» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

8 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 8 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Horoskopi..!

Shko poshtė

Horoskopi..!

Mesazh nga Voglushja prej Sat 13 Dec 2008, 17:07

Sa besoni ne horoskop,dhe cfare shenje jeni..?

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12415
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Horoskopi..!

Mesazh nga Vizitor prej Sat 13 Dec 2008, 17:14

Shigjetarja ,nuk besoj fare gjera koti mendimi im.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Horoskopi..!

Mesazh nga Rrezon@ prej Sat 13 Dec 2008, 17:15

Demi ......... nuk i besoj, po e lexo sa here hasine ne ndonje  reviste 

firma.................................................................................................................................................................................
Nuk jam une qe te mendoj, je ti qe me vjen ne mendje !♥Smile
avatar
Rrezon@

Postime : 1428
Kyējet nė forum : 11614
Regjistruar mė : 27/05/2008
Profesioni : ekonomiste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Horoskopi..!

Mesazh nga MONDI prej Sat 13 Dec 2008, 17:16

PESHQIT JAM POR NUK MBAHET MEND QE KUR E KAM DEGJUAR KESHTU QE NUK BESOJ NJE GJE TE TILLE

firma.................................................................................................................................................................................
"JE ENDRRA QE SHIKOJ CDO NATE,
JE VDEKJA QE DO TE ME MARRE NJE DITE,
JE DRITA QE ME NDIHMON TE SHIKOJ,
JE E VETMJA ARSYE PER TE CILEN JETOJ"
avatar
MONDI

Shteti : po te me kerkosh me gjen
Postime : 200
Kyējet nė forum : 10600
Regjistruar mė : 08/11/2008
Profesioni : te gjitha nga pak

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Horoskopi..!

Mesazh nga Rrezon@ prej Sat 13 Dec 2008, 17:16

Morena shkruajti:Shigjetarja ,nuk besoj fare gjera koti mendimi im.
.........uh te kapte ajo shigjeta e dashurise ti !

firma.................................................................................................................................................................................
Nuk jam une qe te mendoj, je ti qe me vjen ne mendje !♥Smile
avatar
Rrezon@

Postime : 1428
Kyējet nė forum : 11614
Regjistruar mė : 27/05/2008
Profesioni : ekonomiste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Horoskopi..!

Mesazh nga Voglushja prej Sat 13 Dec 2008, 17:37

Demi...nuk besoj fare,mendoj se eshte humbje kohe te besosh ne horoskop

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12415
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Horoskopi..!

Mesazh nga Naki prej Sat 13 Dec 2008, 19:26

Binjaket: aspak nuk i besoj dhe te jem real kurr se lexoj eshte thjesht nje iluzion te besohet

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19268
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Horoskopi..!

Mesazh nga summer spell prej Sat 13 Dec 2008, 19:45

Shenja me e mire mo Razz Peshqit

firma.................................................................................................................................................................................
avatar
summer spell

Shteti : Ferr
Postime : 1482
Kyējet nė forum : 11948
Regjistruar mė : 10/11/2007
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Horoskopi..!

Mesazh nga blina prej Sat 13 Dec 2008, 21:48

Akrep.Nuk i besoj fare dhe pse e ndegjoj por si besoj hiq.

blina

Shteti : Republika e Kosoves - Janjeve
Postime : 704
Kyējet nė forum : 11603
Regjistruar mė : 28/02/2008
Profesioni : mesuese.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Horoskopi..!

Mesazh nga Unike prej Wed 15 Apr 2009, 13:22

Horoskopi mujor
Horoskopi i muajt Prill. Dashuria, shendeti dhe ekonomia, gjithcka per 12 shenjat e horoskopit...

Prill

Dashi

Dashuria
Nuk keni pasur ndonjehere nevoje per fat ne dashuri. E reja kete muaj ka per te qne fakti interesant se pervec shrmit tuaj keni per te pasur edhe fat te paimagjinueshem.

Shendeti
Seshte keq te beni ndonje ushtrim here pas here ose te dilni per vrap ndonjehere. Kete muaj ju keshillihet te mereni pak me teper me fizikun tuaj.

Ekonomia
Kurseni sa te mundeni kete muaj, yjet thone se para se te mbaroje muaji do ju nevojitet te beni nje investim te konsiderueshem ne dicka e cila ka per te dale shume fitimprurese nese veproni ne kohe. Kjo ska per te qene nje perjudhe per te hedhur paret kot.Demi

Dashuria
Lidhja juaj ka nevoje per ndonje ndryshim, beni dicka te re. Shkoni diku se bashku ose te pakten kaloni nje nate romantike se bashku.

Shendeti
Shendeti ka per te qeni i mire edhe pse me ca lekundje gjate mesit te muajit. Nese nuk merni masat e duhura keto lekundje te vogla te shendetit mund te shnderohen ne dicka me serioze.

Ekonomia
Nese hapni kuleten keni per te vene re se nuk ju kane mbetur shume pare brenda. Nese eshte e nevojshme kerkojini borxh nje miku por mos e teproni merni aq sa tju nevojitet dhe kthehini ne castin e pare qe do te jeni ne gjendje ta beni.


Binjaket

Dashuria
Ka kaluar ca kohe qe nga lidhja juaj e fundit. Ka ardhur koha qe te mos shihni me mbrapa por drejt se ardhmes. Ky muaj ka per te qene nje fillim i mire, vetem sigurohuni me pare qe ky/kjo pratner te jete me i pershtshem me ju.

Shendeti
Ju keni per te pasur shendet te mire. Nje pjesetar i familjes suaj nuk do te kete te njejtin fat. Kini kujdes qe te mos merni ndonje semundje prej tyre.

Ekonomia
Nga mesi i muajit nje konflikt ne pune ka per tju bere shume te iritueshem. Mos i lejoni te tjeret tju shfrytezojne por as mos mendoni se duke qene ju shfrytezuesit gjerat do te shkojne me mire.


Gaforrja

Dashuria
Nga fillimi i muajit keni per te takuar nje person i/e cila ka per tu dukur e persosur. Kini kujdes me superlativat qe mund te mendoni per te. Shpesh here ndodh qe ne fillim ta adhuroni nje person ndersa pasi ta njihni me mire tju duket me pake se ce menduat.

Shendeti
Jeni te forte si dash edhe pse i perkisni shenjes se peshores. Ky muaj ka per tju gjetur ne forme te shkelqyer.

Ekonomia
Pasi kalon pak kohe ne cdo vend pune te re fillon nje lloje monotonie. Ju mund ti shmangeni kesaje duke ndermare projekte te reja dhe duke u treguar me produktiv.

Luani

Dashuria
Nga fillimi i muajit keni per te takuar nje person i/e cila ka per tu dukur e persosur. Kini kujdes me superlativat qe mund te mendoni per te. Shpesh here ndodh qe ne fillim ta adhuroni nje person ndersa pasi ta njihni me mire tju duket me pake se ce menduat.

Shendeti
Ky muaj ka per tju gjetur ne forme te shkelqyer, do te keni energji dhe force te pashterueshme

Ekonomia
Pasi kalon pak kohe ne cdo vend pune te re fillon nje lloje monotonie. Ju mund ti shmangeni kesaje duke ndermare projekte te reja dhe duke u treguar me produktiv.

Virgjeresha

Dashuria
Nje person i ri ne jeten tuaj ka per ti ngateruar pak gjerat me parteren/in. Gjate ketije muaji do ju duhet te vendosni midis njeres ose tjeters. As mos ju shkoje nepermend qe mund ti keni te dy/ja.

Shendeti
Edhe pse gjithecka duket mire ne siperfaqe perbrenda dicka nuk po shkon aq mire sa do te donit. Nje kesjille tek mjeku nuk ju kushton ndonje gje te madhe dhe mund te parandaloje dicka qe mund te behet serioze.

Ekonomia
Paraja eshte e rendesishme per ju. Keshtu qe gezoni se ky ka per te qene nje muaj i rendesishem -- Plot me prara. Por mos haroni fakti se po fitoni me teper nuk do te thote se duhet te shpenzoni me teper.


Peshorja

Dashuria
Me sa duket te dashurit/es suaj i ka shkuar mendja per te kaluar disadite pushimi me ju ne ndonje vend te "bukur" tani kure ajo/ai thote vend te bukur ju e dini fare mire se do te thote te shtrenjte. Mos e vrisni mendjen per cmimet por kaloni nje kohe te mire se bashku.

Shendeti
Bolle henget! Te jesh i shendetshem nuk do te thote te jesh i shendoshe. E di qe embelsirat jane te mira dhe te bukura edhe se mendoni se nuk shtoni shume pesh por kete muaj do te keni nevoje te tregoheni pak te kujdeshem.

Ekonomia
Nje muaj i mire nga ana ekonomike edhe pse jo i mrekullueshem. Keni per te fituar mjafte por jo aq sa te teprojne.

Akrepi

Dashuria
Nje konflikt me partneri/en ka per tju prishur gjithe muajin. Ne fund te fundit nese dicka eshte e pazgjidhshme mbase duhet ti japesh funde lidhjes?

Shendeti
Kete muaj do te keni shendet te mire, gjeja me e keqe qe mund tju gjeje do te ishte ndonje grip i lehte. Se keni pasur ndonjehere tipin qe semurej lehte.

Ekonomia
Nje mundesi e re ne profesionin tuaj mund tju ringjalli pasionin qe keni pasur me pare. Eshte ne duart tuaja nese do ta shfrytezoni kete rast ose jo.


Shigjetari

Dashuria
Mbase ka ardhur koha qe te nderoni partner. Gjerat me kete te fundit nuk duket sikur po shkojne mire dhe per me teper ky muaj ka per te qene i mbushur me mundesi te reja per ju.

Shendeti
Ju mendoni se nuk mund te semureni kurre. Kini kujdes nga kjo mbisiguri. Vishuni mire dhe mos u sforconi se ka nje mundesi qe te zini nje semundje te keqe.

Ekonomia
Plani ekonomik ka per te qene i ngjashem me ate te dashurise. Ky vertete eshte muaji i mundesive. Perpiquni te filloni ndonje projekt te ri ose te pakten beni ndonje investim ne dicka qe keni kohe qe e mendoni.


Bricjapi

Dashuria
Me sa duket e vetmja gje qe beni me pratnerin kohet e fundit eshte te grindeni. Perpiquni ti zgjidhni keto probleme por nese eshte e pamundur mbase do te tishte me mire te nderonit partner.

Shendeti
Shendeti parashikohet pak problematik per ju kete muaj. Ka mudnesi qe nga mesi i muajit te kaloni nje grip te forte. E vetmja menyre per ta luftuar do te jete te pushoni, pushoni edhe te pushoni pak me teper.

Ekonomia
Fakti se keni per te qene ne gjendje te keqe shendetesore nuk ka per te ndikuar pozitivisht ne karieren tuaj kete muaj. Sigurohuni qe te mos mbisforcoheni. Do te keni mjaft kohe muajin tjeter per te kompensuar me pune.


Ujori

Dashuria
Partneri/a ka per tu larguar per nje kohe te gjate per pune ose pushime. Keni per ta pasur te veshtire ta kaloni kete kohe vetem. Mos u merzisni jane pikerisht keto perjudha qe te bejne ta vleresoni ate me teper.

Shendeti
Keni qene gjithmone te kujdesshem/e per peshen. Kete muaj keni per tu bere obsesiv. Te tregoni kujdes eshte nje nje tju rrije mendja aty eshte krejt tjeter. Perpiquni te mos obesoni mbi ushqimin.

Ekonomia
Edhe pse ju nuk e vrisni shume mendjen per paret mbase ka ardhur koha te tregoni me teper kujdes. Nga mesi i muajit mund te ndodhi dicka ku do ju nevojitet te investoni nje shume te konsiderueshme paresh.

Peshqit

Dashuria
Nese jeni singell ky ka per te qene muaji juaj me me shume fat. Keni per te pasur aq shum mundesi per lidhje sa nuk do dine te vendosni se cilen/in pelqeni me teper. Ne fakt ky ka per te qene problemi me i madhe qe do te hasni kete muaj.

Shendeti
Ka kaluar nje kohe e gjate qe kur jeni ndjere kaq ne forme. Shfrytezoheni energjine qe do te keni gjate kesaj jave per te mbaruar punet qe kerkojne me teper fuqi.

Ekonomia
Ne rregull sjeni te pasur. Por kjo sdo te thote qe jeni te varver. Mbase problemi eshte se mendoni se njerezit qe njihni fitojne me teper se ju. Kjo nuk do te thote asgje, mbase do te keni fat dhe do te filloni nje pune qe ju shperblen me shume.
avatar
Unike

Shteti : Mitrovice
Postime : 326
Kyējet nė forum : 10766
Regjistruar mė : 19/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Horoskopi..!

Mesazh nga Erona prej Wed 15 Apr 2009, 15:17

binjaket, por si besoj horoskopit
avatar
Erona

Shteti : Kosove
Postime : 565
Kyējet nė forum : 10785
Regjistruar mė : 24/03/2009
Profesioni : mjekesi

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Horoskopi..!

Mesazh nga Kle@Love prej Wed 15 Apr 2009, 15:24

GFORRIA POR NUK I BESOI

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17622
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Horoskopi..!

Mesazh nga Rrezon@ prej Wed 15 Apr 2009, 15:39

Demi

Dashuria
Lidhja juaj ka nevoje per ndonje ndryshim, beni dicka te re. Shkoni diku se bashku ose te pakten kaloni nje nate romantike se bashku.

Shendeti
Shendeti ka per te qeni i mire edhe pse me ca lekundje gjate mesit te muajit. Nese nuk merni masat e duhura keto lekundje te vogla te shendetit mund te shnderohen ne dicka me serioze.

Ekonomia
Nese hapni kuleten keni per te vene re se nuk ju kane mbetur shume pare brenda. Nese eshte e nevojshme kerkojini borxh nje miku por mos e teproni merni aq sa tju nevojitet dhe kthehini ne castin e pare qe do te jeni ne gjendje ta beni.

Demi ! Nuk i besoj, po e lexo sa here hasi ne ndonje reviste dhe cuditerisht SAKT.

firma.................................................................................................................................................................................
Nuk jam une qe te mendoj, je ti qe me vjen ne mendje !♥Smile
avatar
Rrezon@

Postime : 1428
Kyējet nė forum : 11614
Regjistruar mė : 27/05/2008
Profesioni : ekonomiste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Horoskopi..!

Mesazh nga LumLumi prej Wed 15 Apr 2009, 18:03

Binjaket

Dashuria
Ka kaluar ca kohe qe nga lidhja juaj e fundit. Ka ardhur koha qe te mos shihni me mbrapa por drejt se ardhmes. Ky muaj ka per te qene nje fillim i mire, vetem sigurohuni me pare qe ky/kjo pratner te jete me i pershtshem me ju.

Shendeti
Ju keni per te pasur shendet te mire. Nje pjesetar i familjes suaj nuk do te kete te njejtin fat. Kini kujdes qe te mos merni ndonje semundje prej tyre.

Ekonomia
Nga mesi i muajit nje konflikt ne pune ka per tju bere shume te iritueshem. Mos i lejoni te tjeret tju shfrytezojne por as mos mendoni se duke qene ju shfrytezuesit gjerat do te shkojne me mire.More si ia paska qelluar !
avatar
LumLumi

Shteti : Uskana
Postime : 915
Kyējet nė forum : 11285
Regjistruar mė : 24/03/2009
Profesioni : Gjithė kohėn me libra

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Data e lindjes dhe misteri i saj

Mesazh nga Rrezon@ prej Thu 16 Apr 2009, 02:07

Data e lindjes dhe misteri i saj 
Secila ditė e muajit ka vibrimin e vet tė veēantė numerik, nga i cili varet disponimi ynė i gjithėmbarshėm, ritmi jetėsor e madje edhe vetė jeta. Se a do tė jemi nė ditėn e caktuar tė kthjellėt apo tė vranėt, do tė ngrihemi apo do tė bijmė shpirtėrisht, do ta duam vetveten dhe ēdo gjė qė na rrethon apo do ta urrejmė tėrė botėn, krejt kjo varet nga vibrimet astrale, kozmike nė momentin e dhėnė. Vibrimi numerik ka ndikim tė veēantė nė ditėn e lindjes tė secilit prej nesh veēanėrisht.
Po qe se jeni tė lindur tė parin, tė dytin apo cilėndo qoftė ditė tė muajit, karakteri juaj ėshtė i kushtėzuar, nė njė mėnyrė i parapėrcaktuar, me numrin e asaj date. Ku dallon numri i ditėlindjes suaj nga numri i ciklit tuaj jetėsor? Numri i ciklit tė jetės ėshtė themelor, numri qenėsor i personalitetit tuaj. Numri i ditėlindjes suaj ju paraqet tė atillė siē tė tjerėt ju shohin. Ky numri i fundit ėshtė ekuivalenti numerik i ndikimit astrologjik.
Tė kuptuarit e vetvetes ėshtė ēelėsi pėr forcėn kozmike e cila ėshtė nė ne, forcė e cila gjithnjė rishtas na kthen nė jetė, forca jetėsore e cila vėrtet ėshtė esenca e jetės nė ne si edhe i jetės jashtė nesh. Sepse, tė tjerėt mund t’i njohė vetėm ai i cili paraprakisht e ka njohur vetveten, por ndodh edhe e kundėrta: duke njohur tė tjerėt, ne nė tė njėjtėn masė e njohim edhe vetveten. Vėshtrojeni qenien tuaj me sytė e tė tjerėve, qė tė mund t’i zhvilloni potencialet tuaja mė tė mėdha intelektuale dhe shpirtėrore. Kijeni, me kėtė rast, parasysh se dita e lindjes suaj ėshtė e pavarur nga muaji dhe viti nė tė cilin jeni tė lindur.


Pėr tė lindurit nė 1
tė cilido muajJu i keni tė gjitha vetitė e njė prisi; karakterizoheni me guxim, nisjativė dhe me aftėsitė organizative. Keni shpirt aktiv dhe tė ndritur, si dhe mendje tejet kreative. Nėnshtrimi ndaj urdhrave, apo vetėm zbatimi i urdhrave, pėr ju ėshtė e neveritshme dhe e huaj pėr karakterin tuaj. Jeni kurajozė, tė vetėdijshėm pėr aftėsitė tuaja, dhe kurrė nuk lėkundeni pėr t’u ballafaquar edhe me problemet mė tė rėnda jetėsore.
Duke qenė se jeni “kokė nė vete”, gjė qė kėtu ka kuptim pozitiv, pėr ju problemi mė i madh ėshtė si tė bashkėpunoni me tė tjerėt, sepse ēdo gjė e dėshironi me tuajėn, sipas ideve tuaja. I mjaftoni vetvetes, kurse nė shoqėri dilni vetėm nga nevoja. Nuk mund ta duroni askend, edhe pse, shikuar nga jashtė, jeni tė qetė dhe tė heshtur e, me kėtė, edhe plot dashuri e ngrohtėsi pėr tė tjerėt.


Pėr tė lindurit nė ditėn 2

tė cilitdo muaj


Ja, bashkėpunėtori i pėrsosur, partner tė cilin vetėm mund ta dėshironi! Roli juaj nė jetė ėshtė qė t’i zbatoni nė jetė idetė dhe projektet e tė tjerėve, gjė qė nuk do tė thotė se ju mungon krijimtaria origjinale, por se origjinaliteti juaj qėndron nė atė qė t’i gjeni rrugėt dhe mėnyrat mė tė mira pėr jetėsimin e ideve tė njerėzve me tė cilėt bashkėpunoni.
Pėr nga natyra jeni tė butė dhe tė ndijshėm dhe kurrė nuk nguroni qė t’i tregoni ndjenjat tuaja. Gjithmonė jeni tė matur, tė kujdesshėm, jovetiakė dhe, nė ēdo moment, plot mirėkuptim pėr tė afėrmit. Edhe pse nuk jeni karrieristė, njerėzit mund tė krijojnė pėrshtypje tė tillė, sepse gabimisht mund ta interpretojnė gatishmėrinė tuaj pėr t’iu ndihmuar tė tjerėve.
Nuk guxoni t’iu lejoni tė afėrmve qė t’i shfrytėzojnė, duke i keqpėrdorur, ndjenjat tuaja fisnike, natyrėn tuaj joegoiste!


Pėr tė lindurit nė ditėn 3
tė cilitdo muaj


Popullariteti dhe kontaktet me shumė njerėz jua marrin kohėn e ēmueshme. Spirituoziteti dhe sharmi natyror ju ndihmojnė tė zini shumė miq, dhe qė nė ēdo shoqėri tė jeni nė qendėr tė vėmendjes. E doni shoqėrinė tepėr, dhe gjithnjė pėrpiqeni qė tė jeni sa mė zbavitės nė secilin rast. Jeni tė talentuar gjithanshmėrisht, keni talent pėr shumė arte, por asnjėrin talent nuk e zhvilloni deri nė fund, pasi qė ngapak jeni hutaq. Ashtu e derdhni energjinė tuaj kreative nė banalitete, harxhoheni nė jetėn e lehtė. Por, jo: njerėzit ju duan, dhe gjithkund jeni mysafirė tė dashur.Pėr tė lindurit nė ditėn 4
tė cilitdo muaj


Keni zė tė mirė, jeni tė besueshėm dhe tė sigurt. Thėnė simbolikisht, ju jeni si Pjetri – gur kėndi. Supozohet se jeni mjeshtėr kozmik i cili gjithkund vė themele. Jetėn e keni aktive dhe kreative, pasi qė pandalim punoni pėr tė mirėn e njerėzimit. Jeni shumė praktikė, ndaj keni shumė sukses nė punėt e natyrės materiale dhe praktike.
Kurrė nuk iu ikni detyrimeve, dhe gjithmonė e bėni atė qė ka qenė dashur bėrė. Kijeni nė mendje se kuadrati ėshtė simboli i numrit katėr: dhe ju mė sė lehti do tė ngriheni shpirtėrisht brenda kuadratit, po qe se nė atė rast nuk jeni tė lidhur me botėn fizike.Pėr tė lindurit nė ditėn 5
tė cilitdo muaj


Pėr nga natyra jeni shpirt i trazuar, i doni ndryshimet dhe llojllojshmėritė, kurse gjithanshmėria juaj rrallė haset tek njerėzit tjerė. Jeni orator tepėr i shkathtė, dhe kėtu gati se jeni tė pashembullt. Ēdo gjė qė bėni, karakterizohet me shpejtėsi, efikasitet dhe qartėsi. Keni shpirt tė paqetė, bredhėritės; jeni temperamentė dhe sensualė. Jeni tė lindur artistė, ėndėrrimtarė dhe poetė tė jetės, por vetė jeta pėr ju ėshtė art mbi arte. Pesė ėshtė numri i mistikėve, qė do tė thotė se ju jeni magjistar tė lindur, alkimistė, mistikė.
Jeni tė prirur pėr ezoteri, magji, mėsimet okulte; jetoni pėr dashuri dhe nga dashuria. Jeni joekzistus si pakgjė nė natyrė dhe, nguteni nga njėra pėrvojė nė tjetrėn, duke mbledhur bukurinė dhe lėngun e ēdo gjėje dhe tė tė gjitha krijesave, qė tėrė kėtė nė fund t’ia shtoni urtisė suaj, me tė cilėn natyra ju ka pajisur. Asgjė nuk mund tė ju lidhė gjatė pėr njė gjė, pėr njė vend; sepse gjithmonė rishtas synoni kah takimet e reja, kah njohjet e reja, udhėtimet e reja. Jeni mendjemprehtė e jo rrallė edhe kritikė mjaft tė ashpėr, por pėr nga shpirti jeni tė ngrohtė, tė butė dhe sensitivė.


Pėr tė lindurit nė ditėn 6
tė cilitdo muaj


E tėrė jeta juaj ėshtė vargan hapash progresivė, meqė nga ēdo pėrvojė nxirrni mėsime tė dobishme. Ju mėsoni nė ēdo hap dhe me secilin hap arrini kokėrr tė re urtie, duke pėrforcuar karakterin tuaj e duke fuqizuar individualitin tuaj. Jeni shumė tė dhėnė pas familjes dhe shtėpisė, dhe njėra nga ėndrrat tuaja mė tė dashura ėshtė qė t’i lumturoni ata qė i doni.
Keni dėshirė t’i pranoni detyrimet qė priten nga ju, tė cilat vėrtet janė tė shumta. Puna dhe harmonia nė jetė pėr ju janė shumė tė rėndėsishme, dhe ju e gjakoni rivėnien dhe mbajtjen e tyre.
Besoni se dashuria mund tė dominojė mbi tė gjitha, se me dashuri ngadhėnjehet mbi tė gjitha, dhe ky besim tėrėsisht ju shpėrblen dhe ju udhėheqė nė jetė.


Pėr tė lindurit nė ditėn 7
tė cilitdo muaj


Keni natyrė tė qetė dhe jo tė imponueshme, pėrgjithmonė tė interesuar pėr pėrmbajtje mė tė thella dhe mė tė fshehta tė jetės sesa pėr manifestimet e saj sipėrfaqėsore. Me tė gjitha, lini pėrshtypjen e personalitetit kreativ serioz dhe studimor. Pak njerėz ju njohin nė tė vėrtetė, se ju nuk e tregoni zemrėn tuaj dhe ndjenjat. Jeni tė prirur ndaj misticizmit dhe ndaj mėsimeve tė Lindjes, si dhe ndaj arteve tė bukura.
E injoroni botėn materiale, fizike, dhe besoni se shpirti dhe shpirtėrorja janė mbi tė gjitha. Jeni ėndėrrimtar tė mėdhenj dhe poetė tė jetės. Shtatė ėshtė numėr i mistikėve dhe okultistėve.


Pėr tė lindurit nė ditėn 8
tė cilitdo muaj


Ju jeni mishėrim i njeriut i cili i zbaton nė vepėr ligjet e jetės. Tregoni aftėsi pėr shumė trajta organizimi, si nė familje ashtu edhe nė shoqėri. Me lehtėsi tė madhe i bėni tė gjitha punėt e natyrės materiale, sidomos ato qė lidhen me fitimin e parasė. Kur miqtė tuaj janė nė vėshtirėsi, ata ju drejtohen pėr ndihmė, sepse e dinė se ju keni mirėkuptim pėr problemet e tė afėrmve dhe askujt nuk ia mohoni pėrkrahjen e gjithėmbarshme. E ndieni nevojėn qė tė flijoheni pėr tė tjerėt, nė radhė tė parė pėr farefisin dhe miqtė tuaj.

Pėr tė lindurit nė ditėn 9
tė cilitdo muaj


Ju ju karakterizon ndjeshmėria dhe zemėrgjerėsia, ngrohtėsia dhe toleranca. Keni pėrvojė jetėsore tejet tė begatė dhe horizonte tė gjera. Jeni tė prirur kah mėsimet okulte, magjia, alkimia, spiritualizmi. Mbi tė gjitha e ēmoni muzikėn dhe letėrsinė e bukur, nė radhė tė parė poezinė. Keni pėr tė udhėtuar shumė, keni pėr tė vizituar shumė vende dhe qytete e nė njėrin nga ato udhėtime do ta takoni edhe personin e ėndrrave tuaja. Me atė person do tė jeni tė lumtur, si edhe ajo me ju; do ta vazhdoni rrugėtimin nė dysh, sepse me tė jeni shumė tė lidhur nė planin kėrkimor dhe shpirtėror. Nėntė po ashtu ėshtė numėr magjik, e kjo don tė thotė dashuri, harmoni, mirėkuptim, mėsim tė fshehtė.


Pėr tė lindurit nė ditėn 10
tė cilitdo muaj


Ju jeni qenie e ndryshimeve, alkimist i jetės. Si rrallė kush ia dilni qė tė keqen ta shndėrroni nė tė mirė, urrejtjen nė dashuri, shėmtinė nė bukuri. Gjithmonė jeni tė kthjellėt dhe pėrplot optimizėm. Besoni edhe nė tė pamundurėn; dhe jo vetėm se besoni, ju edhe nė vepėr jeni tė atillė. Njerėzit thjesht jua kanė lakminė, madje ngapak edhe zilinė pėr fuqinė shpirtėrore. Dini t’i udhėhiqni gjėrat, qė tė gjithė penjtė e fatit t’i mbani nė duart tuaja.


Pėr tė lindurit nė ditėn 11
tė cilitdo muaj


Ju e keni njė tėrheqshmėri magnetike jo tė zakonshme; pasi qė numri 11 merret edhe si zotėrues i fuqisė. Ju ju karakterizon intuita tejet e zhvilluar dhe gjakimi kah idealet e larta. Nga veēantitė e magnetizmit tuaj gati se shpėrthen elektriciteti, energjia ēudibėrėse e cila ju ngritė mbi tė gjitha problemet jetėsore.
Ėndrrat tuaja nuk janė ėndėrrim i kotė, meqė ju edhe idetė mė tė mėdha i zbatoni nė jetė. Shpesh dashuroheni, por vetėm nė fund e gjeni personin me tė cilin do tė jetoni jetė tė gjatė dhe frytdhėnėse.


Pėr tė lindurit nė ditėn 12
tė cilitdo muaj


Ju nė njerėz lini pėrshtypje mahnitėse. Jeni tejet atraktivė, si nė dukjen fizike ashtu edhe nė aspektin shpirtėror. Jeni tė drejtė dhe tė matur; aksionet tuaja tė motivuara janė nga parimet mė tė larta morale. Jeta shoqėrore ka rėndėsi shumė tė madhe pėr ju, e edhe vetė jeni tejet aktivė nė krijimin e asaj jete.

Pėr tė lindurit nė ditėn 13
tė cilitdo muaj


Ju posedoni aftėsi tė pakufizuara pėr punė, edhe pse nė fėmijėri jeni dukur si tė painteresuar pėr ēfarėdolloj pune. Nė bazė tė kėsaj shihet se jeni adeptė tė lindur, meqė dobėsitė tuaja ia keni dalur qė t’i shndėrroni nė mbifuqi, dembelinė nė aktivitet, shėmtinė nė bukuri. Nėse jeni tė qėndrueshėm, do tė bėheni shembull dhe prijės, si i tė dedikuarve ashtu edhe i masave tė gjera. Njerėzit kanė pėr tė ju festuar, thjesht do tė ju adhurojnė. Keni shumė talente; jeni tė prirur pėr pikturė, muzikė, si dhe pėr artet aplikative. Trembėdhjetė ėshtė po ashtu shenjė e fortė, numėr okult.


Pėr tė lindurit nė ditėn 14
tė cilitdo muaj


Ju jeni lajmėtari i sė vėrtetės. Gėnjeshtra, madje edhe kur ka qėllim tė mirė nė vetvete, ėshtė e huaj pėr qenien tuaj. Nė ju shfaqet nevoja qė nė botė ta pėrhapni mendimin tuaj, bindjet dhe idetė tuaja. Jeni kritikė tė jashtėzakonshėm. Shija juaj e rafinuar dhe profesionaliteti ju sigurojnė autoritet tė lartė tek tė gjithė qė ju njohin. Ju karakterizon shpirti i fuqishėm dhe kreativ. Imagjinatėn e keni shumė tė zhvilluar dhe pjellore, i doni ndryshimet dhe llojllojshmėrinė. Dobėsia juaj e vetme ėshtė “jeta e ėmbėl”. Prirja kah udhėtimet dhe ndryshimet mund ta pengojė zhvillimin tuaj; pėr ju ėshtė mė sė miri qė tė mbeteni nė shtegun tuaj.


Pėr tė lindurit nė ditėn 15
tė cilitdo muaj


Shtėpia, familja, miqtė nga rrethi i atyre qė i doni, ju pengojnė nė njėfarė mėnyre, por nė instancėn e fundit kjo nuk ju pengon. Problemet e natyrės juridike dhe tė arsimimit ju interesojnė posaēėrisht. Mund tė jeni orator i shkėlqyeshėm, ligjėrues, shkrimtar apo spiker. Idetė tuaja origjinale mund tė ju sjellin sukses nė punė, sepse jeni si rrallė kush tė durimshėm, rezistentė, tė qėndrueshėm. Bukuria nė trajta tė ndryshme ėshtė shumė e rėndėsishme nė jetėn tuaj, prandaj edhe keni vėnė ekuilibrin nė mes tė shqisores dhe shpirtėrores, konkretes dhe abstraktes.
Ndjenja fort e shprehur e detyrimit mund tė ju pengojė nė gjetjen e lumturisė suaj personale. Ju mė me dėshirė iu ndihmoni tė tjerėve, por ruajuni qė joegoizmi juaj tė mos e kufizojė dhe pengojė zhvillimin e potencialeve tuaja intelektuale dhe shpirtėrore. Jini tė dashur dhe joegoistė, por jo pėrtej kufijve tė cilėt mund t’i pėrballoni.firma.................................................................................................................................................................................
Nuk jam une qe te mendoj, je ti qe me vjen ne mendje !♥Smile
avatar
Rrezon@

Postime : 1428
Kyējet nė forum : 11614
Regjistruar mė : 27/05/2008
Profesioni : ekonomiste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Horoskopi..!

Mesazh nga Rrezon@ prej Thu 16 Apr 2009, 02:08

Pėr tė lindurit nė ditėn 16
tė cilitdo muaj


Ju jeni spirituozė, tė shkathtė, tė kujdesshėm dhe intelektualė. Shkaku i fuqisė kolosale tė cilėn e posedoni e me tė cilėn jeni nė gjendje tė rrėnoni muret e paditurisė e tė problemeve tė rėnda, shpesh nuk keni kohė qė tė merreni me marrėzinė. Pa vėshtirėsi i zotėroni situatat, por kėtė askujt nuk ia thoni, sepse jeni tė thjeshtė dhe tė qetė pėr nga natyra. Nė jetė ju interesojnė gjėrat mė tė thella dhe mė tė subtile, si edhe ēdo gjė qė ėshtė mistike. Keni ndikim tė madh magnetik nė njerėz, por nuk jeni mjaft tė fortė qė tė distancoheni nga adhuruesit tuaj. Prandaj, nė disa momente jeni tejet tė tendosur, dhe ēdo nerv e keni tė tendosur si teli nė violinė. Atėherė ju nevojitet relaksimi, si nė planin shpirtėror po ashtu edhe nė atė fizik. Tendosja e tepruar mund tė ju sjell nė depresion tė cilės duhet t’ia preni hovin me kohė.


Pėr tė lindurit nė ditėn 17
tė cilitdo muaj


Ju ju karakterizon ambicioziteti, guximi dhe vitaliteti. Kur me tė vėrtetė aktivizoheni, dhe kur jepni ēdo gjė prej vetes, ēdo gjė mund tė arrini. Suksesin jua sjellin idetė tuaja origjinale dhe prezentimi i tyre i urtė para tė tjerėve. Gjėrat i kuptoni mė thellėsisht se tė tjerėt, prandaj ngandonjėherė jeni tė vetmuar; por kjo aspak nuk ju pengon, pasi qė ju lumturinė tuaj e gjeni nė botėn tuaj personale.
Shpeshherė tėrhiqeni nė vetmi, nga arsyeja se keni frikė nga njerėzit, edhe pse keni natyrė tė shoqėrueshme. Droja juaj jo rrallė mund tė ju shokojė, sepse jeni mėsuar qė tė jeni prijės, qė tė gjitha gjėrat vetė t’i sinkronizoni. Nė ato momente zbuloni se thellė nė ju ėshtė njė qenie mė subtile, e cila iu kundėrvihet aktiviteteve tuaja shoqėrore. Natyra juaj ėshtė lirike, e ndijshme dhe ju, nė tė vėrtetė, nuk jeni ashtu siē tė tjerėt ju shohin.


Pėr tė lindurit nė ditėn 18
tė cilitdo muaj

Ju jeni njeri i virtyteve dhe thjeshtėsisė. Nuk dėshironi qė tė imponoheni shumė nė shoqėri; jeni tė qetė dhe tė vetmuar. Juve mė sė tepėrmi ju tėrheqė natyra sepse ju jeni fėmijė i Nėnės Natyrė. Po qe se jeni tė qėndrueshėm nė rrugėn tuaj, mund tė bėheni biolog apo botanist i shkėlqyer/shėm/, edhe pse edhe poezinė nuk e keni pėr tė huaj.
E doni jetėn, dini t’iu gėzoheni gjėrave tė vogėla, tė zakonshme; besoni se pėrmbajtjen e jetės e pėrbėjnė pikėrisht ato gjėra tė thjeshta, tė zakonshme.
Njerėzit nuk ju njohin mirė, shkaku se ju vetė nuk iu tregoheni, sė andejmi shpesh jeni enigmatikė, misteriozė pėr rrethin tuaj. Tė jesh nė shoqėri me ju – ajo ėshtė kėnaqėsi e vėrtetė! Ju jeni person tejet tė ngrohtė, spirituozė, joimponues. \\\\
Keni kuptim tė gjithanshėm pėr botėn, pėr tė afėrmit tuaj, pėr miqtė tuaj, por tė afėrmit shpesh nuk ju kuptojnė, prandaj, sė andejmi, nė disa momente, jeni tepėr tė palumtur. Vuani shkaku i tė tjerėve, e kjo nuk do tė duhej tė ndodhte, sepse bota thjesht ėshtė e atillė/ashtu/ siē ėshtė, dhe ju si tė tillė duhet ta pranoni.


Pėr tė lindurit nė ditėn 19
tė cilitdo muaj


Ju ju karakterizojnė durimi dhe qėndrueshmėria. Para se tė sillni ēfarėdo vendimi, mendoni gjatė pėr ēdo gjė, e vėshtroni nga tė gjitha kėndvėshtrimet, e peshoni secilėn ‘pėr’ dhe ‘kundėr’. Por, kur veēse e pranoni njė gjė, atėherė shkoni deri nė fund, pavarėsisht nga sakrifica dhe pasojat.
Pėr nga natyra jeni tė butė, tė qetė dhe emotivė; i ruheni ēdo banaliteti. Nė secilin njeri e kėrkoni dhe e gjeni atė mė sublimen, mė fisniken; askė pėr asgjė nuk e gjykoni; jeni tolerantė dhe, nė ēdo situatė, tregoni mirėkuptim maksimal pėr veprimin e tė gjithėve.
Keni prirje ndaj muzikės, poezisė dhe pikturės, por mbi tė gjitha ju magjepsin pikturat e artistėve tė hershėm. Ju tėrheqin edhe mėsimet okulte, ku e shihni ēelėsin pėr tė gjitha problemet njerėzore.


Pėr tė lindurit nė ditėn 20
tė cilitdo muaj


Ju jeni personi tė cilin me kėnaqėsi e pranon rrethi, edhe pse pėr nga natyra nuk jeni imponues. Jeni tė kthjellėt, tė qeshur dhe nė ēdo situatė rrezatoni ngrohtėsi dhe dashuri. Nuk i dėshironi spekulimet, nuk teorizoni shumė, pasi qė jeni qenie aksioni, qė do tė thotė: njeri qė tė gjitha idetė menjėherė i shndėrroni nė vepėr.
Ata tė cilėt nuk ju njohin mirė, ju marrin si qejfli tė mėdhenj, edhe pse ju nė esencė jeni diēka krejt tjetėr. Ju thjesht i gėzoheni jetės dhe mendoni se jeta ėshtė shenjtėria mė e madhe. Pėr ju sikur nuk ka probleme tė pazgjidhshme dhe me kėtė mė sė tepėrmi i tėrhiqni njerėzit. Gati se magjikisht ndikoni nė personat e polit tė kundėrt, e kjo rrjedh shkaku se besoni nė vetvete, se jeni, si pak-kush, entuziatė, pėrplot optimizėm.


Pėr tė lindurit nė ditėn 21
tė cilitdo muaj


Edhe numri 21 merret si numėr magjik, pasi qė nė vete mban dy numra tė fuqishėm: 2 dhe 1. Numri 2 ėshtė principi material, kurse 1 ėshtė simbol i kozmosit, Zotit, energjisė hyjnore. Kėshtu qė ju, me vetė lindjen, jeni tė prirur kah magjia, mėsimet e fshehta, mistika, okultizmi. Pėr ju me shumė rėndėsi ėshtė ekuilibri nė mes tė materiales dhe shpirtėrores, tė dukshmes e tė padukshmes, sė poshtmes dhe sė lartmes.
Nė jetė do t’i keni shumė mėsues, do t’i pranoni shumė mėsime, por nė fund do ta gjeni rrugėn tuaj dhe do tė sillni diēka tė re nė nivelin okult. Nė vitet tridhjetė tė jetės do ta kuptoni se jeta, vetvetiu, nė qoftė se nė mėnyrė adekuate e kuptoni, ėshtė mė e madhe se tė gjitha artet.
I besoni dashurisė dhe ai besim ka pėr t’ju mbajtur, madje edhe nė krizat mė tė mėdha, deri nė fund tė jetės sė gjatė dhe tė frytshme.


Pėr tė lindurit nė ditėn 22
tė cilitdo muaj


Ju keni frikė nga ndryshimi i papritur. Jeni tė pavendosur nė sjelljen e vendimit. Shumėēka ju lidhė me botėn materiale, prandaj edhe ndiheni tė pasigurt nė sferat intelektuale dhe shpirtėrore.
Ndryshimet e mėdha kah e mira ju presin para fundit tė decenies sė katėrt tė jetės. Do tė keni sukses nė punėt qė lidhen me shkencat natyrore, pasi qė ju jeni dy herė botė tokėsore (numri 2 ėshtė dy herė shenja juaj).
Nuk besoni shumė nė gjėrat e padukshme; i pėrmbaheni besnikėrisht asaj qė ju sjell begati materiale.
Jeni tė lidhur pėr shtėpinė dhe familjen; nė rrethin e tė afėrmve tuaj e gjeni gėzimin dhe ngrohtėsinė e gjithėmbarshme.


Pėr tė lindurit nė ditėn 23
tė cilitdo muaj


Qė me lindje jeni tė parapėrcaktuar pėr gjėra tė mėdha, pėr ndėrmarrje tė mėdha nė jetė; por, jo: duhet tė investoni mjaft angazhim edhe pėr t’i realizuar idetė tuaja. Jetėn nuk do ta keni tė lehtė – do tė keni mjaft probleme materiale – por nė fund tė gjitha vėshtirėsitė do t’i tejkaloni. Fama ju pret nė mes viteve tridhjetė dhe katėrdhjetė tė jetės. Nė kėtė periudhė do tė keni mė tepėr dashuri, por, njėra, megjithatė, ka pėr tė qenė mė e madhe nga tė gjitha.
Njerėzit kanė pėr tė gjykuar gabimisht pėr ju, sepse tė gjithė do ta shikojnė vetėm atė tė jashtmen, e askush nuk do ta ndjejė natyrėn tuaj subtile. Keni shpirt tė mrekullueshėm; ju tėrheqin tė gjitha gjėrat e bukura e tė lartėsuara, derisa pėr gjėrat e shėmtuara i ikni ēdo bisede.


Pėr tė lindurit nė ditėn 24
tė cilitdo muaj


Bota e argėtimit ju tėrheqė shumė, pasi qė mendoni se vetėm nė njė botė tė tillė shprehet natyra juaj e vėrtetė. E doni jetėn e lehtė dhe tė kėndshme, por rrethanat materiale nuk ju lėnė qė tė notoni nė ujėrat e hedonizmit. Por, jo; ju edhe mė tej besoni se nuk ka pėr tė zgjatur shumė kur edhe ylli juaj i fatit do tė vezullojė nė qiellin e tė privilegjuarve.
Nė tė gjitha rastet, do tė kishit mundur ta shijonit lumturinė nė estradė apo skenė, si kėngėtarė, gjegjėsisht si artistė, duke qenė se keni mjaft dhanti dhe prirje kah kėto arte, edhe pse edhe artet tjera – si poezia dhe piktura – nuk ju janė tė huaja.
Shpesh jeni tė shqetėsuar e tė trazuar, e qė edhe vetė tė mos e dini se pėrse. Kjo vjen nga ajo se ju do tė dėshironit shumė mė tepėr sesa qė rrethanat ju lejojnė. Mos fluturoni aq lart, lėshohuni pėr toke, dhe lumturinė kėrkojeni nė gjėart e vogėla, nė mesin e botės sė zakonshme.


Pėr tė lindurit nė ditėn 25
tė cilitdo muaj


Jeta juaj ėshtė kėrkim i pėrjetshėm kah e vėrteta, pastėrtia dhe gjėrat e bukura. Pėr nga natyra jeni mjaft emotivė dhe spirituozė. Lėshoheni nė thellėsinė e qenies suaj dhe gjeni vendstrehim nė vetvete. Mė tė sigurtit jeni kur tė ndodheni nė botėn tuaj personale, ku asgjė plotėsisht nuk mund tė ju lėkundė. Keni imagjinatė tė bujshme dhe prirje kah artet. Jeni tė qetė, tė heshtur, tė tėrhequr nė vetvete, enigmatikė pėr tė afėrmit tuaj, enigmė e madhe madje edhe pėr ata me tė cilėt rrini pėr ēdo ditė.
Rruga tė cilėn e keni zgjedhur nuk ėshtė aspak e lehtė; por, jo: ju jeni rezistentė dhe qėndroni deri nė fund. Keni pėrjetuar shumė zhgėnjime nė jetė, por edhe mė tej besoni nė dashuri dhe miqėsi. Kurrė, as pėr njė moment, nuk ju humbin nga pėrceptimi idealet tuaja tė larta.
Jeni tė kthyer kah mistika, magjia dhe mėsimet okulte. Besoni nė atė se bota do tė jetė gjithnjė e mė e mirė; se dashuria ėshtė mė e fuqishme se urrejtja; se e mira ėshtė mė e qėndrueshme se e keqja. Shpirti juaj i kthjellėt ėshtė burim i shėndetit tuaj dhe i energjisė suaj jetėsore.


Pėr tė lindurit nė ditėn 26
tė cilitdo muaj


Ju jeni person energjik dhe vital. Me atė energji tuajėn nė zgjedhė ėshtė edhe dėshira juaj pėr bashkėpunim me tė tjerėt tė cilėve dėshironi t’ua transmetoni/bartni diturinė tuaj tė gjithėmbarshme. Veēanėrisht jeni tė brengosur pėr lumturinė dhe mirėqenien e familjes suaj dhe tė atyre qė i doni. Jeni tė entuziamuar me punėt e mėdha, me ndėrmarrjet e rėndėsishme dhe ndiheni tė lumtur kur mund tė merrni pjesė nė diēka tė madhe. Jeni tė dashur, tė kujdesshėm; tė arsyeshėm; kurrė askė nuk e shfrytėzoni; ndini gėzim tė madh kur iu ndihmoni tė tjerėve, miqve dhe farefisit. E merrni se pasuria ėshtė nė dhėnie e jo nė marrje.
I dėshironi shkencat natyrore, por asnjė trohė mė pak nuk ju tėrheqin edhe mėsimet e fshehta ku e gjeni kuptimin e gjithėmbarshėm tė jetės dhe botės.


Pėr tė lindurit nė ditėn 27
tė cilitdo muaj


Jeta, tė cilėn e bėni ju, pėrfshin pėrvoja jetėsore tė shumta dhe tė ndryshme. Jeni person intelektual, emotiv, mendimtar dhe simpatik. Posedoni forcė tė madhe tė imagjinimit dhe vizuelizimit, prandaj do tė kishit mundur tė merreshit me arte. Punėt lidhur me udhėtimet, anijet, telegrafinė dhe televizionin do tė mund tė ju sillnin suksese. Ju tėrheqin okultizmi dhe misticizmi, dhe mund tė bėheni njohės tė mėdhenj tė kėtyre fushave. Hiqjuni jetės dhe tė jetuarit asketik, vetmitar; hyni nė shoqėrinė e njerėzve tė zakonshėm, tė atyre qė ndodhen nė vetė burimin /amėn/ e jetės.
Nė mesin e viteve tė tridhjetave e tė katėrdhjetave tė jetės, po qe se i orientoni forcat tuaja si duhet, do t’i zgjidhni problemet e natyrės materiale; mund tė bėheni madje edhe biznesmen i suksesshėm me ndihmėn e artit.


Pėr tė lindurit nė ditėn 28
tė cilitdo muaj


Jeni me vetėnisjativė, sipėrmarrės dhe energjikė. I posedoni tė gjitha kualitetet e njė prijėsi, tė njė personaliteti tė jashtėzakonshėm spirituoz. Forcat kozmike janė thellė tė mbjella nė ju, dhe ju ato i shprehni nė punėt e natyrės organizative. Jeni kreativė dhe origjinalė, por punėt ju shkojnė mė mirė kur bashkėpunoni me dikė, sesa kur punoni vetėm, kokė mė vete. Jeni tepėr tė shkathtė qė gjėrat t’i ktheni kah e mira, kėshtu qė do tė kishit mundur tė keni sukses nė kimi, fizikė dhe nė shkencat natyrore.
Mos u bėni sė tepėrmi tė pavarur nė aksionet dhe idetė tuaja. Po qe se vetveten e merrni si tė mjaftueshėm, pėr nga natyra, diē mė i madh se tė tjerėt, mund ta humbisni afėrsinė kah miqtė dhe tė afėrmit nė familje.


Pėr tė lindurit nė ditėn 29
tė cilitdo muaj


Forca magnetike me tė cilėn ndikoni mbi njerėzit tjerė, ėshtė esenca e veēantisė suaj, e si pasojė e kėsaj janė miqtė dhe adhuruesit e shumtė, tė cilėt i mblidhni rreth vetvetes. Ju, kėtė, natyrisht, nė mėnyrė spontane, e arrini, gjė qė shprehet nė pozicionin tuaj nė familje dhe nė shoqėri. Me kėnaqėsi e pranoni bashkėpunimin, por ai impuls mė parė vjen nga koka sesa nga zemra. Keni instikt tė lindur pėr njohjen dhe njohjen dhe mirėkuptimin e njerėzve tė tjerė. Fuqia juaj e madhe e pėrceptimit ju bėn qytetarė tė botės. Mund tė jeni pavetėdijshmėrisht tė prirur tė reflektoni vetitė e tė njohurve tuaj. Mos jini tepėr tė pėrshtatshėm, por as tepėr tė vrazhdė. Maturia ėshtė mėnyra mė e mirė e tė shprehurit tuaj, nėna e urtisė suaj jetėsore.


Pėr tė lindurit nė ditėn 30
tė cilitdo muaj


Pėr nga natyra jeni tė butė, emotivė dhe pėrplot dashuri pėr tė afėrmit. I doni artet – poezinė, pikturėn, muzikėn. Jeni tė lidhur pėr familjen dhe natyra juaj e vėrtetė vjen nė shprehje vetėm nė familje. Ata tė cilėt nuk ju njohin mirė, kanė pėr tė gjykuar pėr ju gabimisht, pasi qė nuk do t’i kuptojnė disa veprime tuajat, pasi qqė ju jeni personi i cili mė shpesh mendon me zemėr sesa me kokė.
Posedoni forcė tė madhe magnetike dhe kurrė nuk kanė pėr tė ju munguar miqtė, por pėr ju kjo sikur nuk ēon shumė nė peshė. Pėr ju gjėja mė e rėndėsishme ėshtė qetėsia nė shtėpi dhe mirėqenia nė familje. Jeni bashkudhėtar i mrekullueshėm nė jetė dhe prind i kėndshėm; keni shumė mirėkuptim pėr tė gjitha, por shpesh, shkaku i kėsaj, e pėsoni, sepse hasni nė moskuptim. Mos i dėgjoni kėshillat dhe komentet e tė tjerėve, veēse kthehuni kah vetvetja dhe tė afėrmit tuaj; mos e harxhoni kot energjinė tuaj kreative; kini kujdes pėr shėndetin tuaj personal.


Pėr tė lindurit nė ditėn 31
tė cilitdo muaj


Ju keni ide kreative dhe njohėsi me njerėzit adekuatė tė cilėt mund t’i realizojnė ato. Mund tė keni sukses tė madh nė jetėn shoqėrore, po qe se asaj i pėrkushtoheni si duhet. Posedoni forcė tė gjykimit tė drejtė, forcė pėr dallimin e tė rėndėsishmes nga e parėndėsishmja. Ndėrgjegjshmėria juaj kurrė nuk mbetet e pashpėrblyer. Kini pak mė tepėr kujdes pėr interesat tuaj personalė. Jo egoizmi juaj mund tė ju dėrgojė aq larg saqė thjesht ta harroni vetveten. Bashkėpunimi me njerėzit e profesionit ka pėr tė ju sjellė sukses dhe ka pėr tė ju ndihmuar qė t’i zgjidhni problemet materiale.

firma.................................................................................................................................................................................
Nuk jam une qe te mendoj, je ti qe me vjen ne mendje !♥Smile
avatar
Rrezon@

Postime : 1428
Kyējet nė forum : 11614
Regjistruar mė : 27/05/2008
Profesioni : ekonomiste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Horoskopi..!

Mesazh nga Drini prej Thu 16 Apr 2009, 16:43

Pėr tė lindurit nė ditėn 6
tė cilitdo muaj

E tėrė jeta juaj ėshtė vargan hapash progresivė, meqė nga ēdo pėrvojė nxirrni mėsime tė dobishme. Ju mėsoni nė ēdo hap dhe me secilin hap arrini kokėrr tė re urtie, duke pėrforcuar karakterin tuaj e duke fuqizuar individualitin tuaj. Jeni shumė tė dhėnė pas familjes dhe shtėpisė, dhe njėra nga ėndrrat tuaja mė tė dashura ėshtė qė t’i lumturoni ata qė i doni.
Keni dėshirė t’i pranoni detyrimet qė priten nga ju, tė cilat vėrtet janė tė shumta. Puna dhe harmonia nė jetė pėr ju janė shumė tė rėndėsishme, dhe ju e gjakoni rivėnien dhe mbajtjen e tyre.
Besoni se dashuria mund tė dominojė mbi tė gjitha, se me dashuri ngadhėnjehet mbi tė gjitha, dhe ky besim tėrėsisht ju shpėrblen dhe ju udhėheqė nė jetė.

Plotesisht e qelluar ne rastin tim...
avatar
Drini

Shteti : Republika e Korruptuar e Kosoves
Postime : 1629
Kyējet nė forum : 11846
Regjistruar mė : 01/04/2009
Profesioni : Inxhinier Mekanik/Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Horoskopi..!

Mesazh nga lolita prej Thu 16 Apr 2009, 16:47

Shenja ime eshte Gaforre


Ashum pak i besoj horoskopit

firma.................................................................................................................................................................................
avatar
lolita
VIP

Shteti : podujeve
Postime : 6766
Kyējet nė forum : 15631
Regjistruar mė : 16/11/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Horoskopi..!

Mesazh nga shaban cakolli prej Thu 16 Apr 2009, 16:49

shenja ime po ashtu eshte gaforre
nuk besoj ne horoskop
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13965
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Horoskopi..!

Mesazh nga Katilja prej Mon 15 Apr 2013, 19:46

Voglushja shkruajti:Sa besoni ne horoskop,dhe cfare shenje jeni..?
Jam shenja gaforres e shpesh her me dalinn

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7276
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Horoskopi..!

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi