» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

7 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 7 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Humor per Policėt

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Shko poshtė

Humor per Policėt

Mesazh nga GISHTEZA prej Mon 18 Jun 2007, 21:01

Virgjeria...


Nje vajze, e re, e cila nje nate po kthehej vone per ne shtepi, pasi kishte qene ne nje ditelindje, te nje shoqeje, ne nje rrugice te ngushte dhe te erret sic jane ato rrugicat e Tiranes, na i del nje djale, dhe e perdhunon me zor, kete vajzen e re!
Kjo vajza si per fat kishte qene e virgjer, dhe keshtu qe nga ai cast qe u perdhunua, e humbi te shtrenjten virgjeri !
E merzitur shume kjo vajza, shkon ne kabinen telefonike me te afert, dhe merr ne telefon policine.
Vajza :- Alo, policia jeni?
Polici :- Po, uredheroni. Si mund tju ndihmojme?
Vajza :- Shikoni shoku polic, dua te bej nje denoncim, por po me vjen turp te ta them!
Polici :- Mos kini turp fare, por vetem flisni, se si e keni hallin.
Kjo gruaja, tani per te mos ia thene policit, qe e kishin perdhunuar me force, i thote.
Vajza :- Qe ta merrni vesh ju, shoku polic, mua sonte ne filan rrugice te qytetit, nje djale, me maske, me rrembeu virgjerine, me force!
Polici :- Shikoni zonjushe. A mund te me japesh ndonjete dhene fizike rreth vajzes tuaj, qe ju kane grabitur, me qellim qe ta kemi me te lehte punen ne gjetjen, dhe arrestimin e grabitesit, qe ju grabiti, vajzen tuaj, Virgjerine !!!...
avatar
GISHTEZA

Shteti : andej kendej gjithandej
Postime : 683
Kyējet nė forum : 12760
Regjistruar mė : 04/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Humor per Policėt

Mesazh nga GISHTEZA prej Mon 18 Jun 2007, 21:01

QENI
Ne repartin e forcave speciale kishin ardhur dy qene kufiri dhe komandanti cakton dy police qe te kujdeseshin per qente.Dy policet qe te mos ti ngateronin qente vendosen tu benin nga nje shenje.Njeri futet ne nje dhome dhe tjetri ne nje dhome tjeter.Pasi dalin shikojne qe secili i kishte prere qenit te tij veshin e djathte.Si do t'ja bejme vendosen te benin nje shenje tjeter.Futen perseri ne dhomat e tyre dhe kur dalin shohin qe kesaj rradhe qe te dy i kishin prere veshin e majte.Thote njeri prej tyre,keshtu si e kemi nisur do ti leme qente sakat,me mire une po marre te ziun ti merr te bardhin.
avatar
GISHTEZA

Shteti : andej kendej gjithandej
Postime : 683
Kyējet nė forum : 12760
Regjistruar mė : 04/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Humor per Policėt

Mesazh nga GISHTEZA prej Mon 18 Jun 2007, 21:01

NUMERIMI
Policia e rendit beri qe te gjithe policat duhet te dinin te pakten pak shkolle, keshtu qe nisi testimin.
Kryetari tha qe te testonte tre me te zgjuarit, dhe therriti tre nga Policet e tij me te mire. Edhe i pyet:
Numero deri ne dhjete!
Nis i pari dhe shkon nje, dy, ah se di si vazhdon,
I dyti shkon nje, dy, tre, ah as une se di se si vazhdon,
I treti shkon nje, dy, tre, kater....dhjete, pa i ngelur goja asgjekundi.
Kryetari ngeli me goje hapur dhe i tha:
- he vashdo:
Dhe ai vazhdoi: - Fant, cupe, der, as
avatar
GISHTEZA

Shteti : andej kendej gjithandej
Postime : 683
Kyējet nė forum : 12760
Regjistruar mė : 04/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Humor per Policėt

Mesazh nga GISHTEZA prej Mon 18 Jun 2007, 21:02

Gropat...


Nje polic, pasi dorezon sherbimin shokut tjeter, merr nje lopate dhe fillon qe te hape nje grope.
Shoku i tij e shikon dhe e pyet.
Shoku :- Po perse po e hapen kete gropen?
Polici :- Na ka thene shefi, qe te dalim ne fotografi, ne mes e larte!
E mire, dhe iken ky shoku.
Kur kthehet, pas nja pese oresh, e sheh kete policin duke hapur gropen e katert, dhe e pyet perseri.
Shoku :- Po mire, se per gropen e pare e mora vesh, po keto tre te tjerat, per c'fare te duhen?
Polici :- Po shefi, na ka thene qe duhet te bejme kater cope fotografi !!!...
avatar
GISHTEZA

Shteti : andej kendej gjithandej
Postime : 683
Kyējet nė forum : 12760
Regjistruar mė : 04/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Humor per Policėt

Mesazh nga GISHTEZA prej Mon 18 Jun 2007, 21:02

Konkursi i pranimit te policeve...


Futet kandidati i pare, dhe e pyesin.
Komisioni :- Sa bejne 5 + 4 ?
Kandidati :- 9.
Komisioni :- Nuk pranohesh per polic!
Futet i dyti, dhe pyesin.
Komisioni :- Sa bejne 6+5?
Kandidati :- 11.
Komisioni :- Dil jashte, nuk pranohesh per polic!
Futet i treti, dhe e pyesin.
Komisioni :- Sa bejne 5+ 7?
Kandidati :- 1.
Komisioni :- Sa bejne 6+4?
Kandidati :- 1.
Komisioni :- Po mire, sa bejne 4+8?
Kandidati :- 1.
Komisioni ......ngrihet ne kembe, dhe i thone.
Komisioni :- Edhe nje pyetje te fundit, do te te bejme. Sa bejne 1+1 ?
Kandidati :- 1., pergjigjet perseri !
Komisioni :- Te lumte. Pranohesh ne radhet e policeve.
Motivacioni, -Kembengules dhe teper inteligjent !!!...
avatar
GISHTEZA

Shteti : andej kendej gjithandej
Postime : 683
Kyējet nė forum : 12760
Regjistruar mė : 04/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Humor per Policėt

Mesazh nga GISHTEZA prej Mon 18 Jun 2007, 21:02

Polici ne hotel...


Nje nate nje polic, shkon qe te fleje ne nje hotel, se bashku me nje shokun e tij qe ishte oficer.
Ky polici i thote sportelistit, qe ta zgjoje, te nesermen ne oren 5:00, pasi do te shkoje e te marre sherbimin.
Te nesermen, ne oren 5:00, e zgjon sportelisti, policin.
Polici, ngaqe ishte i pergjumur, dhe me shpejtesi, gabimisht, vesh rrobat e oficerit, dhe del nga dhoma.
Ku sheh veten e vet ne nje nga pasqyrat e hotelit, thote me vete.
Polici :- Po ky idioti sportelist, paska zgjuar oficerin, ne vendin tim !!!...
avatar
GISHTEZA

Shteti : andej kendej gjithandej
Postime : 683
Kyējet nė forum : 12760
Regjistruar mė : 04/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Humor per Policėt

Mesazh nga GISHTEZA prej Mon 18 Jun 2007, 21:02

Polici ne cerdhen e femijeve...


Nje dite, gruaja, kishte nje pune ne dore, dhe nuk kishte mundesi qe te shkonte e te merrte vajzen e vogel ne cerdhe, ndaj i thote te shoqit, qe te veje e ta marre, pasi kishte ardhur orari. Edhe i shoqi, i cili ishte edhe polic, nuk e kundershton, por shkon tek cerdhja, per te marre te bijen.
Polici, takon edukatoren tek porta dhe i thote.
Polici :- Ma nxirr, edhe ate vajzen time, se kam ardhur qe ta marr.
Edukatorja :- Si e ka emrin vajza juaj?
Polici :- Po s'ka shume problem, sill njeren, se prape neser ketu do ta sjell...
avatar
GISHTEZA

Shteti : andej kendej gjithandej
Postime : 683
Kyējet nė forum : 12760
Regjistruar mė : 04/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Humor per Policėt

Mesazh nga GISHTEZA prej Mon 18 Jun 2007, 21:05

Kush e vodhi molekulen?
Ne Shqiperi del ligji qe te gjithe policat duhej te ishin me shkolle te mesme, mirepo nje polic nuk kishte shkolle te mesme, keshtu qe shefi vete edhe i thote ketij te fundit:
- duhet te besh nje shkolle te mesme,- i thote -se ndryshe do te pushojne.
- mire, - i thote ky polici,- do bej si do bej do ta bej te mesmen. Vazhdon shkollen e mesme polici, mirepo gjithe naten bente sherbimin dhe kur vinte ne shkolle vetem gjume flinte. Nje dite mesuesi i kimise po shpjegonte rreth shperberjes se molekulave edhe po shpjegonte se 3 molekula kaluan ne Nacl edhe 2 ne sulfir...
- Po dy te tjerat kush i mori?,- pyeti mesuesi me qellim qe nxenesit te gjenin problemin.
Polici e degjon, nxjerr shkopin edhe fillon t'i rrahe nje nga nje te gjithe.
- Nxirrni molekulen, kush e mori molekulen se e vrava! Kot jemi polica ne, mos kapim dot kush i mori dy molekulat?
Profesori i kimise vendos qe t'i thote shefit rreth asaj qe ndodhi:
- Ore po mire o ai polici tend le qe tere diten fle gjume ne klase po dje u ngrit edhe i rrahu te gjithe qe te gjente kush i kishte mare dy molekulat...
- oh lere se i ka vjedhur vete ai qe ben keshtu, - pergjigjet shefi...
avatar
GISHTEZA

Shteti : andej kendej gjithandej
Postime : 683
Kyējet nė forum : 12760
Regjistruar mė : 04/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Humor per Policėt

Mesazh nga GISHTEZA prej Mon 18 Jun 2007, 21:07

Polici ne sherbim
Nje dite polici pyeti shefin:
-Ku e kam sherbimin sot?
shefi i thote:
-E shikon ate driten e kuqe atje larg? deri atje e ke sherbimin- i thote shefi. Niset polici per sherbim. Pas tre kater oresh shefi del per kontroll, policin s'e gjen ne vendin e sherbimit. Mbas dhjete oresh vjen polici me nje fryme tek shefi. E pyet shefi
- Ku ishe? -polici i pergjigjet:
- Ajo drita e kuqe ishte drite makine, une ndoqa driten e kuqe deri sa mbarova sherbimin.
avatar
GISHTEZA

Shteti : andej kendej gjithandej
Postime : 683
Kyējet nė forum : 12760
Regjistruar mė : 04/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Humor per Policėt

Mesazh nga GISHTEZA prej Mon 18 Jun 2007, 21:10

Portokalli Policat
shiko ketu
avatar
GISHTEZA

Shteti : andej kendej gjithandej
Postime : 683
Kyējet nė forum : 12760
Regjistruar mė : 04/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Humor per Policėt

Mesazh nga GISHTEZA prej Mon 18 Jun 2007, 21:14

Ishte shefi policave dhe po u mesonte policave si te hidheshin me parashut nga avioni.Shefi thote:
'Kur te hidheni shtypni butonin nga krahui djathte qe te hapet parashuta. Po su hap ajo, shtypni butonin nga krahu i majte qe te hapet parashuta rezerv. Kur te keni arritur ne toke do vij nje Jeep qe tju marri.'
Gjate provave nje polic hidhet dhe shtyp butonin e krahut te djathte por parashuta nuk u hap. E njejta gje i ndodhi dhe per parashuten e krahut te majte. Athere polici pa e vrare mendjen thote:
'SKA PROBLEM SE VJEN DHE ME MERR JEEP-I'
avatar
GISHTEZA

Shteti : andej kendej gjithandej
Postime : 683
Kyējet nė forum : 12760
Regjistruar mė : 04/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Humor per Policėt

Mesazh nga GISHTEZA prej Mon 18 Jun 2007, 21:15

E dini pse policat ne shkretetire marrin me vete deren e makines??
QE TE HAPIN DRITAREN PER TE BERE FRESK.


E dini se c'ben kanceri ne trurin e policit??
NGORDH URIE
avatar
GISHTEZA

Shteti : andej kendej gjithandej
Postime : 683
Kyējet nė forum : 12760
Regjistruar mė : 04/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Humor per Policėt

Mesazh nga GISHTEZA prej Mon 18 Jun 2007, 21:15

Ndaloi polici nje autobuz.
I thote shoferit
"Ej du me ik urgjentisht ne Tiran sepse kam i sebep"
Epo mire i thote shoferi.
Polici hypen ne autobuz dhe i thote nje gruaje qe ishte ul ne vend te pare te autobuzit.
"Shoqe ju duheni te coheni nga ky vend dhe te uleni me pas sepse una kam nje urgjence dhe dua te arrij sa me shpejt ne Tirane.
avatar
GISHTEZA

Shteti : andej kendej gjithandej
Postime : 683
Kyējet nė forum : 12760
Regjistruar mė : 04/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Humor per Policėt

Mesazh nga GISHTEZA prej Mon 18 Jun 2007, 21:17

Shkon nje polic ke Doktorri shume i shqetesuar per problemet e tij sexuale.
Doktori e viziton dhe pas nja dy testesh i thote:
-Gjate jetes suaj 30 vjecare keni pasur shume aktivitet te ngjeshur sexual.Me vjen keq por u kane mbetur vetem 30 ereksione pa konsumaur ende.

Niset per ne shtepi dhe ne dere e pret gruaja e shqetesuar.
-He si vajti puna? C'te tha doktori?
-Me tha qe me kane mbetur vetem 30 here te tjera per te bere sex dhe me pas jam i djegur.
-Oh, atehere u dashkan perdorur me kujdes prandaj duhet te bejme nje liste.
-Une rruges e bera listen dhe me vjen keq te them qe emri yt nuk eshte aty
avatar
GISHTEZA

Shteti : andej kendej gjithandej
Postime : 683
Kyējet nė forum : 12760
Regjistruar mė : 04/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Humor per Policėt

Mesazh nga GISHTEZA prej Mon 18 Jun 2007, 21:18

nje police me sherbime gjithe naten
shkon tek pallatii tij
po ngaterron deren dhe shkon tek komshija
i bie deres the hek pallton
dhe ja jep asaj gruas se komshije
pastaj ulet ne tavoline e i bie tavolines "buke"
po ngadale zoti ...... po te bejme nje kafe ne fillim
kur shikon sheh qe nuk ishte ne shtepine e vete
me fale thote se kam ngaterruar deren
merr pallton dhe shkon
po prit i thote komshija pije nje kafe
diten tjeter po prap ky vjen ne mjes nga sherbimi
shkon drejt dhe tek shtepia
i bie deres
po tek shtepia e ketij ishte po prap kjo gruja e komshise
kishte shkuar per ndonje dicka
dhe i hape deren se ishte aty prane deres
o me fale thote ky se prap e kam ngaterruar.
avatar
GISHTEZA

Shteti : andej kendej gjithandej
Postime : 683
Kyējet nė forum : 12760
Regjistruar mė : 04/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Humor per Policėt

Mesazh nga GISHTEZA prej Mon 18 Jun 2007, 21:18

Polici

Andej nga 1992 nje shqiptar do te kaloje kufirin me makine.
E ndalon nje polic shqiptar dhe i kerkon patenten.
Refugjati i jep nje 10.000 Dhrami.
Polici e merr dhramine ne dore e shef mire e mire dhe i thote refugjatit:
E para,Kjo qenka patente e huaj.
E dyta,Nuk je ti ky qe ka dal ketu ne fotografi ne patente.
(pasi kthen kartmonedhen nga ana tjeter,shef nje pikture anijeje tek Dhramia)
E treta,Kjo qenka patente vapori mer.


Edituar pėr herė tė fundit nga nė Mon 18 Jun 2007, 21:19, edituar 1 herė gjithsej
avatar
GISHTEZA

Shteti : andej kendej gjithandej
Postime : 683
Kyējet nė forum : 12760
Regjistruar mė : 04/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Humor per Policėt

Mesazh nga GISHTEZA prej Mon 18 Jun 2007, 21:18

polici
Gjate nje germimi gjehen tre bomba te Luftes Se Dyte Boterore. Vijne policet dhe i hypin ne makine. Gjate rruges nje polic i thote shefit.
-Shef po sikur te plase nje nga keto bombat?!?!?!?!
Nuk ka problem i thote shefi. Ne procesverbal do deklarojme vetem dy....
avatar
GISHTEZA

Shteti : andej kendej gjithandej
Postime : 683
Kyējet nė forum : 12760
Regjistruar mė : 04/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Humor per Policėt

Mesazh nga GISHTEZA prej Mon 18 Jun 2007, 21:20

Nje polic shetit rruges e e shef nje fshatar siper nji kamionit me molla , qironte mollat ,merrte farat e molles e i shtinte ne nje thes
I kuriozuar e pyeti fshatarin ,
"Po ti cka bene me ato molla , i qiron edhe i vun farat e molles ne thes, pse?
Fshatari i thot "Po ju nuk e dini se farat e molles ndihmojne ne permirsimin e inteleigjences"!
Polici edhe ma i kuriozuar e pyeti prap
"Po ju cka beni me ato i shitni "?
Fshatari : "Po si jo i shes"!
Polici :Sa kushton njera ?
Fshatari :100 lek copa
Polici Ne regull mi jep tri copa .
I marr tri fara mollash e i jep fshatarit 300 lek
E merr njeren edhe e han , Edhe polici fillon te mendojn me za ."Po une i dhash 300 lek ,po me ato pare mund te blej 10 kg molla e kisha pasur ma teper fara mollash .
E fshatari po ja kthen
A ke pa se je ma inteleigjent te kan ndihmuar
E polici :" Po besa me drejt e ke ......mi jep edhe tri copa" ..........
avatar
GISHTEZA

Shteti : andej kendej gjithandej
Postime : 683
Kyējet nė forum : 12760
Regjistruar mė : 04/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Humor per Policėt

Mesazh nga GISHTEZA prej Mon 18 Jun 2007, 21:20

Nje polic ndalon nje prift ne rruge qe po e ngiste bicikleten pa i vene duart ne timon.
I thote polici : 1000 leke gjobe urate, se ecja pa duar perben rrezik per kembesoret.
Me vjen keq - thote prifti- une s'ka nevoje ti ve duart ne timon, i ve Zoti per mua dhe e drejton ai timonin,

OK- thote polici- 5000 leke gjobe, dy veta ne biciklete!!
avatar
GISHTEZA

Shteti : andej kendej gjithandej
Postime : 683
Kyējet nė forum : 12760
Regjistruar mė : 04/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Humor per Policėt

Mesazh nga GISHTEZA prej Mon 18 Jun 2007, 21:20

Ndalon polici njė udhėtarė dhe:
Polici: Mė jepni emrin dhe mbiemrin tuaj ju lutem!
Udhėtari:E si do tė quhem unė mė pastaj!
avatar
GISHTEZA

Shteti : andej kendej gjithandej
Postime : 683
Kyējet nė forum : 12760
Regjistruar mė : 04/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Humor per Policėt

Mesazh nga GISHTEZA prej Mon 18 Jun 2007, 21:20

Nji polic vendos me i ble gruas lavatrice.Shkon ne nje dyqan me paisje elektroshtepiake dhe pyet shitesen.
-Sa kushton kjo lavatricja?
Shitesja i pergjigjet.
-Nuk kemi lavatrice per polic.
Nejse ik polici shkon ne shpi dhe hek rrobat e policit e veshet civil.
Shkon prap polici ne ate dyqan edhe pyet prap se sa kushton lavatricja.
Prap shitesja i pergjigjet se nuk ka lavatrice per polic.
Polici i nevrikosun i thot.-Ku e din ti se jam polic?
Shitesja i pergjigjet.-Nuk esht lavatrice por frigorifer!!!
avatar
GISHTEZA

Shteti : andej kendej gjithandej
Postime : 683
Kyējet nė forum : 12760
Regjistruar mė : 04/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Humor per Policėt

Mesazh nga GISHTEZA prej Mon 18 Jun 2007, 21:21

Polici dhe oficeri ne pyll

Nje dite nje polic dhe nje oficer po shetisnin ne pyll. Papritmas i del perpara derri i eger.
Oficeri si me i shkathet hipen ne peme, kurse polici vraponte rreth e qark pemes e derri po mundohej te kapte policin.
Oficeri nga pema therret policin :
-Shpejt se te kapi!
Polici pergjigjet :
- Mos ki frike se eshte dy xhiro prapa meje...!
avatar
GISHTEZA

Shteti : andej kendej gjithandej
Postime : 683
Kyējet nė forum : 12760
Regjistruar mė : 04/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Humor per Policėt

Mesazh nga GISHTEZA prej Mon 18 Jun 2007, 21:21

Dy polic sherbimi u futen ne nje dyqan orash dhe blene njeri nje ore qe i rezistonte ujit dhe tjetri ore me kuarc. Pas disa ditesh po benin sherbim perseri bashke dhe njeri pyet tjetrin. - Si te shkon ora? - Mire - i pergjigjet tjetri - po nuk me karene rasti ta fus ne uje se nuk kame shkuar ne plazh.
- Po ty si te shkoj
- Lere lere - i thot tjetri- une po ha dynjane, ja tani ora eshte 12:05 dhe sa mundohem te bej pjestimin ajo behet 12:06, une mundohem perseri dhe shikoj se ora shenon 12:07. Dhe keshtu nuk kam aritur te bej asnje pjestim.
avatar
GISHTEZA

Shteti : andej kendej gjithandej
Postime : 683
Kyējet nė forum : 12760
Regjistruar mė : 04/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Humor per Policėt

Mesazh nga GISHTEZA prej Mon 18 Jun 2007, 21:22

Nje djal i vogel sa her qe kalonte ne kryqezimin e qytetit kthehej nga polici qe qendronte ne kryqezim dhe i theriste " o japrak, o japrak".
Zgjati ky muhabet per det me radhe dhe policit i erdhi shpirti ne maj te hundes.
Nje dite polici e kapi djalin dhe ja shkuli veshet fort duke e kercenuar se po e perseriti dhe nje here ate fjale do ta bente te vdekur.
Kaluan disa dite dhe djalit nuk po i rrihej pa e ngacmuar dhe i thot :
O gjethe hardhie me oris! O gjethe hardhie me oris!
- Mbeshtille po ta mbajti - ja kthen polici.
avatar
GISHTEZA

Shteti : andej kendej gjithandej
Postime : 683
Kyējet nė forum : 12760
Regjistruar mė : 04/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Humor per Policėt

Mesazh nga GISHTEZA prej Mon 18 Jun 2007, 21:22

Ne nje rajon policie te tiranes erdhen radjot e reja dhe shefi ja u shperndau policeve dhe ja u shpjegoi se si funksionojn. Mbasi mbaroj, ai pyeti nese kishte dikush pyetje rreth radjove.
Ngrihet nje polic dhe pyet.
- O shefo, po kjo ON ca o?
- Ajo do me thon qe O Nez - sqaroj shefi
- Po ky OFF ? - E pyeti prape polici.
- Ajo do te thot O Fik.
- Po kjo ka dy F
- Po O Fik Fare mer hajvon.
avatar
GISHTEZA

Shteti : andej kendej gjithandej
Postime : 683
Kyējet nė forum : 12760
Regjistruar mė : 04/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Humor per Policėt

Mesazh nga GISHTEZA prej Mon 18 Jun 2007, 21:23

Ndalon nje dite polici nje shofer ne kundravajtje dhe i kerkon dokumentat. Shoferi i zen ngusht mendohet dhe me ne fund nxjer nga xhepi pasqyren dhe ja tregon.
Polici sa e shef i zbutet pamja e fytyres dhe i thot :
- Po pse nuk thua se qenke polic mor burr i dheut - i thot polici.
avatar
GISHTEZA

Shteti : andej kendej gjithandej
Postime : 683
Kyējet nė forum : 12760
Regjistruar mė : 04/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Humor per Policėt

Mesazh nga GISHTEZA prej Mon 18 Jun 2007, 21:24

Njė grua e moshuar i afrohet policit tė komunikacionit dhe e pyet:
- Ju lutem, a mund tė mė tregoni se cila rrugė mė shpie mė sė shpejti deri nė spital?
- Kalo nėpėr kėtė shesh symbylltazi dhe do tė jesh atje brenda pesė minutave.
avatar
GISHTEZA

Shteti : andej kendej gjithandej
Postime : 683
Kyējet nė forum : 12760
Regjistruar mė : 04/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Humor per Policėt

Mesazh nga GISHTEZA prej Mon 18 Jun 2007, 21:24

Nje polic ndalon nje prift ne rruge qe po e ngiste bicikleten pa i vene duart ne timon.
I thote polici : 1000 leke gjobe urate, se ecja pa duar perben rrezik per kembesoret.
Me vjen keq - thote prifti- une s'ka nevoje ti ve duart ne timon, i ve Zoti per mua dhe e drejton ai timonin,
OK- thote polici- 5000 leke gjobe, dy veta ne biciklete!!
avatar
GISHTEZA

Shteti : andej kendej gjithandej
Postime : 683
Kyējet nė forum : 12760
Regjistruar mė : 04/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Humor per Policėt

Mesazh nga GISHTEZA prej Mon 18 Jun 2007, 21:25

Nje djal i ri sapo mbaron shkollen e policise, fillon pune ne nje komisariat ne qytet. U vesh me uniforme, dhe menjehere doli ne krye te detyres. Kalon muaji dhe polici i ri kthehet ne komisariat per te mare rrogen. I pa kenaqur nga rroga, polici i ri pyet shefin se perse i kish dhene aq pak lek. Shefi s'ja pret edhe fillon ti shqjegoje se ai duhet te vinte gjoba qytetareve ne menyre qe komisariati te mblidhte leke per te paguante policet, ska gjoba ska leke!! Ne dalje polici digjon se nje vend i mire per te vene gjoba ishte banjot publike. Ashtu degjon ashtu ben polici i shkrete, duke qendruar mu ne hyrje te banjove publike...prit e prit........del njeri.
Gjobe!!!! I thote polici.
Pse? ia kthen qytetari. Kur mbarove pune ne banjo, ti e shplave me uje...ia kthen polici...uji.....vazhdon ai....nuk eshte per tu shplare, neve ujin e perdorim per tu lare, per elektrik, per me pi etj...ti nuk mun ta perdoresh per tu shplare!!!!.........iken i pari....mbas pak del i dyti............
Gjobe!!!!!!!thote perseri polici.........
Pse? ia kthen ai....kur mbarove pun ti, e fshive me leter...thote ai.....ti..vazhdoi ai ....nuk mund ta shperdorosh letren ashtu sepse letren ne e perdorim per me shkrujt, kalamojt bejn detyrat, per zjar etj.........iken edhe i dyti.........prit e prit polici per te tretin........i treti hic......me ne fund polici nuk duron dhe i thote......do dalesh ti apo si e ke hallin.....................................i treti ia kthen..........po pres sa te me thahet shefo!!!!
avatar
GISHTEZA

Shteti : andej kendej gjithandej
Postime : 683
Kyējet nė forum : 12760
Regjistruar mė : 04/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Humor per Policėt

Mesazh nga GISHTEZA prej Mon 18 Jun 2007, 21:25

Nje femije po luante ne breg te detit me rere. Nje polic qe po kalonte aty e pyet: -Ē'po ben more djale?
-Po bej nje polic. -Po si po e ben me trego pak. Femija: -Hedh uje, rere dhe m... e behet polic. Polici: -Degjo more mistrec mos i shto m.. se te rrah. Te nesermen i njejti polic pyet femijen qe po luante ne rere dhe e pyet se ē'po bente.
-Po bej nje polic. -Po si po e ben me trego pak. Femija: -Hedh uje, rere dhe m... e behet polic. Polici e rreh femijen. Te pasnesermen polici e pyet perseri femijen se ēfare po bente. -Po bej nje ushtar, i thote femija. Po si po e ben a me tregon pak? -Marr uje, rere e behet ushtar. Polici:
-Po m.. anuk i shton? -Jo se po t'i shtoj m.. behet polic!
avatar
GISHTEZA

Shteti : andej kendej gjithandej
Postime : 683
Kyējet nė forum : 12760
Regjistruar mė : 04/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Humor per Policėt

Mesazh nga GISHTEZA prej Mon 18 Jun 2007, 21:25

Polici i trafikut
Nje polic ndalon nje veture dhe do i bente kontrol per frenat. Polici pyet shoferin :- Po pse nuk beri makina ēuuuuffff kur ndaloi? Shoferi thote :-Po kjo nuk eshte kamion qe t'i kete frenat me ajer, eshte veture e i ka me alkool. Polici menjehere :-Gjobe, se mban alkool ne makine!
avatar
GISHTEZA

Shteti : andej kendej gjithandej
Postime : 683
Kyējet nė forum : 12760
Regjistruar mė : 04/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Humor per Policėt

Mesazh nga GISHTEZA prej Mon 18 Jun 2007, 21:25

Dy polic sapo kishin mbaruar sherbimin te veshur civila po ktheheshin ne shtepi . Rruges shohin nje bari me nje tufe me dele dhe mendojne te tallen me te . Afrohen dhe pyeten bariun sa dele kishte. Bariu u pergjigj qe nuk e dinte. Nje polic i thote qe neqofte se ne e gjejme se sa dele ke ketu ē'fare na jep? Bariu u tha qe do ti linte te zgjidhnin dhe te mernin delen me te shendoshe. Policet mendohen dhe i thane qe ai kishte 157 dele.Bariu i habitur u tha : mire pra zgjidhni dhe merni delen qe doni.Policet moren delen me te shendoshe dhe te gezuar filluan te ikin, pas nje min bariu u tha : Ne qofte se une e di se cēpune beni a ma jepni delen? Policet i thane po . Bariu u tha: Ju jeni police. Policet e habitur i thane se si e gjeti . Bariu u tha se ata ishin ngaterur ne vend te deles kishin mare qenin
avatar
GISHTEZA

Shteti : andej kendej gjithandej
Postime : 683
Kyējet nė forum : 12760
Regjistruar mė : 04/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Humor per Policėt

Mesazh nga GISHTEZA prej Mon 18 Jun 2007, 21:26

afrohet Policit nje shok bashk moshatar dhe i thote
Shoku...Fredi<polici> si ja ke kaluar sot
Fredi..mir si gjithmon
Shoku.. ale ndonje te forte
Fredi ..kush more ne te shtetit po ne jemi ajka
Shoku ..po ndonje gjobe ake dhen sot
Fredi ..vetem nje ......... ja shiko tani
Aty nxjerr tabelen stop Fredi nje mersedezi me targ PR
Polici.. shoku shofer freno ec para e elevis mbas etj
POcdo gje vinte per se mbari
PO mendohej polic Fredi dhe i thot po dil pak jashte
Del shoferi dhe i thot se cdo gje eshte ne rregull
POLICI u ul ne serdilen e shoferit dhe loste me timonin duke mendur se c gabim do ti gjente
POLICI dy mije lek gjobe
Shoferi ..po pse or aman
POLICI se te ben timoni xhogo........................
avatar
GISHTEZA

Shteti : andej kendej gjithandej
Postime : 683
Kyējet nė forum : 12760
Regjistruar mė : 04/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Humor per Policėt

Mesazh nga GISHTEZA prej Mon 18 Jun 2007, 21:26

Nje dite nje polic ndalon nje makine dhe i nevrikosur se nuk arriti te gjente gabimin me te vogel per ta gjobitur, (ose me mire te themi per te marre nje 5 mije lekshe) Ihtote shoferit;
-Cfrae ke ne bagazh?
-Asgje zoti polic, vec nje makine llogaritese
-Hape bagazhin te shohim!
E hapen bagazhin dhe cfare te shohesh, aty kishte nje kallash, dhe polici i drejtohet perseri shoferit
-Po ti me ke tallesh?
-Jo zoti polic nuk po tallem <i thote shoferi>
-Po ti me the se ke nje makine llogaritese, ndersa ketu kemi nje kallash?!
-Epo zoti polic neve me kete i bejme llogarite (lajme hesapet)
avatar
GISHTEZA

Shteti : andej kendej gjithandej
Postime : 683
Kyējet nė forum : 12760
Regjistruar mė : 04/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Humor per Policėt

Mesazh nga GISHTEZA prej Mon 18 Jun 2007, 21:26

Polici dhe ora

Njė polic po hulumtonte me shumė kujdes njė orė dore. E kthen para mbrapa vazhdimisht. Njė koleg bėhet kurioz dhe e pyet:
-Ēfarė po bėn ???
-E dashura ime mė dhuroi kėtė orė dhe mė tha se edhe mund tė lahem me tė.
-Eh pastaj, ēfarė gjėje tė jashtzakonshme ka kėtu?
-Duket se ja kanė hedhur, ka gjysmė ore qė po e shoh dhe s'po e gjej se ku e ka rubinetin...
avatar
GISHTEZA

Shteti : andej kendej gjithandej
Postime : 683
Kyējet nė forum : 12760
Regjistruar mė : 04/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Humor per Policėt

Mesazh nga GISHTEZA prej Mon 18 Jun 2007, 21:26

Policėt nė njė postbllok

Policėt ndalojnė njė grua nė njė postobllok: "A nuk e dini ju zonjė se ėshtė e ndaluar tė mbani qentė nė makinė?". "Jo moj ėshtė prej pelushi!".
"Nuk tė pyeti kush pėr racėn!".

Nėse Mikrosofti do tė prodhonte makina

Sa herė qė do tė lyenin vizat e rrugės ju do tė duhej tė blinin njė makinė tė re.
Nėse rastėsisht ju do tė bėnit njė manovėr tė gabuar, ju do tė duhet tė ndėrronit motorrin. Dhe pėr disa arsye tė habitshme ju do tė duhej ta pranonit kėtė.
avatar
GISHTEZA

Shteti : andej kendej gjithandej
Postime : 683
Kyējet nė forum : 12760
Regjistruar mė : 04/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Humor per Policėt

Mesazh nga GISHTEZA prej Mon 18 Jun 2007, 21:54

Polici dhe rrangalla e vjedhur

Njė polic i thotė shefit tė tij:- E ēova pėr ta shitur makinėn time dhe ma vlerėsuan 500 mijė lekė. S'ja vlen fare...
-Tė mėsoj unė si t'ja bėsh, i thotė shefi , uli numrin e kilometrazhit dhe pastaj mė thuaj.
Pas pak polici kthehet.
- Shefo ia ula nė 10 000 km dhe me dhanė 2 milionė lekė pėr makinėn. Por do t'ja ul edhe njė ēikė.
Pas njė dite polici kthehet:-Shefo e kam ēuar 1000 km.
-Ēfarė, i tha shefi, pse s'thua se e ke makinėn e vjedhur. Makina tė bllokohet!,- urdhėroi shefi.
avatar
GISHTEZA

Shteti : andej kendej gjithandej
Postime : 683
Kyējet nė forum : 12760
Regjistruar mė : 04/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Humor per Policėt

Mesazh nga GISHTEZA prej Mon 18 Jun 2007, 21:54

Kursi i policise
Ishte nje njeri qe deshi te behej polic. Ai ndoqi nje kurs te cilin e drejtonin te huajt.
Kur kishin testin perfundimtar atij personi i nenshtrohet pyetja:
" Nese e sheh nje hajdut duke e vjedhur nje dyqan, cfare do te beni?"
Ai tha:
- Do ta therras policine.
avatar
GISHTEZA

Shteti : andej kendej gjithandej
Postime : 683
Kyējet nė forum : 12760
Regjistruar mė : 04/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Humor per Policėt

Mesazh nga GISHTEZA prej Mon 18 Jun 2007, 21:55

Nje vajze duke mesuar notin ngelet e fundosur nga nje dallge. Nje polic qe ishte aty afer hidhet ne det dhe e shpeton vajzen. Ajo shume e gezuar i thote:
- Tani nga une kerko ē'te duash do te ta jap.
Polici mundohet ti shpjegoje se beri vetem detyren e tij por vajza fillon te qe pantallonat.
Polici e shikon dhe deshperohet:
- Mos moj, po ku me bejne pantallonat e tuaja mua? Very Happy :lol: :lol:
avatar
GISHTEZA

Shteti : andej kendej gjithandej
Postime : 683
Kyējet nė forum : 12760
Regjistruar mė : 04/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Humor per Policėt

Mesazh nga GISHTEZA prej Mon 18 Jun 2007, 21:55

Nje polic hyn ne nje dyqan dhe ja ngul syte nje termusi ngaqe nuk kishte pare ndonjehere, pyet shitesen:
- Cfare eshte ky?
- Eshte termus.
- Per cfare sherben?
- Per te mbajtur ngrohte gjerat e ngrohta dhe ftohte gjerat e ftohta.
Polici e blen menjehere dhe e merr te nesermen ne pune:
- Cfare eshte ajo? - e pyesin shoket.
- Eshte termus!
Dhe u shpjegon per cfare sherbente.
- Cfare ke futur brenda?
- Nje kafe te nxehte dhe dy copa akulli.
avatar
GISHTEZA

Shteti : andej kendej gjithandej
Postime : 683
Kyējet nė forum : 12760
Regjistruar mė : 04/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Humor per Policėt

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi