» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

8 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 8 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Nje leter per ty .....

Shko poshtė

Nje leter per ty .....

Mesazh nga prima_dona prej Fri 15 Aug 2008, 13:51

Po vuaj shume qe nga ajo dite kur bash pime ate kafe qofte e mallkuar, me dhemb ne shpirt qe nuk jam afer teje dhe per me shume sepse nuk te thashe kurre ate se sa te doja prandaj dhe sot po e shkruaj kete leter.
Kam nevoje te qaj te shfryj sepse nqse vazhdoj qe para te tjereve te dukem sikur jam mire, sikur asgje nuk me preokupon,trishtimi qe me hap nje boshllek gjithmone e me te thelle ne shpirtin tim do me shkaterroj.
Perse nuk me ftove me se paku edhe per nje tjeter kafe? Kam nevoje per ty per te vazhduar te jetoj.
Do isha shume e lumtur po te mund te shihja perdite pasqyrimin tim ne syte e tu ,te degjoja zerin tend qe te shqiptonte emrin tim, te thithja ajrin qe thith ti, vetem me keto do ndihesha mire dhe te siguroj qe do ndihesha e lumtur.
Nqse e lexon kete leter do ta shohesh se ēdo fjale e shkruar ne te eshte nje lot dhe nje frymemarrje dashurie per ty(megjithese e di qe nuk ke per ta lexuar kurre).
Sa mire do ishte sikur ta kisha shkruar me pare kete leter sepse, nuk do ikje pa e ditur sa te doja shume qe ne qastin kur te pashe hyre thelle ne zemren time.
avatar
prima_dona

Shteti : Prishtinė
Postime : 122
Kyējet nė forum : 10928
Regjistruar mė : 01/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje leter per ty .....

Mesazh nga Naki prej Fri 15 Aug 2008, 14:38

Interesant ja ktheve letren lal Very Happy 8)

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19187
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje leter per ty .....

Mesazh nga Rrezon@ prej Thu 25 Sep 2008, 14:21

Me lendove me nji menyre teper te ashpert,ku edhe vet nuk mund ta paramendosh cfare dhembje i dhe zemres sime .E dij ti ndoshta ndijen kenaqsite kuash me ndenjat e mija dhe te me lendosh vazhdimisht,por ndenjat e mija per dashurij ngadal,po shuhen,e njdenjat e urejtes sapo lindin .As vet nuk e dij ,ndoshta nuk dua te te urej .Ti ,ti per mua ishe gjeja me e rendesishme ne bote.Te doja teper.por si dhurat fitova "Dashurin e rejshme .C,do dit e bej pytje vetes ku kam gabuar.Mos vall gabova se u dashurova ne ty?Te lutem ,me trego c,far duhet te bej qe te te harojjjj e te ndalem se dashuri......E dij per ti nuk ashte e randesishme mendimi im dhe ndenjat e mija per ti . Por mos u genjej e mos mendo se do te te dua per gjithmon .Do ta gjej ate qe me don dhe respekton ,e tij nuk besoj qe do te gjesh ndonje ,qe do te doje ashtu sic te desha une tyyyyyyy ..... E shkrujti " 

firma.................................................................................................................................................................................
Nuk jam une qe te mendoj, je ti qe me vjen ne mendje !♥Smile
avatar
Rrezon@

Postime : 1428
Kyējet nė forum : 11533
Regjistruar mė : 27/05/2008
Profesioni : ekonomiste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje leter per ty .....

Mesazh nga Rrezon@ prej Thu 25 Sep 2008, 14:22

Sonte shoh nje dor qe s'me bindet,shoh dy sy
qe te kerkojn, ty e dashura ime dhe ndjej nje zemer
qE ndofta s'me perket mua, ndjej dashuri qe me
perpin krejt trupin dhe pastaj shpirtin, mendimin,
gjakun, nervat dhe c'do qelize te qenies time.
Ti ndoshta se imagjinon do thot te duash dike ne heshtje,
ne kete largesi te mallkuar, te mendosh dhe te kalosh ditet
pergjysem. Te jetosh cdo cast kur nje pjese e qenies tende
jeton larg dhe aq me keq kur e di qe s'te perket aspak.
E c'rendesi kane per mua, vec ekzistences tende.
Eh, sa e sa ore e dite me ikin duke te menduar ty,

firma.................................................................................................................................................................................
Nuk jam une qe te mendoj, je ti qe me vjen ne mendje !♥Smile
avatar
Rrezon@

Postime : 1428
Kyējet nė forum : 11533
Regjistruar mė : 27/05/2008
Profesioni : ekonomiste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje leter per ty .....

Mesazh nga Rrezon@ prej Thu 25 Sep 2008, 14:23

Premtimi u thye dhe c'do gje perfundoi
Si ne fund te endrres, u zhduk cdo iluzoion
Ne zemren time dimer i gjate filloi 
E di se s'te kam por shpresa jeton.
Dua dua dua dua
Vetem ty te dua 
Me ndihmo qe jeta ime te kete kuptim 
Dua dua dua dua
Vetem ty te dua 
Me trego a merr fund dhe ky pikellim

firma.................................................................................................................................................................................
Nuk jam une qe te mendoj, je ti qe me vjen ne mendje !♥Smile
avatar
Rrezon@

Postime : 1428
Kyējet nė forum : 11533
Regjistruar mė : 27/05/2008
Profesioni : ekonomiste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje leter per ty .....

Mesazh nga Interesant prej Thu 25 Sep 2008, 14:25

Naki shkruajti:Interesant ja ktheve letren lal Very Happy 8)

waaaa a prej meje ka prit a ... po pse nuk tregojshe , e kem lene me prit te shkreten Sad Sad
avatar
Interesant

Shteti : Pejė
Postime : 4173
Kyējet nė forum : 13808
Regjistruar mė : 02/03/2008
Profesioni : Jurispodenca

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje leter per ty .....

Mesazh nga Rrezon@ prej Thu 25 Sep 2008, 14:25

flladi embel sonte me ledhaton
mendja ime prore te ti me shkon
Ku ja syt qe moti si kam ah
lulja ime je vendi that.
Tash eshte von per fatin ton
Lamtumir o zemere per gjithmon
Skam besu smundesh pa mu
ti je mashtru e di se me ke haru....
Pika loti me rjedhin sikur shih
ditet ikin treten ne vetmi
Dhimbja ime kur me nuk pushon
e lendove zemren qe te don

firma.................................................................................................................................................................................
Nuk jam une qe te mendoj, je ti qe me vjen ne mendje !♥Smile
avatar
Rrezon@

Postime : 1428
Kyējet nė forum : 11533
Regjistruar mė : 27/05/2008
Profesioni : ekonomiste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje leter per ty .....

Mesazh nga Rrezon@ prej Thu 25 Sep 2008, 14:28

Ah ta kisha dit se ke me me tradhtu as nje fjal s'ta kisha besu e dashur,
por une te besova se me the te dua por tash ti ke tjeter.
Me mashtrove mua, perse? Nese per dashurin malli t'ka marr kthehu po te pres.
Dhe ne varr me m'pa un nuk jam tret me mbron dashuria qe kam pas ne jet. 
Ti vet me ke thon un shum te dua e tash u largove, Perse me trathtove a me do prap apo fjalt e botes ty nga un te ndan mos i beso fjalet se rende ke gabu,passke zemer hekur dhe gur dhe zemra ime ket nuk e ben kurr...!?une
te dua shum me teper ne bot se vetem zemra ime ket fjal e thot.

firma.................................................................................................................................................................................
Nuk jam une qe te mendoj, je ti qe me vjen ne mendje !♥Smile
avatar
Rrezon@

Postime : 1428
Kyējet nė forum : 11533
Regjistruar mė : 27/05/2008
Profesioni : ekonomiste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje leter per ty .....

Mesazh nga Rrezon@ prej Thu 25 Sep 2008, 14:31

Mos me thuaj pse
Kur di qe s`ka diell
Mos me thuaj pse
Kur di qe ska hene
Mos me thuaj pse
Kur di qe c`do gje vdes
Te lutem kurre
Mos me thuaj PSE!!!

firma.................................................................................................................................................................................
Nuk jam une qe te mendoj, je ti qe me vjen ne mendje !♥Smile
avatar
Rrezon@

Postime : 1428
Kyējet nė forum : 11533
Regjistruar mė : 27/05/2008
Profesioni : ekonomiste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje leter per ty .....

Mesazh nga Rrezon@ prej Thu 25 Sep 2008, 14:34

Une e di qe e gjithe kjo qe po te them ka per te mbetur vetem ketu.Ti ske per ta ditur asnjehere...
Si shume gjera te tjera qe nuk di...
Sa kohe ka kaluar qe nuk te kam pare dhe mua me duket se cdo nate je me mua?Sa kohe ka qe nuk e kam ndjere frymen tende dhe me duket se ne cdo frymemarje e ndjej se je aty?Sa kohe ka kaluar qe ste kam degjuar tek flet dhe zerin tend e kam akoma ne vesh?Sa kohe ka kaluar?Sa?
Aq shume sa per te te harruar ishte e mjaftueshme!!!Por cuditerisht koha spo me ben gje!
Nganjehere me duket se jam une ajo qe nuk dua te te harroj dhe e imponoj une kohen!!Bej nje hap mbrapa, nje hap para dhe...Perseri ne vend!!Jam kaq e pavendosur dhe kaq konfuze...Kam frike te ec!Kam frike tani edhe nga hapat e mia!!!
E mbaj mend si sot heren e fundit qe kemi folur ne telefon!Mundohesha te mos kuptoje zerin tim qe dridhej dhe mundohesha te shtregoja fort jastekun...Dhe heren e fundit qe te pashe kur u largova prej teje u mundova aq shume qe te qendroja me kembe, edhe pse gjunjet po me tradhtonin!I futa duart ne xhep per te mos kuptuar qe dridheshin!!!Dhe kur te pashe ne rruge dhe ste fola...Ula syte ngadale dhe u mundova te fshihja lotet...Ishte me mire keshtu?Mbase po...Mbase jo...Nuk jam me e sigurt per asgje!
Di vetem qe TE DUA,di vetem qe cdo moment do doja ti bija telefonit tend dhe ti thosha te gjitha... Me duket se do mbytem me te gjitha keto qe kam brenda meje...dhe ne fund te fundit...e di qe sja vlen me...Perseri kthehem mbrapa...
Tani duhet te ecim vec!edhe pse ne cdo moment me kujtohesh ti, edhe pse ne cdo kenge te gjej ty, edhe pse ne cdo rruge them
-Ishim edhe atje!Ishim dhe ketu!, edhe pse u largova prej teje te dua...
Vertet jane kaq te nderlikuara gjerat apo i nderlikoj une????...

firma.................................................................................................................................................................................
Nuk jam une qe te mendoj, je ti qe me vjen ne mendje !♥Smile
avatar
Rrezon@

Postime : 1428
Kyējet nė forum : 11533
Regjistruar mė : 27/05/2008
Profesioni : ekonomiste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje leter per ty .....

Mesazh nga Naki prej Fri 26 Sep 2008, 15:47

fv, me vjene shume mire qe forumi ka nje goce si ty e re por shume e rritur nga llogjika dhe njeri qe kupton gjerat. Je nje femer fantastike pa keqkuptime te lutem. Nuk eshte kategoria perkatese por desha te falenderoj shume dhe kam nje pyetje ku i gjen gjithe keto fjale apo kete i shkruan nga vuajtja e shpirtit dhe zemres?

Ja nje leter e imja qe nuk kisha force ta dergoja kurr personit qe vertet e dashurova:
Mungesa jote ka lene te zbrazet edhe hapesiren. Asgje sme ben rehat kur ti nuk je pran... e vetmja qe me mbeti eshte deshira per te endrruar.... nuk eshte e mundur asnje dashuri nuk mund te jete me fatekeqe se e imja asnje mendim me i trubullt se i imi...pse?
Gjithecka eshte si nje zgjim i trishtuar, i hidhur dhe ne harrese. me kot kerkoj fetyren tende se paku ne enderr edhe ajo tash me mungon !!!! Perse te dua? Cilat arsye i veshen tani urrejtjes ? Deshira per ta zhdukur ate qe smund ta kem apo qe eshte si une apo me ngjan njesoj mua ....? Miliona mendimesh sillen ne koken time po ku te gjej pergjigjen kur goja e as dora jote nuk e thote ..????
Une ndoshta nuk po di si te them te dua apo ndoshta spo gjej fjalet cilat duhet per ti thene? Ndoshta nuk po i njof rruget tuaja per te arritur ne shpirtin tend ? Asgje nuk po di vetem e di se Te Dua ..... Pas teje asgje tani ska rendesi. Nuk do te kete ndoshta hapesira per te permbushur sepse dikush tjeter do i permbush ato tek ti... Sad .
Ike nga une mund te bej vetem nje kerkese? Kur te shkosh jeto edhe nje dite tjeter me kujtimin tim. premtome nje cik sekondash si te duash me kujto si idot, te marre,te keq, shpirtlig .... ska rendesi si me quan.... do mi kushtosh keta pak sekonda se paku nje here ne jeten tende ....?????

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19187
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje leter per ty .....

Mesazh nga Vizitor prej Fri 26 Sep 2008, 20:32

Nuk punonte posta ne ato koh eeee

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje leter per ty .....

Mesazh nga Naki prej Fri 26 Sep 2008, 20:39

Risa shkruajti:Nuk punonte posta ne ato koh eeee
Posta elektronike punon mi por ajo iku nga une Sad e si te ja dergoja pastaj ...?

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19187
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje leter per ty .....

Mesazh nga Vizitor prej Thu 02 Oct 2008, 08:56

wow plasen letrat kendej :thinking:

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje leter per ty .....

Mesazh nga Vizitor prej Fri 05 Feb 2010, 10:57

Nuk ekziston vėshtirėsi tė cilėn dashuria e mjaftueshme nuk do ta
mposhtė. Nuk ekziston sėmundje tė cilėn dashuria e mjaftueshme nuk do
ta shėron. As dyer tė cilat dashuria e mjaftueshme nuk do t’i hapte. As
greminė tė cilėn dashuria e mjaftueshme nuk do ta kalonte. As mur tė
cilin dashuria e mjaftueshme nuk do ta rrėnonte. Nuk ėshtė e
rėndėsishme se sa ėshtė i thellė problemi. Se sa tė pashpresa janė
gjasat. Se sa ėshtė e ndėrlikuar nyja. Se sa ėshtė i madh gabimi. Tė
kuptuarit e mjaftueshėm tė dashurisė tė gjitha kėto do t’i zgjidh. E
nėse mundeni tė duani mjaft, do tė jeni tė lumturit e mė tė fuqishmit
nė botė.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje leter per ty .....

Mesazh nga Anhela prej Sun 07 Feb 2010, 13:33

NJE LETER DASHURIE.

Jam ulur perballe dritares, jashte filloi te bie shi;kam menduar shume per ty keto dite dhe mund te them qe me mungon shume.
Sa shume mendime me vijne ne koke dhe sillen rrotull,eshte kujtimi yt. Shpesh me duket se do hysh ne dere me buzeqeshjen tende si te mos kishe ikur kurre.
Por ky iluzion iken aq shpejt ashtu siē dhe vjen dhe kthehem ne realitet, nuk je ketu dhe nuk do jesh me.
Faji dhe pendimi me ndjekin. Perse , perse nuk te thashe sa shume qe te doja?
Sot je shume larg meje,deshiroj shume te merrja doren tende dhe te ulesha bashke me ty,pa then asnje fjale me goje dhe te thosha gjithēka me zemer.
Ne fakt me jep ankth kjo largesi, po te mundja ne kete moment do isha ne krahun tend, te te thosha qe je shume i rendesishem per mua dhe qe te adhuroj.
E di se pse nuk ta kam thene asnjehere? Pergjigja eshte e thjeshte, sepse mendoja se ndoshta fjalet ishin teper.
Po vuaj shume qe nga ikja jote, me dhemb ne shpirt qe nuk jam afer teje dhe per me shume sepse nuk te thashe kurre ate se sa te doja prandaj dhe sot po e shkruaj kete leter.
Kam nevoje te qaj , te shfryj,sepse nqse vazhdoj qe para te tjereve te dukem sikur jam mire, sikur asgje nuk me preokupon,trishtimi qe me hap nje boshllek gjithmone e me te thelle ne shpirtin tim do me shkaterroj.
Perse nuk kthehesh tani? Kam nevoje per ty per te vazhduar te jetoj.
Do isha shume e lumtur po te mund te shihja perdite pasqyrimin tim ne syte e tu ,te degjoja zerin tend qe te shqiptonte emrin tim, te thithja ajrin qe thith ti, vetem me keto do ndihesha mire dhe te siguroj qe do ndihesha e lumtur.
Sa mire do ishte sikur ta kisha shkruar me pare kete leter sepse, nuk do ikje pa e ditur sa te doja .
avatar
Anhela

Shteti : Prishtin
Postime : 542
Kyējet nė forum : 9942
Regjistruar mė : 04/02/2010
Profesioni : Kontabiliste.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje leter per ty .....

Mesazh nga Vizitor prej Tue 02 Mar 2010, 10:56

Qielli ka te njejten ngjyre,toka nuk ka si ndryshoje nuancat, njerezit jane po ata.Suksesi ka ndjekur rrugen me ecejaket qe jam munduar ti udheheq me pergjegjesi,ora e njejte vetem se akrepat me zhurmen e tyre karakteristike me bezdisin ne momentin qe mendimet nisin rrugen e arratise.Ne gjithcka levizese ne ato momente e vetmja qe s'mund te leviz jam une.Thua se linda nje statuje per tu kthyer ne nje relike?Per nje moment dicka me shkund nga thellesite e arrative te mendimeve dhe fik hedh cigaren ne tavell, u dogj e gjitha ne gishtat e mi.Sa e habitshme cigarja ndizet per tu pire por ne fakt ajo digjet kur e pi.Po dhe mos ta pish nuk ke si e di cfare procesi ka.Po ndez me mire nje tjeter ndoshta kete nuk do e le te me djeg gishtat, sepse nuk do i le mendimet e mia te arratisen, por do zgjas duart te te perqafoj.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje leter per ty .....

Mesazh nga Bruneta prej Tue 16 Mar 2010, 13:19

NJE DASHURI E TRISHTUAR

Nje dite kuptova se nuk me don dhe
se kurr s'me ke dashur
Me the se e do nje tjeter,e dija se nuk mund
te luftoja kunder dashuris suaj
sepse ajo eshte poshtersi
Kur ti
me the me lendove shpirterisht,sepse ne fjalet tua nuk ekzistonte edhe
asnje flaje
mirekuptimi.A e dije ti,se ti nuk ishe si meshkujt e
tjer,ishe i perkryer derisa nuk tu paraqit ajo,ajo ti verboj syte me
para dhe i zhduku gjitha shpresate mija
Nuk isha e sigurt dhe e
vertet,ose vetem nje enderr e hidhur
Shpresoaj se do zgjohem me
puthje,por ne vend te puthjes me zgjuan fjlet tua te trishtuara
U
ktheva duke qare,pasi qe nuk kisha fjel me...
Zemra ime di vetem mendime dhe dhembje
Pres qe ti ta sherosh kete
plage me fjalen ''ME FALE''

Dhembja nuk ka fund kurse lotet nuk kan fuqi te shprehin
pikellimin
per ty. Gjithmon do te mbetesh ne zemren time me shpirt
te venitur,
zemer te thyer, me shpres te pa shpres, si dje, si sot,
si neser une e
perlotur te pres te kthehesh, te ma kthesh besimin ne
dashuri, te ma
kthesh lumturin dhe gjith ate qe pata kur ishim se
bashku. Mungesa yte
ne cdo vend po ndihet. Ditet pa ty vetem une e
di se si i kaloj. Malli..
dhembja.. per ty kurre nuk do te shuhen.
Do te dua edhe me shume se sa
te kam dashur, edhe me shum se sa e
dua veten, por kur te bindesh
atehere ndoshta do te jete shume vone.
Une do te jem ne shpirt vetem e
jotja e ti vendos vet per lumturin
qe mund ta kemi se bashku...

firma.................................................................................................................................................................................
DO TE NDIQJA ME KNAQESI RRUGEN E ZEMRES...NESE DESTINACIONI I SAJ NUK DO ISHTE LENDIMI
avatar
Bruneta

Shteti : Brėnda kapilarėve tė gjakut tėnd
Postime : 2723
Kyējet nė forum : 12949
Regjistruar mė : 07/03/2009
Profesioni : Gjinekologe

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje leter per ty .....

Mesazh nga Kushtrimi2 prej Tue 16 Mar 2010, 14:45

un nuk di me shkru poezi po di me dashuru me zemer dhe shpirt
avatar
Kushtrimi2

Postime : 1625
Kyējet nė forum : 10798
Regjistruar mė : 18/02/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje leter per ty .....

Mesazh nga Bruneta prej Wed 17 Mar 2010, 12:54

TI NUK MUND TE ME URRESH....

Ti nuk mund te me urresh kurr,sepse
Engjejt nuk urrrejne,ato vetem mbrojne.Do ishte e kote te provosh te me
urresh mua sepse urrejtja jote do te kthehet ne dashuri dhe dashuria
jote ne mbrojtje per mua...
Ti nuk mund te me urresh sepse tashme un
jam pjese e jetes tende,jam cope e zemres tende.Te me urresh mua do te
thote te urresh vetveten.
Sa here qe ti vuan une vuaj bashke me
ty,sa here qe merr fryme un marr fryme bashke me ty,sa here qe ti qesh
un qesh bashke me ty.Sa here qe ti me urren un te adhuroj.
Te dhashe
zemren time qe te jete me ty ne cdo hap te jetes tende.
Te solla
prane engjejt e mi per te qendruar perjetesisht me ty ne ditet bukura e
te veshtira.
E di qe nuk mund te me urresh edhe pse ke deshire edhe
pse do te me harrosh nuk mundesh sepse un jam gjithmon me ty jashte dhe
brenda teje.
Edhe pse nuk te kam prekur kurre e ndjej qe jam Brenda
teje,ne nje vend te vogel ne fund te zemres tende.
Sa here qe ti me
kujton mua ti vuan,ti do qe te flesh por nuk mundesh sepse imazhi im te
mundon,do te me kesh prane dhe sa here ti e kerkon kete un jam aty me
ty....
Une vuaj njesoj si ty vetem se nuk qaj,ne keto momente po
degjoj te njejten kenge qe po degjon ti por vetem me nje ndryshim,ti
tani po qan kurse un jo.Brenda ne lotet e tu jam une.Ti je nje pike loti
dhe prandaj une nuk qaj sepse kam frike se mos te te humbas.Dhe keshtu
mbaj gjithcka Brenda meje.Dhe kjo me ben te vuaj akoma me shum.Une linda
per ty edhe pse kete e kuptova pas shum kohesh.
Linda per te te
bere te lumtur,kurse ti per te me bere te vuaj.Jam e bindur qe ne keto
momente po qan,po Brenda ketyre loteve jam une,ti me sheh ne enderr
ndersa un s`do te enderroj kurre sepse endrra ime fillon kur flas me ty.

Te jesh e bindur per dicka::::
JE PJESA ME E BUKUR E JETES
TIME,ndersa un personazhi negativ i librit tend...

firma.................................................................................................................................................................................
DO TE NDIQJA ME KNAQESI RRUGEN E ZEMRES...NESE DESTINACIONI I SAJ NUK DO ISHTE LENDIMI
avatar
Bruneta

Shteti : Brėnda kapilarėve tė gjakut tėnd
Postime : 2723
Kyējet nė forum : 12949
Regjistruar mė : 07/03/2009
Profesioni : Gjinekologe

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje leter per ty .....

Mesazh nga Arni-y prej Sun 25 Apr 2010, 17:14

Me vertet nuk kuptoj! Jam ngateruar ne kete bot! cdo gje me duket e nderlidheshme!

Posa mendoj se duhet te te harroj, posa mendoj se me ke ne vehte vetem nje fotografi bardh e zi, dhe se ndoshta ndojher vetem te kalon ne sy para se te ze gjumi kur mbyll kapaket! Une gjithnje mendoj per TY.Me therr ne zemer posa te mendoj per te kaluaren, mundohem ta ngushlloj vehten me fjalet: “edhe pse prezenca yte nuk eshte me mua une gjithenje do te te mbaj ne vehte” - mirepo kot eshte me… cdo gje nga trupi im ka kuptuar se eshte vone, dhe se vertet do ngel gjithe ajo vetem nje fotografi e vrazhget.

Nuk mundem me te genjej gje nga trupi im, me vjen keq kur shoh se lotet e paster notojn per cdo dit neper fytyr me shprese se ndonjedit do ndalen ne gropezat e buzeve nga buzeqeshja dhe se atje do vdesin uje nga dashuria… mirepo as buzet nuk munden te genjejne dot, pasi edhe tyre i mungojn dicka… Me vjen keq pasi as qimet neper fytyre nuk ndalin lotin e paster se tyre ju mungon ngacmimi ne fytyren tende te bukur, as lekura nuk e thith dot… dhe per fat te keq… tmerresisht mbaron ne fotografin tende. Cdo her mendoj se ajo pike e lotit eshte e paster – mirepo JO! Ajo eshte perplot e mbushur me vuajtje, tmerresi, shpresa, ideale te pakryera… Mund te marrish mend se sa mund te peshon tashti ajo foto yte nga dita qe te humba e deri me sot!

Nga ngasherimi po me ushtojn veshet – kam frig se nuk da e ndegjoj ate ze engjulli asnjeher me!Me e keqja po me ndodh me zemren dhe gjumin…

Kam nje te mete ne zemer, rrahje te shpeshta te zemres, jam I rrembyer dhe perhere shqetesohem tmerresisht… posa te bie ne shtrat e dremis, kur, papritmas, ne zemer me therr dicka, e pastaj me kalon pernjeher ne gjith trupin… kercej si I krisur, zgjohem, dhez driten, shikoj fotografin tende e bie perseri, mirepo, posa dremis paksa, kur ne zemer perseri – therje! Dhe keshtu cdo dit…Magji helmuese e but ne te prekurit, shiqimi qe do te thot dicka ne te ardhmen. Akcion ne zemer dhe ne shpirt un po prek, shijoj, po degjoj se si zemra hutuar bie. E fitoj shpirtin tend ndersa humb timin.

Ne kete teater te mallkuar te bedshem e luaj rrolin e Pinokios dhe bej vetem ate qe penjt e mi ma lejojne, Ti je penjt e mi me…

Mengjesi e cel perdhen dhe mbremja e mbyll, ndersa une rri ne sken mallengjyer duke pritur paraqitjen tende.

Je larg asaj ta kuptosh ngaterrimin e shpyrtit tim te thjesht lirik. Mundohesh te luash teper loje te nderlidhet me zemren dhe ndjenjat e mia. Mirepo sidoqoft falemnderit per helmin qe po ma jep, te mundem ngadal por sigurt ta helmoj permbushjen me shpresa.

Dhe ja, pa asfar troe turpi dhe me pakufi vetenderim po ta dhuroj te verteten, dhe behu ti zot I saj, le te te ngulfat ty. Une do vazhdoj te jetoj ne boten time me ndjenja, shpresa dhe perralla dhe do enderoj se je pergjithmon imja.

Do hyp ne anijen e iluzioneve te mija dot notoj deri ne koliben tende, dot zbres dhe do I puthi gurret e sterpikura te vjetra, do ftohem para nderit tend dhe do qendroj ashtu perderisa nuk paraqitesh ti, dhe nuk deshiron qe te drejtohesh e ti shiqosh lotet e mij. Do te ekzistoj per te te Dashuruar. Jam I gatshem te pres deri ne pafundesi me vetedije se gjith ajo do jet e pamundeshme – mirepo shpresa vdes e fundit.

Qe prej sot do filloj me ndertimin e kafazit tim te arte, ne te cilen ti me lejove te futem. Me helm do e lyej rrjetin perreth qe kurdohere te deshiroj te dal jashta te vdes pergjithmon yti.

Qe neser do shkoj e do ta bliej kutin e nusris qe pasneser ne te ta vendosh zemren time.

Por pas gjith kesaj ti gjithnje do me shiqosh me te njejtin shiqim dhe do e perseritish veq me serisht refrenin tend te njohur…

Edhe kete nate te tmershem lotet vazhdojn rrugen e tyre, por te jam teper I felenderuar qe ne at teatrin tend te vogel me lejove te luaj rrolin e sherbetorit tend lojal te pa mase.

Gjithe kete qe dikonja betohem se do ta plotesoj , vetem ti lejom te jem ketu dhe ende gjall, sepse kam nevoj per jete te qete e te rregullt… pasi nuk dashuroj une por dashuria ime!Sikur ta merrte Engjelli I bekuar libren qe ma ka shkuar fati im I shkrete, deshira ime do ishte qe ta rishkruante, permesonte ose me mire fare ta shuante.
avatar
Arni-y

Shteti : Shkup i Emathisė sė Illyrisė
Postime : 222
Kyējet nė forum : 9245
Regjistruar mė : 12/04/2010
Profesioni : student: i Fakultetit tė Arteve Dramatike - aktrim

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje leter per ty .....

Mesazh nga Vizitor prej Fri 21 May 2010, 14:11

Qfar po ndhodh


Qfar ke bere ti me mua ?qdo dite e qdo
nate duhet un te mendoj per ty dhe nuk mund as ndjenjat e mia ti
kuptoj.Une e kam humb kontrollin per qdo gje dhe deshiroj nganjeher qe te mos te
kisha lindur fare. Nganjeher mendoj un se qfar jam un per ty?Cila arsye jam vetem ta
kalosh kohen apo diqka me shum? Une mendoj se po i ngatarroj te gjitha tani me
jan ber lemsh kush eshte e verteta dhe loja ,eshte e rend shum por un dua ta di
tani me te vertet se si eshte kjo puna jone prandaj me jan bere lemsh! Une jam
ne enderr ,sepse ti ke nje te dashur tjeter dhe prap se prap mendoj un ndoshta se
ndoshta jam une e veqant per ty .Po nese un me te vertet jam ne enderr athere
luan nje shejtan me mua dhe endrrat e mia ,kush mi hap mua me te vertet syte mia
me zgjon nga kjo enderr?Aty do ndalohen dhe endrrat e mia dhe do fshihet gjithqka
une matem te pys ty , do doje te verteten ta thuash?ta shenoj pergjigjen
tende? te lutem shum tregohu real e i vertet per ndryshe do behet shum keq , qfar
jam un me te vertet per ty ? Tani per tani je mashkulli i vetem per mua ,por kjo
ska me rendesi ,un do ti harroj ngadal ku isha dhe ku jam .Te gjitha do
ti permblesh ne nje Liber te shkurter do i shenoj.Ku deri sote e pyta veten
time perse me shkoj ky fati im keshtu ? Por keshtu deshti fati ti sjell dhe
mu per kete skam qfare te kundershtoj te ndermarr .Eh dhe keshtu eshte me mire
jame e sigurt per kete ,por prap se prap un smund te qetsohem mendoj kur mendoj
per ty mundohem ta perballoj dhimbjen dhe nuk e di ne do mundem une ta kaloj
kete .Permallohem per ty e gjitha kjo nuk eshte e lete per mua ,por un do te
luftoj dhe do mundohem qe dhimbjen ta pushtoj .Une do doja prap te shof ty
,Bota te sillet rreth nesh ,do doja qe pergjithon te jesh me mua dhe dashuria te
na buzeqesh .Por per fate te keq kjo do mbes vetem nje enderr qe do e
shenoj ne Librin tim ,sikur kjo enderr te behet realite kam frig se do behet nje
kjamet! sepse edi se sdo behet kurr realitet !Nje duhet qe ta dish se un do te
kem mall gjithmon per ty do te kujtoj gjithmon sepse ti ishe gjithqka per
mua sepse te desha me zemer dhe pyes veten time ,qfar ndodhi? ku ishim aq mire ne
nje qaste te jetes time me te veshtir ku kisha nevoj per pergdhelje dhe
ngrohje shpirtit ndodhi dhe kjo ! Une e di qe ti rrembeve zemren time ! te lutem
ma kthe prap edhe pse me vjen shum keq por ky eshte fati dhe reliteti ,vetem po
te ishte gjithqka qe planifikuam at“here zemra ime te takonte vetem ty!!!!!


Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje leter per ty .....

Mesazh nga Bruneta prej Thu 27 May 2010, 14:36

TE KERKOJ.....
E zhgenyer nga jeta sot perseri te kerkoj, me shum se kurr
sot te dashuroj, e gjat me duket dita pa ty e gjat Eshte edhe nata
mendoj se te humba edhe pse kurr s'te pata. Sa mall qe ndjej tash kur
pran nuk te kam,te gjithe mendojn por une e lumter s'jam. Sa ka rendesi te
qeshe te kendoj kur nuk e fitoj ate qe me se shumti e deshiroj. U ben
shume vite plot vuajtje dhe pikllim te prita ty ta me kthesh dashurin,
Vertet eshte e gjat kjo koh per mua, po ti fal te gjitha po me the te
dua,mos me mundo me shum perpiqu te me kuptosh, pergjigjen ma thuaj
vargjet kur ti lexosh....

Dhembja nuk ka fund kurse lotet nuk kan fuqi te shprehin
pikellimin per ty. Gjithmon do te mbetesh ne zemren time me shpirt
te venitur, zemer te thyer, me shpres te pa shpres, si dje, si sot,
si neser une e perlotur te pres te kthehesh, te ma kthesh besimin ne
dashuri, te ma kthesh lumturin dhe gjith ate qe pata kur ishim se
bashku. Mungesa yte ne cdo vend po ndihet. Ditet pa ty vetem une e
di se si i kaloj. Malli..dhembja.. per ty kurre nuk do te shuhen.
Do te dua edhe me shume se sa te kam dashur, edhe me shum se sa e
dua veten, por kur te bindesh atehere ndoshta do te jete shume vone.
Une do te jem ne shpirt vetem e jotja e ti vendos vet per lumturin
qe mund ta kemi se bashku...

firma.................................................................................................................................................................................
DO TE NDIQJA ME KNAQESI RRUGEN E ZEMRES...NESE DESTINACIONI I SAJ NUK DO ISHTE LENDIMI
avatar
Bruneta

Shteti : Brėnda kapilarėve tė gjakut tėnd
Postime : 2723
Kyējet nė forum : 12949
Regjistruar mė : 07/03/2009
Profesioni : Gjinekologe

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje leter per ty .....

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi