» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

8 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 8 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Poezi nga ZEMRYSHJA.....

Shko poshtė

Poezi nga ZEMRYSHJA.....

Mesazh nga Bruneta prej Sun 29 Mar 2009, 19:50

--------------------------------------------------------------------------------

Per tyJe strukur ne thellsin e shpirtit tim ne trupin tim jemi ber nje ne enderr je pran buzeve te mija pse dashurija ime te ndodhi e ter kjo per ty do te beja gjdo gje do hyja ne zjar do te vdisja...tretem ne mendimet e hutuara e mendija ime gjen prehje kur te kujton ty sa te pa qelluara jan pytjet qe ja bej vetes a thua a me don e lehtas rrjedhin lotet vertet te dua perse nuk me kupton po shkruaj me forcen e lapsit te desha te dua dhe do te te dua gjithmon edhe nese ne trup do ti takoj tjetrit shpirti im do te takoj vetem ty do jesh pjes e pandarshme e jetes sime kur trupin tim do ta mbuloj dheu i zi shpresoj te me pushojn dhembjet e zemres dhe lotet e derdhur per ty atehere do ti takoj vetem zotit shpresoj te me fal per mekatin qe i bera vetes duke te dashur ty me shume se veten ahh sikur te jemi bashk e te mos mendoj vdekjen vetem per ty vetem per ty.....


E Diel

A E Din Qe Sonte Eshte Dite E Diel E Mua Me Vuan Duvakun E Zi
A E Din Qe Sonte Trupin E Njom Do't Ma Prek Aje Qe Se Dashuroj
A E Din Qe Sonte Do Te Vdes Ne Ate Shtrat Te Mallkuar
Qe Do Ta Njda Me Njeriun Qe Nuk E Dua Kan Kaluar Dy Ore
Prej Qe Ka Hyre Dhendrri I Pa Deshiruar Per Mua
E As Qe Kan Ndjenja Ti Ofrohem Jam Ne Mendime Vetem Tek Ti
Ahh I Dashur Sikur Ti Te Ishe Ky Dhenderr Do Te Ndjehesha Me E Lumtura Ne Bote
Por Ja Qe Jam Fate Zeze Dhe E Mallkuar....

Nese

Nese prej meje mendja s'te hiqet,
Nese per mua zemra te digjet,
Ateher afrohu dhe me prit pak mua,
Se do te vij ngadal qe te them TE DUA....


Dashurin tende e ndjej thell ne shpirt
i lutem zotit me ty te me bashkoj nje dite
dhe qe ajo dite kur te mos mbaroj
sa te jem gjall tjeter z'do te shikoj....

Ku te martohesh....

Kur dasmen tende do ta kesh a me fton te vi
do vesh fustan te bardh pran teje do rri
une syt me lot e dhenderr behesh ti
do rri me kok ulur
te gjithe do ta kuptojn se ''TE DUA'' ty....


Ne Kete Jete Kemi Lindur
Jeten Ta Jetojmme Te Miren
E Me Te Keqen Qe Ta Ballafaqojm
E Ju Te Gjithe Mos U Deshperoni
Se Jeta Eshte E Mire Duhet Ta Vazhdoni...

Ti Fali Syt Ndoshta Ska Rendesi
Ti Fali Buzet Por Jo Me Trathti
Ta Fali Zemren Plot Me Dashuri
Qe E Kam Vetem Per Ty...

Une S'kerkoj Te Me Duash Shume
Por Te Pakten Me Duaj Sa Te Dua Une
Ndoshta Jetoj Pak Se Jeta Rrjedh Si Lum
Ku I Dihet Jetes Ndoshta S'jetoj Shume....


Rruget jane te gjata netet pa fund
une qenroj larg teje e ste gjej askund
eja ti pran meje mos me le ne vetmi
te te puthi nje here qe te largoj kete merzi....

Me ne fund jam lodhur nga kjo bot e vjeter
ku perveq genjeshtrave nuk ka asgje tjeter
nese me tradhton te vraft perendija
por me se shumti vuajtjet e mia......


Lumturia Ime Perfundoi Por Mendova Se Do
Te Me Kthehet Sekondat Dhe Minutat
Jane Te Gjat Kur Te Kujtoj Tyy Pse Ishin
Ditet Aq Te Bukura Me Ty E Tani Krejt Ndryshe
Tani Nuk Ka Me Ndjenja Aq Te Forta Qe Ateher I Kisha Me Ty
Jetoj Me Ty Ne Gjdo Qast Ne Doren Tende Te But Qe Askush
Se Zevendeson Heshtja Me Mbyt Ate Buzeqeshjen Qe E Kisha
Me Nuk Egziston Edhe Pse Nuk Dua Qe Ditet Te Me Shkojn Kott
Edhe Pse Grinden Me Lot '''lamtumir'''


Per ty jetoj se te dua shume
syt e ty te bukur i shoh edhe ne gjum
jeten do ta jepaja per tenden dashuri
ne varr kur te me pyesin do te flas per ty....

PERSE..

Perse jemi te ndar dhe sjemi te bashkuar?
Pse zoti na ka vrar kaq shum jemi larguar?
Perse syt e mi po rrjedhin vetem lot?
Ngase jemi larg dhe nuk te perkedhel dot!
Zemra nuk me rrah se nuk gjen gezim,
sepse ti mungon ne krahrorin tim.....
avatar
Bruneta

Shteti : Brėnda kapilarėve tė gjakut tėnd
Postime : 2723
Kyējet nė forum : 13030
Regjistruar mė : 07/03/2009
Profesioni : Gjinekologe

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi nga ZEMRYSHJA.....

Mesazh nga shaban cakolli prej Mon 30 Mar 2009, 16:12

komplimente znj.te bukura poezite tuaja love
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13965
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi nga ZEMRYSHJA.....

Mesazh nga Bruneta prej Mon 30 Mar 2009, 21:46

Flm zotri Shaban...........
avatar
Bruneta

Shteti : Brėnda kapilarėve tė gjakut tėnd
Postime : 2723
Kyējet nė forum : 13030
Regjistruar mė : 07/03/2009
Profesioni : Gjinekologe

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi nga ZEMRYSHJA.....

Mesazh nga Vizitor prej Tue 31 Mar 2009, 11:54

ZEMRUSHJA nese ben vec komplimenteve per poezine tende te postoj dhe une nje timen:

NJĖ PUTHJE

1.
Si njė meteor i rėnė nga qielli
Hyre n'zemrėn time,sikur hyn dielli,
Mė dhe jetė, mė dhe dritė
Mu bėre e dashur, ashtu krejt pa prit!

2.
Mė premtove puthje, qė ende s'ma dhe!
Mbeta unė i humbur, si zog pa fole,
Dhe nė vetmi qaj, qaj dhe vajtoj
Nė ėndėrr tė shoh dhe tė pėrqafoj!

3.
Por ėndrra ėshtė ėndėrr dhe s'ėshtė e vėrtetė
Dhe kur ėndrra merr fund, unė sėrish jam vetė,
Nuk tė kam ty pranė, nuk mė ledhaton
Puthjen e premtuar ti nuk ma dhuron!

4.
Por kam shpresė njė ditė kur nuk do ta presė
Do tė tė puth Ty, pastaj le tė vdesė!

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi nga ZEMRYSHJA.....

Mesazh nga Bruneta prej Wed 01 Apr 2009, 12:00

uuuuuu te lumt per kete poezi vertet vertet nje poezi shume e bukur me ka pelqyer pa mase ende poezi me te bukur s'kam lexuar.......
avatar
Bruneta

Shteti : Brėnda kapilarėve tė gjakut tėnd
Postime : 2723
Kyējet nė forum : 13030
Regjistruar mė : 07/03/2009
Profesioni : Gjinekologe

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi nga ZEMRYSHJA.....

Mesazh nga Vizitor prej Wed 01 Apr 2009, 15:28

ZEMRUSHJA shkruajti:uuuuuu te lumt per kete poezi vertet vertet nje poezi shume e bukur me ka pelqyer pa mase ende poezi me te bukur s'kam lexuar.......

Te falemnderi Zemrushja per komplimentin

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi nga ZEMRYSHJA.....

Mesazh nga Bruneta prej Wed 01 Apr 2009, 18:54

Vizitor shkruajti:
ZEMRUSHJA shkruajti:uuuuuu te lumt per kete poezi vertet vertet nje poezi shume e bukur me ka pelqyer pa mase ende poezi me te bukur s'kam lexuar.......

Te falemnderi Zemrushja per komplimentin

Patjeter se te jap komplimente e ke merituar........... fest
avatar
Bruneta

Shteti : Brėnda kapilarėve tė gjakut tėnd
Postime : 2723
Kyējet nė forum : 13030
Regjistruar mė : 07/03/2009
Profesioni : Gjinekologe

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi nga ZEMRYSHJA.....

Mesazh nga Drini prej Sat 17 Apr 2010, 13:00

Vizitor shkruajti:ZEMRUSHJA nese ben vec komplimenteve per poezine tende te postoj dhe une nje timen:

NJĖ PUTHJE

1.
Si njė meteor i rėnė nga qielli
Hyre n'zemrėn time,sikur hyn dielli,
Mė dhe jetė, mė dhe dritė
Mu bėre e dashur, ashtu krejt pa prit!

2.
Mė premtove puthje, qė ende s'ma dhe!
Mbeta unė i humbur, si zog pa fole,
Dhe nė vetmi qaj, qaj dhe vajtoj
Nė ėndėrr tė shoh dhe tė pėrqafoj!

3.
Por ėndrra ėshtė ėndėrr dhe s'ėshtė e vėrtetė
Dhe kur ėndrra merr fund, unė sėrish jam vetė,
Nuk tė kam ty pranė, nuk mė ledhaton
Puthjen e premtuar ti nuk ma dhuron!

4.
Por kam shpresė njė ditė kur nuk do ta presė
Do tė tė puth Ty, pastaj le tė vdesė!


Komplimente vizitor per poezine e vjedhur autor i te ciles jam une e publikuar ne nje forum tjeter nen autoresine e Poetit....(kujt i intereson se ku eshte kjo poezi e publikuar nga ana ime per here te pare le te me shkruaj ne MP)
avatar
Drini

Shteti : Republika e Korruptuar e Kosoves
Postime : 1629
Kyējet nė forum : 11846
Regjistruar mė : 01/04/2009
Profesioni : Inxhinier Mekanik/Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi nga ZEMRYSHJA.....

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi