» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

11 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 11 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Tė flasesh, tė heshtesh , tė dėgjosh!!!

Shko poshtė

Tė flasesh, tė heshtesh , tė dėgjosh!!!

Mesazh nga Ylliks prej Fri 02 Jan 2009, 14:27

Tė flasėsh

Tė mėsosh

Tė ndėgjosh

Cila tė vie ma vėshtirė? e
Cila tė vie ma lehtė?
avatar
Ylliks

Shteti : USA
Postime : 722
Kyējet nė forum : 10856
Regjistruar mė : 21/11/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė flasesh, tė heshtesh , tė dėgjosh!!!

Mesazh nga Naki prej Fri 02 Jan 2009, 21:30

Te mesoj e kam me te preferuaren dh me te lehten
Te degjoj e mesmja
Te flas jam me i ngurruar dhe perqendrohem siq thote populli "pa e pertypur mire fjalen mos te dali nga goja ime" mirpo ka raste kur njeriu smund ti permbahet kesaj rregulle dhe vlon gjaku dhe ben rremujen. Prandaj te flasesh eshte me e veshtira. Preferoj me mire te mos flas sesa me vone te detyrohem te kerkoj falje.
Preferoj te mos flas kurr per personin te cilin nuk e njof nga jeta virtuale apo live si po i thone.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19088
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė flasesh, tė heshtesh , tė dėgjosh!!!

Mesazh nga Kotelja prej Sat 03 Jan 2009, 16:10

Teme e qelluar Ylliks.
Pa dyshim qe te flasesh eshte gjeja me e veshtire, megjithese natyra e njeriut eshte e tille qe sa here do ndjej ngacmim nga ambienti qe e rrethon apo edhe nga bota e brendshme, do reagoje. Dhe ky reagim jo gjithmone behet ne castin, vendin dhe menyren e duhur. Meqenese nuk jemi te perkryer, bejme mire ti hedhim ne peshore mendimet para se fjalet te marrin dhene. Mbaj mend nje shprehje: Fjala e pathene eshte robi yt, ti je rob i fjales se thene. Dhe pikerisht ketu behet lufte ne mes trurit dhe zemres.
Te mesosh dhe te degjosh jane pak a shume fenomene te te njejtes natyre. Edhe ketu me kujtohet nje fjale e urte: Kush do te mesoje gjen kohen, kush nuk do gjen arsyen! Duhet te jemi nga te paret nese duam qe kur te flasim, te godasim! Heshtja shpesh here eshte zeri me i fuqishem i botes, dhe fatkeqesisht jo te gjithe e kuptojne (prandaj ka aq shume njerez qe bejne bla bla bla gjithe diten).

firma.................................................................................................................................................................................
Mjauuu...!
avatar
Kotelja
Webmaster

Shteti : Nen rrenojat e dashurise!
Postime : 3139
Kyējet nė forum : 13746
Regjistruar mė : 04/06/2007
Profesioni : Viktoriane

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė flasesh, tė heshtesh , tė dėgjosh!!!

Mesazh nga Vizitor prej Sat 03 Jan 2009, 20:56

Te flasesh ne ato momente kur kerkohet eshte shume e arsyeshme.
Te heshte ne raste te caktuara eshte zgjidhje e mire.
Te degjosh aq me shume meson .

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė flasesh, tė heshtesh , tė dėgjosh!!!

Mesazh nga Naki prej Sat 03 Jan 2009, 21:00

Morena shkruajti:Te flasesh ne ato momente kur kerkohet eshte shume e arsyeshme.
Te heshte ne raste te caktuara eshte zgjidhje e mire.
Te degjosh aq me shume meson .
No comment Morena cig

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19088
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė flasesh, tė heshtesh , tė dėgjosh!!!

Mesazh nga ESTER prej Sun 04 Jan 2009, 19:37

Fol, kur te takon e kur te kerkohet te flasesh

Heshtja eshte FLORI

Degjo dhe merr ,ē'ka te intereson
avatar
ESTER

Shteti : Provence Alpes cotes- d'azure
Postime : 198
Kyējet nė forum : 10264
Regjistruar mė : 28/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė flasesh, tė heshtesh , tė dėgjosh!!!

Mesazh nga Ylliks prej Sun 04 Jan 2009, 20:05

ESTER shkruajti:Fol, kur te takon e kur te kerkohet te flasesh

Heshtja eshte FLORI

Degjo dhe merr ,ē'ka te intereson

s'di pse qe'kjo ''Ester po mė pėlqen
po mė duket sikur thot: heshtja e gojės
a me sy e me dorė mund tė flasėsh...

pyetje pėr Ester: mbanė top me atė dorė, e pėr kėnd luan?
avatar
Ylliks

Shteti : USA
Postime : 722
Kyējet nė forum : 10856
Regjistruar mė : 21/11/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė flasesh, tė heshtesh , tė dėgjosh!!!

Mesazh nga ESTER prej Sun 04 Jan 2009, 20:23

Jasht Temes Stafi
avatar
ESTER

Shteti : Provence Alpes cotes- d'azure
Postime : 198
Kyējet nė forum : 10264
Regjistruar mė : 28/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė flasesh, tė heshtesh , tė dėgjosh!!!

Mesazh nga Ylliks prej Sun 04 Jan 2009, 20:42

Jasht Temes Stafi
avatar
Ylliks

Shteti : USA
Postime : 722
Kyējet nė forum : 10856
Regjistruar mė : 21/11/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė flasesh, tė heshtesh , tė dėgjosh!!!

Mesazh nga ESTER prej Sun 04 Jan 2009, 20:46

Jasht Temes Stafi
avatar
ESTER

Shteti : Provence Alpes cotes- d'azure
Postime : 198
Kyējet nė forum : 10264
Regjistruar mė : 28/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė flasesh, tė heshtesh , tė dėgjosh!!!

Mesazh nga Adonisi prej Sun 04 Jan 2009, 20:50

Me fol pak, me heshte vetem kur duhet dhe me ndegju gjithnje.
avatar
Adonisi

Shteti : Ne zemer te shqiptaris
Postime : 947
Kyējet nė forum : 11358
Regjistruar mė : 03/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė flasesh, tė heshtesh , tė dėgjosh!!!

Mesazh nga Ylliks prej Sun 04 Jan 2009, 20:52

Jasht Temes Stafi
avatar
Ylliks

Shteti : USA
Postime : 722
Kyējet nė forum : 10856
Regjistruar mė : 21/11/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė flasesh, tė heshtesh , tė dėgjosh!!!

Mesazh nga Genci-fr prej Tue 02 Mar 2010, 23:26

ne qoftese nuk flasim si do te tregojm qe kemi dijeni
te mos heshtesh si do ti japesh rast tjetrit ta shpreh at qe di
te mos ndegjosh si do te mesosh nga tjetri

Genci-fr

Shteti : kosov
Postime : 467
Kyējet nė forum : 10331
Regjistruar mė : 02/06/2009
Profesioni : ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė flasesh, tė heshtesh , tė dėgjosh!!!

Mesazh nga Vizitor prej Sun 23 May 2010, 10:12

Te flasesh kur eshte e duhur dhe e drejt, sepse nje fjal thot gjuha eshte prej tulit dhe shkon kah ti jepesh, fjal pak e pune shume do te thoja qe nje fjal e mire ka vler sa 100 fjal te tjera.
Te heshtesh do te thot shume her me shume se sa te flasesh , ne disa raste heshtja flet vet.
Te degjosh do te thot te mesosh diqka, por jo gjithmon degjojm gjera qe na duhen mesuar, degjojm shume ,por duhet regjistruar ne kok vetem ato qe te duhen per nje rrug te drejt te Jetes.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė flasesh, tė heshtesh , tė dėgjosh!!!

Mesazh nga Kle@Love prej Sun 23 May 2010, 12:16

Te flasesh kur ti ke menduar 10 here,, te heshtesh kur eshte e duhur edhe pastaj te veprosh ,,te degjosh i jep fjalen tjetrit te tregoj me mire te drejten

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17442
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė flasesh, tė heshtesh , tė dėgjosh!!!

Mesazh nga Kushtrimi2 prej Sun 23 May 2010, 12:32

te flasesh por jo pa menduar nje fjal thuhet mendo tri her e fole nje her
avatar
Kushtrimi2

Postime : 1625
Kyējet nė forum : 10699
Regjistruar mė : 18/02/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė flasesh, tė heshtesh , tė dėgjosh!!!

Mesazh nga Mirja prej Sun 23 May 2010, 12:54

Te heshtesh esht ma mir
avatar
Mirja

Postime : 2269
Kyējet nė forum : 11208
Regjistruar mė : 28/03/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė flasesh, tė heshtesh , tė dėgjosh!!!

Mesazh nga Kushtrimi2 prej Sun 23 May 2010, 14:39

Jashte teme!
Editoi stafi.
avatar
Kushtrimi2

Postime : 1625
Kyējet nė forum : 10699
Regjistruar mė : 18/02/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė flasesh, tė heshtesh , tė dėgjosh!!!

Mesazh nga PRINCO prej Sun 23 May 2010, 22:57

Nese fjala eshte argjend heshtja eshte ari.....

firma.................................................................................................................................................................................
Bėhu ambicioz i diturisė, falės fisnik i shoqėrisė, rob falėnderues i Perėndisė, i dėgjueshėm nė kohė tė pleqėrisė.
Aty ku ska MORAL, Ligji nuk ka vler........
avatar
PRINCO

Shteti : Mbi token E ZOTIT
Postime : 188
Kyējet nė forum : 9286
Regjistruar mė : 18/02/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė flasesh, tė heshtesh , tė dėgjosh!!!

Mesazh nga Mirja prej Sun 23 May 2010, 23:04

Mirja shkruajti:Te heshtesh esht ma mir
avatar
Mirja

Postime : 2269
Kyējet nė forum : 11208
Regjistruar mė : 28/03/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė flasesh, tė heshtesh , tė dėgjosh!!!

Mesazh nga princi prej Sun 23 May 2010, 23:22

te degjoshh
avatar
princi

Postime : 299
Kyējet nė forum : 9584
Regjistruar mė : 29/11/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė flasesh, tė heshtesh , tė dėgjosh!!!

Mesazh nga Katilja prej Mon 17 Jun 2013, 14:13

hesht kur gabim flas aty ku duhet degjoj ate cka minteresojn

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7096
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė flasesh, tė heshtesh , tė dėgjosh!!!

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi