» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

5 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 5 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Hakmarrja ne gjak?

Shko poshtė

Hakmarrja ne gjak?

Mesazh nga Vizitor prej Wed 16 Jul 2008, 09:52

Me beri pershtypje nje emisjon qe ishte per Shqiptaret.

Shkoder-Femijet qe njohine dhe jetojn tmerrin e vdekjes,pa e njohur mire jeten.Vogelushet qe ne vend te librave dhe lodrave me shoke .Rrethohen nga muret e larta dhe dyert e kycura nga frika se vriten.Bota e tyre feminore e ka te veshtire te mesohet me kete ralitet mbytes,dhe te kuptoje mekanazimin e ndergjegjes e arsyes e semure qe i detyron ata te mos gezojne femijerin.Gjakmarrja,ky fenomen vrases dhe i trasheguar nga e kaluara shekullore dhe qe ironikisht mori jete ne 15 vitet e fundit,eshte nje nder plaget me te renda te shoqeris se sotme Shqiptare.Burra, te rinje ,femije ,qe as punojn pasi nuk mund te kalojn pragun e shtepis.Nenat,gra e femije jetime qe u jane vrare djemte,burrat e baballaret jetojn ne nje krize ekonomike,vuajtje,ankth per femijet qe rriten me stresin dhe ndjenjen e hakmarrjes.Te hysh ne shtepine e atyre qe kan probleme gjakmarrjeje eshte e veshtire.Aty nuk afrohen njereze aq me teper te panjohur.Ne rrethin e Shkodres jane 240 familje me probleme gjakmarrjeje.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Hakmarrja ne gjak?

Mesazh nga Naki prej Wed 16 Jul 2008, 10:37

Morena sikur ke filluar te behesh me serioze tani ose na ke lene te na kapesh ne surpriz. Je duke bere postime kohet e fundit hmmm ( nuk te kisha paramneduar keshtu 8) ).

Ok te kthehem ne postimin dhe temen. Cka lexova me larte eshte tmerr por fatkeqsisht eshte e vertet.
Thjesht mund te pergjigjem vetem me nje komentim te shkurte.
Gjakemarrja eshte tradite te popujt qe jetojne pa institucione dhe pa sistem shteterore.Anton Ceta ishte i detyruare qe te beje pajtimin e hakemarrjes, te populli shqipetare ,duke u bazuare ne 100,000 banore te izoluare dhe te mbyllur ne burgje shtepiake per shkake te gjakemarrjes.
Shpresojme se nje dite do vetedisohemi, shpresojme.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19196
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Hakmarrja ne gjak?

Mesazh nga Vizitor prej Wed 16 Jul 2008, 12:46

[quote="Naki"]Morena sikur ke filluar te behesh me serioze tani ose na ke lene te na kapesh ne surpriz. Je duke bere postime kohet e fundit hmmm ( nuk te kisha paramneduar keshtu 8) )Jam serioze aty ku duhet ,dhe shakat me pelqejn por jo vend e pa vend .(Si me kishe paremnduar e ?:tongue0023: )

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Hakmarrja ne gjak?

Mesazh nga visitor prej Wed 16 Jul 2008, 13:36

Hahahahahaha kot ju dy beheni serioz ashtu e keni fetyren sa te gjithe do thone "ja keta dy humoristet" Neutral .
Jeni te vecant qe te dy dhe keni nga nje kis prej meje

visitor

Shteti : Rreth e Rrotull
Postime : 943
Kyējet nė forum : 11573
Regjistruar mė : 21/11/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Hakmarrja ne gjak?

Mesazh nga Interesant prej Mon 29 Sep 2008, 11:41

Gjakmarrja nje burg i pafund i njerezimit, nje qeli qe nuk do hapet kurr, nje shprese e vdekur, nje jete pa jete,nje lindje e vdekur, nje fillim pa fund, dhe nje terr qe kurr nuk do e shoh driten.
avatar
Interesant

Shteti : Pejė
Postime : 4173
Kyējet nė forum : 13817
Regjistruar mė : 02/03/2008
Profesioni : Jurispodenca

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Hakmarrja ne gjak?

Mesazh nga Kotelja prej Sat 04 Oct 2008, 23:18

Po te lexoni 'Prilli i thyer' nga Ismail Kadare do te prekni me dore realitetin e dikurshem shqiptar. Kanuni i Leke Dukagjinit ishte ligj mbi jeten dhe vdekjen, mbi mikun dhe armikun, mbi nderin dhe turpin... ishte shpate me dy tehe. Dy familje qe shfarosin brezat familjare me pushke, qe jetojne per te vdekur nga plumbi. Njerez qe jetojne ne male, por te humbur ne jete. Te tjere qe jetojne ne shpella e midis kater muresh, por qe plumbit i tregojne gjoksin pa frike.
... ne Dukagjin kemishen e te vrarit e vendosnin ne kulme ose ballkone qe ta rrahte era fuqishem, dhe sa me shume zbehej ngjyra e gjakut i vrari bente thirrje per te marre hak. Kohe e pakohe, ku jeta dhe vdekja frymonin njesoj, ku vrasja ishte triumf dhe loti turp!!! Paradoks i nje populli te eger, ballkanas!

firma.................................................................................................................................................................................
Mjauuu...!
avatar
Kotelja
Webmaster

Shteti : Nen rrenojat e dashurise!
Postime : 3139
Kyējet nė forum : 13854
Regjistruar mė : 04/06/2007
Profesioni : Viktoriane

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Hakmarrja ne gjak?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi