» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

13 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 13 vizitorė

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Rrėfime jete .. dashuria .. histori e jetuar !

Shko poshtė

Rrėfime jete .. dashuria .. histori e jetuar !

Mesazh nga Naki prej Wed 21 May 2008, 16:50

Po nise une te thej akullin por do shkruaj vetem te verteten dhe te verteten....
Rashe ne dashuri ne momentin me te keq te jetes time.Aq papritur sa as vete se besoj dot si ndodhi as vete se besoj qe spo heq dot dore.Rashe ne dashuri me personin me te gabuar ne bote por qe per mua seshte e tille.E keqja eshte qe ajo qe u fillua si “budallik” nuk mbeti ashtu.... Edhe sot asnjeri prej nesh nuk ja pranon tjetrit kete … anjeri nuk heq dot dore…. ishte personi i vetem qe i hapa zemren … eshte personi i vetem qe di cdo gje per mua…. cdo dhimbje e plage te shpirtit…. eshte e vetemja qe me dha guxim per perpara….. eshte e vetemja qe tani me ben te vuaj me shpirt.Sapo dicka filloi mes nesh filluan dhe gojet e liga.Jemi ndjere per gati kohe te pergjuar dhe pergojuar.Une u largova per te shmangur nje skandal qe do e trondiste ndoshta edhe boten, per te shmangur dhimbjen e turpin e familjeve tona dhe te atyre qe na deshen, per te mos e bere ate te ecte me koken ulur....
Pse duhet patjeter te martohesh me dike qe te kesh te drejten ta takosh,te argetohesh e te rrish me te? Se perndryshe atje te vene epitetin qe as vete se di nga vine ato epitete ose per here te pare ne boten e qytetruar i degjon!!!!!!.
Por kur sje i tille?
Po kur ti do me zemer ? E pra thjesht ajo sme sheh me…..s’me meriton
Nje gje mesova dhe kuptova se morali eshte nje shpikje e njerezve,dhe jo nje perfundim i nxjerre nga pervoja e jetes.Por ne baze te atij morali une braktisa gjithcka doja , une po humb shume per te fituar ate qe quhet ndershmeri,e ardhme,familje….. se di ke do dua me shume humbjen apo fitimin ????
Se di cdo vendos e cdo ndodhi….ajo qe di eshte ajo qe dua……dhe vendimi i marre per arsye aq fisnike e shkaterron zemren time dhe une prap cdo dite i pertyp lotet dhe jetoj nje jete. Me duhet te jetoj se dikush akoma varet nga une....
Shpresoj se me ke kuptuar !?

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19109
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Rrėfime jete .. dashuria .. histori e jetuar !

Mesazh nga Vizitor prej Wed 21 May 2008, 19:50

Po u tregoj edhe une dicka ...

Rashe ne dashuri pa e kuptuar e pa e pritur ..degjoja ''u dashuruan ne iternet"Me dukej nje gje qesharake ,dicka qe nuk egziston te jet e mundur ..Por ja qe une isha vet deshmitarja e kesaj gjeje tashme ..fillimisht ishte si loje ,por sa vinte e shtohej ..as vet nuk po kuptoja se c'far po ndodhte?Ndjenjat sa vinte e behej me e forta ..po ashtu edhe itrigat qe te na ndanin ,vall cfar i pengonte dashurija jon njerzit ?? Mua nuk me iteresonte mendimi i te tjerve,as qe nuk ja vija ren fare ..Problemi qendron diku tjeter te familja ,qe per mua esht dicka e shtrejt .Edhe se E DUA SHUM ate njeri e po vuaj ...Nuk mund te bej gje ..Ai i di mire arsyet 'nuk mund te kthejm te kaluaren '..

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Rrėfime jete .. dashuria .. histori e jetuar !

Mesazh nga Naki prej Fri 13 Jun 2008, 16:10

morena shkruajti:Po u tregoj edhe une dicka ...

Rashe ne dashuri pa e kuptuar e pa e pritur ..degjoja ''u dashuruan ne iternet"Me dukej nje gje qesharake ,dicka qe nuk egziston te jet e mundur ..Por ja qe une isha vet deshmitarja e kesaj gjeje tashme ..fillimisht ishte si loje ,por sa vinte e shtohej ..as vet nuk po kuptoja se c'far po ndodhte?Ndjenjat sa vinte e behej me e forta ..po ashtu edhe itrigat qe te na ndanin ,vall cfar i pengonte dashurija jon njerzit ?? Mua nuk me iteresonte mendimi i te tjerve,as qe nuk ja vija ren fare ..Problemi qendron diku tjeter te familja ,qe per mua esht dicka e shtrejt .Edhe se E DUA SHUM ate njeri e po vuaj ...Nuk mund te bej gje ..Ai i di mire arsyet 'nuk mund te kthejm te kaluaren '..
I ka jeta keto gjera dhe kurr mos thuaj kurr nuk eshte e mundur gjithecka eshte e mundur pra edhe dashuria nga interneti pse jo

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19109
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Rrėfime jete .. dashuria .. histori e jetuar !

Mesazh nga bovari prej Fri 13 Jun 2008, 16:24

Histori te bukura.
Eimja filloi dhe mbaroi!

firma.................................................................................................................................................................................
"""Jemi njerez te thjeshte ne kete bote,,kemi hyr ne rradhe ne kohen e duhur por presim kot,,se biletat ua kemi shitur te tjereve per nje shishe vodk""
avatar
bovari

Shteti : Istanbul
Postime : 685
Kyējet nė forum : 11940
Regjistruar mė : 03/07/2007
Profesioni : me libra ne dore akoma

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Rrėfime jete .. dashuria .. histori e jetuar !

Mesazh nga Naki prej Fri 13 Jun 2008, 16:29

bovari shkruajti:Histori te bukura.
Eimja filloi dhe mbaroi!
Sad njesoj moter Sad

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19109
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Rrėfime jete .. dashuria .. histori e jetuar !

Mesazh nga Vizitor prej Mon 16 Jun 2008, 13:51

Te rrefesh nje copez jete eshte si te duash te gjesh ngushellim, te duash ta ndash ate qe te mundon ne brendesi te shpirtit.
E une e kam veshtire te rrefej, te gjej ngushellim tek te tjeret nuk me duket e volitshme.Nuk arrij te ndaj me askend ate cka kam kaluar apo kaloj.Ajo nga nje histori e perjetuar ka kaluar ne skalitje.Eshte skalitur me aq mjeshteri, saqe do me duhet ta mbaj te paprekur, te paperlyer nga cdo papasterti qe mund t'a pluhurosi.E mbaj dhe e ruaj si te shenjte edhe pse nuk ka ngjyre ari, madje kam pershtypjen se ka ngjyre te zeze.
Historia ime nuk ka fajtor, e as shkaktar. ka dy personazhe qe skaliten nje triumf.
Ndoshta nje kirurg, ose nje vrases mund ta nxjerr ne drite ate cka ze vend ne shpirtin tim.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Rrėfime jete .. dashuria .. histori e jetuar !

Mesazh nga memaliaj prej Mon 16 Jun 2008, 15:53

arla shkruajti:Te rrefesh nje copez jete eshte si te duash te gjesh ngushellim, te duash ta ndash ate qe te mundon ne brendesi te shpirtit.
E une e kam veshtire te rrefej, te gjej ngushellim tek te tjeret nuk me duket e volitshme.Nuk arrij te ndaj me askend ate cka kam kaluar apo kaloj.Ajo nga nje histori e perjetuar ka kaluar ne skalitje.Eshte skalitur me aq mjeshteri, saqe do me duhet ta mbaj te paprekur, te paperlyer nga cdo papasterti qe mund t'a pluhurosi.E mbaj dhe e ruaj si te shenjte edhe pse nuk ka ngjyre ari, madje kam pershtypjen se ka ngjyre te zeze.
Historia ime nuk ka fajtor, e as shkaktar. ka dy personazhe qe skaliten nje triumf.
Ndoshta nje kirurg, ose nje vrases mund ta nxjerr ne drite ate cka ze vend ne shpirtin tim.
ARLA KJO ESHTE GJEJA ME E BUKUR DHE ME ME VEND QE KE THENE DERI TANI.
TE PERGEZOJ PER KETE SHKRIM SHUME DOMETHENES DHE TE NDJERE.
avatar
memaliaj

Shteti : TIRANE
Postime : 3003
Kyējet nė forum : 12059
Regjistruar mė : 06/03/2008
Profesioni : arkitekt

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Rrėfime jete .. dashuria .. histori e jetuar !

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi