/03/2008

http://www.kinezi.fforum.biz

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Perse dashuria nuk jeton, perjetesisht?

Mesazh nga Interesant prej Sat 17 May 2008, 10:35

Dashuria nuk jeton perjetsisht per shkakun se ne mes i futet tradhetia e nuk e len te jete e perjetshme.
avatar
Interesant

Shteti : Pejė
Postime : 4173
Kyējet nė forum : 13814
Regjistruar mė : 02/03/2008
Profesioni : Jurispodenca

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Perse dashuria nuk jeton, perjetesisht?

Mesazh nga memaliaj prej Sat 17 May 2008, 13:15

mirela shkruajti:Dashuria nuk ekziston esht thjesht nje term i shpikur per te dalluar njerezit nga kafshet Embarassed 8)
cig cig cig cig cig cig cig cig cig cig e ke gjet mirela
ket mendim kam dhe une
avatar
memaliaj

Shteti : TIRANE
Postime : 3003
Kyējet nė forum : 12143
Regjistruar mė : 06/03/2008
Profesioni : arkitekt

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Perse dashuria nuk jeton, perjetesisht?

Mesazh nga Kotelja prej Mon 19 May 2008, 03:52

Dashuria eshte e ngjyrosur goxha bukur, por po hulumtuam thelle thelle brenda saj do gjejme lotet, vuajtjen, iluzionin... gjera qe ngjajne me fluskat e sapunit, dhe me se paku do gjejme lumturine. Per mua eshte thjeshte nje episod, ndonjehere zgjat me shume e ndonjehere me pak, por gjithsesi PERFUNDON nje dite!!!

firma.................................................................................................................................................................................
Mjauuu...!
avatar
Kotelja
Webmaster

Shteti : Nen rrenojat e dashurise!
Postime : 3139
Kyējet nė forum : 13851
Regjistruar mė : 04/06/2007
Profesioni : Viktoriane

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Perse dashuria nuk jeton, perjetesisht?

Mesazh nga prima_dona prej Fri 15 Aug 2008, 13:44

Dashuria ime per ty do te shuhet atehere kur nje piktor i verber te arrij te pikturoj renjen e nje flete trandafili ne dyshemen e nje keshtjelle qe kurre nuk ka egzistuar
avatar
prima_dona

Shteti : Prishtinė
Postime : 122
Kyējet nė forum : 10934
Regjistruar mė : 01/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Perse dashuria nuk jeton, perjetesisht?

Mesazh nga Naki prej Fri 15 Aug 2008, 14:40

Kotelja shkruajti:Dashuria eshte e ngjyrosur goxha bukur, por po hulumtuam thelle thelle brenda saj do gjejme lotet, vuajtjen, iluzionin... gjera qe ngjajne me fluskat e sapunit, dhe me se paku do gjejme lumturine. Per mua eshte thjeshte nje episod, ndonjehere zgjat me shume e ndonjehere me pak, por gjithsesi PERFUNDON nje dite!!!
cig e goditur kinge kis

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19193
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Perse dashuria nuk jeton, perjetesisht?

Mesazh nga Kotelja prej Tue 30 Dec 2008, 22:44

Dashuria e perjetshme eshte si fantazma e viles, te gjithe flasin per te, por e ka pare kush?!

firma.................................................................................................................................................................................
Mjauuu...!
avatar
Kotelja
Webmaster

Shteti : Nen rrenojat e dashurise!
Postime : 3139
Kyējet nė forum : 13851
Regjistruar mė : 04/06/2007
Profesioni : Viktoriane

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Perse dashuria nuk jeton, perjetesisht?

Mesazh nga Naki prej Wed 31 Dec 2008, 00:17

.... apo mund te thuhet edhe si fantazma e shpirtrave te etur per te dhe kurr nuk ngopen

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19193
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Perse dashuria nuk jeton, perjetesisht?

Mesazh nga Vizitor prej Wed 31 Dec 2008, 09:23

Dashuria jeton aq sa zemra do te jetoje me te...nqs zemra e shpirti jone nuk e do ate...ajo thjesht largohet pa e kuptuar .Per mendimin tim nuk ka dashuri te perjetshme se asgje ne kete bote nuk eshte e perjetshme.Cdo fillim e ka dhe nje mbarim!!!

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Perse dashuria nuk jeton, perjetesisht?

Mesazh nga Ylliks prej Wed 31 Dec 2008, 12:25

dashuria jeton ma shumė se zemra
ma shumė se trupi ma shumė se eshtrat
pėrderisa tė siellet Toka rreth diellit -
kur ke fuqi ta shėndrrosh nė pėrjetėsi
mbase brėnda saj ta krijosh pavdeksinė!

Dashuria jeton sa tė jetojė njeriu!
Dashuria bėhet edhe e Perėndishme!

Dashuria ėshtė vet Perėndia!
avatar
Ylliks

Shteti : USA
Postime : 722
Kyējet nė forum : 10961
Regjistruar mė : 21/11/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Perse dashuria nuk jeton, perjetesisht?

Mesazh nga bovari prej Fri 02 Jan 2009, 22:35

Nese e pranojm qe dashuria eshte kimi ose loje e hormoneve athere duhet te pranojm qe nuk eshte perjetesisht.Per personin jeton perjetesisht por ne momente te caktuara sigurisht gjendja psikologjike e personit ne momente te vecanta ben te mundur qe loja e hormoneve te kalon ose luhet ne person tjeter.Me qarte dashuria vdes me njeriun por ne moment te caktuar kur edhe me ndikimet e jashteme dhe brendeshme ndikohet dhe dashurine mund tja japesh dikujt tjeter.Dashuria jeton perjetesisht por ne sipas momenteve dhe kushteve te vecanta mund te ndryshon personi te cilit ne ja perkushtojme. Dhe personi i cilit i privohet kjo dashuri ka te drejte te shprehet se dashuria nuk jeton perjetesisht.

firma.................................................................................................................................................................................
"""Jemi njerez te thjeshte ne kete bote,,kemi hyr ne rradhe ne kohen e duhur por presim kot,,se biletat ua kemi shitur te tjereve per nje shishe vodk""
avatar
bovari

Shteti : Istanbul
Postime : 685
Kyējet nė forum : 12024
Regjistruar mė : 03/07/2007
Profesioni : me libra ne dore akoma

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Perse dashuria nuk jeton, perjetesisht?

Mesazh nga Erion prej Sun 04 Jan 2009, 19:43

Ne qofte se bejme shume pyetje rreth dashurise, atehere ka te ngjare qe te marim vendimin te mos dashurojme asnjehere ne jete.
Mendoj se nuk ka nje pergjigje perfundimtare perse dashuria nuk zgjat perjetesisht. Une kam mendimin te dashurojme sa me shume pa e tepruar pikepyetje e dyshime.
avatar
Erion

Shteti : Italy
Postime : 95
Kyējet nė forum : 10429
Regjistruar mė : 16/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Perse dashuria nuk jeton, perjetesisht?

Mesazh nga ESTER prej Sun 04 Jan 2009, 19:47

100000% Dakort me ty Erioni ,shume i drejte koncepti yt rreth ktij subjekti Smile
avatar
ESTER

Shteti : Provence Alpes cotes- d'azure
Postime : 198
Kyējet nė forum : 10369
Regjistruar mė : 28/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Perse dashuria nuk jeton, perjetesisht?

Mesazh nga Erion prej Sun 04 Jan 2009, 19:53

Te falenderoj Ester per fjalet inkurajuese!

Per te mos dale nga tema jam i mendimit qe duhet edhe pak optimizem ne dashuri.
Pra kemi nevoje shpirterore edhe per te shpresuar dhe besuar se dashuria mund te zgjasi pergjithmone.
Perse jo?!
Pershendetje
avatar
Erion

Shteti : Italy
Postime : 95
Kyējet nė forum : 10429
Regjistruar mė : 16/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Perse dashuria nuk jeton, perjetesisht?

Mesazh nga Ylliks prej Sun 04 Jan 2009, 19:59

Dashuria
alfabetin nuk ia dijti askush e
bota u shurdhua nga zėri i saj

s'ėshtė kimi as bėn me hormone
kėto i duhen pėr knaqėsi trupi e zemre
qė i mbanė gjallė dy persona nė jetė
po -
nėse nuk ėshtė e pėrjetshme dashuria
nuk ėshtė e pėrjetshme as perėndia!

avatar
Ylliks

Shteti : USA
Postime : 722
Kyējet nė forum : 10961
Regjistruar mė : 21/11/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Perse dashuria nuk jeton, perjetesisht?

Mesazh nga Vizitor prej Tue 10 Feb 2009, 10:13

Eshte e veshtire te fitosh zemren e dikujt dhe ti falesh zemren dikujt .Por eshte akoma me e veshtire qe te mbash te gjalle, dhe te fresket nje dashuri te lindur prej dy personave....
Dashuria eshte nje lloj emocioni, kur shikon dicka te re dhe e shijon ate lumturohesh, por kur gjerat behen rutine dhe perseriten me kalimin e kohes ju bije vlera ,e te qenit te vecanta dhe gradualisht follojne te duken si dicka normale...Keshtu qe dashuria te jete e perhershme duhet ta rifreskosh .....!!!

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Perse dashuria nuk jeton, perjetesisht?

Mesazh nga Naki prej Wed 11 Feb 2009, 01:35

Morena duhet te nderhyje kety. Nuk eshte veshtire ti fitosh zemren dikujt yllo por eshte veshtire ta mbash ate. Dashurin po e humbe njehere eshte shume veshtire ta rifitosh ate edhe pse nga zemra se nxjerr dot sepse kur dashuria fitohet me zemer ateher ti ke falur ate. nese dy vete don njeri tjetrin dhe njeri ka zemren copa copa eshte lehte te flaesh me fjale por me zemer valla jo kurrsesi.
Nejse une te kam falur ty Very Happy 8)

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19193
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Perse dashuria nuk jeton, perjetesisht?

Mesazh nga Vizitor prej Fri 19 Jun 2009, 15:10

Nje fjale e urte popullore thote: "dashuria eshte e perjeteshme deri sa zgjat". Shume enderrojne se nje dite do te takojne nje person me te cilin do te perjetojne dashurine e perjeteshme.Dashuria me kohen, transformohet dhe ne disa raste te keqia behet nje ndjenje respekti ose indiference.Ka dhe histori dashurie por qe shuhen me vone.Rendesi ka kur ta ndieni qe ajo qe ndjeni eshte dashuri mos e lini te ike.Si nje dhurate e cmuar kerkon shume kujdesje per ta ruajtur nga veshtiresite e jetes.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Perse dashuria nuk jeton, perjetesisht?

Mesazh nga Adonisi prej Fri 10 Jul 2009, 23:02

Dashuria mund te jete e perjetshme vetem ne rast se dy persona jetojne ne nje ishull te vetem. Perndryshe jo. Pothuajse qdo dashuri sa do e madhe te jete, mas nje kohe zevendesohet me besnikeri dhe kujdes. Dashuria nuk mund te kete ate nxehtesi sikurse ne fillim, sepse jeta na imponon copa akulli kohe pas kohe.

firma.................................................................................................................................................................................
...
"Nga kompleksi i inferioritetit kombi shqiptar ka pesuar disa here disfata gjate historise dhe e ka viktimizuar vetveten"
avatar
Adonisi

Shteti : Ne zemer te shqiptaris
Postime : 947
Kyējet nė forum : 11463
Regjistruar mė : 03/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Perse dashuria nuk jeton, perjetesisht?

Mesazh nga LumLumi prej Sat 11 Jul 2009, 13:53

Per keto rretha edhe dashuria zbehet !


Nje femėr shkoj tek dentisti !

- Hape gojėn i tha ai !

-Tė falnderoj shume , ia ktheu ajo .

- Perse me falnderon i thote ai.

=Sepse gjithe jeten burri me thote mbylle gojėn!
avatar
LumLumi

Shteti : Uskana
Postime : 915
Kyējet nė forum : 11210
Regjistruar mė : 24/03/2009
Profesioni : Gjithė kohėn me libra

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Perse dashuria nuk jeton, perjetesisht?

Mesazh nga Vizitor prej Sat 11 Jul 2009, 15:58

Njeriu eshte nje qenie e pakuptueshme, dhe kur nuk arrin te kuptoj, ekuacionet,eset,berthamen, i kthen ne anektoda.
Nejse nenjefare menyre eshte me mire kur nuk jeton pergjithmone sepse do kishte me shume rutine.Duhet kthyer celesi here pas here.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Perse dashuria nuk jeton, perjetesisht?

Mesazh nga shaban cakolli prej Sat 11 Jul 2009, 16:23

nuk jeton sepse e vrasim vet,me ose pa vetedijen tane.
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13890
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Perse dashuria nuk jeton, perjetesisht?

Mesazh nga Aristogata prej Sat 11 Jul 2009, 20:42

sepse nuk e lejojn ndjenjat vrstare sic jan dhembja nga tradhtia, xhelozia etj

firma.................................................................................................................................................................................
Dashuria endrra shpresa
ke te zgjidhja nga te tria
dhe nje nate lotin pyeta
mu pergjigj DASHURIA
avatar
Aristogata

Shteti : Tirane
Postime : 683
Kyējet nė forum : 10624
Regjistruar mė : 08/06/2009
Profesioni : business lawyer

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Perse dashuria nuk jeton, perjetesisht?

Mesazh nga Genci-fr prej Thu 30 Jul 2009, 12:44

nuk jeton sikurse nje lule sa do qe ta ujitesh ajo nje dit do te thahet, ehed dashuria njesoj si lulja sa do qe ta ledhatosh nej dit do te ik.

Genci-fr

Shteti : kosov
Postime : 467
Kyējet nė forum : 10436
Regjistruar mė : 02/06/2009
Profesioni : ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Perse dashuria nuk jeton, perjetesisht?

Mesazh nga Vizitor prej Mon 09 Nov 2009, 12:24

Sigurisht qe perjetesia eshte e pavdekshme ndersa dashuria fiket si nje zjarr qe nuk i hedh dru per ta ndezur flaken dhe per mos ta ndier te ftohtin ne brendesi, aty ku termeti eshte me magnitute te larte.E kur ky termet te shkaterroj brendesine te ne germadhe do perpiqesh ne riperteritjen e shpirtit ne cdo lloj menyre.Ajo qe duhet bere eshte te besosh ne ato qe do, por faktoret e jashtem jane dhe do ngelen:besim, dashuri, dialog, bindje, marreveshje, respekt.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Perse dashuria nuk jeton, perjetesisht?

Mesazh nga Vizitor prej Wed 25 Nov 2009, 16:26

I vetmi iluzion mi i bukur dhe me i arritur nga njeriu, qe i jep fryme shpirtit dhe ngjyra jetes,nuk jeton gjat sepse kemi shum mos besim ne shpirtrat tan!!

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Perse dashuria nuk jeton, perjetesisht?

Mesazh nga abeja prej Wed 25 Nov 2009, 16:33

dashuria per Nenen jeton e perjetshme
avatar
abeja

Postime : 25
Kyējet nė forum : 9454
Regjistruar mė : 16/11/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Perse dashuria nuk jeton, perjetesisht?

Mesazh nga Genci-fr prej Tue 01 Dec 2009, 01:17

esht po e njet sikur perjetsia te jetoj gjithmon me dashuri, andaj esht e pa mundur qe te jetoj gjithmon edhe dashuria

Genci-fr

Shteti : kosov
Postime : 467
Kyējet nė forum : 10436
Regjistruar mė : 02/06/2009
Profesioni : ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Perse dashuria nuk jeton, perjetesisht?

Mesazh nga Kle@Love prej Tue 01 Dec 2009, 21:06

sepse ka shum padrejtesi ne kete bote edhe mosbesim tek njeri tjetri besoj une

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17547
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Perse dashuria nuk jeton, perjetesisht?

Mesazh nga Vizitor prej Tue 01 Dec 2009, 21:09

Por po te jetonte dashuria perjetesisht do vdiste njeriu ngadale brenda saj, por ajo eshte aq e madhe sa vdes vet dhe njeiut i jep jet nga jeta e saj.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Perse dashuria nuk jeton, perjetesisht?

Mesazh nga Vizitor prej Thu 01 Jul 2010, 15:38

Pse nuk jeton njeriu perjetsisht, sepse semundjet e ndryshme e dyterojn te vdesin qoft ne rini apo pleqeri,po ashtu dhe dashuria ka semundjet e ndryshme qe virusi kryesor jemi ne njerzimi,njender viruset apo semundja me e rend e dashuris eshte genjeshtra, lakmia ,mashtrimi sepse tradhetia vjen nga keto te treja qe pemenda,qe ja ndalin jeten dashuris dhe i vjen fundi!

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Perse dashuria nuk jeton, perjetesisht?

Mesazh nga Kle@Love prej Thu 01 Jul 2010, 17:55

Nuk ekziston me sinqeriteti tek nje cift

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17547
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Perse dashuria nuk jeton, perjetesisht?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi