» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

8 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 8 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


POET TĖ MĖDHENJ

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2

Shko poshtė

Re: POET TĖ MĖDHENJ

Mesazh nga shaban cakolli prej Mon 08 Dec 2008, 12:24

ZAGARI ELEKTRONIK

Ai lėviz,
zvarritet,
zgjatet,
nuhat,
thuajse njėsoj si njė origjinal.
Ai ledhatohet,
shtrėngohet,
drejtohet,
lėshohet mbi gjah
nga tė njėjtit “ustallarė”.
Ai s’lodhet,
s’i turret grykave
nuk zgjon gjahun nga fera
por fap nėn komandėn e tė zotit
e gjen “lepurin” tė gatshėm tek dera.
Ai s’ka frikė
s’e saēma e gjahtarit mund t’a pikasė
gjahun zbulon pėrditė
mjafton turirin tė zgjasė.

Ka kohė qė ky zagar
Zbret edhe nė anėt tona
Pa lehur, pa u tėrhequr zvarė
Mendjefyll, ziliqar
Pret diēka qė tė zhvasė.

Sa kohė ka qė anėt tona
Zagarin kanė pikasė
Mure ngrejnė, bedena
Si moēėm ato tė Kalasė.

Punė zagarėsh vėrtet
Prej shekujsh kjo punė e tyre
Por ky pėr besė s’ka frikė
S’e u gatua elektronik.
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13965
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: POET TĖ MĖDHENJ

Mesazh nga shaban cakolli prej Mon 08 Dec 2008, 12:25

DEVIZA ME SHIJE LOTI

Shaminė kanė hedhur supeve rrethinat
Tetova nėn kėmbė tė Sharit dremit.
Rruga e moēme pushtuar nga makinat
Njė qen aty ndanė udhės dhėmbėt skėrmit.

Mbi mal tė Sharit
ca rreze dielli ikin e vijnė
lėshohen pastaj aty mes ugarit
ku lotėt njė grua fshin.

Dielli i mesditės zbret mbi ugar
Ku dheu trazohet nėn plug
Aty ku njė fėmijė fillon tė qaj
Dhe nėna e ushqen me bukė.

Dheu forcohet mė shumė
Kazma, lopata s’e ēajnė
Jo! Kjo s’ėshtė punė
Nėna me vete ofshan.

Pastaj nga gjoksi nxjerr ca deviza
Lotėt i rrjedhin si ēurk
Ikėn ugarit, kalon drizat
Tė gjej tė paguaj njė bujk.

Dielli shpinėn i ktheu ugarit
Fėmija sėrish qan e qan
Nėna i afron bukė tė pushojė sė qari
Ai bukėn e shtyn, kėrkon babanė.

Nė qiell njė avion fluturoi
Kokėn kthyen tė dy atje lart
Fėmija pėr ēudi pushoi
Nata kish rėnė mbi ugar.
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13965
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: POET TĖ MĖDHENJ

Mesazh nga shaban cakolli prej Mon 08 Dec 2008, 12:25

RRUGĖT E MENDIMIT

Rrugėve tė mendimit bredh
Nė heshtje, kėrkues me laps nė dorė
Pastaj nė njė fletė tė bardhė hedh
Ato qė lapsi im kor.

Rrugėve tė mendimit
Shemben kufijtė
Nuk ekziston ndarje
Nuk sheh asgjė me njė sy
As nata, as dita s’rinė veēuar
Aty ecėn e ecėn pafre
Botėn ke nė duar.

Rrugėt e mendimit janė tė gjata
Moēėm ka nisur ecja e tyre
Ato s’kanė ditėlindje, data
Vėshtirė t’u dalėsh nė krye.

Rrugėve tė mendimit qėndroj
Natė e ditė, orar e pa orar
Mbi libra veten harroj
Nektarin qė t’u marė.
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13965
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: POET TĖ MĖDHENJ

Mesazh nga shaban cakolli prej Mon 08 Dec 2008, 12:25

BINJAKĖT

Lulet ēelėn vonė atė vit
Natyra ende s’kish veshur fustanin e bardhė
Unė mbeta ankimesh, prisha monotoninė
Ngela rrugės pėr nė Park.

S’ėshtė kollaj tė bėhesh baba
Aq mė shumė tė thiresh “babush”
Herė me tė qeshur, herė me tė qarė
Njėherėsh, nga njė vogėlushe dhe njė vogėlush.

Tani s’ankoj tė dal nė park
Shoqėruar nga dy palė sy, dy palė duar
Skuqem sė qeshuri bėhem flakė
Kur ata grinden pėr tė mė pėrqafuar.
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13965
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: POET TĖ MĖDHENJ

Mesazh nga shaban cakolli prej Mon 08 Dec 2008, 12:26

UNĖ DHE TI

Kurrė s’u bėmė dy ėngjėj tė mirė
Kurrė nuk pamė njėri tjetrin nė sy
Ecėm tė ndarė
Unė nė rrugė,
Ti nė trotuar.
Dy sekse tė kundėrt, qė vėrtetė
Kurrė s’u bashkuan nė kėtė jetė.

Blirėt qė doje
Erėn kundėrmuese nė bulevard kur ēelnin
Shėtitjet mes freskut qė kishe zili
Njėrėzit qė u trembeshe se tė pėrflisnin
Trėndafilėt qė ēelin kėtė muaj nė qytetin tim
Ndoshta prapė I shijon Ti
E unė?
Unė nė Dhe tė huaj, tė vuaj!

Shoh shėmbėlltyrėn tėnde nė qelq
Nga kolltuku, shikimin ngulur nė dritare
Vėshtroj se si Qielli pėrkėdhel
Re, Diell, Yje si dele manare
Unė jam aty prapė tė shoh
Derisa qepallat mė mbyllen fare.
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13965
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: POET TĖ MĖDHENJ

Mesazh nga shaban cakolli prej Mon 08 Dec 2008, 12:26

FJALA

Fjalėn e nxorėn nė rrugė lakuriq
Flokėngjyer, ngritur lart si iriq
S’lanė pa kopjuar pastaj modė
Kudo nė Europė, nė Botė.

Pastaj shėtitėn tė trullosur
U mbushėn revista, gazeta
Fjala iu turr pėr t’i damkosur
Me fjalėn s’bėhej shaka!

Fjala ėshtė fjalė vėrtet
S’do intrigė, krenohet kur e mbron
O njeri i mirė, o poet
Fjala, ka kostumin e vet.
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13965
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: POET TĖ MĖDHENJ

Mesazh nga shaban cakolli prej Mon 08 Dec 2008, 12:27

PIRAMIDĖ

Ritėm ēoroditės
Bujė
Tufa kartmonellash
Pasuri
Fjalė qė parfumosin
Rrėmujė
Korr rrėnqethės
Ēmenduri
Fjalė tė zjarrta
Mallkim
Fytyra tė zverdhura
Premtim
Dhėmbė qė kėrcasin
Sharje
Armė qė pėlcasin
Vrasje
Zyra qė vlojnė
Kolltuk
Rrugė qė nxihen
Vrull
E gjitha Piramidė
Prodhuar nė pak orė, nė pak ditė.
46
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13965
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: POET TĖ MĖDHENJ

Mesazh nga shaban cakolli prej Mon 08 Dec 2008, 12:27

KALARASI

Shijoj peshkun e Danubit
Nė njė restorant nė Kalarasi
Pėrdor thikė e pirunė
Modern,
“Perėndimor”,
Duart ruaj mos bėj pis
Zyrtar i kollarisur, me kostum,
Veshur spic!
Gotėn me verė kthej pak e nga pak
Dhe prapė fap e fup me peshkun nė pjatė.
Pėrballė njė plak mė vėshtron
Kokėn kthej nga ai, ai shikimin s’largon
Pastaj shoh si i shpėrqėnduar
Peshkun qė plaku shkrafanjit me duar
Unė pėrsėri tė njėjtin avaz
Derisa pjatėn me peshk e zbraz.

Unė Ballkanasi nė Kalarasi
Me kamera kam shkuar tė prezantoj
Festivalin e kėngės njė javė qė do zgjasi
Kėngėn qė popujt e Ballkanit
Kanė shekuj qė e kėndojnė.

Pastaj, prapė nė shesh e ndesh plakun
Bėn me shenjė e me duar mė pėrshėndet
Kthehet andej nga lumi zgjaton
Diēka mė thotė, diēka mė tregon.

Ballkanas tė dy, s’meremi vesh
Ai tund kokėn, lėviz duart, vazhdon flet
Unė ngre supet dhe i buzėqesh
Ē’kėrkon tė mė thotė ai nė tė vėrtet?

I afrohem dikujt miqėsisht
E pyes se plaku ē’mė thotė
Flasim si miq, sqarohemi Anglisht
Dhe fap pėrlotem, plakun pėrqafoj.

Shekujt na ndanė them me vete, or vėlla
Na degdisėn hallet, kusuret nėpėr botė
Kush mundi doke, zakone, gjuhė tė mbaj
Mallin tė largoj e ka mė tė lehtė.

Plakun shtrėngoj pėr krahu, s’e lėshoj
Ecim nė sheshin ku kėngėt kanė filluar
Papritur unė nis lehtė tė kėndoj
Kėngėn e Myzyrit, qė sheshin ka pushtuar.

Ai lėviz buzėt, mbushet me lot
Tenton tė imitojė, tė thotė shqip njė fjalė
Zė lėshon, bėrtet si djalė, por fjalėt s’thotė dot
Derisa Festivali ul siparin ngadalė.

Kalarasi, Rumani 1997
47
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13965
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: POET TĖ MĖDHENJ

Mesazh nga shaban cakolli prej Mon 08 Dec 2008, 12:28

E QELQTĖ

E hollė,
Latine,
Empirike.

Herė elegante,
Herė delikate,

Vallėzon mes gishtave tė mia

sfidante,

e heshtur, natyrale!

Krendesh mes tujesh,

Mes rrėmujės

Ndjehesh jetike.

Prapa qelqit a vitrinės
Dy gishta tė ledhatojnė tinės
Ti zbret qetė e qetė
Tė lezatohesh mes tavolinės.

S’le modė pa kopjuar
Nė sfilatėn tėnde qelqore
E kush s’tė ka shijuar?
Kush s’tė ka lėpirė si akullore?

Nė kėtė botė s’je mysafire
U ndodhe pėr hir tė sė tėrės
Kur s’tė quajtėn *.*.*.*.
Edhe pse buzėt ia fale dėshirės.
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13965
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: POET TĖ MĖDHENJ

Mesazh nga shaban cakolli prej Mon 08 Dec 2008, 12:29

EMIGRIM

Moēėm e patėn thėnė troē:
“plakut veē pordhėn mos t’i dėgjosh".
Larg dheut tėnd, sipas tė huajve
Kur mos qėndro prapa kuajve!
49
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13965
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: POET TĖ MĖDHENJ

Mesazh nga shaban cakolli prej Mon 08 Dec 2008, 12:29

BOSHLLĖK

Pėrqėndrohu nė qetėsi
Sheh veten nė njė botė tjetėr
Dhe kėshtu provo tė bėsh mė gjatė
Provo me ditė e me natė
Boshllėk!
Provo tė rrish nė qetėsi
Vetja s’tė duket mė njeri.
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13965
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: POET TĖ MĖDHENJ

Mesazh nga shaban cakolli prej Mon 08 Dec 2008, 12:29

VLERA E KOHĖS

Kohėn konsumojnė ata qė punojnė
Se kohės ia marrin minutat, orėt
Kohės i mbesin borxhli gjithė jetės
Njėrėzit e lapsit dhe penės.

Koha flori ėshtė pėr tė gjithė
Populli e ka thėnė moēėm
Por vlerėn e kohės a e dinė
Ata qė s’i kanė sekondė borxh kohės?
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13965
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: POET TĖ MĖDHENJ

Mesazh nga shaban cakolli prej Mon 08 Dec 2008, 12:30

QĖLLOFSH NĖ DERĖ TĖ MIRĖ”

“Ti ishe nga derė e mirė…”


Derėn vetė e pėrplase
Mbylle dritare,
Palose kanate
Gozhdė u vure qepenave
Ēatisė ia theve tjegullat
Gardhet bėre mullar
Mbylle derėn tėnde
Atė buzėnatė ti i ndėrtove barikadė
Qėnies tėnde gjithė inat.
Gardhe tė reja gozhdove po atė natė
Tjegulla tė tjera mblodhe fshat mė fshat
Qepenat i montove prapė
Kanatet u vunė sėrrish
Dritaret u hapėn ngadalė
Por dera qė t’i pėrplase
Nuk u hap mė atė natė
Dhe ti me inat e shembe prapė…
Qė nga ajo kohė mbete nė derė tjetėr
Lutesh e lutjet e tua s’kanė tė sosur
Zotohesh s’e s’do tė pėrplasėsh mė derė
Kurė s’ke pėr t’u inatosur.
Por dera qė ėshtė derė e mirė
Hapet pėr atė qė e mbyll ngadalė
Dera e shtėpisė ėshtė e tillė
Tė mbyllet e s'tė hapet mė.
Kujdes me derėn o njėrėz
Mos e pėrplasni kurrė me inat
S’e dera qė ju me forcė e mbyllni
Mund t’ju lėrė pėrherė jashtė.
Mos harroni trokitjen nė derė
Kur derės ia keni nevojėn
Dera e shtėpisė nuk ėshtė thjesht derė
Qė vetėm zėvendėson rojėn.
Nė dėgjofsh tė thuhet “nga derė e mirė”
Turresh me vrap tė trokasėsh nė atė derė
Por kur t’i harron veten nga ē’derė vjen
Dera ku troket tė bėhet veē barrikadė.

U shtofshin dyert e mira!
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13965
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: POET TĖ MĖDHENJ

Mesazh nga shaban cakolli prej Mon 08 Dec 2008, 12:30

NĖ DY KOHĖ

Det i ftohtė
Rrezet bien thikė
Rrėra e thatė
Mbi kokė Varna
qė rrėshqet e zhurmshme
kalėruar mbi frymė pushuesish
pėrballė nė njė kodėr njė Kala
qė flet pėr histori pushtuesish…

Rrugės pėr nė det njė Luan i ēimentuar
Mbeti gojėhapur rrugėn pėr tė treguar.

Varna 1996
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13965
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: POET TĖ MĖDHENJ

Mesazh nga shaban cakolli prej Mon 08 Dec 2008, 12:31

KARTMONEDHA

Aty shoh fjalė
Shoh djersėn qė kullon rrėke
Shoh gjak
Mund, lodhje edhe fat
Aty pikturohet jeta
Ndoshta jo me moshėn e saj
zė vend parcelizuar nė hapėsirėn e katėr cepave
ngjeshet nėn shifra, lyer me bojė
Dyfytėrėsi stampuar!
Dhe zė e mendoj pastaj
zė e kujtoj gojėdhėna,
ndėrtoj minihistori
me shenja skllevėrish,
gishta mbretėrish,
pamje bedenash,
rrugė tė pabitisura
kolona Tempujsh
njėrėz tė vdekur, njėrėz tė gjallė
dhe mendjen bėj ēorap,
asgjė s’vendos, asgjė s’fus nė thes
nga tėrė ky “kėrkim” ku jam pleks.
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13965
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: POET TĖ MĖDHENJ

Mesazh nga shaban cakolli prej Mon 08 Dec 2008, 12:31

MUZEUM

Direkėt ngulur thellė nė tokė
Trarėt nxirė flejnė nėn ēati
Dy “V” mbajnė shtrėnguar fort
Atė prag tė vjetėr, atė shtėpi.

Njė tufė rrezesh krihen nė dritare
Dera e rrėndė pėrkulet me respekt
Era lėshon puhizėn stendave varė
Aty ku historia sot brezave u flet.

55
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13965
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: POET TĖ MĖDHENJ

Mesazh nga shaban cakolli prej Mon 08 Dec 2008, 12:31

LULE

Dy rrokje
Tre gėrma
Njė fjalė,
Ku L- ja pėrsėrit veten e saj
Ndoshta, si dhuratė pėr bukurinė e rradhė.

56
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13965
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: POET TĖ MĖDHENJ

Mesazh nga shaban cakolli prej Mon 08 Dec 2008, 12:32

INTEGRIM

Rri e vėzhgoj i hutuar
Bukurinė qė shtrihet pambarim
Mas me sy e me pėllėmbė
Parkun qė zgjatet si njė qilim.
Lule,
gjithėfarėsoj ngjyrash
zogj qė kėndojnė papushim
flutura qė lodhen, pushojnė e luajnė
rreze qė flenė mbi shatėrvan
tė gjithė si njė kor, si njė familje
unė dhe njė mizė diē bluajme
unė dhe ajo mizė ngjajmė tė huaj.
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13965
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: POET TĖ MĖDHENJ

Mesazh nga shaban cakolli prej Mon 08 Dec 2008, 12:32

Wandle Park 2007
57

PERSIATJE

Kur ē’do gjė tė ecėn mbrapsht
Kur dita tė lodh
Kur trupi yt dehet
Kur koka tė djeg valė
Shko diku ku ėshtė qetė
Dėgjo vetėm frymėmarjen
por me heshtjen mos u bėj palė

mos u pajto me pushtetin e errėsirės,

se ia kėput fijet dritės!


58
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13965
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: POET TĖ MĖDHENJ

Mesazh nga shaban cakolli prej Mon 08 Dec 2008, 12:32

ĖNDĖRR

Aty ku ndodhem unė
Nė fakt ku je edhe ti
Ndėrtoj pallate
Katet lartėsoj nė sekondė
Fusha stolis
Male qeth
Botėn t’a sjell nė dorė
Pastaj hap sytė edhe qesh
Se prej teje kėtė ėndėrr e pata peshqesh
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13965
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: POET TĖ MĖDHENJ

Mesazh nga shaban cakolli prej Mon 08 Dec 2008, 12:33

LONDĖR

As mal, as kodėr
Vetėm fushė
erė dhe pak vapė
shi qė tė bėn ēdo stinė dush
Londėr.

Qėndėr e botės, metropol qė lėviz
Veriun, Jugun tėrė Botėn bashkon nė njė pikė
Aty mbi Tamiz.

Rrugė qė tokės, nėntokės, qiellit, oqeanit
kapilarė u shtojnė ēdo ditė
nisen e zbresin nė Londėr.

Aty ditėt, muajt, vitet, shekujt
dėshmojnė historinė lirshėm librave, muzeumeve
qetėsojnė tė gjallė e tė vdekur.

Aty edhe gjuha ime, mes dyqind tė tjerave
Flitet nė rrugė, nė shkollė e komunitet
Londėr, tė falemi pėrjetė.

Unė njė lėvizje digitale nė kėtė vrull
turrem t’i bashkohem ecjes sė Kohės
Mirėnjohje Londrės!
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13965
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: POET TĖ MĖDHENJ

Mesazh nga shaban cakolli prej Mon 08 Dec 2008, 12:33

PA TY E DASHUR

Kafen qė piva pa ty
Kafen me emrin “Moka”
Mezi e kam gėlltitė
Pa TY kafja s’shkoka.

Nė kafenė qė ndejta deri vonė
Djersė tė ftohta mė zbritėn nė trup
Njė foto mbeti e syve tė mi pronė
U pėrlota mbi tė pėr turp.

Nė xhamin e ftohtė tė dritares pėrballė
Thinjat ndriēonin si neonė
Pse kafenė mė le t’a pi nė vetmi mbrėmė?
Tregomė tė lutem, tregomė!

Kafenė qė pij pa ty
Tė ftohtė, tė ngrohtė, apo “Moka”
E kuptoj pėrditė e mė mirė
Pa TY asnjė kafe s’shkoka.
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13965
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: POET TĖ MĖDHENJ

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi