» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

4 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 4 vizitorė

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


A vjen Ti Perseri?

Shko poshtė

A vjen Ti Perseri?

Mesazh nga blina prej Tue 10 Feb 2009, 13:35

A vjen ti perseri
brenda zemres sime
a me sheron plaget qe kam
a mi ndal keto kujtime?

Nese nje dite kthehesh.
me trego qe te dal para
dhe ti them fjalet
qe dikur ne shpirt i ndala

ti nuk ke me vend
ne zemren time
se me le me vuajtje
me lot e vajtime

shpesh e pyes veten
ti te une a vjen
gezimin e dikurshem
me kurr nuk e bjen

a vjen ti perseri
ne enderrat e mia
a e kupton rendesine
e vuajtjes nga dashuria

me trego te lutem
me thuaj te verteten
sa e vlereson dashurine
sa e vlereson jeten


ti nuk kishe nder
ti nuk kishe besnikeri
nuk kishe as vlere
as ndenja per dashuri

me vjen keq te them
se nese kthehesh nje dite
dyert i ke mbyllur te une
se smunda me me te prite .

nuk me dhe rastin
te tregoj sa te dua
u largove shpejt prej meje
dhe kjo dashuri u shua...blina

Shteti : Republika e Kosoves - Janjeve
Postime : 704
Kyējet nė forum : 11423
Regjistruar mė : 28/02/2008
Profesioni : mesuese.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A vjen Ti Perseri?

Mesazh nga Voglushja prej Tue 17 Mar 2009, 10:36

A vjen perseri,
Buzet te me puthesh?
A vjen perseri,
duart te mi shterngosh?
A vjen perseri,
floket te mi lemosh?
A vjen perseri,
ne sy te me shikosh?
A vjen perseri,
dashuri te me ofrosh.?

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12235
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A vjen Ti Perseri?

Mesazh nga deti prej Tue 17 Mar 2009, 12:03

A vjen ti perseri

Do t'vish ne pranvere
Ashtu m'ke premtuar
Te pres perhere
N'kopshtin e gjelberuar

Te pres te lumi
N'kasollen e dashurise
Eja me krihe pellumbi
Fluturo larte kaltersise
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13570
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A vjen Ti Perseri?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi