» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

1 Pėrdorues nė Linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 1 vizitor :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Michael Jackson Mysliman ?

Shko poshtė

Michael Jackson Mysliman ?

Mesazh nga Naki prej Sat 29 Nov 2008, 15:09

Michael Jackson, ka vendosur tė kthehet nė islam dhe tash e tutje do tė quhet Mikaeel, emėr i njė prej melaqeve sipas Kuranit.

Kėngėtari 50-vjeēar ėshtė fotografuar me njė veshje tipike myslimane, ndėrsa ka marrė pjesė nė njė ceremoni nė shtėpinė e njė miku tė tij nė Los Angeles, shkruan “The Sun”.
Michaelit nė fillim i ėshtė dhėnė emri Mustafa, por ai e ka refuzuar dhe ka vendosur pėr Mikaeel.
“Kam ardhur nga Meka dhe i kam sjellė Michaelit shumė libra mbi islamin, ndėrsa pasi qė i ka lexuar ėshtė interesuar. I kam shpjeguar se islami ėshtė njė besim i paqes dhe madhėshtor”, ka deklaruar vėllai i tij. (G.Express)
https://www.youtube.com/watch?v=BD5tqRqkWCI

According to a report on the Jewish website ynet.com, quoting the Arab-Israeli newspaper Panorama, Michael Jackson is moving from Jehovah’s Witness to Muslim:
“The singer said he decided to convert to Islam because he is convinced it is the closest religion to his personal beliefs.
Jackson also noted he intends to soon move all his assets and his studio from the U.S. to Bahrain, and expressed his hope to be rid of various legal troubles and enjoy the kind of freedom he says he does not have in America.
Notably, if the reports are correct Jackson would not be the first member of his family to make the move to Islam. His brother, Jermaine, who moved to the Gulf nation of Dubai, is also a convert.
According to the sources, Jermaine was the one to provide his famous brother with books about Islam and encouraged him to convert. The report says the pop star read the books and even added his comments on some pages.
Jackson was the center of recent controversy after it was reported that he referred to Jews as “leeches” in a phone message to a former business partner.
Referring to Jews, Jackson was heard saying that “they’re like leeches…I’m so tired of it…They start out the most popular person in the world, make a lot of money, big house, cars and everything. End up penniless. It is a conspiracy. The Jews do it on purpose.””
His Jewish attorney, Brian Oxman, denied on eurweb.com that Michael Jackson is anti-Semitic :
“”I have been with the Jackson family for 15 years, and I’m Jewish. I have never once seen anything anti-Semitic from him or from his family.” …Oxman doesn’t deny that it’s probably Jackson’s voice on the tapes, but insists that he has never experienced any anti-Semitism from the singer or any other member of the Jackson family.
Jackson’s rep Raymone Bain is also denying that Jackson is anti-Semitic. In a press release e-mailed Wednesday, she wrote:
“Michael Jackson does not have a racist bone in his body. Never would he say anything, or do anything, that would be offensive to any ethnic group, or hurtful to any ethnic group. It is not in his character, or his being. He has spent his entire life reaching out to people throughout the world by spreading love through his music, and his philanthropic efforts. It is unfortunate that these tapes are being disseminated throughout the airways without any due diligence with regards to the authenticity.”
An Iranian website reports that Michael Jackson, who recently settled down in Bahrain has donated a huge amount of money for building a state-of-the-art mosque near his luxury palace in the Bahraini capital:
“The proposed mosque would be designated for learning the principles and teachings of Islam, as well as teaching of English language, for which high-standard teachers would be brought from United States under his personal supervision, the spokesman said.
Jackson did so as a token of appreciation to the Bahraini people, who welcomed him and treated him as if he was one of the citizens of their country.”
Sources close to Michael Jackson denied the rumours that he was planning to donate money for the building of this mosque according the Bahrain based Gulf Daily News. In the past Michael Jackson donated huge amounts of money for building Watchtower Properties.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19196
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Michael Jackson Mysliman ?

Mesazh nga Kotelja prej Sat 29 Nov 2008, 17:05

Ne kohen kur Michael Jackson akuzohej per abuzim seksual me nje te mitur, ai fshehtas u martua me femer muslimane e cila madje mbante edhe ferexhe. Mediat e cilesuan kete akt si nje levizje te guximshme te Michaelit, por qellimi i tij shkonte me tej se sa nje martese e zakonshme. Ai i kishte llogaritur mire pasojat qe mund ti vuante nga shkelja e ligjit, prandaj mendoi se duke qene i martuar vitet e denimit mund t'i uleshin sadopak. Dhe ne fakt keshtu ka ndodhur. Kohet e fundit mediat publikuan lajmin se M.Jackson po behet gati te hedh ne treg nje autobiografi e cila mendohet se do te thyej rekordet boterore te shitjes, duke i kaluar keshtu edhe asaj te Hillary Clintonit.

firma.................................................................................................................................................................................
Mjauuu...!
avatar
Kotelja
Webmaster

Shteti : Nen rrenojat e dashurise!
Postime : 3139
Kyējet nė forum : 13854
Regjistruar mė : 04/06/2007
Profesioni : Viktoriane

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Michael Jackson Mysliman ?

Mesazh nga shaban cakolli prej Sat 29 Nov 2008, 17:50

megjithate,unee urrej ate fytyre te operuar disahere.
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13893
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Michael Jackson Mysliman ?

Mesazh nga Kotelja prej Sat 29 Nov 2008, 18:04

Ta quaj urrejtje me duket e tepert, por qe nuk e honeps dot, kjo nuk ka dyshim.
Ai nuk i ngjan me vetes se tij, kur ishte shuuume here me i bukur se tani. Por mos harroni qe ta kundershtosh brushen e Allahut eshte mosmirenjohje, edhe natyra te hakmerret!

firma.................................................................................................................................................................................
Mjauuu...!
avatar
Kotelja
Webmaster

Shteti : Nen rrenojat e dashurise!
Postime : 3139
Kyējet nė forum : 13854
Regjistruar mė : 04/06/2007
Profesioni : Viktoriane

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Michael Jackson Mysliman ?

Mesazh nga Naki prej Sat 29 Nov 2008, 18:14

Kotelja,
It’s really amazing!
I think he knows what to do he shouldn’t care what people say or think! They’re all nonesense! He decide for himself.
But in case you are rigjht - brushen e Allahut nuk eshte lehte ta kundershtosh
cig

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19196
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Michael Jackson Mysliman ?

Mesazh nga Vizitor prej Sat 29 Nov 2008, 18:18

No koment kengetar i madh .Por njeri qe nuk di cfar do ne jet .

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Michael Jackson Mysliman ?

Mesazh nga Kotelja prej Sat 29 Nov 2008, 18:31

Naki shkruajti:Kotelja,
It’s really amazing!
I think he knows what to do he shouldn’t care what people say or think! They’re all nonesense! He decide for himself.
But in case you are rigjht - brushen e Allahut nuk eshte lehte ta kundershtosh
cig
I totaly agree with you, that he is the only one that can decide for himself, especialy now that is a millioner. But take in consider that now he is a member of losers list, and to be honest it doesn't matter at all wich is his next step! The world, they don't care for him anymore!

firma.................................................................................................................................................................................
Mjauuu...!
avatar
Kotelja
Webmaster

Shteti : Nen rrenojat e dashurise!
Postime : 3139
Kyējet nė forum : 13854
Regjistruar mė : 04/06/2007
Profesioni : Viktoriane

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Michael Jackson Mysliman ?

Mesazh nga MONDI prej Sat 29 Nov 2008, 18:32

Neutral mir e ka bere me edhe mendoj se pas 2 vjetesh do behet kanibal

firma.................................................................................................................................................................................
"JE ENDRRA QE SHIKOJ CDO NATE,
JE VDEKJA QE DO TE ME MARRE NJE DITE,
JE DRITA QE ME NDIHMON TE SHIKOJ,
JE E VETMJA ARSYE PER TE CILEN JETOJ"
avatar
MONDI

Shteti : po te me kerkosh me gjen
Postime : 200
Kyējet nė forum : 10528
Regjistruar mė : 08/11/2008
Profesioni : te gjitha nga pak

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Michael Jackson Mysliman ?

Mesazh nga Vizitor prej Sat 29 Nov 2008, 18:33

hahahahahahahaahah Mondi

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Michael Jackson Mysliman ?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi