» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

9 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 9 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Nje pyetje te veshi. Mu pergjigj.

Shko poshtė

gezuar Nje pyetje te veshi. Mu pergjigj.

Mesazh nga Vizitor prej Wed 24 Sep 2008, 20:41

[Tema nga Erisa]


Me mua apo me ate tjetren   ?


Edituar pėr herė tė fundit nga Risa nė Fri 26 Sep 2008, 20:04, edituar 1 herė gjithsej
avatar
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

gezuar Pytje & pergjigje

Mesazh nga Ardi prej Mon 29 Dec 2008, 19:52

Ne kete teme secili nga anetaret ti pergjigjet pytjes te bere nga anetari i mesiperm dhe te beje pastaj edhe vete nje pytje!!


P:S Stafi nese kjo teme egzisotn ju lutem me falni,pamvareissht se shikova dhe se gjeta ne forum!

Cili eshte vendi i juaj per pushime?
Ardi
Ardi

Shteti : hapesire
Postime : 562
Kyējet nė forum : 11303
Regjistruar mė : 24/12/2008
Profesioni : lypes

http://www.meemira.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

gezuar Re: Nje pyetje te veshi. Mu pergjigj.

Mesazh nga Besi prej Tue 27 Apr 2010, 23:10

Mėmė Shqiperia.

Ku nuk do deshironit te shkonit?
Besi
Besi

Postime : 1349
Kyējet nė forum : 11684
Regjistruar mė : 20/11/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

gezuar Re: Nje pyetje te veshi. Mu pergjigj.

Mesazh nga Gjimnazistja prej Tue 27 Apr 2010, 23:23

Ne shkretetirat e Saharase.

Ju pelqen me shume te mposhtni apo te bindni te tjeret se ajo cfare thoni ju eshte e vertete?

firma.................................................................................................................................................................................
"Ne dukje qetesi sublime, nerva te tendosura, lodhje e perbindeshme njerezore, nje gerryerje e brendeshme qe te sakaton me tej, e megjithate..."
Gjimnazistja
Gjimnazistja

Shteti : Ne hapsire!
Postime : 1550
Kyējet nė forum : 11903
Regjistruar mė : 24/12/2009
Profesioni : gjimnaziste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

gezuar Re: Nje pyetje te veshi. Mu pergjigj.

Mesazh nga Besi prej Tue 27 Apr 2010, 23:34

Ku i gjen edhe ti keto pyetje :bum: Ne fakt te dyten hic se hic edhe pse mund te reflektoje ndonjehere.Te paren ndoshta po.

A flet apo shkruan dicka ndoenjehere kunder deshires tende?
Besi
Besi

Postime : 1349
Kyējet nė forum : 11684
Regjistruar mė : 20/11/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

gezuar Re: Nje pyetje te veshi. Mu pergjigj.

Mesazh nga GISHTEZA prej Tue 27 Apr 2010, 23:50

kur pyetjet jane pa kuptim po..
cfare do besh neser?

firma.................................................................................................................................................................................
.*“Ø )
ø.•“ø.•“Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ : (“ø.•*“Æ`*•-->>>> …~ GISHTEZA ~…
ؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"°
GISHTEZA
GISHTEZA

Shteti : andej kendej gjithandej
Postime : 683
Kyējet nė forum : 13225
Regjistruar mė : 04/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

gezuar Re: Nje pyetje te veshi. Mu pergjigj.

Mesazh nga Besi prej Tue 27 Apr 2010, 23:52

Do zgjohem nga gjumi heret.

Cka do donit te enderronit sonte?
Besi
Besi

Postime : 1349
Kyējet nė forum : 11684
Regjistruar mė : 20/11/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

gezuar Re: Nje pyetje te veshi. Mu pergjigj.

Mesazh nga Gjimnazistja prej Wed 28 Apr 2010, 19:45

Cdo gje, mjafton te ishte e bukur dhe te me bente te ndihesha mire.


C'mendim keni, njeriu me shume eshte viktime e vetvetes apo e realitetit dhe shoqerise qe e rrethon?

firma.................................................................................................................................................................................
"Ne dukje qetesi sublime, nerva te tendosura, lodhje e perbindeshme njerezore, nje gerryerje e brendeshme qe te sakaton me tej, e megjithate..."
Gjimnazistja
Gjimnazistja

Shteti : Ne hapsire!
Postime : 1550
Kyējet nė forum : 11903
Regjistruar mė : 24/12/2009
Profesioni : gjimnaziste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

gezuar Re: Nje pyetje te veshi. Mu pergjigj.

Mesazh nga deti prej Wed 28 Apr 2010, 19:51

Per mendimin tim, njeriu sot eshte me shume viktime e realitetit tone te hidhur dhe shoqerise qe na rrethon. Ky viktimizim na cmend me teper sepse e ndjejme e s'kemi se c'bejme.

Sa i gezohesh dites se re dhe c'ndjenja ngjalle tek ti stina e pranveres?
deti
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 14500
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

gezuar Re: Nje pyetje te veshi. Mu pergjigj.

Mesazh nga Gjimnazistja prej Wed 28 Apr 2010, 19:55

Stina e pranveres te kenaq syte me ngjyra dhe duket sikur te mbush me fryme dhe njekohesisht me optimizem, perfundimisht mendoj se stina e pranveres te ben qe cdo gje ta shohesh ne nje kendveshtrim tjeter dhe e gjithekjo cfare te fal te imponon vetevetiu qe ti gezohesh dites se re.


Cila do te ishte fjala qe nuk do te donit ta thonit kurre?

firma.................................................................................................................................................................................
"Ne dukje qetesi sublime, nerva te tendosura, lodhje e perbindeshme njerezore, nje gerryerje e brendeshme qe te sakaton me tej, e megjithate..."
Gjimnazistja
Gjimnazistja

Shteti : Ne hapsire!
Postime : 1550
Kyējet nė forum : 11903
Regjistruar mė : 24/12/2009
Profesioni : gjimnaziste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

gezuar Re: Nje pyetje te veshi. Mu pergjigj.

Mesazh nga deti prej Wed 28 Apr 2010, 20:08

Lamtumire, ngase kur thuhet kjo, dihet se kemi humbur dicka apo dikend dhe para vetes kemi nje boshllek te madh.

C'fare ndjen kur sheh diken apo dicka qe ka nevoje per ndihmen tende e qe ne fakt nuk ke mundesi ta ndihmosh?
deti
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 14500
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

gezuar Re: Nje pyetje te veshi. Mu pergjigj.

Mesazh nga Gjimnazistja prej Tue 04 May 2010, 20:03

Mbase do te ndieja meshire, keqardhje dhe nje boshllek te madh qe do te me linte te kuptoja se sa i pafuqishem eshte njeriu ne disa raste.Gjithmone duhet ecur perpara, por a duhet kthyer ndonjehere koka mbrapa per te pare rrugen qe ke bere, cfare ke marre dhe cfare ke humbur ne kete rruge qe ke bere?

firma.................................................................................................................................................................................
"Ne dukje qetesi sublime, nerva te tendosura, lodhje e perbindeshme njerezore, nje gerryerje e brendeshme qe te sakaton me tej, e megjithate..."
Gjimnazistja
Gjimnazistja

Shteti : Ne hapsire!
Postime : 1550
Kyējet nė forum : 11903
Regjistruar mė : 24/12/2009
Profesioni : gjimnaziste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

gezuar Re: Nje pyetje te veshi. Mu pergjigj.

Mesazh nga deti prej Wed 05 May 2010, 00:02

Gjate rrugetimit tone perpara, patjeter se duhet kthyer koken edhe prapa. Gjurmet qe kemi lene, sa me te thella te jene, aq me te sigurt e bejne shtegetimin tone. Gjate ketij rrugetimi, ne secilin hap, kam marre forcen, shpresen dhe besimin. Ate qe e kam humbur eshte sigurisht frika sepse ajo nuk ēon askund.

Ne udhekryqin e jetes, patjeter se duhet ndalur dhe kerkuar rrugen e drejt. Me kete rast, do mendoheshe vet apo ndoshta edhe do pyesje ndonje "kalimtar te rastit" se kah shpiejne keto rruge?
deti
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 14500
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

gezuar Re: Nje pyetje te veshi. Mu pergjigj.

Mesazh nga Gjimnazistja prej Wed 05 May 2010, 00:06

Pergjithesisht deri me tani nuk me ka rastisur te marr ndonje vendim te permasave te medha, por sigurisht qe ne udhekryq do ndaloja dhe do te pyesja ndonje "kalimtar rasti" sepse pavaresisht se njeriu mund te mesoje edhe nga gabimet, ka edhe gabime qe mbeten te pashlyeshme dhe lene gjurme pendimi per gjithe jeten tek ne.


C'mendim keni per pendimin?

firma.................................................................................................................................................................................
"Ne dukje qetesi sublime, nerva te tendosura, lodhje e perbindeshme njerezore, nje gerryerje e brendeshme qe te sakaton me tej, e megjithate..."
Gjimnazistja
Gjimnazistja

Shteti : Ne hapsire!
Postime : 1550
Kyējet nė forum : 11903
Regjistruar mė : 24/12/2009
Profesioni : gjimnaziste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

gezuar Re: Nje pyetje te veshi. Mu pergjigj.

Mesazh nga deti prej Wed 05 May 2010, 00:19

Pendimi sigurisht se e qeteson shpirtin dhe eshte ngushellim per te. Njeriu duhet te pendohet sepse gabimet jane njerezore.

Ēeshte krenaria per ty dhe sa jeni krenare ne jete?
deti
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 14500
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

gezuar Re: Nje pyetje te veshi. Mu pergjigj.

Mesazh nga Gjimnazistja prej Wed 05 May 2010, 00:29

Krenaria per mua, ne disa raste krenarine e kam pare te lidhur me vetevleresimin qe nje njeri ka per vetveten, ne disa raste me eshte krijuar pershtypja sikur njerezit krenare jane disi mendjemedhenj, por nga ana tjeter, nese dikush ka me se te krenohet, eshte dicka mese e lejueshme dhe mese normale.
Une jam krenare per origjinen time, jam krenare per familjen time, jame krenare qe kam dy prinderit me te mrekullueshem dhe me te mire ne bote, ne fund jam krenare qe fale tyre jam kjo qe jam sot.


C'eshte shpresa per ju, a besoni se shpresa vdes e fundit, a duhet jetuar me shprese?

firma.................................................................................................................................................................................
"Ne dukje qetesi sublime, nerva te tendosura, lodhje e perbindeshme njerezore, nje gerryerje e brendeshme qe te sakaton me tej, e megjithate..."
Gjimnazistja
Gjimnazistja

Shteti : Ne hapsire!
Postime : 1550
Kyējet nė forum : 11903
Regjistruar mė : 24/12/2009
Profesioni : gjimnaziste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

gezuar Re: Nje pyetje te veshi. Mu pergjigj.

Mesazh nga deti prej Wed 05 May 2010, 00:40

Depertimi pertej tunelit, fluturimi pertej folese se qyqes, kapercimi i valeve te trazuara deri te ujerat e qeta, thurja e romanit me pika e presa, kjo eshte per mua shpresa.
Shpresa vdes e fundit, nuk mohohet kjo asnjehere sepse kjo ishte dhe vazhdon te jete pjese e seciles kohe.
Duhet jetuar me shprese sepse ajo eshte arme qe e lehteson fitimin e betejes.

Optimizmi i tepruar mund te jete edhe i demshem. Sa jeni optimiste?
deti
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 14500
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

gezuar Re: Nje pyetje te veshi. Mu pergjigj.

Mesazh nga Besi prej Wed 05 May 2010, 15:52

Nese tregohemi vazhdimishte te gjalle dhe ne levizje,asnjehere optimizmi nuk eshte i tepruar,mendoj une.

Cfar e ben njeriun te ndihet i dobet,i pa force per te vazhduar?
Besi
Besi

Postime : 1349
Kyējet nė forum : 11684
Regjistruar mė : 20/11/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

gezuar Re: Nje pyetje te veshi. Mu pergjigj.

Mesazh nga Vizitor prej Wed 05 May 2010, 16:04

Zhgenjeimi nga jeta, friga mos besimi tek vetja per te vazhduar.

Si i shifni njerzit qe dedikjon nje tjeter e ne te vertet jan ndryshet tjeter njeri?

avatar
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

gezuar Re: Nje pyetje te veshi. Mu pergjigj.

Mesazh nga anea prej Thu 06 May 2010, 00:06

Ti meriton ta kesh ....
anea
anea

Shteti : prishtine
Postime : 147
Kyējet nė forum : 10092
Regjistruar mė : 02/03/2010
Profesioni : ekonomiste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

gezuar Re: Nje pyetje te veshi. Mu pergjigj.

Mesazh nga memaliaj prej Thu 06 May 2010, 17:56

nje partnere si kotelja. shshshsh se na degjojne.

mos bertit kur ta lexosh se na degjojne: ca numri i ke sytjenat. shshshshs se nuk du te na degjojne keta te tjeret.

firma.................................................................................................................................................................................
Cdo gje ka bukurine e saj.
memaliaj
memaliaj

Shteti : TIRANE
Postime : 3003
Kyējet nė forum : 12968
Regjistruar mė : 06/03/2008
Profesioni : arkitekt

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

gezuar Re: Nje pyetje te veshi. Mu pergjigj.

Mesazh nga Katilja prej Sat 08 Jun 2013, 11:21

pse spyt ate qe tka bo koken
amon pse ja fusni kot?

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
Katilja
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 8026
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

gezuar Re: Nje pyetje te veshi. Mu pergjigj.

Mesazh nga Eidisi prej Sat 15 Jun 2013, 09:24

Po te pergjigjem un Very Happy nuk eshte se ka kalamoj ketu po thjesht nuk mendojne dy here edhe pergjigjen ashtu si ja u jep terezia .Very Happy


Pse njerezit jan arrogant edhe pergjigjen direkt pa menduar :secret:

firma.................................................................................................................................................................................
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Dduhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet. Tė gjitha postimet e postuara kėtu shprehnin kėndvėshtrimin e autorit dhe jo tė stafit tonė (pėrveq ne rastet kur autor ėshtė ndonjėri nga stafi)
Eidisi
Eidisi
Admin

Shteti : Europe
Postime : 280
Kyējet nė forum : 7124
Regjistruar mė : 10/01/2013
Profesioni : Duke rritur Cunin

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

gezuar Re: Nje pyetje te veshi. Mu pergjigj.

Mesazh nga Erisa prej Mon 17 Jun 2013, 10:38

Sepse duan te duken te zgjuar pa e kuptuar qe nxjerin ate qe jan ne te vertet.


Cfar do te thot avatari qe ke vendosur?Razz

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
Erisa
Erisa
Admin

Shteti : Albania
Postime : 300
Kyējet nė forum : 10002
Regjistruar mė : 01/06/2010
Profesioni : Ekonomi / Financ

http://www.hapesira.forumotions.net/

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

gezuar Re: Nje pyetje te veshi. Mu pergjigj.

Mesazh nga albi prej Mon 17 Jun 2013, 12:19

do te thot  se jam i sinqert

a eke ende adresen time te msn  tash  skype
albi
albi
Moderator

Shteti : mitrovice
Postime : 3377
Kyējet nė forum : 13035
Regjistruar mė : 09/07/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

gezuar Re: Nje pyetje te veshi. Mu pergjigj.

Mesazh nga Katilja prej Sun 29 May 2016, 11:14

Jo Razz 
Si ishte kjo dit per ju sot ?

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
Katilja
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 8026
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

gezuar Re: Nje pyetje te veshi. Mu pergjigj.

Mesazh nga deti prej Fri 10 Jun 2016, 10:20

E mire si gjithmone...

Ē'fare mendon per kete heshtje qe e ka kapluar forumin?
deti
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 14500
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

gezuar Re: Nje pyetje te veshi. Mu pergjigj.

Mesazh nga albi prej Fri 01 Jul 2016, 15:41

Legjenda ti sje aktiv ne  forum pse
albi
albi
Moderator

Shteti : mitrovice
Postime : 3377
Kyējet nė forum : 13035
Regjistruar mė : 09/07/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

gezuar Re: Nje pyetje te veshi. Mu pergjigj.

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi