» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

5 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 5 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Dietat

Shko poshtė

Dietat

Mesazh nga Vizitor prej Tue 07 Oct 2008, 12:51

Perdorimi i dietave po behet cdo dite e me shume i pranishem ne cdo moshe.Ne e privojme veten nga nje ushqim i bollshem duke ndjekur nje diete qe sipas mendimit tone do na shenderroje trupin ne perfekt.
Perdorimi i dietave sjell anoreksi dhe mos perdorni kripe, mundohuni ta zvendesoni ate me erzat pasi kane dhe oksidante.
Pini nje gote vere pasi ben mire dhe per zemren.
Perdorni zarzavatet dhe mos konsumoni ushqim te gatshem.
Nese doni te perdorni nje diete efikase konsultohini me dietolog profesionist.
Perdorimi i dietave qe perdorim ne nuk jane te keshillueshme pasi rreziku per te shtuar dyfish ne peshe eshte shume i mundshem.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dietat

Mesazh nga Vizitor prej Sat 21 Nov 2009, 12:30

Vitet e fundit, lidhjet ndėrmjet dietės dhe shėndetit janė bėrė
gjithnjė e mė tepėr tė qarta. Roli i njė diete tė keqe raportohet mjaft
mirė nė shumė sėmundje. Por roli qė dieta luan nė sėmundjet e
mushkėrive nuk ėshtė kuptuar mjaftueshėm.
Ushqimėt Mbrojtėse
Ka prova qė disa vitamina dhe lloje ushqimesh duhet tė pėrfshihen nė dietėn tonė!!!!

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi