» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

7 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 7 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Poezi pėr Nėnėn.

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Shko poshtė

Poezi pėr Nėnėn.

Mesazh nga Voglushja prej Sun 18 Jan 2009, 17:42

ZEMER E EMBEL ME DASHURI

e kush tjeter mund te jete veq ti
nene fjale me te embel ska bota
nene e para fjale qe belbezon foshnja
ne kraharorin tend ,me aromen tende nis jeta
Vitet kalojne dashurine per nenen ato se mposhtin dot
ZEMER E EMBEL ME DASHURI
qe mbjell veq paqe e dashuri
je ti o nena ime je ti
Dashuria jote eshte e vetmja pije qe shpirtin ma sheron
Aroma e lekures tende eshte magji
e perqafuar te pushosh ne kraharorin tend
ndonese me thinja ne koke
ti gjithmone ndihesh femije
ZEMER E EMBEL ME DASHURI
e shtrenjte e pa krahasueshme e vetme je ti
nje zemer e madhe qe din veq te fale e te dhuroje
parajse e shpirtit per qdo femije
ti per ne thurr endrra
tek ti behen sa shfajsime ehh sa justifikime
Parajse e jetes je ti
nje veshtrim ne sy qka ndodh brenda meje
e ndjen veq ti
ndjenja kurre ste genjejne
para se te ndodh ekeqe e mire
zemra jote ndje parandjen qdo jot gezimi apo trishtime qe rrjedh ne syte e mi
ZEMER E EMBEL ME DASHURI
E DASHR E SHTRENJTE E VETME NENE JE TI

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12334
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi pėr Nėnėn.

Mesazh nga Voglushja prej Sun 18 Jan 2009, 17:43

Nena thesar i cmuar.

Nena eshte nje perkedheje e deshirueshme
Nje shikim i embel
Nje buzeqeshje e ngrohte
Nje lule e njome,qe lind me kengen e pranveres
Nje yll qe shkelqen ne qiell
Nje engjell i ardhur nga qielli
Nje diell qe shkeqen dhe ngroh token
Nje thesar i cmuar, i fshehur ne nje ishull desert

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12334
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi pėr Nėnėn.

Mesazh nga Voglushja prej Sun 18 Jan 2009, 17:47

PĖR NĖNĖNSikur syte e saj te mund t'i shihja teksa ngrihesha ne mengjes,
Sikur doren e

saj ta prekja teksa ndieja mall,
Sikur shpirti im te mund te gjendej here pas here brenda saj
Do te isha e lumtur,

zemra do te me behej mal.

Sikur nga pak te merrja nga shpirti i saj,
Sikur lodhjen e rrudhave mbi balle
t'ia

shkepusja e ta merrja mbi vete,
Sikur cdo vuajtje te saj ta ndieja e ta ndaja brenda meje
Do te isha e lumtur, do me

behej se e kisha shpetuar.

Moshen t'ia rinoja, syte t'ia gezoja me ciltersi
Doren t'ia shtrengoja e ta mbaja

fort shtrenguar mbi gji,
Aspak te mos flisja, asnje zhurme, asgje ne ajer,
Vetem frymet tona qe do te perqafoheshin


Do te ndieja veten me mire,

Lot nuk do te kisha,
ata do te kisha lene per ata shpirtra pa fat
qe jeten ne

mergim e shkojne
e qe nenen dot nuk e gezojne
e rrudhat e ballit dot nuk ia largojne.

Te kam ne zemer o zemer

qe me jep fryme
per nje dite me shume
shprese e dashuri.

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12334
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi pėr Nėnėn.

Mesazh nga Voglushja prej Sun 18 Jan 2009, 17:53

Nana


Sa e madhe ishe moj nane,
E me cfaqesh kudo qe jam;
Ne ballin tend kish nje vend
Sa krejt jeta ime qe qon!


Une qe isha i djallezuar,
Ne perleshje,me sherr e i ngaterruar;
Te shkaktova shume telashe,
Ti kurre s`me le te vetmuar.


Nje dite, me traste ne krahe
Me nise per ne horizontin tim;
Ne balle shkelqimin tend,
Ne zemer bartja bekim.


Kaluan muaj dhe vite
Decenje, qe s`i mbaje mend;
Ne zemer te bartja moj nane,
Ne shkolle,ne loje e ne kuvend.


Kur kisha provimin e fundit,
Ne anderr, ne salle te kam pa;
M`u cfaqe si nje yll
Nga gezimi, shume kam qa!


Tash ,qe prehesh ne amshim,
Une te kam prane-megjithese s`te kam;
Lengon ky shpirti im,
per vitet qe na ndane.


Kur te vjen vjeshta ime,
Le te jete nje dite pa shi;
Le te bjen puhize e lehte,
Te me merr e me bie te ti.


Ta shoh edhe nje here nanen,
Qe me bani kamb e dore;
Te qmallemi ne perqafim,
E te shkojme ne rrugen tone.


Nipat e mbesat tua,
le te luten kur te vijne;
Nje lutje per gjyshen
Nje per shpirtin tim.

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12334
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi pėr Nėnėn.

Mesazh nga Annika prej Sun 18 Jan 2009, 22:12

me pelqen ne ti shkruaj poezi. Nje poezi e bukur. rrespekt

firma.................................................................................................................................................................................
***Love does something and takes me there next to you...***
avatar
Annika
VIP

Shteti : nė mbarė botėn
Postime : 6751
Kyējet nė forum : 15226
Regjistruar mė : 20/06/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi pėr Nėnėn.

Mesazh nga Vizitor prej Mon 19 Jan 2009, 09:49

Ja je poezi qe pretendoja ta beja kenge per femije per feseten e nenave:

NĖNA

Nėnė, nėnė
Sa bukur tingėllon (Refreni 2x)

A ka gjė nė botė
Me kaq bukuri,
Se sa emri nėnė
Emri qė ke ti.

Je me e mira nė botė
Diell je ti pėr mua,
Nėna ime e dashur
Oh sa shume tė dua!

Edhe kur kam dhembje
Edhe kur kam gėzim,
Gjej mbėshtetje tek ti
Ty nėnė tė kam strehim

Kur rastesisht lėndohem
Kur une marr nė thua,
Nėnė ti je shėrimi
Je mjeke pėr mua!

Dhe nė kėtė festė
Nėnė qė e ke ti,
Me njė buqetė lulesh
T’shpreh shumė dashuri!

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi pėr Nėnėn.

Mesazh nga Vizitor prej Mon 19 Jan 2009, 09:51

Dhe nje poezi te vockel qe ia kam kushtuar nje femiu 5 vj atebote:

MAMI IM

1.
Mami e bukur
Shpirti im,
Shumė tė dua
Dielli im.

2.
Bashkė me babin
Tė pres te dera,
Kur del ti
Sikur vjen vera.

3.
Jam i vogėl
S’kam fuqi,
Por kam zemėr
Qė t’don ty.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi pėr Nėnėn.

Mesazh nga Voglushja prej Thu 22 Jan 2009, 17:32


firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12334
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi pėr Nėnėn.

Mesazh nga Adem Berisha prej Fri 23 Jan 2009, 11:27

Unė vetėm dua qe tė pėrgėzoj atė nėnė e cila tė lindi ty VOGLUSHE.

firma.................................................................................................................................................................................
Firmė autoriale:
“Dy tė pashpirt, i treti pa krye".
"Sa mė shumė qė njoh njerėzit, aq mė tepėr i dua kafshėt".

avatar
Adem Berisha

Shteti : Rahovec-Republika e Kosovės
Postime : 517
Kyējet nė forum : 12117
Regjistruar mė : 30/05/2007
Profesioni : punėtor administrate

http://ademgjurgjeviku.shqipo.com ; http://ademgjurgjeviku.multi

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi pėr Nėnėn.

Mesazh nga Voglushja prej Fri 23 Jan 2009, 19:43

Je krijesa qe ka me te bukurin emer
je ti ajo qe sme don me fjal
por me zemre
Nene e dashur nene
ty te kam rreze dielli

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12334
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi pėr Nėnėn.

Mesazh nga Voglushja prej Wed 04 Feb 2009, 11:16

Vjershė pėr nėnėn
njė herė isha e sėmurė
u treta , me ethe u drobita
nga shtrati
dot s`u ngrita
Pėr netė tė tėra nėna
pa gjumė , pa ngrėnė
u pikėllua
sy kėputura ajo
rrinte mbi mua
mbi kokė mė erdhėn
motrat , vėllau
e plotė tė tjerė
po si kujdesi i nėnės
su gjenka asnjėherė
se motrat i zu gjumi
vėllau s`mund tė duronte
kur hapa sytė
mbi mua prap nėna mė qėndronte
Kur pashė atė mbi kokė
dy pika lot lėshova
mė ngrohu buzėqeshja
atėherė u shėrova
Prandaj nė zemrėn time
njė emėr ėshtė skalitur
njė fjalė e shtrenjtė nė jetė
oh , nėnė emėr i ndritur

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12334
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi pėr Nėnėn.

Mesazh nga Voglushja prej Wed 04 Feb 2009, 15:26

Lukja shkruajti:Voglushja edhe keto poezi po i mar sikur jam edhe une aty mbrenda tyre, sepse te kam si bijen time andaj te falenderoi ne emrin time dhe te nenes tende te vertetr se ti tani i ke dy nena jocolor flower
flower flm lukja tashme do te quaj edhe mama sepse ty ashtu edhe te shoh si mamin tim jocolor

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12334
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi pėr Nėnėn.

Mesazh nga SANDRA prej Sat 07 Mar 2009, 07:21

Voglushja shkruajti:

SANDRA

Shteti : nuki
Postime : 1
Kyējet nė forum : 10182
Regjistruar mė : 07/03/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi pėr Nėnėn.

Mesazh nga Voglushja prej Tue 17 Mar 2009, 09:58

Letra e Nenes"


Biri im, kjo eshte nje leter,
nga nena jote, nje plake e gjore.
Mbas kohes qe na largoi, si askend tjeter,
me ne fund lapsin mora ne dore!

2.
Sa here loti rrugen ma preu,
mjegull e syve shikimin vodhi.
Diell i zjarrte acarin theu,
zemer e nenes tutje s'te hodhi!

O biri im, shoh qe je rritur,
je bere i madh, ne trup e mendjeŠ
Vec mos harro, gjykim i ndritur,
t'keqen flak nga shpirti, pa fjale, me endje!

4.
Si te gjithe nenat, ashtu dhe une,
shikimin tres tutje, larg, tek e ardhmjaŠ
Kurre mos harro, te dua shume,
e drejta e nenes eshte me e madhja!

5.
Te pakten kete leter, ti bir, lexoje,
aty, vec dhembjes, ka plot urime.
Me pas, ne do, grise, coptoje,
sic ke coptuar dhe zemren time!

6.
Para 40 vitesh, kur nje doktoreshe,
per shtatzenine me lajmeroi,
mes shoqesh u ndjeva si luaneshe,
krah'i gezimit boten pushtoi!

7.
Te gjitha nenat e dine se e mira,
merr tjeter vlere kur pret nje femije.
Bashke me agimet me te bukura, me te dlira
dhe det i trazuar i shqetesimeve do te vije!
8
Ne trup te mbajta jo pak, nente muaj,
flija e ngrihesha me veshtiresi.
Si mund te mendoja qe do t'behesha e huaj,
kur vuajtjet me shtonin vec dashuri!?

9.
Asgje s'ma zvogelonte dashurine per ty,
dita-dites mezi prisja te te shihja.
E ku kish me te lumtur se ne te dy,
per te varrosur djallin rremihja, rremihja!Š

10.
Gezohesha tek ndjeja t'emblat levizje,
per peshen tende, qe shtohej cdo dite.
Te ndjeja tek rriteshe dhembje pas dhembjeje,
mes momentesh te mbushura plot shpresa e frike!

11.
Me ne fund erdh'casti kur ankthi larg humbi,
mes dhembjesh qe as lapsi, as gjuha s'mund t'i shprehe.
Mbas shume mundimesh jeta vdekjen mundi,
dhuraten qe ta jep Zoti askush s'mund ta bjerre!Š

12.
E qara jote u perzie me lotet e mi,
te shihja e s'ngopesha nga gezimi, mrekulliaŠ
Per vite te tera te mbajta ne gji,
te lava, te shplava me duart e mia!

Prehrin e bera shtrat per ty, o bir,
qumeshtin tim ushqimin me te preferuar.
Ne netet e gjata t'i ndrisje si xhevahir,
une vigjeloja e qete, e lumturuar!Š

14.
Lodhesha aq shume, qe ti te gezoje,
miresite e mesimit prisja te shijoja.
Prisja me padurim dic te me kerkoje
e me gjithe shpirt, bir, te ta dhuroja!

15.
Kaluan mjaft vite e une me kete gjendje,
mendeshe e gezuar, durimtare e mire.
Per ty s'ndjeja lodhje, medyshje e hamendje,
sherbetore e papertuar, pa sqime, pa smire!Š

16.
Dhe nuk te vonuan shenjat e burrerise,
kish ardhur koha per te te martuar.
Me ne fund po ndaheshe nga krahet e djalerise,
nje agim i ri te ishte afruar!

17.
Martesa s'vonoi, ky ligj i bekuar,
por, oh, qe n'diten e dasmes zemra m'u thermua.
Lote gezimi me dhembje rridhnin ngaterruar,
nje re e cuditshme prane m'u afrua!Š

Dhe sot, sa keq qe s'je me ai qe njoh,
me braktise dhe e harrove, ti bir, hakun tim.
Kalojne vite te tera e une nuk te shoh,
zerin s'ta degjoj e kridhem ne trishtim!Š

19.
O bir i dashur, s'te kerkoj shume, vec pak,
kete sjellje nenemira kurre nuk e priti.
Tashme jam e lodhur, e dobesuar, plake,
si e mohove ate qe te rriti!?

20.
Nese nje e huaj dic do te dhuronte,
do t'i ishit mirenjohes, si ti dhe femija.
Valle, si mundi djali kaq shpejt te harronte,
miresite e nenes, nga zemerligesia!?

21.
Sa here qe zemra ime per ty mire degjon,
sa shume qe gezohet, aq shtang e hutuar.
ĆƒĖœ§fare gjynahu kam bere qe nuk me viziton,
mos valle hakun tend s'e kam plotesuar?!Š

22.
O biri im i shtrenjte, dua te te shoh,
ne mes besimtaresh e jo me qafiret.
Me jep shperblimin e mos me moho,
meshira e All-llahut eshte per te miret!
23.
A s'ka ardhur koha qe zemra te te zbutet,
per nje plake te pervuajtur qe e coptoi malli?
Zemra e njeriut si aspak nuk tutet,
kur nenen e ka flakur porsi nje gur zalli!?Š

24.
Jo bir, jo, s'do ankohem e lutem kunder teje,
s'do e shfaq zemerimin, do e bluaj ne vetvete.
Asgje s'ka fuqi te te ndaje prej meje,
packa se pikellimi po me tret nder vete!

25.
Dyert e qiellit do te hapeshin shpejt,
s'do te kish pengese per lutjet e mia.
All-llahu do t'i pergjigjej kesaj nene te shkrete,
mbi ty e familjen tende do zbriste fatkeqesia!

26.
Oh, jo, nuk do ta bej, se ti je im bir,
ke qene dhe do te mbetesh pranvere e jetes sime.
Ke ndritur e me ndrit porsi xhevahir,
packa se me ke lene mes detit plot gulcime!

27.
Kthe rruge, biri im, thinjat po te dalin,
vitet kalojne shpejt e do te behesh plak.
Me lot te merzise ke per ta lutur dhe ti djalin,
e verteta eshte e vertete dhe haku eshte hak!

Ki frike te madhin Zot ndaj nenes qe te pret,
besimi i vertete di t'i mposhte pengesat.
Pendohu tek Krijuesi, si rob i sinqerte,
e dije se tek All-llahu grumbullohen ankesat!

29.
Kushdo qe ben mire, qofte sa nje therrmije,
do ta shohe ate, pa me te voglin dyshim.
Por dhe denimi shpejt do ta arrije,
ate qe ben keq e s'ngutet ne pendim!Š

Marre nga libri me titull "Letra e Nenes" te autorit "Behauddin Gashi"

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12334
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi pėr Nėnėn.

Mesazh nga Voglushja prej Tue 17 Mar 2009, 09:59

Kam mall.

Sapo dielli lind
zogu nis shtegton
fjalet e mia nenes
me cicerima ai ja con

Ne ballkon del nena
e me lot ajo qan
per te birin ne mergim
ka mall ta kete prane

shume here mendoja
kur prane nenes rrija
sado larg te jem
ne zemren e saj te flija

ah moj nene e embla nene
ne zemren time je gjithmone prane
je per mua me te vertete
me e shtrenjta ne kete jete

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12334
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi pėr Nėnėn.

Mesazh nga Voglushja prej Tue 17 Mar 2009, 10:00

Nene te dua,
S'ka njeri ,qe mallin per ty ,me shuan,
andaj therras,bertas,
malli, gojen me mbyll
s'me ler te flas

Nga larg,z'gjat doren te prek edhe nje her
ta shuaj ate zjarr mallii.

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12334
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi pėr Nėnėn.

Mesazh nga Voglushja prej Thu 21 May 2009, 19:36

Nene o nene jam mbet e vetmuar shum
Qdo pjese trupit me dhemb nene
Kam shum nete te gjata pa gjum
E tera jam e dermuar nene
Nuk gjej prehje askund!

E dij qe smund te me ndihmosh
E dij qe je shum larg meje
Te lutem lutjen te ma pranosh
Merrem afer teje

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12334
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi pėr Nėnėn.

Mesazh nga Voglushja prej Thu 21 May 2009, 19:37

Sa qejf kam,te therras nene ,
nga malli fuqit me kan lene .
nje dicka me mban ne kembe ,
malli per tyj o nene

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12334
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi pėr Nėnėn.

Mesazh nga Voglushja prej Thu 21 May 2009, 19:41

Me fal oj nene.
Me fal per qdo mekat
me fal qe te lendova
me fal qe ste tregova
me fal qe te dua kaq fort

po vdes per diqka qe me mundon
po vdes per diqka qe se meritoj
po shkoj per mos tu kthyer kurre
po shkoj te takoj djalin qe deshte shume

mos me fal por mos me harro
mos vuaj kot sepse se meritoj
shpetoje veten
sepse une jam djalli

mos derdh lot per mua
mos me qo lule te varri
sepse nuk i meritoj
por vizitoje keshtiellen e varrit tim

preke dheun dhe ndieje dashurine time
ndieji vuajtjet e mia dhe mundohu
te kuptosh qe as ate varr nuk e meritoj
me fal te them dhe te dua pergjithemone

po shkoj atje per te te lene
te me kujtosh me dashuri
spo te le dhembje ne shpirt
se shpirti yt eshte bere hi

une sdo ta lejoj ate hi te digjet
do ta ruaj ne kuti
dhe dikur do te kthehem
te te them se aty je TI,


Lutem ZOTIT te mi fale mekatet
te me shpetoje nga shejatani
te me largoje dhembjen
qe sdo te vdes kurre.#

Por e lus kete ZOT
te te tregoje ty se TI je
DRITA E BOTES
andaj me fal '

Une jam vete djalli
une jam vete shejtani
une do largohem
dhE ti me fal

Me fal oj NENE
se tani e di se ti je
thesari i botes
ti je ylli I NATES

te dua eshte vetem nje fjale
te adhuroj eshte veten nje fjale
te vleresoj eshte vetem nje fjale
por je Zemra ime eshte loti im.
qe pikon gjak qe vajton dhe nuk shpeton

me fal oj nene se une po vdes
me fal po te them
perqafome dhe me thuaj te dua
se une po shkoj per te mos u kthyer me kurre.

TE DUA O NENE
je fjale e arte
je fjale e shenjte
je DRITE MBI JETE

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12334
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi pėr Nėnėn.

Mesazh nga Kle@Love prej Thu 21 May 2009, 21:27

Debore e bardhe ne gracke te zuri
qekurse ke ardhur, e me s'tu nda,
c'debore renka ketu, moj bije
Po ketu tek ju qenka hata!?!

Mbeskat cicerojne ne telefon
Na mori malli o nena, ku je?
Ti ditet me gishtrinj u numeron
Ja erdhi nena o shpirt atje.

per ty nena ime

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17541
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi pėr Nėnėn.

Mesazh nga LumLumi prej Mon 25 May 2009, 15:04

Ajo ishte shtrirė nė spital e lengonte
ne mbremje sa keq erresira pa henė
Vete zemra ime pa ndal lengonte
se kisha dhembje te madhe per nėnė !

Ajo me grahma numronte ditėt
Unė meit i qendroja mbi kokė me shami
Kush mund te kuptonte se vitet
na ndanin me mall e me zi!

Dhe, trokiti ai cast , mbeta i vetmuar
pa vellezer, pa motra, si zog ne humnerė,
As nėna e babai mė s'ma kanė vizituar
i kujtoj ne shkrime sikur hyjnė ne derė...!
avatar
LumLumi

Shteti : Uskana
Postime : 915
Kyējet nė forum : 11204
Regjistruar mė : 24/03/2009
Profesioni : Gjithė kohėn me libra

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi pėr Nėnėn.

Mesazh nga Voglushja prej Mon 25 May 2009, 18:17

Nene.!
Mos braktis te vetmen bije
mos i shkrumo zemren
Mos ja verbo syt,
mos e le pa emer

Mos nene mos me le te vetme
se pa ty fjalet skan vlere
Bota ska rendesi,jeta eshte e zymt
nene pa ty,mos me le nene ne rini..!

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12334
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi pėr Nėnėn.

Mesazh nga LumLumi prej Tue 26 May 2009, 00:28

Voglushja shkruajti: Nene.!
Mos braktis te vetmen bije
mos i shkrumo zemren
Mos ja verbo syt,
mos e le pa emer


Vargjet qe ngerthejne lutjen
se largesa e nenes nga femija
i ngjan diellit kur nuk ka nxehtesi
dhe acari e ngrica mbulojne gjithesine!
Duke e ditur kete Voglushja e ka ngritur ne varg!


Mos nene mos me le te vetme
se pa ty fjalet skan vlere

Po ! Nje konkretizim per peshen e madhe.
Po mungon nena, asgje nuk ka vlere !
Ma mire se ne vargjet e Voglushes ku mund te ndjehet ajo ?

Bota ska rendesi,jeta eshte e zymt
nene pa ty,mos me le nene ne rini..!


Sepse , as rinia nuk e ka ate kuptim pa nėnėn !
Vpglushja, ke vene ne spikame , shkurt dhe me theks ke trajtuar nje mungese te nenes! Por, te shpeshten, ka situata te tilla, dhe patjeter, per nder te saj, qe mbase shkon me syte hapur, duhet mbijetuar !
Suksese, ne gjetje te temave te tilla Voglushja e Madhe!
avatar
LumLumi

Shteti : Uskana
Postime : 915
Kyējet nė forum : 11204
Regjistruar mė : 24/03/2009
Profesioni : Gjithė kohėn me libra

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi pėr Nėnėn.

Mesazh nga Voglushja prej Tue 26 May 2009, 20:04

LumLumi shkruajti:
Voglushja shkruajti: Nene.!
Mos braktis te vetmen bije
mos i shkrumo zemren
Mos ja verbo syt,
mos e le pa emer


Vargjet qe ngerthejne lutjen
se largesa e nenes nga femija
i ngjan diellit kur nuk ka nxehtesi
dhe acari e ngrica mbulojne gjithesine!
Duke e ditur kete Voglushja e ka ngritur ne varg!


Mos nene mos me le te vetme
se pa ty fjalet skan vlere

Po ! Nje konkretizim per peshen e madhe.
Po mungon nena, asgje nuk ka vlere !
Ma mire se ne vargjet e Voglushes ku mund te ndjehet ajo ?

Bota ska rendesi,jeta eshte e zymt
nene pa ty,mos me le nene ne rini..!


Sepse , as rinia nuk e ka ate kuptim pa nėnėn !
Vpglushja, ke vene ne spikame , shkurt dhe me theks ke trajtuar nje mungese te nenes! Por, te shpeshten, ka situata te tilla, dhe patjeter, per nder te saj, qe mbase shkon me syte hapur, duhet mbijetuar !
Suksese, ne gjetje te temave te tilla Voglushja e Madhe!

Te gjitha fjalet tjera jan te bukura,por fjala Nene ka peshen me te madhe.
Faleminderit LumLumi per keto fjal faleminderi shume!

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12334
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi pėr Nėnėn.

Mesazh nga Voglushja prej Tue 26 May 2009, 20:11

Nene,malli per ty po me mbyt
Nga lotet,nuk po me teren syte
Nga zemra,nuk me hiqet dhimbja
Pa ty nene po me kaplon frika.!

Pse nene u desht te ikje
Pse u desht endrrat te mi fikesh?
Oj nene pa ty nuk kalohet jeta
Pa ledhatimet tua,nuk ka vlere jeta.!


firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12334
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi pėr Nėnėn.

Mesazh nga Voglushja prej Wed 27 May 2009, 19:49

Nene
Me mungon buzqeshja jote
Me mungon fjala jote keshilluse.
Me mungon ledhatimi yt
Me mungon dora jote e bute.
Me mungon te me flasesh embel
Me mungon edhe te me bertasesh
Me mungon dashurija jote
Nene ti je krijesa me e embel e kesaj bote..!

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12334
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi pėr Nėnėn.

Mesazh nga Voglushja prej Thu 28 May 2009, 12:55

O nene
Sa e sa dhimbje po mbaj ne gjoks
Sa e sa fjale me mbeten pa ti then
Sa perqafime u ndan ne gjysme
Sa endrra mbeten pa i realizu
Ah nene malli,per ty po me djeg mua
Gjthcka u nda ne gjysme,perveq dhimbjes
Gjithqka mori fund,perveq loteve
Ah nene te kerkoj por ste gjej askund

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12334
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi pėr Nėnėn.

Mesazh nga Arjana prej Tue 06 Oct 2009, 11:41

NENE JAM E LODHUR!!

Nene o nene jam mbet e vetmuar shum
Qdo pjese trupit me dhemb nene
Kam shum nete te gjata pa gjum
E tera jam e dermuar nene
Nuk gjej prehje askund!

E dij qe smund te me ndihmosh
E dij qe je shum larg meje
Te lutem lutjen te ma pranosh
Merrem afer teje

Pse nuk me pranon o nene
A je hidherua me mua
Jam e lodhur o nene
Te kesh meshire per mua!
Asnjehere!!

Asnjehere nuk te kerkova me shum o nene
Te te kem pran meje ne kete nate te gjate
Si duket eshte nje nate pa mbarim
Nate e perlotur me fatin tim

Doja te rrefehem per dhembje qe kam
Doja te tregoja si ndihem o nane
Ti trgoj plaget e shpirtit te vram
Dhe plaget e zemres qe sherim nuk kan

Nuk te gjej kot kerkoj mbeshtetje
Edhe qe shpirti flak me digjet
Mallin qe kam si ta shuaj o nane?
Ah sa shum sante per ty kam etje!!!!!
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 14980
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi pėr Nėnėn.

Mesazh nga Arjana prej Tue 06 Oct 2009, 11:42

Nana


Sa e madhe ishe moj nane,
E me cfaqesh kudo qe jam;
Ne ballin tend kish nje vend
Sa krejt jeta ime qe qon!


Une qe isha i djallezuar,
Ne perleshje,me sherr e i ngaterruar;
Te shkaktova shume telashe,
Ti kurre s`me le te vetmuar.


Nje dite, me traste ne krahe
Me nise per ne horizontin tim;
Ne balle shkelqimin tend,
Ne zemer bartja bekim.


Kaluan muaj dhe vite
Decenje, qe s`i mbaje mend;
Ne zemer te bartja moj nane,
Ne shkolle,ne loje e ne kuvend.


Kur kisha provimin e fundit,
Ne anderr, ne salle te kam pa;
M`u cfaqe si nje yll
Nga gezimi, shume kam qa!


Tash ,qe prehesh ne amshim,
Une te kam prane-megjithese s`te kam;
Lengon ky shpirti im,
per vitet qe na ndane.


Kur te vjen vjeshta ime,
Le te jete nje dite pa shi;
Le te bjen puhize e lehte,
Te me merr e me bie te ti.


Ta shoh edhe nje here nanen,
Qe me bani kamb e dore;
Te qmallemi ne perqafim,
E te shkojme ne rrugen tone.


Nipat e mbesat tua,
le te luten kur te vijne;
Nje lutje per gjyshen
Nje per shpirtin tim
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 14980
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi pėr Nėnėn.

Mesazh nga Jetahh prej Sun 28 Feb 2010, 11:49

Voglushja shkruajti:Vjershė pėr nėnėn
njė herė isha e sėmurė
u treta , me ethe u drobita
nga shtrati
dot s`u ngrita
Pėr netė tė tėra nėna
pa gjumė , pa ngrėnė
u pikėllua
sy kėputura ajo
rrinte mbi mua
mbi kokė mė erdhėn
motrat , vėllau
e plotė tė tjerė
po si kujdesi i nėnės
su gjenka asnjėherė
se motrat i zu gjumi
vėllau s`mund tė duronte
kur hapa sytė
mbi mua prap nėna mė qėndronte
Kur pashė atė mbi kokė
dy pika lot lėshova
mė ngrohu buzėqeshja
atėherė u shėrova
Prandaj nė zemrėn time
njė emėr ėshtė skalitur
njė fjalė e shtrenjtė nė jetė
oh , nėnė emėr i ndritur


Vogelushe me vjen keq por kjo vjersh nuk eshte autoriale nga ti :thinking:

Jetahh

Postime : 1
Kyējet nė forum : 9109
Regjistruar mė : 28/02/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi pėr Nėnėn.

Mesazh nga Vizitor prej Sun 28 Feb 2010, 12:01

Jetahh shkruajti:
Voglushja shkruajti:Vjershė pėr nėnėn
njė herė isha e sėmurė
u treta , me ethe u drobita
nga shtrati
dot s`u ngrita
Pėr netė tė tėra nėna
pa gjumė , pa ngrėnė
u pikėllua
sy kėputura ajo
rrinte mbi mua
mbi kokė mė erdhėn
motrat , vėllau
e plotė tė tjerė
po si kujdesi i nėnės
su gjenka asnjėherė
se motrat i zu gjumi
vėllau s`mund tė duronte
kur hapa sytė
mbi mua prap nėna mė qėndronte
Kur pashė atė mbi kokė
dy pika lot lėshova
mė ngrohu buzėqeshja
atėherė u shėrova
Prandaj nė zemrėn time
njė emėr ėshtė skalitur
njė fjalė e shtrenjtė nė jetė
oh , nėnė emėr i ndritur


Vogelushe me vjen keq por kjo vjersh nuk eshte autoriale nga ti :thinking:

qfar rendesia ka se kue ka marr apo e ka shkrujt vet pse si leni kurr keto kritika amon

un te pergezoj voglushe te lumt morta ime

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi pėr Nėnėn.

Mesazh nga Voglushja prej Wed 03 Mar 2010, 17:57

princesha shkruajti:
Jetahh shkruajti:
Voglushja shkruajti:Vjershė pėr nėnėn
njė herė isha e sėmurė
u treta , me ethe u drobita
nga shtrati
dot s`u ngrita
Pėr netė tė tėra nėna
pa gjumė , pa ngrėnė
u pikėllua
sy kėputura ajo
rrinte mbi mua
mbi kokė mė erdhėn
motrat , vėllau
e plotė tė tjerė
po si kujdesi i nėnės
su gjenka asnjėherė
se motrat i zu gjumi
vėllau s`mund tė duronte
kur hapa sytė
mbi mua prap nėna mė qėndronte
Kur pashė atė mbi kokė
dy pika lot lėshova
mė ngrohu buzėqeshja
atėherė u shėrova
Prandaj nė zemrėn time
njė emėr ėshtė skalitur
njė fjalė e shtrenjtė nė jetė
oh , nėnė emėr i ndritur


Vogelushe me vjen keq por kjo vjersh nuk eshte autoriale nga ti

qfar rendesia ka se kue ka marr apo e ka shkrujt vet pse si leni kurr keto kritika amon

un te pergezoj voglushe te lumt morta ime
Pse je ti autori i saj Jetahhh?

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12334
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi pėr Nėnėn.

Mesazh nga Vizitor prej Mon 10 May 2010, 13:50

Nena ime e nderuar!

Ti je mė e rėndėsishme pėr mua nė jetėn time
dhe unė dua qė ti ta dish se unė jam gjithmonė aty pėr ty!
Unė tė dua pėr ēdo gjė dhe tė ndjehem me ty,
Nėna ime me e dashur nė botė.Unė tė dua pėrgjithmonė
Kjo unė do tė ju tregoj nėse sa te dua ty.
Ti je gjėja mė e rėndėsishme nė jetė, dhe pėr tė njohur miliona njerėz!
Ti je tė qdo gjė qė ka rėndėsi pėr mua, dhe unė nuk do tė humbni kurrė.
Ti je jeta ime, dhe mė e mirė qė mund tė ndodhė me mua ndonjėherė.
Faleminderit qė ekziston, te dua ty mbi gjithēka,
dashuria ime pėr ty, ėshtė mbi ēdo gjė kėtu.
Nė jetėn time unė do tė jap vetėm zemrėn time tani.
Per mua ti je me e rėndėsishmja se gjithēka.
Ju jeni diēka e veēantė nė kėtė botė.
Nėse unė ty tė humb e humbi jetėn time me tė njėjtėn kohė.
Njė premtim mos mė harro mua, sepse unė tė dua vetėm ty!


Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi pėr Nėnėn.

Mesazh nga Voglushja prej Tue 12 Oct 2010, 12:41

E shtrenjeta ime!
Sot eshte ditelindja jote
Festo e shtrenjeta ime
Vetem sot harroj hallet
Vetem sot,mos mendo te tjeret

Nene e dashur,e shtrenjeta ime
Te lutem nje here mendo per veten
E di se zemra jote kurr nuk u qetesua
Gjithenje loti te shoqeroj..!

Te dua oj nene,gjithnje te mendoj
Te uroj ditelindjen dhe shume shendet
Paq qetesi ne zemre,e lumturi ne jete
E shtrenjta ime gezuar qofsh e lumtur gjithnje.!


Autori:Pajtime Ahmeti(Voglushja)

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12334
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

" Shpirti i Pastėr "

Mesazh nga Bardha Berisha prej Sat 11 Dec 2010, 13:17

Se ē'mė hyri njė egėrsirė ne trup
Po mė shton urrejtje
Po mė mbush me tė ftohurėn ftohtėsi
Ndaj...ndaj... njė personi
Qė...qėė...
Jo jo ,nuk mund as ta them
Ē'po ndodh kėshtu me mua
Ē'ėshtė duke ndodhur me veten time
Ndalo o ti i mallkuar
Qė po tenton ta shuash
Nje dashuri ..nje ngrohtėsi..njė lumturi
Tė pėrgjohem ndaloje kėtė vrapim tė lodhur
Mos e luaj lojėn tėnde me mua
Ē'tė shtyri ta bėsh kėtė
Nuk dua kurrsessi t'i jap fund dashurisė
Ndaj..ndaj...NĖNĖ SIME ,LEGJENDĖS SIME
Mė lerė tė qetė
Ik pra ik largohu
A nuk merr vesh
Largohu shumė shumė larg
Aq larg sa qė as si njė pikė e zezė
Tė mos verehet shėmtira yte
Qėllimet e tua lajkatare
Kurrėn e kurrės s'kurrės
Nuk mund t'i shfrytėzosh nė mua
Asnjėherė or i poshtėr
Po tė bien shqelm fytyrės tė gjithė
Dhe mendove me vetėn tėnde budallaqe
Qė do rritėsh vlerat e tua prej djalli
Duke ma rrėmbyer dashurinė
Dhe duke mė furnizuar me urrejtje
O i shkretė sa mundohesh
Askush s'mundet aq shumė
Ja pra e sheh
Sa i bukur dukesh tani kur kthehesh
Si njė varfanjak
Nga rruga se ē'ke ardhur
E mundove veten kot e mė kot
Dhe nė fund tė fundit asnjė merit
E jotja nuk ėshtė nė gojėrat e dedikotgjinjėve
avatar
Bardha Berisha

Shteti : Prizren
Postime : 3
Kyējet nė forum : 8256
Regjistruar mė : 10/12/2010
Profesioni : Nxėnėse

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi pėr Nėnėn.

Mesazh nga Bardha Berisha prej Sun 12 Dec 2010, 12:12

Princesha shkruajti:
Jetahh shkruajti:
Voglushja shkruajti:Vjershė pėr nėnėn
njė herė isha e sėmurė
u treta , me ethe u drobita
nga shtrati
dot s`u ngrita
Pėr netė tė tėra nėna
pa gjumė , pa ngrėnė
u pikėllua
sy kėputura ajo
rrinte mbi mua
mbi kokė mė erdhėn
motrat , vėllau
e plotė tė tjerė
po si kujdesi i nėnės
su gjenka asnjėherė
se motrat i zu gjumi
vėllau s`mund tė duronte
kur hapa sytė
mbi mua prap nėna mė qėndronte
Kur pashė atė mbi kokė
dy pika lot lėshova
mė ngrohu buzėqeshja
atėherė u shėrova
Prandaj nė zemrėn time
njė emėr ėshtė skalitur
njė fjalė e shtrenjtė nė jetė
oh , nėnė emėr i ndritur


Vogelushe me vjen keq por kjo vjersh nuk eshte autoriale nga ti :thinking:

qfar rendesia ka se kue ka marr apo e ka shkrujt vet pse si leni kurr keto kritika amon

un te pergezoj voglushe te lumt morta ime


"Vogelushe me vjen keq por kjo vjersh nuk eshte autoriale nga ti " -Plotesisht pajtohem me kete .Me mire eshte te shprehim talentin tone me aq sa mundemi ne ,dhe jo te bejme nje gjest aq te papelqyer ,siq bere ti !
avatar
Bardha Berisha

Shteti : Prizren
Postime : 3
Kyējet nė forum : 8256
Regjistruar mė : 10/12/2010
Profesioni : Nxėnėse

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi pėr Nėnėn.

Mesazh nga Bardha Berisha prej Sun 12 Dec 2010, 20:40

Voglushja shkruajti:O nene
Sa e sa dhimbje po mbaj ne gjoks
Sa e sa fjale me mbeten pa ti then
Sa perqafime u ndan ne gjysme
Sa endrra mbeten pa i realizu
Ah nene malli,per ty po me djeg mua
Gjthcka u nda ne gjysme,perveq dhimbjes
Gjithqka mori fund,perveq loteve
Ah nene te kerkoj por ste gjej askund


Te pergezoj shume per keto poezi , ne qoftese i ke bere vet sigurisht Smile Bardha Berisha
avatar
Bardha Berisha

Shteti : Prizren
Postime : 3
Kyējet nė forum : 8256
Regjistruar mė : 10/12/2010
Profesioni : Nxėnėse

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi pėr Nėnėn.

Mesazh nga analia prej Wed 27 Apr 2011, 15:58

shume e bukur pergezime

analia

Shteti : kavaje
Postime : 4
Kyējet nė forum : 7846
Regjistruar mė : 26/04/2011
Profesioni : studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi pėr Nėnėn.

Mesazh nga analia prej Wed 27 Apr 2011, 16:00

Mall vajtues
Malli m’merr mua per ty,
malli m’merr per ata sy,
ata sy qe kurr skam pa,
ata sy qe kurr s’me kan shiku,
ata sy,oj naaaaaaneeeee,
qe gjithe jeten m’kan mungu.

Malli m’merr oj nane,
shume ky mall me merr,
e tgjithe jeten naneeeee
ky mall mua mka marre,
e gjithe jeten naneeeee,
ky mall mka mbizotru...
e ka pushtuar jeten time,
e kurre e qete s’kam jetu.

E kam dasht oj naneeee,
zerin tend me e degju,
e kam dasht oj naneeee,
nje perqafim me ta dhuru,
kam dasht vec nje gje oj naneee,
te jepte zoti nane dhe per mu...

analia

Shteti : kavaje
Postime : 4
Kyējet nė forum : 7846
Regjistruar mė : 26/04/2011
Profesioni : studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi pėr Nėnėn.

Mesazh nga analia prej Fri 29 Apr 2011, 18:37

Vec ty te kerkoj
O e shtrejta nena ime,
Djell i endrrave te mia,
O perendesha e jetes time,
O oksigjeni i frymemarrjeve tashme te vobekta,
O qenie hyjnore,
Ku je sot,ku je?
Ku eshte ajo buzegjeshje engjellore,
Ai shikim plot embelsi,
Ku je ti o e vyera ime,
Ti qe ma mbushje jeten plot lumturi,

analia

Shteti : kavaje
Postime : 4
Kyējet nė forum : 7846
Regjistruar mė : 26/04/2011
Profesioni : studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi pėr Nėnėn.

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi