» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

8 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 8 vizitorė

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


PARODI

Shko poshtė

PARODI

Mesazh nga shaban cakolli prej Tue 25 Nov 2008, 22:38

Ēifteli, moj , dru prej mani,
A po e sheh si erdh zamani?
Ndryshoi bota, ndėrroi insani,
Shihe , koha ēka na bani !

Erdhi surlja , erdh tupani –
Mua po m’ thonė :”Nuk po t’ banė zani!”
-Tash je plakė e t’ kanė ra dhėmbėt,
Askush ma s’ ti dėgjon kėngėt !...

-S’ t’i dėgjon kush, kangėt e trungut,
Kaloi koha e Ali Bungut!
Kaloi koha e “kangėve t’ forta”,
S’ do ma kush “kangė t’ kallamojta”!

-Kėngėve t’ vjetra u ka dalė boja,
S’ i do zemra, s’ i kėndon goja !
S’i do syri, s’i do veshi ,
Tash duamė kėngė, ku pėrzihet leshi !

-Nuk duamė “Shotėn – mashalla”,
Duamė “Ēyēeka” e “Tallava”!
Kėngė “ moderne” po donė bota –
Ku kėndon kėrthiza, ku kėndon botha!...

-Ēiftelisė i ka dalė moda,
Nuk ka vend ma nėpėr oda !
Nuk po duamė ma “cimilima”,
Pėr heronj e as pėr trima !...

-Cimilim, as giri – giu,
As e preu, e as e griu!...
Tash po kėndojmė n’ demokraci –
“Rok” e “Rep”, pornografi !...

N’ vend t’ ēiftelisė – sintisajzeri,
N’ vend t’ rapsodit – roker kuleri !
Nėpėr dasma e festivale –
Kėngė rrugaēėsh – kėngė banale!...

Haj, medet, moj ēifteli,
Ēka na gjet mua dhe ty!
S’ do me sy kush t’ na shikon,
As n’ muze, as nė pension!
Demir KRASNIQI
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13884
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: PARODI

Mesazh nga shaban cakolli prej Tue 25 Nov 2008, 22:46

parodi

KĖNGA E MIXHĖS KEK-sė

Oh, more mixha KEK-sė, ty, t’ shitoftė zana –
Fort ryshfetin po ta ka ana!
Eh! Oh!
Nėnė, moj loke, oj !

Oh, more mixha KEK-sė, ty, t’ shitoftė shita –
Qysh s’ e dite ēka asht drita?!
Eh! Oh!
Nėnė, moj loke, oj!

Oh, more mixha KEK-sė, ti, more tmerr –
Qe nėntė vjet na le nė terr !?
Eh, Oh!
Nėnė, moj loke, oj!

Oh, more mixha KEK-sė, ti, ēka kujtove –
Trutė e kresė , ti na i shkatėrrove?!
Eh! Oh!
Nėnė, moj loke, oj!

Oh, more mixha KEK-sė, ty, tė lėshoftė toka –
Sa shumė herė po t’ bien kėta blloka !?
Eh ! Oh !
Nėnė , moj loke , oj !

Oh, more mixha KEK-sė, tė marrtė vullkani –
Sa shumė herė po t’ rrjedh kazani ?!
Eh ! Oh !
Nėnė, moj loke, oj!

Oh, more mixha KEK-sė, tu shpoftė kazani –
Sidomos n’ muaj Ramazani ?!
Eh ! Oh !
Nėnė, moj loke, oj!

Oh, more mixha KEK-sė, ti more sherr –
A luftuam pėr me ndejė n’ terr ?!
Eh ! Oh !
Nėnė, moj loke , oj !
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13884
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: PARODI

Mesazh nga shaban cakolli prej Wed 26 Nov 2008, 13:29

Parodi

BANKETI I KAUBOJVE

N’ kullė tė vjetėr mbi njė bokė ,
Ishin mbledhur njė grup shokė.
Zoti i shtėpisė ishte pėrgatitur,
Sa ma mirė, miqtė pėr t’ i pritur!

Zoti i shtėpisė pėr kėta shokė –
Shumė qengjat i la pa kokė!
Shumė gjelat i futi n’ furra,
Shumė e pulat i la pa burra!

Po vinė trimat pėr mashallah -
Automatėt i kanė qitė n’ krah,
Me revole n’ kofshė ty u prekė,
Strajcat mbushur plotė fishekė!

U shtrua darka nėpėr sinia,
U shtrua mezja edhe rakia,
Krisi kėnga dhe sharkia,
Vjell barot pushka e alltia...

U mbush oda tym e gėzhoja –
Hajt, shahira, ju lumtė goja!
Zbrazen kupat e rakisė –
Tu rritė ndera , Zoti i shtėpisė!

Duan ta rrėzojnė tavanin n’ tokė-
Dhe e pluhur pėrmbi kokė!
Kėtė zanat e kanė me t’ leme -
Zbrazin plumba mbi dysheme!

Hapen dyer, hapen dritare -
Automatėve iu dhanė zjarre!
N’ tėra anėt shkrepen rafale -
Tym e flakė shkon pėrmbi male!

Ju ka ra rakia n’ krye -
Nuk lan xham, as derė pa e thye!
Sikur n’ filmat “Kauboj” –
N’ odė tė huaj bahen “ heronj “!T’ zotit t’ shtėpisė ia rrisin namin –
Shoshė me plumba ia banė tavanin!
T’ zotit t’ shtėpisė ja pinė krejt kosin –
Shoshė me plumba ia banė patosin!

Hėngrėn , pinė kėshtu sa ke nata,
U sos mishi, u sos sallata...
Shumė prej tyre i ka kapė nevoja -
Ēka kanė n’ bark e kthejnė nga goja!

Pėr me i ēua deri n’ nevojtore-
Duhet zvarrė me i ngrehė pėr dore!
S’e gjejnė derėn me dalė n’ fushė
Shumė pantollėt i kanė mbushė...

Ja ka nisė po kėndon Hakia –
Ēka dinė fėmija ē’ asht rakia?!
Po i ndihmon Daut Haxhia –
Ēka dinė dhia, ē’ asht tagjia?!

Gjilan, mė 30.06.2008. Demir KRASNIQI
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13884
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: PARODI

Mesazh nga shaban cakolli prej Thu 27 Nov 2008, 23:55

Parodi – Kėngė konagjeēi :

KAJĖ MOJ ĒIKĖ MORI NAXHI

Kajė moj ēikė, mori Naxhi,
Po t’ ēojmė nuse nėr tupanxhi!
Kajė moj ēikė, shaminė me lula –
Vjehrri yt, po marojke surlja !

Kajė moj ēikė, me krye n’ prezore –
Vjehrra jote, ish defatore !
Kajė moj ēikė, nė skaj t’ shamisė –
Je kunata e surljaxhisė !

Kajė moj ēikė, nė kėmishė t’ najllanit -
Burri yt, po i bien tupanit,
Nėpėr xhade tė Gjilanit,
Pėr iftare tė Ramazanit.

Se kur t’ shkojnė me e falė Bajramin –
N’ derė t’ xhamisė e qet tupanin !
Krejt xhemati i qesin pare -
Kurrė nuk t’ le , ty, pa idare!

Kajė moj ēikė, kajė e kup,
Mos kujto qi janė magjup!
S’ janė magjup, por janė mefterė-
Krejt Gjilanin e ēojnė n’ poterė!

Kush ta bajnė ndo ‘i djalė synet –
Burrin tand vjen e ta thėrret!
N’ kamiona, e nė traktora –
Bien tupani e ngrihet hora !

Se kur t’ bien n’ tupan guxhumi –
Krejt qyteti ēohen prej gjumi!
Po bien t’ vjetrit “Shahadet” –
A u ba luftė, a u ba tėrmet?!

-Nuk asht luftė, nuk asht tėrmet,
Po e kanė ba nji djalė synet!
E kish nana , djalė hasret,
Para tij, i kish edhe tetė!Ky synet asht krejt “normal” –
Vishet djali, si “gjeneral”!
N’ ballė i shkruen “Mashallah”,
Poshtė i shkruen “Bismilah”!

Bien tupani – hallakamė,
Kcejnė dasmorėt pordhė e piskamė!
Dridhet toka e dridhet sheshi –
N’ tana anėt pėrzihet leshi!

Krejt magjupėve ju daltė i thati –
Qysh na e morėn der kėtė zanati?!
Krejt magjupėt e marrshin zhugėn –
Na e kanė marrė prej gojės bukėn?!

Tash po rrnojmė pėr “Mashallah”-
Guxhum n’ dorė – tupanin n’ krah !
Guxhum n’ dorė e surlen n’ gojė –
Pėr me u ra , kem ba pėrvojė !

Me tupan, n’ veshje kombėtare –
Me guxhum , po marrim pare!
N’ guxhum t’ tupanit e n’ pip tė surles-
Bajmė gjymysh pėr nji “Premje t’ Lėkurės!?”

Demir KRASNIQI
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13884
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: PARODI

Mesazh nga shaban cakolli prej Fri 28 Nov 2008, 13:21

PARODI-DEMIR KRASNIQI

“TALLAVA”

Haj medet,medet-e
Po bėjnė djem e ēika-
N“duar t“kujt ka mbet-e
Kėnga dhe muzika?!

N“Duar t“matrazapve
Me shkolla fillore,
Qė kurrė nuk e deshėn
Kėngėn popullore!

Qė s“njohin traditėn,
Toskėrishte,gegėrishte,
Po na e ndalin rritėn
me kėngė magjupishte?!

Humbėn kėngėt tona
Me atė bukuri-e
Himn nė dasmat tona-
“ĒAJE SHUKARIJE”?!

Shih ēka m“tha njė ditė-e
producent Maskari-
Kėngėt e traditės
Nuk po i ha pazari!

Po deshe albumi
T“shkoj sikur bakllava
k“no kėngė magjupishte
N“stilin”TALLAVA”!
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13884
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: PARODI

Mesazh nga shaban cakolli prej Fri 28 Nov 2008, 13:22

TE URA E MITROVICĖS

Te ura, te ura – vraponi o burra!
Te ura, te ura – Urra!Urra!Urra!
Te ura, te ura – atje n’ Mitrovicė,
Vraponi , o burra, me nga njė mezhnicė!

Te ura, te ura – te ura e Ibrit;
Bėri zė Leonorės, Shkurtės dhe Ilirit!...
Trimave t’ Kastriotit, t’ Arbėrit, t’ Dukagjinit...
Se po na ndėrtohet “Muri i Berlinit!”

-Po ku me vrapua, o vėlla, Pėrshesh Kalanica?
Mu ka thye kerri – m’ ka ra rrota n’ spica!
A me ra te Ibri, apo te Sitnica?
A mos po na ndahet, o vėlla, neve Mitrovica?!

O, prite, prite, vėlla Azem Galicėn,
O, se s’ ju len ai, me e nda Mitrovicėn!
O, pritna, pritna se tash ua kallėzojmė qejfet,
O, veē sa t’ i marrim tupanėt dhe defet!...

O, veē sa t’ i qesim, o , n’ krahė ēiftelijat,
O,e t’ i kurdisim surlet e sharkijat;
O, i madh e i vogėl kem me u ēua n’ kamė ,
O, kem me dalė te Ibri n’ atė anė!...

O, kur t’ ia nisim kėngė edhe piskamė,
O, kur t’ ia nisim valle e vilikamė ,
O, regjisorėt xhirojnė me kamera,
O, pėr statista i kem do lidera...

O, me sukses ka me u xhirua spoti,
O, kush ta sheh , ka me i pikua loti!
O, pėr pa u shkye defa e mezhnica –
O, jo nuk ndahet, o, kurrė Mitrovica!

Demir Krasniqi
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13884
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: PARODI

Mesazh nga shaban cakolli prej Fri 28 Nov 2008, 13:25

Parodi kushtuar "himnit" tė dasmave tona:
ĒAJE SHUKARIJE - SHQIP

Ēajurije, Shukarije,
M' u ligė trupi prej dashurie,
M' u dogj zemra prej mėrzie,
Ēaje!Ēaje!
Refreni:
Kallma, ti, kallma,
Ēaje Shukarije!
Zemrėn, ti, kallma,
Ēaje Shukarije!
Trupin ligma,
Ēaje!Ēaje!
A-a-a-a!A-a-a-a!
A-a-a-a! Ēaje!
Ēaje!

Teleisun me kollana,
Vetullat porsi gajtana,
Sytė e tu, porsi filxhana,
Ēaje!Ēaje!
Refreni: Kallma, ti, kallma...etj.

A e mbanė mend sa tė kam dasht-e,
U rreknejshim nėpėr kasht-e,
Nėpėr kashtė e nėpėr san-e,
Ēaje!Ēaje!
Refreni: Kallma, ti, kallma...etj.

Kur prashitshim kallamoq-e,
M' ke pas thanė se nuk kam shoq-e,
Veē dimitė mos m' i pėrlloē-e,
Ēaje!Ēaje!
Refreni: Kallma, ti, kallma...etj.

Ēajurije, mirė nuk bane,
Qė i kallzove nanės tane,
Qė i kallzove nanės tane,
Ēaje!Ēaje!
Refreni:Kallma, ti, kallma...etj.

E thuri,e kompozoi,e aranzhoi,e kėndoi,e incizoi, e editoi dhe e distribuoi:
Demir Krasniqi- , producent
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13884
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: PARODI

Mesazh nga shaban cakolli prej Fri 28 Nov 2008, 13:27

KY NUK BĖNĖ E AI NUK BĖNĖ

Prej se u linda dhe u rrita -
Njė refren dėgjoj ēdo dita!...
M' iriton, mė neveritė,
Mė shpon zemrėn dhe mushkėritė!...

Njeri t' mirė - mbi tokė nuk lėnė -
Ky nuk bėn - ai nuk bėn!
Ky i keq - ai i marrė,
Ky spiun - ai tradhtarė!...

Kėtė refren, qė ėshtė bėrė "modė" -
E dėgjoj n' zyrė, n' rrugė e n' odė...
Pėrgojohen t' gjithė me rend -
Qė nga lagjėja, deri n' Kuvend!...

Ky refren kudo jehon -
Ky nuk di - ai s' meriton!
Ky kopuk - ai ėshtė hajduk,
T' gjithė luftojnė veē pėr kolltuk!...

Dal e rri n' kafeteri -
Ku bėrlykėn pleqė e t' rinjė!
S' mbetet kush pa u marrė pėr gojė,
Pėr kėtė punė kem' shumė pėrvojė!

As nė shkencė, as n' histori -
S' mbet i mirė plak, as i ri!...
Duke pirė ēaj, kafe, raki -
Mė t' mirėt mbetėm:UNĖ dhe TI!
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13884
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: PARODI

Mesazh nga shaban cakolli prej Fri 28 Nov 2008, 13:29

2. MOS RRI ME KĖTE - MOS RRI ME ATE!

Janė do burra kėtu ndėr ne,
Qė s' duan komb, nuk duan Atdhe,
S' njohin Zot, as s' njohin fe,
S' dijnė pse rrojnė, as pse kanė le!?...

S' kanė taman pėr veti mend -
Dijnė pėr t' mėsuar tjetėr kend!
Pėrēajnė njerėz, kėtu e atje -
Mos rri me kėte, mos rri me ate!

S' e duan motrėn, s' e duan vėllaun -
Vet-vetit po ia thejnė krahun!
Nuk duan shokė, as nuk duan miqė,
Nuk duan farė, as nuk duan fis!

Edhe tokės i bėjnė hata -
Ma marri pėr burrė a ka?
T' thejnė me djalė, tė thejnė me vėlla -
Mos rri me ata, mos fol me kėta!...

More i mjerė, o fytyrėmarruar,
A ti do dikė pėr t' mėsuar -
Me kėnd flet e me kėnd t' rrijnė,
Me kend t' hajnė e me kėnd t' pijnė?!

Merre veten me tė mirė -
Pėshurru n' tokė - kqyru n' pasqyrė!
Mos jeto me gajle t' huaja,
Se bien n' dergjė e tė kapė sėmundja!...

Demir KRASNIQI
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13884
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: PARODI

Mesazh nga shaban cakolli prej Sat 29 Nov 2008, 18:51

Parodi – potpuri kėngėsh dasmore:

UNĖ E DUA LIZĖN

Kėnga e parė –

Oh, mori nan- e,
Diēka du’ me t’ than-e –
Nuk e du’ Kosovėn,
S’e du’ fakultetin,
Nuk e due Zizėn,
Se ma soll kiametin!
Por e dua Lizėn -
Qė ma bani vizėn!

Prej poteres s’ Zizės –
Ujk , mu ka ba shpija!
Se pėr sytė e Lizės –
M’ dogji dashuria !
Soll pėr hatėr t’ vizės –
Qė m’ nxori prej krizės !
Veē pėr sytė e Lizės –
Ia dhashė dysh, unė, Zizės !

Nėpėr klube t’ natės –
U njoha me Lizėn!
Pėr inati t’ babės –
Zoti ia ruajt kthizėn !
Nga meraku i vizės –
Pėr hatėr t’ devizės!
Pėr me dalė prej krizės –
Jam ba rob i Lizės !
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13884
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: PARODI

Mesazh nga shaban cakolli prej Sat 29 Nov 2008, 18:51

Kėnga e dytė –

Moj nan-e, moj nan-e,
A po vjen nė Zvicėrr-e?
-Unė po vijė , po s’ kam me se,
S’ ka kush ma banė vizėn-e?!

Jam njoftu’ me Lizėn-e,
Ajo ta banė vizėn-e !
Liza na i banė vizat-e,
Zoti e ruejt nga mizat-e !


Po banė nana:”Haj medet,
Qysh bajmė darsėm nė gurbet?!”
-Hajt, moj nan-e, mos ki dert,
Na qet Liza n’ selamet !

Do t’ bajmė darsėm pėr merak –
Me gjermanė e me zezak!...
S’e harxhojna as nji rrogė,
Se me thasė, po bajna drogė!...

Hajde, nanė, e ruenaj thminė –
Ta banė Liza, garancinė!
Hajde, nanė, pėrkundna djepat –
T’ i ndreqė Liza, tana letrat !
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13884
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: PARODI

Mesazh nga shaban cakolli prej Sat 29 Nov 2008, 18:52

-Kėnga e tretė-

Haj, shyqyr, moj, haj shyqyr –
Na ka dalė nana, azil !
S’ ka ma gėzim e ma shyhret,
Se me marrė nuse n’ gurbet !

Ka dalė nana, nė oborr –
Nusja e mirė, por synin qorr!
Po rrehė nana , me shuplakė –
Nusja e mirė, por koka plakė !

Vallėzon nana, me nji kambė –
Nusja e mirė, s’ i kish tre dhambė!
Po hanė nana, kikirika –
Nusja e mirė, por kish perika!

Po knon nana – zanin pushkė,
Nusja e mirė, po ish kanė vejushkė!
-Hajt, moj nan-e, mos ki gajle –
Liza e ka penzinė e madhe!...
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13884
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: PARODI

Mesazh nga shaban cakolli prej Sat 29 Nov 2008, 18:52

Kėnga e katėrt-

Kalle, kalle, ndiz fitilin –
Nanės tonė, ia dhanė azilin!
Nanės tonė, ia dhanė azilin,
Of, aman, aman, aman!Kalle, kalle, qitja flakėn –
E lamė t’ renė, e morėm plakėn!
E lamė t’ renė, e morėm plakėn,
Of, aman, aman, aman!
Shote, moj, mashalla –
Plaka , moj, erdh te na !

Of, of, of, sa mirė ta bana –
Qi nuk t’ lash n’ Kosovė, te nana,
Qi nuk t’ lash n’ Kosovė, te nana,
Of, aman, aman, aman!

Edhe nana, e ka ditė –
Pėr gurbet, ty, qė t’ ka rritė,
Pėr gurbet, ty, qė t’ ka rritė,
Of, aman, aman, aman!
Shote, moj, mashalla –
Nana, moj, erdh te na!

S’ ka ma gėzim e ma shydet,
Se me e marrė nanėn, n’ gurbet,
Se me e marrė nanėn, n’ gurbet,
Of, aman, aman, aman!

S’ ka ma vėshtirė e ma kiamet -
Babėn, n’ shpi , me e lanė vet,
Si e pastė ba, ai, e pastė gjetė,
Of, aman, aman, aman!
Shote, moj mashalla -
Nana, moj, erdh te na !
Shote, moj , mashalla –
Baba, mbet tuj kja!
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13884
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: PARODI

Mesazh nga shaban cakolli prej Sat 29 Nov 2008, 18:53

-Kėnga e pestė-

Na , n’ llokum e majna Lizėn,
Po, po, e majna !
Soll qė i bani djalit vizėn,
Po, po, e majna !

Na, Lizėn e majna n’ molla,
Po, po, e majna !
As nji ditė s’ asht kanė te shkolla,
Po, po, e majna !
Ojna, ojna,
Nė Zvicėrr, do t’ shkojna !
Zvicrrėn do ta kallim -
Plakat do t’ ja u marrim!
Ajna, ajna, ajna, ajna !
Tjarana, tjarana, tjarana, tjarana !

Na Lizėn e majna n’ arra,
Po, po, e majna !
Soll qė i ka flokėt me lara,
Po, po, e majna !

E majmė Lizėn, n’ kikirika,
Po, po, e majna !
N’ vend tė flokėve – i blejmė perika,
Po, po, e majna !
Ojna, ojna,
Nė gurbet do t’ shkojna !
Gurbetin e kallim -
Plakat do t’ ja u marrim !
Ajna, ajna, ajna, ajna!
Tjarana, tjarana, tjarana, tjarana !

E majmė Lizėn, n’ t’ kuq tė vojės,
Po, po, e majna !
Se s’ i kish tre dhambė tė gojės,
Po, po , e majna!

Djali jem , kish pasė nafakė ,
Kish pasė nafakė –
Vet i ri e nusja plakė,
E nusja plakė !
Ojna, ojna,
Nė Evropė, do t’ shkojna!
Evropėn e kallim –
Plakat do t’ ja u marrim!
Ajna, ajna, ajna, ajna,
Tjarana, tjarana, tjarana, tjarana !

Na, Lizės ja kėqyrim kthizėn,
Ja kėqyrim kthizėn –
Veē pse i bani vėllait vizėn,
Ja bani vizėn !

Na, Lizės ja kėqyrim barkun,
Ja kėqyrim barkun –
Veē pse i nxori nanės, hakun,
Ia nxori hakun !
Ojna, ojna,
Nė Evropė, do t’ shkojna !
Evropėn e kallim –
Plakat do t’ ja u marrim !
Ajna, ajna, ajna, ajna!
Tjarana, tjarana, tjarana, tjarana !

Na, Lizės ja kėqyrim kamėn,
Ja kėqyrim kamėn –
Se n’ gurbet na e qiti nanėn,
Na e qiti nanėn !

Na, Lizės ja kėqyrim thembrėn,
Ja kėqyrim thembrėn –
Veē pse i plasi babės, zemrėn,
Ja plasi zemrėn !
Ojna, ojna,
Nė Evropė, do t’ shkojna!
Evropėn e kallim –
Plakat do t’ ja u marrim!
Ajna, ajna, ajna, ajna!
Tjarana, tjarana, tjarana, tjarana!

Na , Lizėn e majmė n’ sherbet,
E majmė n’ sherbet –
Se na e hupi vėllain n’ gurbet,
O, vėllain n’ gurbet !

Na, Lizėn e kruejm si lopėn,
E kruejm si lopėn –
Veē pse i dha vėllait, Evropėn,
Ja dha Evropėn !
Ojna, ojna,
N’ krejt dynjanė do t’ shkojna!
Dynjajen e kallim –
Plakat do t’ ja u marrim!
Ajna, ajna, ajna, ajna!
Tjarana, tjarana, tjarana, tjarana!

Na, Lizės ia kėqyrim synin,
Ja kėqyrim synin –
Shpijės tonė, ia futi drynin,
Ia futi drynin!
Ojna, ojna,
Nė Evropė, do t’ shkojna!
Evropėn e kallim –
Plakat do t’ ja u marrim!
Ajna, ajna, ajna, ajna!
Tjarana, tjarana, tjarana,tjarana!
Tiriliu, tiriliu, tiriliu, tiriliu!
Garagiu, garagiu, garagiu, garagiu!
Tralala, tralala, tralala, tralala!
T’ lumtė na ! T’ lumtė na !
T’ lumtė na ! T’ lumtė na !

Gjilan, 2005. Demir KRASNIQI
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13884
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: PARODI

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi