» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

5 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 5 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Si e konceptoni tradhėtine nė dashuri?

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Shko poshtė

si e konceptoni tradhėtinė nė dashuri

Normale
 
Avanturė
 
Gabim
 
Dėshirė
 
E pafalur
 
Xhelozi
 
Nuk di
 
 
 
Shiko rezultatin

Si e konceptoni tradhėtine nė dashuri?

Mesazh nga Geri prej Tue 24 Mar 2009, 14:27

Ky esht nji sontazh mbi dashurine thjesht per te par mentalitetin e rinise shqiptare ne lidhje me tradhetine ne dashuri..Jepni dhe ju mendimet tuaj..?


Edituar pėr herė tė fundit nga Geri nė Wed 28 Oct 2009, 17:23, edituar 1 herė gjithsej
Geri
Geri
Admin

Shteti : Ne zemer te forumit
Postime : 7161
Kyējet nė forum : 16959
Regjistruar mė : 16/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e konceptoni tradhėtine nė dashuri?

Mesazh nga Vizitor prej Wed 28 Oct 2009, 14:44

Per mendimin tim tradhetia eshte e pafalshme.
avatar
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e konceptoni tradhėtine nė dashuri?

Mesazh nga krayzi prej Wed 28 Oct 2009, 17:44

Tradhetia eshte nje xhest shum i ulet qe anulon dinjitetin e nje personi dhe mendoj se eshte e pa falshme.!
krayzi
krayzi

Shteti : austri
Postime : 1464
Kyējet nė forum : 12142
Regjistruar mė : 11/07/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e konceptoni tradhėtine nė dashuri?

Mesazh nga Geri prej Wed 28 Oct 2009, 17:50

Dhe un them qe esht dicka qe askujt nuk i falet me tradhetu dashurin,ndienjat e zemres e pa falshme esht.
Geri
Geri
Admin

Shteti : Ne zemer te forumit
Postime : 7161
Kyējet nė forum : 16959
Regjistruar mė : 16/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e konceptoni tradhėtine nė dashuri?

Mesazh nga Adonisi prej Wed 28 Oct 2009, 23:05

Te domosdoshme ne disa raste te caktuara, si per mashkullin ashtu edhe per femren!

firma.................................................................................................................................................................................
...
"Nga kompleksi i inferioritetit kombi shqiptar ka pesuar disa here disfata gjate historise dhe e ka viktimizuar vetveten"
Adonisi
Adonisi

Shteti : Ne zemer te shqiptaris
Postime : 947
Kyējet nė forum : 12279
Regjistruar mė : 03/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e konceptoni tradhėtine nė dashuri?

Mesazh nga Vizitor prej Tue 10 Nov 2009, 18:35

sja fal kurrr
avatar
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e konceptoni tradhėtine nė dashuri?

Mesazh nga bora prej Tue 10 Nov 2009, 21:08

per mendimin tim tradhtia eshte e pafalshme eshte tamom nje thik mbas shpine
bora
bora

Shteti : Diku nė Shqipėri
Postime : 1077
Kyējet nė forum : 11461
Regjistruar mė : 29/09/2009
Profesioni : Ing

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e konceptoni tradhėtine nė dashuri?

Mesazh nga Naki prej Tue 10 Nov 2009, 21:35

mela shkruajti:per mendimin tim tradhtia eshte e pafalshme eshte tamom nje thik mbas shpine
Mela, tradhtia ka shkaqet dhe arsyet e veta. Por te tradhtohesh nga dikush eshte shume e rende. Por nganjehre dashuria jone ndaj partenrit mund te jete vetem nje iluzion qe me vone biem ne gracken e tije/saj.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
Naki
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 20009
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e konceptoni tradhėtine nė dashuri?

Mesazh nga Vizitor prej Wed 11 Nov 2009, 10:52

Tradhetin e quaj nje vdekje per se gjalli!
avatar
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e konceptoni tradhėtine nė dashuri?

Mesazh nga Gjimnazistja prej Sat 13 Feb 2010, 16:01

E pafalshme! Gjeja me e ulet qe mund te beje nje njeri dhe gjeja me e ulet qe mund t'i ndodhi dikujt.


Edituar pėr herė tė fundit nga gjimnazistja nė Sat 13 Feb 2010, 16:07, edituar 1 herė gjithsej
Gjimnazistja
Gjimnazistja

Shteti : Ne hapsire!
Postime : 1550
Kyējet nė forum : 11894
Regjistruar mė : 24/12/2009
Profesioni : gjimnaziste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e konceptoni tradhėtine nė dashuri?

Mesazh nga Anhela prej Sat 13 Feb 2010, 16:04

Nuk e di
......Vetem e di se tradhtia te lendon shum,por si e konceptoj nuk e di se kam menduar asnjeher sepse ka lloj lloj tradhetish,,,,,dhe shkaqe qe vin deri ne tradheti!

firma.................................................................................................................................................................................
◄███▓▒░░Love makes the world go around!◄███▓▒░░
Anhela
Anhela

Shteti : Prishtin
Postime : 542
Kyējet nė forum : 10764
Regjistruar mė : 04/02/2010
Profesioni : Kontabiliste.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e konceptoni tradhėtine nė dashuri?

Mesazh nga Bruneta prej Sat 13 Feb 2010, 21:39

Une e konceptoj si gabim

firma.................................................................................................................................................................................
DO TE NDIQJA ME KNAQESI RRUGEN E ZEMRES...NESE DESTINACIONI I SAJ NUK DO ISHTE LENDIMI
Bruneta
Bruneta

Shteti : Brėnda kapilarėve tė gjakut tėnd
Postime : 2723
Kyējet nė forum : 13771
Regjistruar mė : 07/03/2009
Profesioni : Gjinekologe

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e konceptoni tradhėtine nė dashuri?

Mesazh nga Vizitor prej Sun 14 Feb 2010, 21:13

Domosdeshmeri per te kuptuar esencen e te dyjave
avatar
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e konceptoni tradhėtine nė dashuri?

Mesazh nga Besi prej Mon 15 Feb 2010, 00:43

Meshkujt e di pse tradhetojne edhe pse jo te gjithe e bejne per te njejten arsye.Kurse per femrat nuk jam i sigurt pse tradhetojne,pervec disa femrave qe jane te atilla...
Eshte e panevojshme tradhetia,por ja qe veshtire te permbahemi.
Besi
Besi

Postime : 1349
Kyējet nė forum : 11675
Regjistruar mė : 20/11/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e konceptoni tradhėtine nė dashuri?

Mesazh nga Naki prej Mon 15 Feb 2010, 12:30

Per mua eshte normale sepse behet me deshire dhe me ligj nuk eshte veper penale . A keni degjuar jo se u be nje tradheti ne dashuri me dhune JO

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
Naki
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 20009
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e konceptoni tradhėtine nė dashuri?

Mesazh nga Vizitor prej Mon 15 Feb 2010, 12:36

Po kot s'i thone po nuk e shmange dot shijoje.
avatar
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e konceptoni tradhėtine nė dashuri?

Mesazh nga bobo prej Mon 15 Feb 2010, 20:26

Si shpirt rrugaē me pelqen thenia juaj Arla "Po nuk e shmange shijoje".Besoj se e ke provuar ne netet me hene te plote.
avatar
bobo

Shteti : vlore
Postime : 13
Kyējet nė forum : 9985
Regjistruar mė : 14/02/2010
Profesioni : ushtarak

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e konceptoni tradhėtine nė dashuri?

Mesazh nga Vizitor prej Mon 15 Feb 2010, 21:34

Tradhetine nuk e kam provuar, bobo ushtaraku, sepse ka qene shi, me ka penguar
avatar
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e konceptoni tradhėtine nė dashuri?

Mesazh nga bobo prej Mon 15 Feb 2010, 21:45

Atehere kur nuk e ke provuar nga na e nxore ate thenie per ta shijuar.
avatar
bobo

Shteti : vlore
Postime : 13
Kyējet nė forum : 9985
Regjistruar mė : 14/02/2010
Profesioni : ushtarak

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e konceptoni tradhėtine nė dashuri?

Mesazh nga bobo prej Mon 15 Feb 2010, 21:46

Prit se dite me te bukura me diell do te vije.
avatar
bobo

Shteti : vlore
Postime : 13
Kyējet nė forum : 9985
Regjistruar mė : 14/02/2010
Profesioni : ushtarak

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e konceptoni tradhėtine nė dashuri?

Mesazh nga Vizitor prej Mon 15 Feb 2010, 21:49

Po perendime do kete?
avatar
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e konceptoni tradhėtine nė dashuri?

Mesazh nga bobo prej Mon 15 Feb 2010, 21:50

Patjeter ....
avatar
bobo

Shteti : vlore
Postime : 13
Kyējet nė forum : 9985
Regjistruar mė : 14/02/2010
Profesioni : ushtarak

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e konceptoni tradhėtine nė dashuri?

Mesazh nga bobo prej Mon 15 Feb 2010, 22:03

Perse hoqe dore nga diskutimi !?
avatar
bobo

Shteti : vlore
Postime : 13
Kyējet nė forum : 9985
Regjistruar mė : 14/02/2010
Profesioni : ushtarak

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e konceptoni tradhėtine nė dashuri?

Mesazh nga Vizitor prej Mon 15 Feb 2010, 22:13

Po je jashte teme o bobo!
avatar
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e konceptoni tradhėtine nė dashuri?

Mesazh nga Bruneta prej Tue 16 Feb 2010, 12:40

Deshire..Ngase njerezve u pelqen te trathtojn,e kan bere si hobi kte trathtin

firma.................................................................................................................................................................................
DO TE NDIQJA ME KNAQESI RRUGEN E ZEMRES...NESE DESTINACIONI I SAJ NUK DO ISHTE LENDIMI
Bruneta
Bruneta

Shteti : Brėnda kapilarėve tė gjakut tėnd
Postime : 2723
Kyējet nė forum : 13771
Regjistruar mė : 07/03/2009
Profesioni : Gjinekologe

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e konceptoni tradhėtine nė dashuri?

Mesazh nga Torcida prej Sun 21 Feb 2010, 08:15

Eshte normale nuk jemi me disa shekuj prapa. Per mua eshte shume normale
Torcida
Torcida

Shteti : Mitrovicė
Postime : 6
Kyējet nė forum : 12625
Regjistruar mė : 14/09/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e konceptoni tradhėtine nė dashuri?

Mesazh nga Vizitor prej Sun 21 Feb 2010, 09:22

Qnjerzore kunder nje dashurie
avatar
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e konceptoni tradhėtine nė dashuri?

Mesazh nga muhamet mulaku prej Mon 22 Feb 2010, 20:08

une mendoj qe tradhtin e bejn ata personat e pa ndergjegjshem,,,,
avatar
muhamet mulaku

Postime : 2
Kyējet nė forum : 9959
Regjistruar mė : 19/02/2010
Profesioni : tele komunikaciaon

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e konceptoni tradhėtine nė dashuri?

Mesazh nga SamkaQika prej Mon 01 Mar 2010, 19:12

Erisa shkruajti:Per mendimin tim tradhetia eshte e pafalshme.

Pajtoem me ty Erisa sis
SamkaQika
SamkaQika

Shteti : !!..Nuk Ėshtė Arritje Tė Bėsh 1000 Miq Pėr Njė Vit, Por Tė Bėsh Njė Mik Pėr 1000 Vjet...!!
Postime : 329
Kyējet nė forum : 10396
Regjistruar mė : 01/03/2010
Profesioni : Modele

http://www.Nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e konceptoni tradhėtine nė dashuri?

Mesazh nga anea prej Thu 04 Mar 2010, 08:45

Tadhetia eshte gabim shume i madh por jo edhe i pa falshem..njeriu gabon...."te gabosh eshte njerezore te falesh eshte madheshtore". Normal kjo falje behet nese tradheton nje here ,por nese vazhdon te behet dukuri atehere nuk ka kurfar justifikimi per kete veprim .
anea
anea

Shteti : prishtine
Postime : 147
Kyējet nė forum : 10083
Regjistruar mė : 02/03/2010
Profesioni : ekonomiste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e konceptoni tradhėtine nė dashuri?

Mesazh nga deti prej Thu 04 Mar 2010, 15:02

Tradhetia ka nje gjuhe kudo, andaj edhe koncepti per te eshte pothuajse i njejte me tradhetite tjera. Ka nje dallim te vogel ketu ngase lendimi nga tradhetia ne dashuri dhemb me shume.
deti
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 14491
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e konceptoni tradhėtine nė dashuri?

Mesazh nga blerina-kumanova prej Wed 10 Mar 2010, 09:10

shum thjesht nje aventur...
avatar
blerina-kumanova

Shteti : Kumanova
Postime : 31
Kyējet nė forum : 9939
Regjistruar mė : 09/03/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e konceptoni tradhėtine nė dashuri?

Mesazh nga Vizitor prej Wed 10 Mar 2010, 10:24

Gjen me te ulet qe ta ben partneri
avatar
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e konceptoni tradhėtine nė dashuri?

Mesazh nga Elhamiu prej Wed 10 Mar 2010, 10:48

do thoja te njejten si princesha

firma.................................................................................................................................................................................
Mua nuk me tremb vetmia e nates,
nuk me trembin as tingujt e ores ne qetesi,
kur prane te kam me tremb heshtja e fjales,
me tremb trishtimi ne qiellin plot me kaltersi.

... Nuk me trembin fjalet qe mund te thuhen diku,
jeta primitive ka qene dhe do te mbetet perhere,
trembem kur fjalet degjoj nga gjuha e nje miku,
trembem kur mendoj se s'me njohu asnjehere
avatar
Elhamiu

Postime : 2515
Kyējet nė forum : 13670
Regjistruar mė : 24/02/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e konceptoni tradhėtine nė dashuri?

Mesazh nga odi prej Sat 13 Mar 2010, 14:42

Nuk arrij ta kuptoj si eshte ajo shifer 40% si mund te jete normal te tradhtosh n.q.s tradhton do te thote se sje i dashuruar si mund te deshirosh dike tjeter n.q.s ke njeriun qe do prane mendoj se po tradhtove cdo gje ka marre fund ska me ndjenja
avatar
odi

Postime : 2
Kyējet nė forum : 9895
Regjistruar mė : 13/03/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e konceptoni tradhėtine nė dashuri?

Mesazh nga lindushi prej Sat 13 Mar 2010, 17:28

Ne qofte se do ishte pytja a ehste edrejte te tralltosh ne dashuri do thoja jo kur do dike e je ne dashuri me dike duhet te respektosh se pari veten tende pastaj njeriun qe do .E kshu si ta konceptosh veshtire ti japesh shpjegim .Ka plot te duhen qe jane ne dashuri me nje nejri dhe tralltojne ne anen tjeter .Pse noshta se vete jeta ngaqe jeni ne kontact cdo dite me persona te ndryshem dhe per nje moment te caktuar njeriu mund te genjehet nga dicka fizike ose dhe qofte ajo nje terhekje e vogel dhe per momentin harroj dashurine e tij njeriun qe do ,hillet ne ket rast .tjeter se ndoshta pendohet me actin qe ben .Po a mundet kjo mos quhet trallti jo .Pra ndollin .A ehste e drejte normale qe jo ,a mund te shkatrrohet nje dashuri dhe mundet .Se njeriu fillon humben besimin po ta marre vesh qe ishte i tralltur dhe kurre me ajo dashuri smund te jete si me pare.PO njeriu fal po a harron kurre jo ne nje moment apo ne nje tjeter te gjitha i kujton .Kshu kjo dashuri smund te jet kurre e njejte sdo kehs me besim dhe kur ske me besim te i dashuri e dashura gjithmone do ket konflikte dicka qe con dhe ne ndarje ,ne palumturi e cdo me rralle
lindushi
lindushi

Postime : 69
Kyējet nė forum : 9984
Regjistruar mė : 10/03/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e konceptoni tradhėtine nė dashuri?

Mesazh nga Kushtrimi2 prej Sat 13 Mar 2010, 20:17

e pafalshme
Kushtrimi2
Kushtrimi2

Postime : 1625
Kyējet nė forum : 11620
Regjistruar mė : 18/02/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e konceptoni tradhėtine nė dashuri?

Mesazh nga NADJA prej Sat 13 Mar 2010, 21:26

mendoj qe eshte nje gje qe sduhet te behet por ka raste qe njeriu mund te kete elle momente te veshtira me partnerin elle ne vend qe te flase me te ta zgjellin bashke kete si te themi krize kerkon nje njeri tjeter megjithate une mendoj se eshte nje gabim shume i madh sepse kjo mund te arrijne deri ne ndarjen e raportit e ndoshta pendohesh per gjerat qe ben keshtu se don nje njeri dhe je mire me te nuk duhet ta tradhtosh kurre por jo vetem ne dashuri por ne asgje
NADJA
NADJA

Postime : 73
Kyējet nė forum : 9990
Regjistruar mė : 07/03/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e konceptoni tradhėtine nė dashuri?

Mesazh nga Vizitor prej Sat 13 Mar 2010, 21:32

Derisa tradhetia egziston sigurisht qe dhe kryhet nga ne.Qe te kesh nje lidhje nuk do te thote se besnikeria do jete absolute.Tradhetia ndonjehere te ndihmon te clirosh energjite negative.Nje njeri qe tradheton kupton dhe rendesine e lidhjes qe ka.Secili nga ne ka nje ndergjegjie dhe po te punohet me ndergjegjie do arrish rezultate ketu dua te them qe tradhetia te nxit te kuptosh rendesine e lidhjes.
avatar
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e konceptoni tradhėtine nė dashuri?

Mesazh nga blerina-kumanova prej Sat 13 Mar 2010, 21:54

Thjesht nje aventur...
avatar
blerina-kumanova

Shteti : Kumanova
Postime : 31
Kyējet nė forum : 9939
Regjistruar mė : 09/03/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e konceptoni tradhėtine nė dashuri?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi