» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

5 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 5 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Cilin ushqim e pelqeni me shum, ose e pergaditni me kenaqesi

Shko poshtė

Re: Cilin ushqim e pelqeni me shum, ose e pergaditni me kenaqesi

Mesazh nga deti prej Wed 11 Feb 2009, 11:09

e pelqej peshkun,
arsyeja:
1- jam peshk vet
2- punoj aty ku kultivohet peshku
3- eshte i shishem, dietal dhe i nevojshem per organizem
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13846
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cilin ushqim e pelqeni me shum, ose e pergaditni me kenaqesi

Mesazh nga blina prej Wed 11 Feb 2009, 11:29

Ushqimin qe do e veqoja per mua jan makaronat dhe i pergadis me knaqesi.

blina

Shteti : Republika e Kosoves - Janjeve
Postime : 704
Kyējet nė forum : 11699
Regjistruar mė : 28/02/2008
Profesioni : mesuese.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cilin ushqim e pelqeni me shum, ose e pergaditni me kenaqesi

Mesazh nga Vizitor prej Wed 11 Feb 2009, 20:37

Vezet e zjera jan specialiteti ime i gatuaj shishem danc

Me pelqejne perimet e zgares me peshk Koce dhe me shum limon silent

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cilin ushqim e pelqeni me shum, ose e pergaditni me kenaqesi

Mesazh nga Vizitor prej Wed 11 Feb 2009, 20:51

Lazanja me Perime

Koha e pregatitjes 10min


1= 2 filxhane djath Divjake
2= 1/2 parmegian djathe
3= 1/4 luge me piper
4= 3 kunguj te prere per se gjati
5= 6 gr kerpudha mesatare
6 = 1 luge gjelle vaj ulliri
7= salce domate sipas deshires
8= 9 feta lasanja
9= dhe mozarella djathe 1 filxhane ose sipas deshires
mozarella perdoret per te mbushur lasanjen.


une ju mrekomandoi qe perimet eshte me mire te piqen ne zgare psi ushqimet e skuqura nu jane te shendeteshme per njeriun ,por ne qofte se ju nuk keni zgare mund ti skuqeni ato per gati 5-7,min


Pasi te keni zier fetat e lazanjes ftohini ato me uje te ftohte,mos harroni qe fetat e lazanjes te jene aldente pasi do te futen ne furre perseri.

Pasi lasanja dhe perimet te jene gati merr nje tepsi dhe fillo te pregatisni lazanjen.

Si une veproi.ne fillim shtroni salcen e domates dhe hapeni ate me luge jo shume salce,salca ndihmon per ti dhene lezet dhe per te mos ngjitur lasanja tek tepsia.
Pasi kenii shtruar lasanje filloni te hidhni perimet pas perimeve mund te hidhni mosarella ose edhe djathe te bardhe pasi te keni hedhur kete shtrese hishni shtresen tjeter te fetave te lasanjes,ju mmund tae beni me disa levele dhe per siper hidhni perseri salce domatesh edhe masarela..mbuloieni me leter alumini dhe futeni ne furrin e sobes me nje temperature 345*c per 45 min

Psi te kani zbuluar leri ne tavoline per gati 15min para se tae hani

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cilin ushqim e pelqeni me shum, ose e pergaditni me kenaqesi

Mesazh nga Geri prej Wed 11 Feb 2009, 22:24

Me shum me pelqe Peshku Razz .Per te gatu uffff un i boj te gjithe ne shpi Neutral Neutral Neutral Neutral
avatar
Geri
Admin

Shteti : Ne zemer te forumit
Postime : 7161
Kyējet nė forum : 16314
Regjistruar mė : 16/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cilin ushqim e pelqeni me shum, ose e pergaditni me kenaqesi

Mesazh nga MiTi prej Wed 11 Feb 2009, 22:54

Nuk diqka Ushqim Favorit i pelqej te gjitha dhe nuk zgjedhi shum
avatar
MiTi

Shteti : Ne Boten e Qudirave
Postime : 1428
Kyējet nė forum : 10779
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Student

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cilin ushqim e pelqeni me shum, ose e pergaditni me kenaqesi

Mesazh nga lolita prej Thu 12 Feb 2009, 00:14

nje pite qe din veq lukja te gatuj Razz

firma.................................................................................................................................................................................
avatar
lolita
VIP

Shteti : podujeve
Postime : 6766
Kyējet nė forum : 15727
Regjistruar mė : 16/11/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cilin ushqim e pelqeni me shum, ose e pergaditni me kenaqesi

Mesazh nga lolita prej Thu 12 Feb 2009, 00:22

kishe duhet me tregu se ata ma kana qe din ti me pregadit Very Happy

firma.................................................................................................................................................................................
avatar
lolita
VIP

Shteti : podujeve
Postime : 6766
Kyējet nė forum : 15727
Regjistruar mė : 16/11/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cilin ushqim e pelqeni me shum, ose e pergaditni me kenaqesi

Mesazh nga lolita prej Thu 12 Feb 2009, 00:30

JO un edu ashtu hazder me veq me honger sikur at her Razz

firma.................................................................................................................................................................................
avatar
lolita
VIP

Shteti : podujeve
Postime : 6766
Kyējet nė forum : 15727
Regjistruar mė : 16/11/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cilin ushqim e pelqeni me shum, ose e pergaditni me kenaqesi

Mesazh nga lolita prej Thu 12 Feb 2009, 00:33

lukjaaaaaaaaa ajo pregadit shum bukur un zdi Very Happy

firma.................................................................................................................................................................................
avatar
lolita
VIP

Shteti : podujeve
Postime : 6766
Kyējet nė forum : 15727
Regjistruar mė : 16/11/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cilin ushqim e pelqeni me shum, ose e pergaditni me kenaqesi

Mesazh nga Naki prej Thu 12 Feb 2009, 00:35

Po Lukja eshte e martume moj une po them kush na pregadit neve dyve se Lukjen sun e marrim ne ne shtepin tone qy 8) Neutral

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19364
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cilin ushqim e pelqeni me shum, ose e pergaditni me kenaqesi

Mesazh nga lolita prej Thu 12 Feb 2009, 00:35

ooooooooooooooooooo Very Happy

firma.................................................................................................................................................................................
avatar
lolita
VIP

Shteti : podujeve
Postime : 6766
Kyējet nė forum : 15727
Regjistruar mė : 16/11/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cilin ushqim e pelqeni me shum, ose e pergaditni me kenaqesi

Mesazh nga Naki prej Thu 12 Feb 2009, 00:38

Hajr paq motra e madhe a e ke pa nusen a po te doket hiq a jo a Neutral

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19364
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cilin ushqim e pelqeni me shum, ose e pergaditni me kenaqesi

Mesazh nga lolita prej Thu 12 Feb 2009, 00:41

Embarassed Embarassed

firma.................................................................................................................................................................................
avatar
lolita
VIP

Shteti : podujeve
Postime : 6766
Kyējet nė forum : 15727
Regjistruar mė : 16/11/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cilin ushqim e pelqeni me shum, ose e pergaditni me kenaqesi

Mesazh nga Naki prej Thu 12 Feb 2009, 00:44

po bre moter e mire e bukur me pare plote xhepat me tana te mirat valla veq nje te keqe e ka ska mirmjesi te kjo se qohte ne 12 te dites
dhe ska mirembrema se ska vakt eshte ne forum Neutral Neutral Neutral

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19364
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cilin ushqim e pelqeni me shum, ose e pergaditni me kenaqesi

Mesazh nga lolita prej Thu 12 Feb 2009, 00:49

Abon ta di per kon ekini fjalen un jo volla un qohem heret

firma.................................................................................................................................................................................
avatar
lolita
VIP

Shteti : podujeve
Postime : 6766
Kyējet nė forum : 15727
Regjistruar mė : 16/11/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cilin ushqim e pelqeni me shum, ose e pergaditni me kenaqesi

Mesazh nga Naki prej Thu 12 Feb 2009, 00:52

Very Happy ahahahahahahahahah o per nusen teme po thote Lukja se me futi dhe mua lakrave dreqi

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19364
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cilin ushqim e pelqeni me shum, ose e pergaditni me kenaqesi

Mesazh nga Voglushja prej Thu 12 Feb 2009, 11:59

ushqimi qe preferoi me shume eshte byrek me mishe

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12511
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cilin ushqim e pelqeni me shum, ose e pergaditni me kenaqesi

Mesazh nga MiTi prej Thu 12 Feb 2009, 12:40

ahahah Voglushe ski faj se te mir jan edhe une pajtohem me ty
avatar
MiTi

Shteti : Ne Boten e Qudirave
Postime : 1428
Kyējet nė forum : 10779
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Student

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cilin ushqim e pelqeni me shum, ose e pergaditni me kenaqesi

Mesazh nga Zeqo Pilafi prej Thu 12 Feb 2009, 21:10

Preferoj mickonjat se pertypen me lehte Neutral
avatar
Zeqo Pilafi

Shteti : N'cep t'hanes!
Postime : 44
Kyējet nė forum : 10437
Regjistruar mė : 10/02/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cilin ushqim e pelqeni me shum, ose e pergaditni me kenaqesi

Mesazh nga Naki prej Sat 14 Feb 2009, 17:12

Zeqo Pilafi shkruajti:Preferoj mickonjat se pertypen me lehte Neutral
Neutral Neutral Neutral Neutral Neutral

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19364
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cilin ushqim e pelqeni me shum, ose e pergaditni me kenaqesi

Mesazh nga Lukja prej Tue 06 Oct 2009, 13:47

Zeqo Pilafi shkruajti:Preferoj mickonjat se pertypen me lehteTe gjitha ushqimet i pergadis me kenaqesin me te madhe, pasi qe jam edhe nene, ate qe me kerojn femijet edhe e gatuaj pa pertes, i pelqej te gjitha.

firma.................................................................................................................................................................................
Njeriu i gezuar eshte si dielli, shendrit atje ku deperton.
avatar
Lukja

Shteti : Prishtine
Postime : 688
Kyējet nė forum : 11242
Regjistruar mė : 05/11/2008
Profesioni : Ekonomiste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cilin ushqim e pelqeni me shum, ose e pergaditni me kenaqesi

Mesazh nga Vizitor prej Tue 06 Oct 2009, 13:57

Pilafin, behet me shpejt.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cilin ushqim e pelqeni me shum, ose e pergaditni me kenaqesi

Mesazh nga GISHTEZA prej Tue 06 Oct 2009, 17:02

Pica

firma.................................................................................................................................................................................
.*“Ø )
ø.•“ø.•“Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ : (“ø.•*“Æ`*•-->>>> …~ GISHTEZA ~…
ؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"°
avatar
GISHTEZA

Shteti : andej kendej gjithandej
Postime : 683
Kyējet nė forum : 12571
Regjistruar mė : 04/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cilin ushqim e pelqeni me shum, ose e pergaditni me kenaqesi

Mesazh nga vistor2 prej Wed 07 Oct 2009, 11:58

Pite me spinaq

firma.................................................................................................................................................................................
Duhet tė shkruajmė e tė flasim me zemėr tė pastėr, me sinqeritet, me vetėdije kombėtare, me ndėrgjegje njerėzore, me mendje tė kthjellėt dhe me logjikė tė shėndoshė. Vetėm kėshtu thuhet e vėrteta dhe triumfon drejtėsia.

vistor2

Shteti : Kosovė
Postime : 260
Kyējet nė forum : 12270
Regjistruar mė : 16/11/2007
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cilin ushqim e pelqeni me shum, ose e pergaditni me kenaqesi

Mesazh nga Vizitor prej Wed 07 Oct 2009, 14:27

Perime furre me pelqen

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cilin ushqim e pelqeni me shum, ose e pergaditni me kenaqesi

Mesazh nga Elhamiu prej Wed 07 Oct 2009, 14:55

Erisa shkruajti:Perime furre me pelqen


kur ta besh kett menyy, me thirr do vi ta mbuhs barkund , edhe pas kesaj ta shryej me ca pun fisikeee

Elhamiu

Postime : 2515
Kyējet nė forum : 13025
Regjistruar mė : 24/02/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cilin ushqim e pelqeni me shum, ose e pergaditni me kenaqesi

Mesazh nga bora prej Wed 07 Oct 2009, 17:28

qe te gjitha llojet e ushqimeve i pregatis me kenaqesi po me shume me pelqejne qoftet
avatar
bora

Shteti : Diku nė Shqipėri
Postime : 1077
Kyējet nė forum : 10816
Regjistruar mė : 29/09/2009
Profesioni : Ing

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cilin ushqim e pelqeni me shum, ose e pergaditni me kenaqesi

Mesazh nga Lukja prej Wed 07 Oct 2009, 17:56

Leng me speca

firma.................................................................................................................................................................................
Njeriu i gezuar eshte si dielli, shendrit atje ku deperton.
avatar
Lukja

Shteti : Prishtine
Postime : 688
Kyējet nė forum : 11242
Regjistruar mė : 05/11/2008
Profesioni : Ekonomiste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cilin ushqim e pelqeni me shum, ose e pergaditni me kenaqesi

Mesazh nga Naki prej Wed 07 Oct 2009, 17:57

Bakllaven qe ben Lukja kurr ne jete bakllav me te shishjshme skam ngrene

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19364
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cilin ushqim e pelqeni me shum, ose e pergaditni me kenaqesi

Mesazh nga Lukja prej Wed 07 Oct 2009, 18:00

Naki shkruajti:Bakllaven qe ben Lukja kurr ne jete bakllav me te shishjshme skam ngreneMe bere hor me ate bakllaven e shum deshiruar nga ti.

firma.................................................................................................................................................................................
Njeriu i gezuar eshte si dielli, shendrit atje ku deperton.
avatar
Lukja

Shteti : Prishtine
Postime : 688
Kyējet nė forum : 11242
Regjistruar mė : 05/11/2008
Profesioni : Ekonomiste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cilin ushqim e pelqeni me shum, ose e pergaditni me kenaqesi

Mesazh nga olsaaa prej Wed 07 Oct 2009, 18:28

makaronat me salca te ndryshme me knaqsi i bej edhe me pelqej

firma.................................................................................................................................................................................
https://www.youtube.com/watch?v=b3H4P7zvsXk

TE DUA ZEMRA IME E VOGEL
avatar
olsaaa

Shteti : Prishtina
Postime : 1552
Kyējet nė forum : 11503
Regjistruar mė : 25/08/2009
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cilin ushqim e pelqeni me shum, ose e pergaditni me kenaqesi

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi