» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

6 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 6 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Sa kurioz jemi?

Shko poshtė

Sa kurioz jemi?

Mesazh nga Vizitor prej Thu 02 Apr 2009, 12:03

Nje nga pyetjet qe i drejtohemi partnerit/ partneres eshte dhe e shkuara e tij/ saj. Shpesh ndodh qe pasi e kemi njohur disi i bejme pyetjen : sa te dashur/a ke pasur?
Ndonjehere kjo pyetje anashkalohet, sepse mund ta veme personin para nje dileme. Ndonjehere kemi fatin te degjojme pergjigjen e pyetjes, megjithese nuk mund te jete ajo qe kemi paramenduar. Eshte mire qe nderkohe qe hedhim hapin ne nje jete te re te germojme te kaluaren? Do na sillte kjo gje dicka te mire?
Po sikur te ndodh qe ishin/ ishen e njeriut qe doni te ulet ne nje tavoline me ju dhe ju nderkohe ta dini qe dikur ai ka qene ne vendin juaj? Apo eshte me mire kur e keni dhe mik/mike dhe nuk e dini?

Ai imi vuan nga skleroza keshtu qe nuk e pyes.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sa kurioz jemi?

Mesazh nga Geri prej Thu 02 Apr 2009, 17:28

Jam kurioze ne maksimum per ate njeri qe dua dua dua me dit gjithcka gjithcka Very Happy
avatar
Geri
Admin

Shteti : Ne zemer te forumit
Postime : 7161
Kyējet nė forum : 16143
Regjistruar mė : 16/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sa kurioz jemi?

Mesazh nga Naki prej Thu 02 Apr 2009, 19:50

Dy te dashura te paren e mori Zoti te dyten nuk dita ta ruaj e humba.
Eshte mire qe nderkohe qe hedhim hapin ne nje jete te re te germojme te kaluaren?
Mendoi qe te mos te mbetemi fragmentar por te germojme ne thellesi te kaluaren nuk ja vlen.
Po sikur te ndodh qe ishin/ ishen e njeriut qe doni te ulet ne nje tavoline me ju dhe ju nderkohe ta dini qe dikur ai ka qene ne vendin juaj? Apo eshte me mire kur e keni dhe mik/mike dhe nuk e dini?
Ne qofte se e dini se si ku dhe kur ta beni kete gje.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19193
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sa kurioz jemi?

Mesazh nga Kotelja prej Sat 04 Apr 2009, 22:30

Kur dashuron me te vertete do te dish edhe gjerat me te imta per partnerin. Behesh kurioze per menyren se si ai frymon pa ty, si duket kur fle, si shihet ne pasqyre, dhe aq me shume per jeten e tij te mehershme. Behesh kurioze per koleksionin e tij te femrave, ne cilen kategori hynin ato, si sillej ai me to, madje torturohesh aq shume sa do te dish edhe se si benin seks bashke. Dhe kur ai nis e tregon thelle brenda vetes ndjejme xhelozi, megjithese ne nuk kemi qene protagoniste te asaj faqeje te historise. Kur dashuron me te vertete del ne pah tendenca per te kontrolluar cdo levizje te partnerit, sepse nevoja per tu ndjere e sigurte perkrah tij mund edhe te te corodise aq sa kurioziteti mund te thyej cdo limit, parim dhe rregull ne dashuri. Nje doze kurioziteti brenda suazave te normales nuk eshte asnjehere e tepert.

firma.................................................................................................................................................................................
Mjauuu...!
avatar
Kotelja
Webmaster

Shteti : Nen rrenojat e dashurise!
Postime : 3139
Kyējet nė forum : 13851
Regjistruar mė : 04/06/2007
Profesioni : Viktoriane

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sa kurioz jemi?

Mesazh nga Naki prej Sat 04 Apr 2009, 22:49

Kotelja shume mire e ke theksuar. Une prap se prap mendoje se kurioziteti mund te thyej cdo limit, parim dhe rregull ne dashuri mirpo ketu duhet te jemi ne ata qe cka degjon veshi i njeriut mos ta degjoj zemra. Koleksionet dhe kurioziteti qe te dish per to te ben ty shume me keq. ne raste te tilla duhet ulur dhe haptas diskutuar me nje gjuhe shume te bute dhe me nje fetyre te qeshur jo me arrogance. Ne vertet se jemi kurioz por shpeshehere kurioziteti na fut ne iluzione dhe i paraftyrojme gjerat ndoshta te paqena dhe kur nje gje e paqene i thuhet partnerit normal se ska mundesi te aceptohet mire nga asnjera pale.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19193
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sa kurioz jemi?

Mesazh nga Vizitor prej Sat 04 Apr 2009, 23:03

Te hapesh dritare te reja duke e ditur se kur ke mbyllur deren ke lene pas te kaluaren eshte dicka e mire. Thjesht duhet te shohesh tek njeriu ate qe eshte tani, qendrimin e tij ndaj teje. e kaluara ka ndertuar ate si njeri por e tashmja po ndertohet me ty coje drejt se ardhemes po ke deshire dhe mundesh.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sa kurioz jemi?

Mesazh nga Naki prej Sat 04 Apr 2009, 23:10

Arla drites nuk i duhet qe dikush ta deshmon se ajo egzston dhe shifet edhe nese i mbyllim deren ajo do gjej ca plasaritje qe te futet sadopak brenda. pajtohem te kaluaren duher groposur dhe lene si te vdekur. Tek njeriu nuk mund te shikosh si eshte tani sepse qenja njerzore ne 24 ore i ka 5 minuta te budallalikut dhe eshte shume problem i madhe nese ai atakohet ndesh ne ato 5 minuta. E kaluara nuk mund ta ndertoje njeriun edhe nese e ka ndertu ai patjeter se i duhet te ece me kohen jo te rri me te kaluaren.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19193
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sa kurioz jemi?

Mesazh nga Vizitor prej Sat 04 Apr 2009, 23:14

Ne lidhje ai 5 minuteshi mund te duket zgjuarsi tek njeriu qe do.Plasaritjet jane prova me e forte per te te deshmuar se cdokush ka nje te kaluar , te tashme dhe te ardhme.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sa kurioz jemi?

Mesazh nga Naki prej Sat 04 Apr 2009, 23:17

Eh mire e the tash mu keto plasaritjet na bejne shume kurioz dhe ne vend vertetes ne shpeshere besojme iluzionet dhe cfar degjon veshi. Zemra cdo gje do vetem tri gjera i urren ajo dhe nese nje zemer eshte e shendoshe dhe e vertete ajo keto gjera kurr si takon dhe ato jane: Kurioziteti, Fjala e gardheve dhe gjuha e gjuhes jo e saj fest

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19193
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sa kurioz jemi?

Mesazh nga Vizitor prej Sat 04 Apr 2009, 23:21

Mani e shqiptareve te thone se ne shtepine time ka ndodhur dicka qe komshiu me pa ne ate menyre.
A duhet te dime per ish te dashuren / dashurin e njeriut qe kemi lidhje?
Do na demtonte kjo gje?
Faleminderit!

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sa kurioz jemi?

Mesazh nga Naki prej Sat 04 Apr 2009, 23:25

Normal se nuk eshte tragjike te dime pse jo.
Disa nga mashkujt ne pergjithesi nuk e kane per natyre te flasin ne detaj per asgje dhe pytje te detajuara i bezdisin por me dike qe ke vendosur te kalosh jeten mund te tolerohen dhe normal mund edhe te kerkohen spjegime dhe nuk besoj se do na demtonte gje nese ketu jemi te vendosur. Nganjehere mund ti kapercesh disa gjera duke mos menduar vetem per veten.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19193
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sa kurioz jemi?

Mesazh nga Kotelja prej Sat 04 Apr 2009, 23:37

Arla, po marr guximin te jap mendimin tim per pyetjen qe parashtrove.
Nuk besoj tek ajo qe nuk duhet te qosh pluhur ne te kaluaren e partnerit, perndryshe ia mohon te drejten vetes per ta njohur me mire si person. Po qe se nga ai pret te dish vetem per gjerat qe kane ndodhur pasi jeni njohur, gjithmone do ngelet e erret dhe e panjohur e kaluara e tij dhe ti do krijosh bindje te pergjysmuar per te. Te dish per ish te dashurat e tij nuk te demton aspak, perkundrazi te ndihmon te pozicionohesh me mire ne lidhjen tuaj. Ne kete menyre ke mundesi te vesh ne peshore me shume gjera, te cilat ne nje menyre apo tjeter do te ndihmojne ne vendimmarrje qe kontribuojne per forcimin e lidhjes.

Te uroj nje mbremje te kendshme dhe me lejo te te them qe forumit i keni sjelle bardhesi me shkrimet tuaja!

firma.................................................................................................................................................................................
Mjauuu...!
avatar
Kotelja
Webmaster

Shteti : Nen rrenojat e dashurise!
Postime : 3139
Kyējet nė forum : 13851
Regjistruar mė : 04/06/2007
Profesioni : Viktoriane

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sa kurioz jemi?

Mesazh nga Vizitor prej Sat 04 Apr 2009, 23:49

Faleminderit Kotelja ndoshta duket e tille se ka dhe sfondin e bardhe.
Te uroj te njejten gje!

Si do reagonit po te kishit ishin/ ishen e te dashurit para teje madje ne te njejten tavoline dhe duke e ditur qe dikur ka qene ai/ajo ne vendin qe jeni ju sot si do reagonit?

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sa kurioz jemi?

Mesazh nga Naki prej Sun 05 Apr 2009, 10:14

Si do reagonit po te kishit ishin/ ishen e te dashurit para teje madje ne te njejten tavoline dhe duke e ditur qe dikur ka qene ai/ajo ne vendin qe jeni ju sot si do reagonit?
E para ska shanc te ndodhe kjo them tek une qe ajo te jete ne nje tavolin me mua ose do ikja une ose do i thoje pa u skuqur fare ike ske vend ne kete tavolin.
E dyta eshte ndoshta rrethi dhe vendi ku ske mundesi ta besh ate te paren qe shenova me larte. Jane vertet momente qe sdi si ti them ngase nuk me kan ndodhur gjera te tilla dhe sdi si do reagoja keshtu mund te gaboj ne replikim ne kete.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19193
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sa kurioz jemi?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi