» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

4 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 4 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Poeti i vogel poezi

Shko poshtė

Poeti i vogel poezi

Mesazh nga Vjeshta prej Wed 09 Jul 2008, 11:32

ENDRRA

Nė gjumė rash me fjetė
nė mendime mu paraqit
fytyra e sajė e bukur
qė si djell shėndritė.

Po po atė e pash
atė qė mė la vetėm
atė qė vetėm e lashė
aty ku u gjetėm.

Mendimet na ishin tė njejta
tė miat dhe tė sajė
me zemėr plot mall qajta
tė dashurės qka ti bajė.

Prej mallit nuk e njofta
lotėt filluan mem rrjedhė
kur mė shtėrngoj me duart e fotfta
zemrėn ma mbushi plot vajė.

Ma puthi buzėn e shkrumueme
mė pėrqafoj me gjith mallė
ma shliroj zemrėn e helmueme
se mushkrit ju kishin kallė.

Porsa zgjati buzėn magjepse
treumbeta filloi tė bjerė
zemra mė rrahte si makin qepse love
ajo kur mė zgjoi.

Kėto tė gjitha ishin tė kota
atėherė gjumi mė smė merr
rash ne mendime mu ftoh bota
pėr tė bukurėn vajz qė ta kthej.


Poeti i vogėl

Vjeshta

Shteti : Prizren
Postime : 41
Kyējet nė forum : 10986
Regjistruar mė : 08/07/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poeti i vogel poezi

Mesazh nga Vjeshta prej Thu 10 Jul 2008, 10:53

PUTHJA JOTE

Mė e ėmbėl se sheqeri
e ėmbėl si mjalta
me mahniti puthja jote
me buzėt e zjarrta.

Me fytyr te bukur
ghithėmon buzėqeshur
hija jote po me ndjek
nuk mė len pėr tė fjetur.

poeti i vogėl

Vjeshta

Shteti : Prizren
Postime : 41
Kyējet nė forum : 10986
Regjistruar mė : 08/07/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poeti i vogel poezi

Mesazh nga Vjeshta prej Thu 10 Jul 2008, 14:05

PĖR TY


*Pėr ty ka filluar tė rrah zemra love ime nė trupin tėnd.
*Gjithqka lėviz nė mendjen time e ti sigurisht me ndien.
*Unė trokita ngadalė nė zemrėn tėnde si njė pikė shiu nė dirtare , por tek ti erdha si njė musafir i shpirtit.
*E di sa i pafuqishem jam pėr ti pėrballuar dhimbjet e mia qė shfaqen ndaj dashuris qė kam pėr ty.
*E di qė ti nuk mė pret , por je mė e verteta pėr mua.
*Smė ka mbetur gjė tjeter veqėse tė them se pėr ty do tė ..........

poeti i vogėl

Vjeshta

Shteti : Prizren
Postime : 41
Kyējet nė forum : 10986
Regjistruar mė : 08/07/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poeti i vogel poezi

Mesazh nga visitor prej Fri 11 Jul 2008, 08:56

O poeti i vogel ....

Larg dhimbjes e larg vuajtjes
Mendova te jetoj
Por as nje gje nuk me mposhti
Baby ty si te harroj

visitor

Shteti : Rreth e Rrotull
Postime : 943
Kyējet nė forum : 11645
Regjistruar mė : 21/11/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poeti i vogel poezi

Mesazh nga Vjeshta prej Mon 14 Jul 2008, 13:42

E DASHUR


E dashur moj hyneshė
nuk dij sa beson,
vetem e imja do tė jeshė
sot e pėrgjthmonė.

Tė gjitha pėr ty i kamė
si edhe dashurinė,
pėrjetėsisht i yti do tė jamė
sot e deri nė amshim.

Me zėrin tuaj tė ėmbėl
dua tė jetoj pėrherė,
si me kėngėn e bilbilit
nė tė bukurėn pranverė.

Tmerrėsisht pse u dashurova
nuk dua vetėm unė t kem faj,
pajtohesh ti e dashur
me ty fatin ta ndaj ?

Pse unė tė dua kaq shumė
kėtu faj nuk ka askush,
faji ėshtė te i madhi zot
e ti thuaj qka tė duash.

Po po pėrse kaq tė veqantė
i madhi tė kishte falur,
a mos kishte planifikuar
pėr vete pėr tė ndalur ?

Me pahir i ke rrėshqitur
nga vet duart e tij,
e nė kopshtin tim ke mpikur
si lulja me sakėsi.

Tash qė ty tė kam nė dorė
s ka zot qė tė shpėtojė,
nga flokėt e deri nė thembėr
hajt , mėshirshėm do tė kafshojė.

poeti i vogėl

Vjeshta

Shteti : Prizren
Postime : 41
Kyējet nė forum : 10986
Regjistruar mė : 08/07/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poeti i vogel poezi

Mesazh nga Vjeshta prej Tue 22 Jul 2008, 10:13

PĖR TY ZEMRA IME

Pėr ty zemra ime
pse me le nė vetmi
pse me le te vuaj
kaq shumė un per ty.

Pėr ty zemra ime
rri duke menduar
athu do tė vie dita
ne de dy me u bashkuar.

Kėto ditė tė gjata
s mundem ti duarojė
as netėt pa gjumė
pa ty nuk kalojnė.

Ditėt pom kalojnė
pak me vėshtirėsi
vetėm pse nuk jemi
zbashku unė dhe ti.

poeti i vogėl

Vjeshta

Shteti : Prizren
Postime : 41
Kyējet nė forum : 10986
Regjistruar mė : 08/07/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poeti i vogel poezi

Mesazh nga Musafir prej Tue 22 Jul 2008, 10:18

te uroi suksese poeti i vogel
si dhe suksese ne dashuri te uroi dashuri pa vuajtje

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poeti i vogel poezi

Mesazh nga Vjeshta prej Tue 22 Jul 2008, 10:28

ATHUA ISHE ENDERR PĖR MUA

Deri dje lule e freskėt
deri dje krenari e vendosur
deri dje lule e zemrės sė patrembur
e sot shigjet nė zemrėn time tė plagosur.

Pse te vuaj zemra ime pse
pse unė mundohem tė flas me veten pse
kujt ja dhe zemrėn a me trego
athua do tė ma shkatrrosh jetėn mos u largo.

Athua ishe ėndėrr pėr mua
ndoshta unė jamė nė gjumė ty tė ndėrroj
ndoshta unė jam i krisur pėr ty qė mendoj
zdi si me hyre nė zemėr smundem tė largoj.

poeti i vogėl

Vjeshta

Shteti : Prizren
Postime : 41
Kyējet nė forum : 10986
Regjistruar mė : 08/07/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poeti i vogel poezi

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi