» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

4 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 4 vizitorė

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Ē'ėshtė Jeta..?

Faqja 4 e 4 Previous  1, 2, 3, 4

Shko poshtė

C'eshte jeta...

Mesazh nga Gjimnazistja prej Fri 25 Dec 2009, 18:59

Jeta eshte nje semundje dhe vdekja fillon qe kur njeriu lind, cdo frymemarje dhe cdo e rrahur zemre eshte pakez vdekje, nje rreshkitje e vogel drejt fundit.


Edituar pėr herė tė fundit nga gjimnazistja nė Fri 25 Dec 2009, 19:33, edituar 1 herė gjithsej
avatar
Gjimnazistja

Shteti : Ne hapsire!
Postime : 1550
Kyējet nė forum : 10973
Regjistruar mė : 24/12/2009
Profesioni : gjimnaziste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

C'eshte jeta...

Mesazh nga Gjimnazistja prej Fri 25 Dec 2009, 19:04

Jeta eshte nje tunel i erret dhe i mbushur me mister, ku ndricon nje rreze drite dhe sa me thelle te shkosh aq me larg dhe me e paaritshme te duket drita.Edituar pėr herė tė fundit nga gjimnazistja nė Fri 25 Dec 2009, 19:32, edituar 2 herė gjithsej
avatar
Gjimnazistja

Shteti : Ne hapsire!
Postime : 1550
Kyējet nė forum : 10973
Regjistruar mė : 24/12/2009
Profesioni : gjimnaziste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga Vizitor prej Fri 25 Dec 2009, 19:15

Tema "jeta eshte" u bashkua me temen "C'eshte jeta.."

Faleminderit!

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga Naki prej Fri 25 Dec 2009, 20:21

jeta eshte nje dere nga e cila hy dhe del duke mos ditur cfar le dhe cfar shijove.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19088
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga Vizitor prej Fri 25 Dec 2009, 22:53

Jeta eshte e shejt per ate qe kupton vete fjalen Jete;ka baticat dhe zbaticat e veta , nganjeher eshte sikur dielli qe ngroh lekuren ton dhe nganiher eshte sikur dimri me debor qe te ngrin por te gjitha tej kalohen !


Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga Besi prej Tue 29 Dec 2009, 18:05

Jeta eshte ashtu siē e shohim.
avatar
Besi

Postime : 1349
Kyējet nė forum : 10754
Regjistruar mė : 20/11/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga Vizitor prej Wed 30 Dec 2009, 22:14

Jeta eshte sikur lulja po s e ujite vyshket

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga olsaaa prej Wed 30 Dec 2009, 22:37

Jetea osht sikur det po dite not shpeton po nuk dite fundosesh..

firma.................................................................................................................................................................................
https://www.youtube.com/watch?v=b3H4P7zvsXk

TE DUA ZEMRA IME E VOGEL
avatar
olsaaa

Shteti : Prishtina
Postime : 1552
Kyējet nė forum : 11227
Regjistruar mė : 25/08/2009
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga Voglushja prej Thu 28 Jan 2010, 15:33

Jeta eshte nje liber i hapur , ku cdo dite lexon nje flete.!

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12235
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga Gjimnazistja prej Thu 28 Jan 2010, 19:40

Nje varke ne mes te oqeanit qe s'dihet c'drejtim do te marre, nen miratimin tend.

firma.................................................................................................................................................................................
"Ne dukje qetesi sublime, nerva te tendosura, lodhje e perbindeshme njerezore, nje gerryerje e brendeshme qe te sakaton me tej, e megjithate..."
avatar
Gjimnazistja

Shteti : Ne hapsire!
Postime : 1550
Kyējet nė forum : 10973
Regjistruar mė : 24/12/2009
Profesioni : gjimnaziste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga Vizitor prej Thu 18 Mar 2010, 23:16

Jeta eshte e jotja.Gjej fuqine per te zgjedhur se cfare do te besh dhe beje ne menyren me te mire.Gjej fuqine te duash dhe duaje ne menyre te sinqerte.Gjej fuqine te ecesh ne nje pyll dhe te behesh pjese e natyres.Po jeta duhet kontrolluar ndaj gjej fuqine ta besh,Asnje njeri nuk mund ta bej ate per ty!

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga memaliaj prej Sat 20 Mar 2010, 16:11

nje egoizem i vazhdushem

firma.................................................................................................................................................................................
Cdo gje ka bukurine e saj.
avatar
memaliaj

Shteti : TIRANE
Postime : 3003
Kyējet nė forum : 12038
Regjistruar mė : 06/03/2008
Profesioni : arkitekt

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga Kushtrimi2 prej Sat 20 Mar 2010, 18:58

jata asht e mir po nese din ta jetosh
avatar
Kushtrimi2

Postime : 1625
Kyējet nė forum : 10699
Regjistruar mė : 18/02/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga anea prej Sat 20 Mar 2010, 22:25

gjeja me e vlefshme, por qe duhet ditur ta jetosh dhe ta kuptosh......dhe te pregatitesh per perudhen tjeter te amshueshme ....
avatar
anea

Shteti : prishtine
Postime : 147
Kyējet nė forum : 9162
Regjistruar mė : 02/03/2010
Profesioni : ekonomiste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga blerina-kumanova prej Sun 21 Mar 2010, 01:51

Jeta eshte enderr per te menqurit...Loj per te qmendurit...Komedi per te pasurit...Tragjedi per te varfurit...

blerina-kumanova

Shteti : Kumanova
Postime : 31
Kyējet nė forum : 9018
Regjistruar mė : 09/03/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga blerina-kumanova prej Sun 21 Mar 2010, 01:59

Jeta eshte mundesi, perfito nga ajo,
Jeta eshte e bukur, adhuroje.
Jeta eshte enderr, jetoje.
Jeta eshte sfide, perballohu me te.
Jeta eshte e shtrenjte, vleresoje.
Jeta eshte pasuri, ruaje.
Jeta eshte dashuri, shijoje.
Jeta eshte mister, zbuloje.
Jeta eshte dhimbje, sfidoje.
Jeta eshte kenge, kendoje.
Jeta eshte shume e qmuar, duaje.
Jeta eshte fat, perfito nga ajo.
Jeta eshte avantur, kujdesu.
Jeta eshte tragjedi, shmangu.
Jeta eshte lufte, mesoju edhe me te.
Jeta eshte jete, Lufto Per Te

blerina-kumanova

Shteti : Kumanova
Postime : 31
Kyējet nė forum : 9018
Regjistruar mė : 09/03/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga Besi prej Sun 21 Mar 2010, 20:20

blerina-kumanova shkruajti:Jeta eshte enderr per te menqurit...Loj per te qmendurit...Komedi per te pasurit...Tragjedi per te varfurit...

Daut DEMAKU po get se eshte i cmendur,sipas juve!
Jeta eshte enderr per kategorin ZHGL te njerezve.Jeta eshte loj per njerezit e sukseshem ne nje fush apo tjeter.
avatar
Besi

Postime : 1349
Kyējet nė forum : 10754
Regjistruar mė : 20/11/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga Gjimnazistja prej Tue 23 Mar 2010, 00:30

Jeta eshte nje ndertese shumekateshe dhe madheshtore, qe mbart ngjyra nga me te ndryshmet, ku duhet te ngjisesh shume shkalle per te arritur majen, ngjitja e ketyre shkalleve eshte e nje pas njeshme dhe e ngadalte ndryshe nga zbritja e cila eshte e menjehereshme dhe shkallet tashme zbriten dy e nga dy.

firma.................................................................................................................................................................................
"Ne dukje qetesi sublime, nerva te tendosura, lodhje e perbindeshme njerezore, nje gerryerje e brendeshme qe te sakaton me tej, e megjithate..."
avatar
Gjimnazistja

Shteti : Ne hapsire!
Postime : 1550
Kyējet nė forum : 10973
Regjistruar mė : 24/12/2009
Profesioni : gjimnaziste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga Goc me naze prej Mon 29 Mar 2010, 23:43

Jeta eshte egoiste?

Goc me naze

Postime : 77
Kyējet nė forum : 9008
Regjistruar mė : 29/03/2010
Profesioni : ???

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga Vizitor prej Tue 30 Mar 2010, 15:24

Jeta eshte sa e gjate e veshtire' po aq e shkurter e pa kuptim
edhe pse mund te kemi caste te bukura te cilat ngelen ne kujtesen ton!!!

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga Kushtrimi2 prej Tue 30 Mar 2010, 15:54

jeta asht e mir nese din me e shfurzu sepse jata asht shum e shkurt
avatar
Kushtrimi2

Postime : 1625
Kyējet nė forum : 10699
Regjistruar mė : 18/02/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga Goc me naze prej Wed 31 Mar 2010, 19:25

Jeta eshte egoiste cdo dite ti rremben vitet.pa meshire.

Goc me naze

Postime : 77
Kyējet nė forum : 9008
Regjistruar mė : 29/03/2010
Profesioni : ???

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga Kushtrimi2 prej Wed 31 Mar 2010, 20:25

jeta asht e mir po nese dim te jetojm
avatar
Kushtrimi2

Postime : 1625
Kyējet nė forum : 10699
Regjistruar mė : 18/02/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga Vizitor prej Tue 06 Apr 2010, 16:44

Jeta per mua eshte luft qe duhet fituar e pastaj ta gezoj si duhet!

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga Vizitor prej Tue 06 Apr 2010, 16:55

C'ėshtė kjo jetė pėr ju ?+Ē'ėshtė Jeta..?
Keto dy Tema i bashkova sepse me duket te njejta nese jeni kunder mund prap ti ndaj me respekt princesha
!

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga Kushtrimi2 prej Tue 06 Apr 2010, 17:00

jeta asht e bukur si kjo siper
avatar
Kushtrimi2

Postime : 1625
Kyējet nė forum : 10699
Regjistruar mė : 18/02/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga memaliaj prej Tue 06 Apr 2010, 17:29

jeta o nje cop ku..... hahahahahaaaaaa

firma.................................................................................................................................................................................
Cdo gje ka bukurine e saj.
avatar
memaliaj

Shteti : TIRANE
Postime : 3003
Kyējet nė forum : 12038
Regjistruar mė : 06/03/2008
Profesioni : arkitekt

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga Vizitor prej Sun 11 Apr 2010, 09:07

Jeta eshte kjo te cilen po e jetojm deshem e sdeshem

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga Elhamiu prej Sun 11 Apr 2010, 09:09

jeta eshte femer, e kisha nje ne kalass kishte prirje per lexim

firma.................................................................................................................................................................................
Mua nuk me tremb vetmia e nates,
nuk me trembin as tingujt e ores ne qetesi,
kur prane te kam me tremb heshtja e fjales,
me tremb trishtimi ne qiellin plot me kaltersi.

... Nuk me trembin fjalet qe mund te thuhen diku,
jeta primitive ka qene dhe do te mbetet perhere,
trembem kur fjalet degjoj nga gjuha e nje miku,
trembem kur mendoj se s'me njohu asnjehere

Elhamiu

Postime : 2515
Kyējet nė forum : 12749
Regjistruar mė : 24/02/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga Vizitor prej Sun 11 Apr 2010, 09:24

elhamiu shkruajti:jeta eshte femer, e kisha nje ne kalass kishte prirje per lexim

shyqyr qe se kan vu emrin vdekje se ja kishit pas frigen qe te gjith

Jeta eshte jeta qe duhet lutuar qe ta jetosh!

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga Elhamiu prej Sun 11 Apr 2010, 09:27

princesha shkruajti:
elhamiu shkruajti:jeta eshte femer, e kisha nje ne kalass kishte prirje per lexim

shyqyr qe se kan vu emrin vdekje se ja kishit pas frigen qe te gjith

Jeta eshte jeta qe duhet lutuar qe ta jetosh!


hahaha ca ti besh si shkon koha edhe at emer do e vnojn ahhahaha , amo kjo jeta ska vdekje

jeta eshte per te jetuar me at qe don

Elhamiu

Postime : 2515
Kyējet nė forum : 12749
Regjistruar mė : 24/02/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga Gjimnazistja prej Sun 11 Apr 2010, 12:08

Nje citat shume i bukur qe ka thene dikush shume i dashur ne syte e mi per jeten ka qene:
"Jeta eshte nje lemsh i madh qe vertitet rreth teje, por ky lemsh peri, kaq i madh, ne disa raste mund te te rreshkase nga duart, por ti mos u deshpero dhe mos u mundo ta kapesh serisht sepse do ta kesh te pamundur, mjafton te shtrengosh fort ne duar e tua fijen e perit te ketij lemshi dhe te jesh i sigurte se do te mbijetosh, sepse me kete fije qe ti mban ne duar mund te krijosh vete nje lemsh te ri, mbase me te mire se ai i pari."

firma.................................................................................................................................................................................
"Ne dukje qetesi sublime, nerva te tendosura, lodhje e perbindeshme njerezore, nje gerryerje e brendeshme qe te sakaton me tej, e megjithate..."
avatar
Gjimnazistja

Shteti : Ne hapsire!
Postime : 1550
Kyējet nė forum : 10973
Regjistruar mė : 24/12/2009
Profesioni : gjimnaziste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga Elhamiu prej Sun 11 Apr 2010, 13:50

jeta shum e keqe

firma.................................................................................................................................................................................
Mua nuk me tremb vetmia e nates,
nuk me trembin as tingujt e ores ne qetesi,
kur prane te kam me tremb heshtja e fjales,
me tremb trishtimi ne qiellin plot me kaltersi.

... Nuk me trembin fjalet qe mund te thuhen diku,
jeta primitive ka qene dhe do te mbetet perhere,
trembem kur fjalet degjoj nga gjuha e nje miku,
trembem kur mendoj se s'me njohu asnjehere

Elhamiu

Postime : 2515
Kyējet nė forum : 12749
Regjistruar mė : 24/02/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga Kushtrimi2 prej Sun 11 Apr 2010, 14:07

jeta asht shum e mir nese dime me jatu
avatar
Kushtrimi2

Postime : 1625
Kyējet nė forum : 10699
Regjistruar mė : 18/02/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga Vizitor prej Sun 11 Apr 2010, 23:20

Jeta per mua duhet te kete :diellin, henen dhe te verteten, te tjerat jane sekuenca jetesore.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga Vizitor prej Sun 11 Apr 2010, 23:28

Jeta esht qe gjdo dit shko duke mesuar gjerat dhe realitetin
Jeta te meson qe ti kuptosh dhe njohesh njerezit me mir si per te mir ashtu edhe per keq

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga Gjimnazistja prej Tue 13 Apr 2010, 14:41

Jeta eshte pikture, ne disa raste edhe abstrakte dhe e pakuptueshme, brenda se ciles jane te shkrira te gjitha ngjyrat dhe format.

firma.................................................................................................................................................................................
"Ne dukje qetesi sublime, nerva te tendosura, lodhje e perbindeshme njerezore, nje gerryerje e brendeshme qe te sakaton me tej, e megjithate..."
avatar
Gjimnazistja

Shteti : Ne hapsire!
Postime : 1550
Kyējet nė forum : 10973
Regjistruar mė : 24/12/2009
Profesioni : gjimnaziste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga mad prej Wed 23 Jun 2010, 04:05

Jeta!
Jeta eshte krijes...ashtu si zoti qe na ka krijuar ne... te qenies' Njerzore!
duke mos perjashtur nga gjitha dukurit qe na i ka falur...pikerisht qe jemi Njerez' te dalluar prej (hajvanati)!
Ai na e fali te shprehurit e foljes, gjuhen, fjalen, mendjen, (kto te
tria) perputhen ne kombinim te se zgjuaresis, per te ditur se si duhet
udhezuar keto?!
mbi gjithqka te jesh "Njeri". Ja nje konkret, po e marr shm,sikur gjat
shkrimeve qe i perdorim (shenjat ne thojza) ja psh, kshtu.;'-):[="!?
keto vetem i shtypa si shembull,mendoi se dhe jeta e njeriut eshte qe
perbehet ne shenje thojzash, pran fatit...ose krahas fatit.I cili ben
pjes, ne qdo hap te njeriut qe mbeshtet parashikimin e jetes
Njerzore...! duke patur gjithqka para sysh,per tu shmangur gjerave te
cilat te qoin ne, ne deme te pasqyres-jetsore!
Jeta eshte gjeja me e shtrenjet dhe me e bukur per Njeriun...
Angazhojeni ate... ne te gjitha pikepamjet specififike,te perbera...
materiale, ekonomike,shteterore, sociale,shoqerore,politike,
kulturore,shkencore,historike, etj,
per te qen i gjithanshem, shfrytzojeni rastet e duhura...njiher bjen
vera nga dera...dita e mir tregon ne mengjes,nusja e mir shihet pas nje
viti,mos tjeni as i par e as i mramti,mos tjeni kokfort, e as kok
bosh,ruajeni mendjen dhe shendetin,miku i mir tregohet ne ditete
engushta,ku ka drethe shum merre kroshen(pjaten) e vogel,mos fol shum e
as pak,goja te virr dhe te gjvirr,dashurin afrojeni me zemer, dhe
gjithnje me buzeqeshjengrohtesi...
pa (dashurin dhe buzeqeshjen) s'te duhet jeta,me emir nje fjal emir se
njeqind Trimeri...kah te shkoni mbaroni nga ni shtepi,miqesin... mos
ben diken me te madh se veten,(se ta merr buken prej furre),me pasurin
tende mos shperble gjithkend,(se te vran emira e jote) zgjati kembet sa
te mberrin jorgani,punen e sodit mos leni per neser,zgjohu heret ne
mengjes, se te shkon dita e mbar,kerko ndihmen e zotit kerko fatin,kape
qastin,mos fleni shum, se gjumi te len ne gjum,mesoni prej gjerave te
kqija, duke u ruajtur nga ato,per ta petur pran vetit
gruajen,kushtojeni kohen dhe komunikimin me te, ne kohet e
eduhura,(sekretet mbajeni per vete)me burrin(pak politik) duhet te jesh
e matur, ne fjal, ne veprime, dhe e menqur,(dashurin nga te dyja
palt)!!.. do kaloni per mrekulline
shoqeri ma shum merr, se tu japesh,mos ber panik fjalen,fjalen emadhe
bene te vogel, te voglen shuaje krejt!a pave? nuk pava, a ndjeve nuk
ndjeva!shihe punen e tende, mos i shih punet e huaja,kjo vlen per te
miren tende, per t'shpetuar disi nga hallet ekesaj jete...,kurr mos
thuaj nuk me duhet dija e dikujt,sa te jetoni duhet dija,nganjiher
pyete gruan dhe Femijet,askush nuk te ndihmon me shum ne diten
engusht,ne realitet ,besnik behu bes kujt mos i nxe,e tje,ka jeta mjaft
sa eshte egjat eshte dhe e shkurter!pun.pun nate e dite sa te shohim
pakes drit...me te zgjatur e kesaj teme, ju kerkoi ndjes ne
pergjithesi, mbrenda kesaj anetarsie te Forumit Shqiptar!
avatar
mad

Shteti : Prishtin
Postime : 24
Kyējet nė forum : 8709
Regjistruar mė : 19/06/2010
Profesioni : Manaxher

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga Vizitor prej Fri 25 Jun 2010, 10:20

Jeta eshte e rastit ,por dashuria, respekti dhe kujtimet jan pergjithmon.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga Katilja prej Tue 25 Jun 2013, 14:50

Jeta ėshtė komedi pėr ata tė cilėt mendojnė e tragjedi pėr ata tė cilėt ndiejnė.Jeta ėshtė vuajtje ndersa shkaku i vuajtjeve eshte deshira per jet


Nuk ju kerkova une te me lindni, ndaj me lini te jetoj. -


Jeta eshte veē nje enderr ne rrugen e vdekjes

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7096
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 4 e 4 Previous  1, 2, 3, 4

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi