» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

12 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 12 vizitorė

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Dashuria egziston apo .............?

Shko poshtė

Dashuria egziston apo .............?

Mesazh nga lonly_boy prej Sat 16 Jun 2007, 13:04

me te vertet ska dashuri te mirfillte thjesh pasion ndermjet dy personave dhe asgje kete do ta besoni ta shihni me syrin e realitetit po skam shume shprese se vajzat sidomos skane kete sy[keshille

lonly_boy

Shteti : mbrenda kufijeve te shqiperise
Postime : 19
Kyējet nė forum : 11982
Regjistruar mė : 13/06/2007
Profesioni : puntor lopate

http://www.AlbStars.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria egziston apo .............?

Mesazh nga Sihana prej Sat 16 Jun 2007, 22:52

E ke gabim lonly_boy dashuria e vertete ekziston dhe ka shum raste qe ajo jeton tek dy partneret deri ne pleqeri.
Ti ndoshta akoma nuk ke arritur ne dashurine e vertete dhe ne ate qe nuk do e nderroje me asgje ne kete bote ndoshta do ta dush edhe me shume se veten.

firma.................................................................................................................................................................................
HĖNĖ NĖ VELLON E NUSĖRISĖ


S Sikur shpirti im ndahet nė dysh
I I ndriēuar me dritė nuri qė ti jep
H Hėnė e veshur nė vellon e nusėrisė
A Ah, me ty nė univers edhe yjet
N Nėn tingujt e muzikės hyjnore vallėzojnė
A Afshon zemra ime e plasur nė mundim
avatar
Sihana

Shteti : Rhodos-Greece
Postime : 272
Kyējet nė forum : 11993
Regjistruar mė : 11/06/2007
Profesioni : Laborant Dentar

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria egziston apo .............?

Mesazh nga lonly_boy prej Sun 17 Jun 2007, 15:52

me shuaj nje kuriozitet ku qendron ndryshimi ndermjet dashurise dhe pasionit?
rrespekte


lonly_boy

Shteti : mbrenda kufijeve te shqiperise
Postime : 19
Kyējet nė forum : 11982
Regjistruar mė : 13/06/2007
Profesioni : puntor lopate

http://www.AlbStars.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria egziston apo .............?

Mesazh nga Vizitor prej Mon 18 Jun 2007, 09:08

po ta shuaj une kuriozitetin , pasioni humbet,dashuria nuk humbet ku ka dashuri ai egziston.Eshte e vertet qe pasioni e mban te bashkuar nje lidhje,por dashuria i jep kuptim pasionit.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria egziston apo .............?

Mesazh nga lonly_boy prej Mon 18 Jun 2007, 11:59

arla faleminderit qe ma shove kuriozitetin
por do te besoj ne dashuri kur te shoh ROMEON dhe ZHULIETEN gjalle por jami sigurte qe dhe ata do ta humbisnin ate ndjenje sepse eshte vete kjo bote qe e ben te tille njerzit
rrespekte

lonly_boy

Shteti : mbrenda kufijeve te shqiperise
Postime : 19
Kyējet nė forum : 11982
Regjistruar mė : 13/06/2007
Profesioni : puntor lopate

http://www.AlbStars.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria egziston apo .............?

Mesazh nga triniti prej Mon 18 Jun 2007, 17:03

eshte thjesht genjeshter them une
avatar
triniti

Shteti : ja ketej rrotull
Postime : 118
Kyējet nė forum : 11982
Regjistruar mė : 13/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria egziston apo .............?

Mesazh nga lonly_boy prej Mon 18 Jun 2007, 18:11

triniti te them dicka je e vetmja me kete mendim
dhe te pyes dicka foton e ke bere vete apo copy paste from internet?
rrespekte

lonly_boy

Shteti : mbrenda kufijeve te shqiperise
Postime : 19
Kyējet nė forum : 11982
Regjistruar mė : 13/06/2007
Profesioni : puntor lopate

http://www.AlbStars.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria egziston apo .............?

Mesazh nga GISHTEZA prej Thu 21 Jun 2007, 17:34

ja ka fut kot po he se nuk di se ca ka pire lonly_boy
pyete kur te jete esel
avatar
GISHTEZA

Shteti : andej kendej gjithandej
Postime : 683
Kyējet nė forum : 12295
Regjistruar mė : 04/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria egziston apo .............?

Mesazh nga lonly_boy prej Thu 21 Jun 2007, 17:51

mendimi jot gishtez e rrespektoj


lonly_boy

Shteti : mbrenda kufijeve te shqiperise
Postime : 19
Kyējet nė forum : 11982
Regjistruar mė : 13/06/2007
Profesioni : puntor lopate

http://www.AlbStars.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria egziston apo .............?

Mesazh nga bovari prej Thu 05 Jul 2007, 18:38

Milet lonly_boy ka pare nje ender dhe me sy mbyll eshte ulur para tastieres se kompjuterit.
E respektoj mendimin tend se edhe 100% nuk te kundershtoj pasi sot ne kete kohe me njerez qe jane pirate ne modernizim(term qe shumica nuk arijne ta perkufizojne edhe pse e quajne veten te tille)e shikojne si nje diēka qe eshte e detyrueshme dashuria (te thone se jane te dashuruar)
Nuk eshte aq e kollajshme dashuria,kur dy veta dashurohen vetem vdekja i nda dhe jo thashethemet dhe zbrazja e portofolit.
Nje keshille lonly_boy po dua te ta ilustroj pak.
Nje djal dashuroi nje vajze dhe me gjestet e tij edhe vajza u dashurua marezisht.Nje dite djali ne shoqeri duke fol ariten tja mbushnin mendjen se dashuria nuk egziston dhe eshte thjesh nje re qe shkarkohet dhe zhduket,sigurisht duke e tallur edhe si prapanik.Djali ndikohet dhe pyet shoket si te vepronte,pasi i mer mesimet e shokeve te tij pak maēo e pak si mendjemedhej e meshkuj me eksperience vendos ti ve ne jete.Dhe nje dite del me vajzen dhe vajza duke pritur qe djali tja kapte doren duke e pare ne sy djali filloi strategjine e tij moderne e te kohes.Sapo kalonin para nje dyqani kozmetike vajza ndali dhe pa vitrinen,djali menjehere u hodh:
Nese te mar kete kuti makjazhi a me lejon te te kap perdore?
Vajza e kuptoi qe djali ish ndikuar dhe ndryshuar dhe me qetesine e saj i tha"pse jo"
Djali i gezuar ja mori kutine dhe e kapi perdore dhe kur vajti ne shoqeri e tregoi suksesin e dites.Nga dita ne dite djali e shtypte ndjenjen qe kish per vajzen pasi nuk shikohej i kohes dhe se mundohej tja besonte vetes qe dashuria nuk egziston. Diten e dyte kur u takuan perseri e njejta skene po me dallim se djali i propozoi vajzes ti blente roba te brendeshme qe vajza ta lejonte qe ai ta puthte ne faqe.
Dhe para se te takonte vajzen per here te trete u konsultua me shoket.
kur u takuan djali i propozoi vajzes qe te kalonin bashk disa ore(seks)vajza u mendua.Djali e pa vajzen te lekundur dhe nxori nga xhepi nje unaze diamanti.vajza e mori unazen e pa mire e mire dhe filloi te zhvishej.Nderkohe djalit i ndriēonin syte duke menduar qe keshillat e shoqerise dhe ambientit ishin te drejta po vajza sapo u zhvesh e tera u kthye te vishej perseri.E djali i habitur e pyeti: Pse keshtu? dhe vajza ja ktheu pergjigjen:
-Dhuratat qe me more dhe kjo unaze e ēmuar kaq e ka vleren,ama dashuria e sinqerte nuk ka ēmin e vlere.

nese ti flet dhe e quan dashuri kete qe tregova e cila besoj qe ne rinine e vendeve ne zhvillim eshte e modes tani,te drejt e ke nuk egziston.
Nese je pre i mentalitetit qe egziston,nese ke jetuar nje zhgenjim te madh ne dashuri dhe nese nuk ke dashuruar kurre athere flet keshtu siē ke folur ti.
pershendetje
avatar
bovari

Shteti : Istanbul
Postime : 685
Kyējet nė forum : 11919
Regjistruar mė : 03/07/2007
Profesioni : me libra ne dore akoma

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria egziston apo .............?

Mesazh nga Naki prej Fri 06 Jul 2007, 11:31

Rrespekte,
Eshte teme vertet e komplikuar dhe se eshte shume e veshtire te ipet nje pergjigje qe do mund te pranohet nga secili. Nese dy persona do duhej te jepnin pergjigje eshte shume e sigurt se nuk do mund te kishin nje te njejte e lere me me shume.
Personalisht e them me plote sigurin se une fare nuk qaja koken per dashurin ate e quaja faze fikse ose kalimtare "ipet me rastin dhe harrohet me rastin" por ja se tani kjo ka ndryshuar.
Te dashurosh me zemer c'do here mund ta shohesh "Romeon e Julieten"

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19088
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria egziston apo .............?

Mesazh nga deti prej Fri 06 Jul 2007, 13:27

Lonly_boy, megjithate dashuria e vertete ekziston. Te jesh i bindur se eshte keshtu. Mbase nuk ke dashuruar akoma si duhet andaj e ke kete bindje.
Dashuria pa interes, rrespekti i ndersjell, sinqeriteti dhe mirekuptimi e bejne nje lidhje te qendrueshme, e bejne dashurine me te madhe dhe jane shume afer dashurise se vertete.
Lonly_boy, te tha edhe Naki se gjerat ndryshojne, duhet vetem kohe dhe durim.
Me rrespekt per te gjithe
deti
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13570
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria egziston apo .............?

Mesazh nga Vizitor prej Fri 06 Jul 2007, 14:18

Dashuria ėshtė njė ndjenjė e fuqishme dhe e jashtėzakonshme pėr njė njeri, njė vend ose diēka. Ajo bazohet tek afria, dobia (nė kuptimin anėsor), dhe/ose mbi dėshirėn dhe tėrheqjen erotike. Dashuria mund tė kuptohet edhe si njė pėrkujdesje ose vlerėsim i thellė. Dashuria mendohet zakonisht e pamundshme tė pėrkufizohet.
Pėr kėtė arsye, dashuria ėshtė ēėshtje debatesh. Disa madje e mohojne qėnėsinė e saj. Tė tjerė e quajnė atė njė abstraksion tė shpikur, nganjėherė duke e datuar "shpikje" e Evropės oborrtare gjatė ose pas mesjetės.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria egziston apo .............?

Mesazh nga deti prej Fri 06 Jul 2007, 15:15

Arla, dashuria vertete eshte ndjenje e fuqishme dhe e jashtezakonshme, nuk mohohet kjo fare. Dhe kjo ndjenje mund te jete e lidhur pothuajse me gjithcka qe na rrethon. Por dashuria per njeriun, ne theks te vecante per personin qe do (njeriun e jetes) eshte dicka me e vecante. Dhe ketu sado qe te flitet per dashurine e vertete, patjeter se mendohet ne dashurine mes dy te dashuruarve. Kjo dashuri eshte shume me e fuqishme se dashurite tjera. Vetem kjo dashuri ne momente te caktuara te ben te sillesh si femija, te ben te dehur, te mbushe me shpresa dhe kah nuk te con.
Edhe nje here po them se dashuria ekziston, ajo eshte kudo mes nesh.
me rrespekt
deti
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13570
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria egziston apo .............?

Mesazh nga lonly_boy prej Fri 06 Jul 2007, 18:08

bovari ne fillim me pas naki ju pershendes me shuuuume se te tjeret se ishti ne mendimet e mia

tani per te gjithe te tjeret une si cdo cun e vajze me mish e me gjak
kam dashuruar njehere te vetmen jo se u lendova apo bla bla bla te
tjera dhe e di shume mire se dashuria egziston po thjeshte me pelqente
qe te hapja kete teme

edhe njeher urime me te sinqerta

jeni me te miret

lespekte


lonly_boy

Shteti : mbrenda kufijeve te shqiperise
Postime : 19
Kyējet nė forum : 11982
Regjistruar mė : 13/06/2007
Profesioni : puntor lopate

http://www.AlbStars.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria egziston apo .............?

Mesazh nga bovari prej Fri 06 Jul 2007, 18:35

lonly_boy: bravoo nuk kam ē'fare te te them.shum strategjik je ne hapjen e temave per te diskutuar po mos me nervozo se pas nuk dihet ēa do me shkruajne gishtat hahahahhhaa:)

Dhe pa haruar ,shume faleminderit per vlersimin dhe komplimentin:)
avatar
bovari

Shteti : Istanbul
Postime : 685
Kyējet nė forum : 11919
Regjistruar mė : 03/07/2007
Profesioni : me libra ne dore akoma

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria egziston apo .............?

Mesazh nga lonly_boy prej Sat 07 Jul 2007, 12:02

bovari ishte kenaqesi
dhe te them te drejten ajo historia me preku disi se si ta ... shoket e sotem
Respekte shihna shpresoj.

lonly_boy

Shteti : mbrenda kufijeve te shqiperise
Postime : 19
Kyējet nė forum : 11982
Regjistruar mė : 13/06/2007
Profesioni : puntor lopate

http://www.AlbStars.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria egziston apo .............?

Mesazh nga lonly_boy prej Sat 07 Jul 2007, 12:03

bovari ishte kenaqesi
dhe te them te drejten ajo historia me preku disi se si ta ... shoket e sotem
lespekte shihna shpresoj

lonly_boy

Shteti : mbrenda kufijeve te shqiperise
Postime : 19
Kyējet nė forum : 11982
Regjistruar mė : 13/06/2007
Profesioni : puntor lopate

http://www.AlbStars.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria egziston apo .............?

Mesazh nga shaban cakolli prej Sun 05 Aug 2007, 22:37

Ju rinia e etur per dashuri,te rroni shume e te shuani etejen!
Dashuroni,dashuroni,sepse eshte ne kohen tuaj,ne doren tuaj,por pasi te shfryni etjen,mos ndiheni te uritur sepse kjo behet semundje.Ju druaj se nuk vuani nga dashuria,vetem se shpierti mund te kene marrur ves.Kjo tregon ne shkrimet tuaja shume aktive per dashuri,por pasi te jeni ngopur dashuri,shkruani edhe per ēeshtje kombetare nga se per ju ka nevoje forumi.Ju kuptoj para jush dhe e juaj eshte bota,e gezofshi.
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13785
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria egziston apo .............?

Mesazh nga Vizitor prej Mon 06 Aug 2007, 10:51

Pershendetje te gjithe antareve per kontributin e dhene me vleresimet e tyre per temen mbi dashurine.Kuptohet qe secili e shef dashurine ne kendveshtrimin e tij dhe duke u nisur nga pervoja qe kane pasur.Dikush e vlereson si dicka hyjnore qe pa te nuk do kish kuptim bota.Dikush tjeter si dicka kalimtare.Dashurine e kerkojme ose ajo vjen tek ne pa kuptuar.Sido qe ta sjellim temen dashuria egziston tek ne, dhe eshte e padiskutueshme qe ne rrethohemi nga ajo.Keshtu qe ashtu si ka permendetur dhe Z.Shaban por dhe ceshtja kombetare eshte dicka qe na perket ne ta prekim,me postimet tona.
Faleminderit!

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria egziston apo .............?

Mesazh nga dano prej Thu 13 Mar 2008, 20:07

lonly_boy shkruajti:me te vertet ska dashuri te mirfillte thjesh pasion ndermjet dy personave dhe asgje kete do ta besoni ta shihni me syrin e realitetit po skam shume shprese se vajzat sidomos skane kete sy[keshille
Per mu e ke shum gabim ket qe mednon lal edhe kjo qe thu ti nuk osht keshille:D sepse po mos kishte dashuri te mirefillte ateher do ishte prish Dynjoja:D
avatar
dano

Shteti : K S A
Postime : 110
Kyējet nė forum : 11287
Regjistruar mė : 29/01/2008
Profesioni : student

http://interesanti.all-forum.net/

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria egziston apo .............?

Mesazh nga Guest prej Fri 14 Mar 2008, 06:36

dashuria ka ekzistu edhe gjithmon ekziston kjo por vetem tek ata persona qe nuk kan ndjenja te thella apo te them ndjenja dashurie tek ata nuk ekziston ndoshta dashuria sepse i kan ndjenjat e ndara nuk i kan ndjenjen per nje person


Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria egziston apo .............?

Mesazh nga Adisa prej Fri 14 Mar 2008, 07:12

dashuria esht nje sen qe egziston ne jeten e njeriut dhe ka me egzistu se pa dashuri jeta nuk ka kuptim me at njeri qe edashuron bjen fjala
avatar
Adisa

Postime : 3282
Kyējet nė forum : 12307
Regjistruar mė : 10/02/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria egziston apo .............?

Mesazh nga riqebulli prej Sat 15 Mar 2008, 13:56

_____ Patjeter qe dashuria egziston... por me fat eshte ai _
ose ajo, qe gjen ne dashurine e vertet... nje miqesi _
te vertete.....!!!
avatar
riqebulli

Shteti : spain
Postime : 66
Kyējet nė forum : 11195
Regjistruar mė : 02/03/2008
Profesioni : Mendoni Mire.Flisni Mire.Beni Mire.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria egziston apo .............?

Mesazh nga mirela prej Sat 15 Mar 2008, 18:31

tani x te egzistuar dashuria egziston po varet se si te merr 8) 8)
avatar
mirela

Shteti : N'TOK TIME
Postime : 823
Kyējet nė forum : 11453
Regjistruar mė : 29/11/2007
Profesioni : studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria egziston apo .............?

Mesazh nga 666 prej Sat 15 Mar 2008, 19:28

hahahahaha kis mirela
avatar
666

Shteti : hell
Postime : 861
Kyējet nė forum : 11166
Regjistruar mė : 10/03/2008

http://www.kinezi.fforum.biz

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria egziston apo .............?

Mesazh nga Vizitor prej Sat 24 Oct 2009, 22:38

Nese dashuria do egzistonte do ishte bardhe e zi jo me ngjyra.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria egziston apo .............?

Mesazh nga Vizitor prej Tue 10 Nov 2009, 18:36

Dashuria e paster exziston aty ku ska interes!!

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria egziston apo .............?

Mesazh nga Drini prej Tue 10 Nov 2009, 22:32

Dashuria ekziston, por eshte ne dhjetra forma...
avatar
Drini

Shteti : Republika e Korruptuar e Kosoves
Postime : 1629
Kyējet nė forum : 11666
Regjistruar mė : 01/04/2009
Profesioni : Inxhinier Mekanik/Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria egziston apo .............?

Mesazh nga Vizitor prej Wed 25 Nov 2009, 16:21

Dashuria eshte ushqim i shpirtit ne vetmi te jetes.

Dashuria eshte vete jeta ,nga e cila marrim te gjith energjin per te jetuar.

Dashuria eshte epruvet qe mban gcdo gje te bukur,nese do kafshosh njeren prej tyre,ateher bota eshte e juaja.
eziston pa dyshim pa dashuri sdo kishte njerzim!!

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria egziston apo .............?

Mesazh nga Vizitor prej Tue 08 Dec 2009, 18:16

Shkencėtarėt amerikanė kanė ardhur nė pėrfundim se, megjithatė, ekziston
dashuria e vėrtetė.


Duke skanuar trurin e njerėzve, ata kanė
konstatuar se ēdo i dhjeti ēift reagon edhe pas 20 vjetėsh me aq po aq epsh ndaj
partnerit, sikur edhe nė fillim tė lidhjes sė tyre, bėn tė ditur gazeta "Sunday
Times".

Njė ekip I shkencėtarėve nga njė universitet nė New York, me
ndihmėn e skanerit kanė pėrcjellė reagimet kimike tė trurit tė njerėzve - dhe sa
herė ua kanė treguar fotografinė e personit tė tyre tė dashur, edhe pas 20
vjetėsh kanė hasur nė reagime tė njėjta sikur edhe nė fazėn e parė tė dashurisė
qė kishin.

Ky hulumtim demonton bindjen e pėrhapur nė botė se,vala e parė
e dashurisė zgjat deri nė 15 muaj, dhe se, pas 10 vjetėsh reaksioni kimik
zhduket nė tėrėsi. Ky hulumtim ka konstatuar procese tė njėta tė trurit tė
ēifteve tė dashuruara prej New Yorkut e deri nė Pekin.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria egziston apo .............?

Mesazh nga krayzi prej Tue 08 Dec 2009, 21:34

Normal qe dashuria ekziston, te mos kishe ekzistuar dashuria do ishim si drunat e thate pa renje!
avatar
krayzi

Shteti : austri
Postime : 1464
Kyējet nė forum : 11221
Regjistruar mė : 11/07/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria egziston apo .............?

Mesazh nga donita prej Wed 09 Dec 2009, 21:56

Dashuria egziton amo shum rrall dashurojn ne menyren me te duhur sic duhet
avatar
donita

Shteti : Besjanė
Postime : 691
Kyējet nė forum : 10861
Regjistruar mė : 27/12/2008
Profesioni : studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria egziston apo .............?

Mesazh nga Elhamiu prej Thu 10 Dec 2009, 10:39

dashurija egziston , por disa sdin ta bajn dashurin nuk shikojn ne sy , por shikoj ne rreth qe ska pesh

firma.................................................................................................................................................................................
Mua nuk me tremb vetmia e nates,
nuk me trembin as tingujt e ores ne qetesi,
kur prane te kam me tremb heshtja e fjales,
me tremb trishtimi ne qiellin plot me kaltersi.

... Nuk me trembin fjalet qe mund te thuhen diku,
jeta primitive ka qene dhe do te mbetet perhere,
trembem kur fjalet degjoj nga gjuha e nje miku,
trembem kur mendoj se s'me njohu asnjehere

Elhamiu

Postime : 2515
Kyējet nė forum : 12749
Regjistruar mė : 24/02/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria egziston apo .............?

Mesazh nga Interesant prej Thu 10 Dec 2009, 12:56

Dashuria ekziston vetem te ata te cilet kerkojne dashurine dhe kan dashuri ...
avatar
Interesant

Shteti : Pejė
Postime : 4173
Kyējet nė forum : 13709
Regjistruar mė : 02/03/2008
Profesioni : Jurispodenca

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria egziston apo .............?

Mesazh nga Morena prej Fri 11 Dec 2009, 09:50

Une them qe ekzistojne cdo gje e raportuar me kohen kur keto dashuri jetojne.
Them qe rrethanat kane shume te bejne. Dashurite qe vuajne, qe kalojne shume peripeci,qe japin prova dite per dite per forcen e pa permbajtshme te dashurise jane edhe ato me te veshtirat.

firma.................................................................................................................................................................................
Nje i zgjuar ndryshon mendje...kurse budallai kurre...
Glitter Graphics

avatar
Morena

Shteti : Mrena per mrena rruzullit toksor
Postime : 133
Kyējet nė forum : 9428
Regjistruar mė : 26/11/2009
Profesioni : S'kam

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria egziston apo .............?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi