» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

3 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 3 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Fakte interesante rreth dashurise

Shko poshtė

Fakte interesante rreth dashurise

Mesazh nga DEA prej Sun 28 Dec 2008, 02:01

1- Burrat tė cilėt e puthin gruan e tyre nė mėngjes, jetojnė 5 vjet mė shumė se sa ata qė nuk e bėjnė kėtė gjė.
2- Kėnga e parė pėr dashurinė ėshtė shkruar 4 000 vjet mė parė dhe vjen nga njė zonė midis Tigrit dhe Eufratit.
3-Nėse vjen momenti pėr intimitet qė nė fillim tė marrėdhėnies, 78% e vajzave nuk pranojnė nėse nuk janė depiluar.
4- Vajzat feministe kėrkojnė mė shumė se tė tjerat tė kenė njė marrėdhėnie romantike.
5-Dy tė tretat e njerėzve raportojnė se kanė rėnė mė shumė nė dashuri me
dikė qė kanė vite qė e njohin, se sa me njė tė sapo njohur.
6- Njerėzit qė tregojnė historinė e tyre tė dashurisė e bėjnė kėtė pasi mendojnė se procesi ėshtė jashtė kontrollit tė tyre.
7- Dashuria nxit njė efekt qetėsues nė trup dhe mėndje pėr tė paktėn njė vit, gjė qė ndihmon ruajtjen e sistemit nervor.
8-Dashuria ka tė njėjtin efekt nė trup njėsoj si edhe frika e madhe. Tė
njė person i dashuruar shfaqen tė njėjtat simptoma si te njė person qė
ndjen njė frikė tė madhe - zmadhim tė bebes sė syrit, duar tė
djersitura, dhe rritje tė tė rrahurave tė zemrės
9- Skanimet e trurit kanė treguar se kur njeriu shikon foto tė njeriut tė zemrės, truri reagon menjėherė duke treguar dėshirė.
10- Vajzat e fisit Tivi nė Pacifikun jugor martoheshin qė nė lindje.
11-Shėrbimi "Detektori i dashurisė" i shpikur nga operatori telefonik KTF
supozohet se tregon seriozitetin e njeriut tė dashur, nėse ai vėrtet
ėshtė i ndershėm nė atė qė thotė. Telefoni analizon kordat e zėrit pėr
tė parė nėse ai flet me dashuri apo jo. Pėrdoruesi merr njė analizė tė
bisedės nėpėrmjet njė mesazhi i cili tregon afeksionin, surprizėn,
pėrqendrimin dhe ndershmėrinė me tė cilėn ka folur personi tjetėr nė
linjė.
12- Rreth 11 pėr qind e grave kontrollojnė menjėherė "online"
pėr tė parė tė dhėnat e njė personi qė e kanė takuar ose qė presin ta
takojnė, kundrejt 7 pėr qind tė meshkujve.
13- Me kalimin e kohės, partnerėt tentojnė tė kenė gjithmonė e mė shumė tė njėjtat sjellje.
14-Njerėzit tentojnė tė kthejnė mė shumė kokėn nė tė djathtė se sa nė tė
majtė kur puthin dikė (65 pėr qind e njerėzve e kthejnė kokėn nė tė
djathtė).
15- Tradita e unazės sė fejesės ka ardhur qė nė shekullin
e 15-tė, kur Duka Maximillian i Austrisė i dha njė unazė tė fejuarės sė
tij Mary nga Burgundy.
16- Rreth 43 pėr qind e grave preferojnė qė partnerėt tė mos tregojnė shenja "dashurie" nėse nuk janė tė sigurt pėr njė lidhje.
17-Njerėzit qė sapo kanė rėnė nė dashuri tregojnė zvogėlim tė hormonit
serotoninė, nė nivele aq tė ulėta sa dhe te njė person i sėmurė.
18- Aeroporti Ndėrkombėtar i Filadelfias mbahet si numri 1 pėr lidhjet e dashurisė gjatė kohės sė pritjes.
19-Sipas njė teorie matematike, ne duhet tė takojmė shumė njerėz para se
tė zgjedhim partnerin e pėrjetshėm. Sipas probabilitetit vetėm kėshtu
ka mė shumė shanse pėr njė ēift tė suksesshėm.
20- Mjekra e burrave rritet mė shpejt kur ata mendojnė pėr seks.
21-Verona, qyteti italian ku u luajt vepra e Shekspirit "Romeo dhe
Zhulieta", merr rreth 1000 letra ēdo vit nė adresė tė Zhulietės, ēdo
Valentin.
22- "Nėse njė person refuzon njė lidhje, personi bie edhe
mė shumė nė dashuri me atė person qė nuk e ka pranuar", thotė Helen
Fisher autor i librit "Pse dashurojmė". Pjesėt e trurit qė aktivizohen
kur ne jemi tė gėzuar vazhdojnė tė mbeten aktive.
23- Ka njė arsye pse ndodhin romancat nė zyrė. Rėnia nė dashuri ėshtė shumė e lidhur me afrimitetin. Ngjallet familjariteti, qetėsia, afėrsia dhe romanca.
24- Njė nė pesė marrėdhėnie dashurie afatgjata ndodhin pasi njėri nga partnerėt ėshtė i pėrfshirė nė tė.
25- Njė marrėdhėnie romantike i bėn tė dy partnerėt tė lumtur. Sa mė afėr ndihemi, aq mė tė lumtur jemi.
avatar
DEA

Shteti : Durres
Postime : 86
Kyējet nė forum : 10395
Regjistruar mė : 24/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Fakte interesante rreth dashurise

Mesazh nga bovari prej Mon 12 Jan 2009, 17:04

22- "Nėse njė person refuzon njė lidhje, personi bie edhe
mė shumė nė dashuri me atė person qė nuk e ka pranuar", thotė Helen
Fisher autor i librit "Pse dashurojmė". Pjesėt e trurit qė aktivizohen
kur ne jemi tė gėzuar vazhdojnė tė mbeten aktive.Kjo eshte e drejte dhe ka shapje shume te gjate Smile

firma.................................................................................................................................................................................
"""Jemi njerez te thjeshte ne kete bote,,kemi hyr ne rradhe ne kohen e duhur por presim kot,,se biletat ua kemi shitur te tjereve per nje shishe vodk""
avatar
bovari

Shteti : Istanbul
Postime : 685
Kyējet nė forum : 12018
Regjistruar mė : 03/07/2007
Profesioni : me libra ne dore akoma

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Fakte interesante rreth dashurise

Mesazh nga Naki prej Mon 12 Jan 2009, 19:59

12- Rreth 11 pėr qind e grave kontrollojnė menjėherė "online"
pėr tė parė tė dhėnat e njė personi qė e kanė takuar ose qė presin ta
takojnė, kundrejt 7 pėr qind tė meshkujve.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19187
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Fakte interesante rreth dashurise

Mesazh nga Vizitor prej Mon 12 Jan 2009, 20:06

25- Njė marrėdhėnie romantike i bėn tė dy partnerėt tė lumtur. Sa mė afėr ndihemi, aq mė tė lumtur jemi Very Happy

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Fakte interesante rreth dashurise

Mesazh nga Naki prej Mon 12 Jan 2009, 20:09

1- Burrat tė cilėt e puthin gruan e tyre nė mėngjes, jetojnė 5 vjet mė shumė se sa ata qė nuk e bėjnė kėtė gjė.
Sad Sad Sad e paskam henger une po pse bre se vut kete postim me heret Sad Sad Sad

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19187
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Fakte interesante rreth dashurise

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi