» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

8 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 8 vizitorė

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Pse kemi frike?

Shko poshtė

Pse kemi frike?

Mesazh nga Rrezon@ prej Fri 10 Apr 2009, 03:17

Pershendetje. Pse kemi frike?? nga kush kemi frike? Pse eshte e krijuar kjo ndjen tek njerizit? a ka vlere frika tek personaliteti i njeriut? ka njerz qe nuk kan frike? cfare na shtyne qe te kemi frike?

firma.................................................................................................................................................................................
Nuk jam une qe te mendoj, je ti qe me vjen ne mendje !♥Smile
avatar
Rrezon@

Postime : 1428
Kyējet nė forum : 11533
Regjistruar mė : 27/05/2008
Profesioni : ekonomiste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse kemi frike?

Mesazh nga Naki prej Fri 10 Apr 2009, 09:30

Cdo qenje njerzore ka frike. Frika eshte nje lloj instikti nuk mund te them eshte instikt psikologjik apo ndoshta ajo paraqitet ne momente te caktuara. Vetem i smuri psiqik dhe budallai nuk kan frike. Qenja njerzore sot frikesohet prej asaj qe nuk e njef. Kemi shume lloje te frikave duhet specifikuar. Une do te thosha me mire kemi nje lloj droje jo frike se sot askush askujt sja ka friken. Ndoshta ne disa raste na ben te dukemi se kemi frike sinqeriteti qe kemi ndaj personit apo vendit apo kujdoqofte. Per mua frika eshte nje emocion aktual i momentit dhe rastit qe ne ndeshje me subjektin kalohet shume lehte.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19187
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse kemi frike?

Mesazh nga Vizitor prej Fri 10 Apr 2009, 11:07

Frika egziston tek cdo qenie e gjalle.Une po sjell origjinen e saj.
Ashtu sic dhe e dime ne toke vite me pare egzistonin lloj -lloj gjallesash nga ato me te medhat dhe te frikshme deri tek me te voglat dhe te brishta midis tyre ishin dhe qeniet njerzore. Kur u pa e nevojshme mbijetesa ne toke dhe kushtet atmosferike ndryshuan qeniet te mbajtuar si te forta luftonin me qeniet e tjera. Nje qenie e cuditshme dhe me e zgjuar vendosi te fshihej ne skutat me te fshehta pas shume kohesh doli dhe frika e tij atehere ishte me e madhe. Pa qe cdo qenie qe kishte luftuar pa frike tashme ishte zhdukur. Nxorri nje mesim nga kjo. Frika te ben t'u mbijetosh disa situatave te pakendshme. Kjo qenie qe quhet njeri akoma jeton me frike duke e ndier rrezikun qe mund ti kanoset nga momenti ne moment.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse kemi frike?

Mesazh nga Adonisi prej Sat 13 Jun 2009, 22:18

Frika shume here duket qesharake. Psh shumica e njerezve kan frike nga vetetima, ku mundesit qe te kap ajo jane 99 me 1. Dhe nuk kemi frike nga komunikacioni ku qdo dite jemi pjes e tij, dhe mundesit jane shume me te medha qe t'na ndodhe diqka. Frika nga erresira, deshtimi etj me duken edhe me qesharake.
Une per vete nuk e njoh friken, nuke di si duket; ka ngjyre, ere, sa e vogel apo e madhe eshte.
avatar
Adonisi

Shteti : Ne zemer te shqiptaris
Postime : 947
Kyējet nė forum : 11457
Regjistruar mė : 03/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse kemi frike?

Mesazh nga Vizitor prej Fri 02 Jul 2010, 16:10

Po te mos kishim frig qfar nuk do bente njerzimi:

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse kemi frike?

Mesazh nga Arjana prej Fri 02 Jul 2010, 16:23

Vetem budallai e mposht friken !

Frika e ben Njeriun Njeri. Ajo qe e ndan Njeriun nga Zoti eshte pikerisht Frika. Frika e ben njeriun te mendoje, te meditoje, te filozofoje, te ndertoje, te shkaterroje, te shkoje ne lufte, te vrasi, te lindi, te martohet, te behet xheloz pra gjithcka.

Nuk ka njeri me mendje te shendoshe qe nuk ka frike ! Vetem budallenjte nuk kane frike !
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 14980
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse kemi frike?

Mesazh nga Elhamiu prej Fri 02 Jul 2010, 17:43

mos kishum frik , do ishte ter bota e shkaterrruar

firma.................................................................................................................................................................................
Mua nuk me tremb vetmia e nates,
nuk me trembin as tingujt e ores ne qetesi,
kur prane te kam me tremb heshtja e fjales,
me tremb trishtimi ne qiellin plot me kaltersi.

... Nuk me trembin fjalet qe mund te thuhen diku,
jeta primitive ka qene dhe do te mbetet perhere,
trembem kur fjalet degjoj nga gjuha e nje miku,
trembem kur mendoj se s'me njohu asnjehere

Elhamiu

Postime : 2515
Kyējet nė forum : 12848
Regjistruar mė : 24/02/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse kemi frike?

Mesazh nga Adonisi prej Sun 04 Jul 2010, 01:55

Arjana shkruajti:Vetem budallai e mposht friken !

Frika e ben Njeriun Njeri. Ajo qe e ndan Njeriun nga Zoti eshte pikerisht Frika. Frika e ben njeriun te mendoje, te meditoje, te filozofoje, te ndertoje, te shkaterroje, te shkoje ne lufte, te vrasi, te lindi, te martohet, te behet xheloz pra gjithcka.

Nuk ka njeri me mendje te shendoshe qe nuk ka frike ! Vetem budallenjte nuk kane frike !

Gezohem qe jam budalla ne njefare menyre.Njeriu lind vetem me dy lloj frike.Gjithe frikat tjera qe ndjen njeriu gjate jetes i imponohen nga njerezit qe e rrethojne.Eshte e pamohushme se edhe une kam disa lloj frike sic kane gjithe qenjet njerezore ne kete rruzull toksore.Por nuk kam ato lloj frika sic i kane shumica..

Psh, lexoje nga shumica se kane frik nga Zoti dhe qe njekohesishte jane besimtar! Kurre nuk e kuptoj kete pergjigje!

firma.................................................................................................................................................................................
...
"Nga kompleksi i inferioritetit kombi shqiptar ka pesuar disa here disfata gjate historise dhe e ka viktimizuar vetveten"
avatar
Adonisi

Shteti : Ne zemer te shqiptaris
Postime : 947
Kyējet nė forum : 11457
Regjistruar mė : 03/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse kemi frike?

Mesazh nga Arjana prej Sun 04 Jul 2010, 02:16

Adonisi shkruajti:
Arjana shkruajti:Vetem budallai e mposht friken !

Frika e ben Njeriun Njeri. Ajo qe e ndan Njeriun nga Zoti eshte pikerisht Frika. Frika e ben njeriun te mendoje, te meditoje, te filozofoje, te ndertoje, te shkaterroje, te shkoje ne lufte, te vrasi, te lindi, te martohet, te behet xheloz pra gjithcka.

Nuk ka njeri me mendje te shendoshe qe nuk ka frike ! Vetem budallenjte nuk kane frike !

Gezohem qe jam budalla ne njefare menyre.Njeriu lind vetem me dy lloj frike.Gjithe frikat tjera qe ndjen njeriu gjate jetes i imponohen nga njerezit qe e rrethojne.Eshte e pamohushme se edhe une kam disa lloj frike sic kane gjithe qenjet njerezore ne kete rruzull toksore.Por nuk kam ato lloj frika sic i kane shumica..

Psh, lexoje nga shumica se kane frik nga Zoti dhe qe njekohesishte jane besimtar! Kurre nuk e kuptoj kete pergjigje!


Pershendetje Adinisi ,e para shkrimi nuk ju dedikohej ju qe te me pergjigjeni personalisht mu,ajo esht mendimi im dhe e mbeshtes,nese ju e ndjeni veten per budalla problemi juaj por qe tregon se diku pranoni ate qe them une pasi ju dogji kaq shum e mu versulet menjehere e dyta pse thoni ne shkrimin e pare se personalisht sia keni friken asgjeje kur pikerisht tani sa e pranuat qe ne disa gjera keni frike e ju,qe fundja esht normale e ndjesi njerezore si per femrat e per meshkujt,ska perse tu vije turp ta pranoni,dhe sa per pyetjen e fundit te them vetem nje gje:ESHTE MIRE TIA KESH FRIKEN ZOTIT SEPSE BESONI TEK FUQIA E TIJ,besoj u kuptova sadopak me kete shkrim,klm
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 14980
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse kemi frike?

Mesazh nga Adonisi prej Sun 04 Jul 2010, 02:19

Vazhdojme neser Arjana, se sonte u be vone dhe jam nene ndikim te pagjymsise e shume gjerave tjera... Cool

firma.................................................................................................................................................................................
...
"Nga kompleksi i inferioritetit kombi shqiptar ka pesuar disa here disfata gjate historise dhe e ka viktimizuar vetveten"
avatar
Adonisi

Shteti : Ne zemer te shqiptaris
Postime : 947
Kyējet nė forum : 11457
Regjistruar mė : 03/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse kemi frike?

Mesazh nga Arjana prej Sun 04 Jul 2010, 02:25

Tamam Adonisi,pikerisht tani kam frik te them naten e mire se me duhet te iki e spo me iket chit chat e beme po he naten e ty yllo
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 14980
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse kemi frike?

Mesazh nga Adonisi prej Sun 04 Jul 2010, 02:56

Arjana shkruajti:
Adonisi shkruajti:
Arjana shkruajti:Vetem budallai e mposht friken !

Frika e ben Njeriun Njeri. Ajo qe e ndan Njeriun nga Zoti eshte pikerisht Frika. Frika e ben njeriun te mendoje, te meditoje, te filozofoje, te ndertoje, te shkaterroje, te shkoje ne lufte, te vrasi, te lindi, te martohet, te behet xheloz pra gjithcka.

Nuk ka njeri me mendje te shendoshe qe nuk ka frike ! Vetem budallenjte nuk kane frike !

Gezohem qe jam budalla ne njefare menyre.Njeriu lind vetem me dy lloj frike.Gjithe frikat tjera qe ndjen njeriu gjate jetes i imponohen nga njerezit qe e rrethojne.Eshte e pamohushme se edhe une kam disa lloj frike sic kane gjithe qenjet njerezore ne kete rruzull toksore.Por nuk kam ato lloj frika sic i kane shumica..

Psh, lexoje nga shumica se kane frik nga Zoti dhe qe njekohesishte jane besimtar! Kurre nuk e kuptoj kete pergjigje!


Pershendetje Adinisi ,e para shkrimi nuk ju dedikohej ju qe te me pergjigjeni personalisht mu,ajo esht mendimi im dhe e mbeshtes,nese ju e ndjeni veten per budalla problemi juaj por qe tregon se diku pranoni ate qe them une pasi ju dogji kaq shum e mu versulet menjehere e dyta pse thoni ne shkrimin e pare se personalisht sia keni friken asgjeje kur pikerisht tani sa e pranuat qe ne disa gjera keni frike e ju,qe fundja esht normale e ndjesi njerezore si per femrat e per meshkujt,ska perse tu vije turp ta pranoni,dhe sa per pyetjen e fundit te them vetem nje gje:ESHTE MIRE TIA KESH FRIKEN ZOTIT SEPSE BESONI TEK FUQIA E TIJ,besoj u kuptova sadopak me kete shkrim,klm

Eshte e drejte e imja kapitale qe te komentoj cdo shkrim duke mbetur ne tem dhe duke mos ofenduar asnjerin.Ne tem isha dhe nuk te ofendova me shkrimin tim me siper,apo?

Eshte e vertete se ne postimin e pare kam thene se nuk kam frik, nuk e njohe friken se cfar ngjyre ka apo si duket.Sepse une kam vetem ato lloje te frikes me te cilat lind cdo qenje njerezore.Te cilat i shpjegon me se miri Frojdi, nese te ratis te lexone nese nuk e keni be deri me sot.
Me siper kam dhene disa shembuj.Njerezit kan aq frik nga vetetima sa nuk do mund ta pershkruaja tani.Nderkohe qe vetetima nuk eshte trung i molles qe te shkundet dhe te bijne gjithe mollat dhe njera nga to t'me rrok mua.Mundesia qe njerezit te vdesin nga vetetima jane 0.0001% nese nuk e kam tepruar dhe prap kane frike! Kurse nuk kan frike nga komunikacioni ose te pakten nuk e shprehin, ku mundesit jane shume me te medha qe te vdesim.Sepse ne Kosoven tone te vogel, pothuajse cdo dite vdes nga nje ne komunikacion.Ne kete rast po del se njerezit friksohen pa nevoj dhe vetem mbushen me energji negative te pa nevojshme ne ate momente.
Fundja njeriu mund te vdes edhe nese rrezohet nga karrikja, raste te ketilla kan ndodhur dhe nuk kan vdekur qe jane rrezuar nga kati i 3!!!
Nga erresira pse te friksohet njeriu?Femija ne nje moshe te caktuar ka frik nga erresira sa qe shpesh here e therret prindin e tij dhe i thote se aty apo ketu ka dicka, dhe ne momentin qe e ndez driten prindi, femija rehatohet me nje te ndezur driten!
Nuk dua te permend shembuj me rend edhe pse ka shume e shume.Po ndalem tek frika nga Zoti qe e thash me siper.
Nga njera ane njerezit thone se i friksohen te panjohures, dmth ketu hyn edhe njerezit qe nuk i njohin.Ne anen tjeter thone se i friksohen edhe Zotit, me arsyetime te ndryshme, pak a shume sikurse ju.Po ky Zot qe i friksohen, a nuk e pohuan vet keta njerez se besojne ne Zot, sepse e njohin ate!Atehere pse t'i friksohen dikujt apo dicka qe e njohin?Nese kesaj i shtojme edhe nje fakt.Pikrishte njerezit qe thone se besoj ne Zot, dhe thone se jane besimtare te mire dhe e njohin veten ( dmth si njerez qe mundohen ti kryejn obligimet ndaj Zotit), atehere pse ti friksohen Zotit?
Nese jam gabim deri me ketu, atehere do ta dija per nder nese me tregon se ne cilin liber te shenjet Zoti urdheron qe ti friksohemi atij?
Mos me ngaterro me fjalen nenshtrim,sepse ti nenshtrohesh urdherave te dikujt, nuk duhet doemos ta besh nga frika, por mjafton respekti.Sot, une edhe pse jam ne kete moshe, i neshtrohem babes, jo pse i friksohem, por se e cmoj, e respektoj dhe jam i bindur se ai gjithnje mendon me te miren per mua, edhe atehere kur me urdheron.

Ndoshta kete here u kam dhene hapsire me shume qe te kuptohem, ne te kunderten, ketu do te jem. fest

firma.................................................................................................................................................................................
...
"Nga kompleksi i inferioritetit kombi shqiptar ka pesuar disa here disfata gjate historise dhe e ka viktimizuar vetveten"
avatar
Adonisi

Shteti : Ne zemer te shqiptaris
Postime : 947
Kyējet nė forum : 11457
Regjistruar mė : 03/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse kemi frike?

Mesazh nga Elhamiu prej Sun 04 Jul 2010, 11:42

kemi frik sepse jem frigacakk

firma.................................................................................................................................................................................
Mua nuk me tremb vetmia e nates,
nuk me trembin as tingujt e ores ne qetesi,
kur prane te kam me tremb heshtja e fjales,
me tremb trishtimi ne qiellin plot me kaltersi.

... Nuk me trembin fjalet qe mund te thuhen diku,
jeta primitive ka qene dhe do te mbetet perhere,
trembem kur fjalet degjoj nga gjuha e nje miku,
trembem kur mendoj se s'me njohu asnjehere

Elhamiu

Postime : 2515
Kyējet nė forum : 12848
Regjistruar mė : 24/02/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse kemi frike?

Mesazh nga Arjana prej Sun 04 Jul 2010, 15:19

Adonisi shkruajti:
Arjana shkruajti:
Adonisi shkruajti:
Arjana shkruajti:Vetem budallai e mposht friken !

Frika e ben Njeriun Njeri. Ajo qe e ndan Njeriun nga Zoti eshte pikerisht Frika. Frika e ben njeriun te mendoje, te meditoje, te filozofoje, te ndertoje, te shkaterroje, te shkoje ne lufte, te vrasi, te lindi, te martohet, te behet xheloz pra gjithcka.

Nuk ka njeri me mendje te shendoshe qe nuk ka frike ! Vetem budallenjte nuk kane frike !

Gezohem qe jam budalla ne njefare menyre.Njeriu lind vetem me dy lloj frike.Gjithe frikat tjera qe ndjen njeriu gjate jetes i imponohen nga njerezit qe e rrethojne.Eshte e pamohushme se edhe une kam disa lloj frike sic kane gjithe qenjet njerezore ne kete rruzull toksore.Por nuk kam ato lloj frika sic i kane shumica..

Psh, lexoje nga shumica se kane frik nga Zoti dhe qe njekohesishte jane besimtar! Kurre nuk e kuptoj kete pergjigje!

Pershendetje Adinisi ,e para shkrimi nuk ju dedikohej ju qe te me pergjigjeni personalisht mu,ajo esht mendimi im dhe e mbeshtes,nese ju e ndjeni veten per budalla problemi juaj por qe tregon se diku pranoni ate qe them une pasi ju dogji kaq shum e mu versulet menjehere e dyta pse thoni ne shkrimin e pare se personalisht sia keni friken asgjeje kur pikerisht tani sa e pranuat qe ne disa gjera keni frike e ju,qe fundja esht normale e ndjesi njerezore si per femrat e per meshkujt,ska perse tu vije turp ta pranoni,dhe sa per pyetjen e fundit te them vetem nje gje:ESHTE MIRE TIA KESH FRIKEN ZOTIT SEPSE BESONI TEK FUQIA E TIJ,besoj u kuptova sadopak me kete shkrim,klm

Eshte e drejte e imja kapitale qe te komentoj cdo shkrim duke mbetur ne tem dhe duke mos ofenduar asnjerin.Ne tem isha dhe nuk te ofendova me shkrimin tim me siper,apo?

Eshte e vertete se ne postimin e pare kam thene se nuk kam frik, nuk e njohe friken se cfar ngjyre ka apo si duket.Sepse une kam vetem ato lloje te frikes me te cilat lind cdo qenje njerezore.Te cilat i shpjegon me se miri Frojdi, nese te ratis te lexone nese nuk e keni be deri me sot.
Me siper kam dhene disa shembuj.Njerezit kan aq frik nga vetetima sa nuk do mund ta pershkruaja tani.Nderkohe qe vetetima nuk eshte trung i molles qe te shkundet dhe te bijne gjithe mollat dhe njera nga to t'me rrok mua.Mundesia qe njerezit te vdesin nga vetetima jane 0.0001% nese nuk e kam tepruar dhe prap kane frike! Kurse nuk kan frike nga komunikacioni ose te pakten nuk e shprehin, ku mundesit jane shume me te medha qe te vdesim.Sepse ne Kosoven tone te vogel, pothuajse cdo dite vdes nga nje ne komunikacion.Ne kete rast po del se njerezit friksohen pa nevoj dhe vetem mbushen me energji negative te pa nevojshme ne ate momente.
Fundja njeriu mund te vdes edhe nese rrezohet nga karrikja, raste te ketilla kan ndodhur dhe nuk kan vdekur qe jane rrezuar nga kati i 3!!!
Nga erresira pse te friksohet njeriu?Femija ne nje moshe te caktuar ka frik nga erresira sa qe shpesh here e therret prindin e tij dhe i thote se aty apo ketu ka dicka, dhe ne momentin qe e ndez driten prindi, femija rehatohet me nje te ndezur driten!
Nuk dua te permend shembuj me rend edhe pse ka shume e shume.Po ndalem tek frika nga Zoti qe e thash me siper.
Nga njera ane njerezit thone se i friksohen te panjohures, dmth ketu hyn edhe njerezit qe nuk i njohin.Ne anen tjeter thone se i friksohen edhe Zotit, me arsyetime te ndryshme, pak a shume sikurse ju.Po ky Zot qe i friksohen, a nuk e pohuan vet keta njerez se besojne ne Zot, sepse e njohin ate!Atehere pse t'i friksohen dikujt apo dicka qe e njohin?Nese kesaj i shtojme edhe nje fakt.Pikrishte njerezit qe thone se besoj ne Zot, dhe thone se jane besimtare te mire dhe e njohin veten ( dmth si njerez qe mundohen ti kryejn obligimet ndaj Zotit), atehere pse ti friksohen Zotit?
Nese jam gabim deri me ketu, atehere do ta dija per nder nese me tregon se ne cilin liber te shenjet Zoti urdheron qe ti friksohemi atij?
Mos me ngaterro me fjalen nenshtrim,sepse ti nenshtrohesh urdherave te dikujt, nuk duhet doemos ta besh nga frika, por mjafton respekti.Sot, une edhe pse jam ne kete moshe, i neshtrohem babes, jo pse i friksohem, por se e cmoj, e respektoj dhe jam i bindur se ai gjithnje mendon me te miren per mua, edhe atehere kur me urdheron.

Ndoshta kete here u kam dhene hapsire me shume qe te kuptohem, ne te kunderten, ketu do te jem. fest


hahaha si nuk pertove ta besh copy ter kete shkrim shiko se po pertoj ta lexoj une tash gjith kete filozofi,kur hyn ma lexon pak ti per mos u munduar me shum une,hajde si cun i mire qe je e si xhan qe me ke mos ma prish
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 14980
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse kemi frike?

Mesazh nga Elhamiu prej Sun 04 Jul 2010, 22:21

sepse jam frigacak

firma.................................................................................................................................................................................
Mua nuk me tremb vetmia e nates,
nuk me trembin as tingujt e ores ne qetesi,
kur prane te kam me tremb heshtja e fjales,
me tremb trishtimi ne qiellin plot me kaltersi.

... Nuk me trembin fjalet qe mund te thuhen diku,
jeta primitive ka qene dhe do te mbetet perhere,
trembem kur fjalet degjoj nga gjuha e nje miku,
trembem kur mendoj se s'me njohu asnjehere

Elhamiu

Postime : 2515
Kyējet nė forum : 12848
Regjistruar mė : 24/02/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse kemi frike?

Mesazh nga Katilja prej Sat 13 Jul 2013, 18:18

Vetem budallai e mposht friken !

Frika e ben Njeriun Njeri. Ajo qe e ndan Njeriun nga Zoti eshte pikerisht Frika. Frika e ben njeriun te mendoje, te meditoje, te filozofoje, te ndertoje, te shkaterroje, te shkoje ne lufte, te vrasi, te lindi, te martohet, te behet xheloz pra gjithcka.

Nuk ka njeri me mendje te shendoshe qe nuk ka frike ! Vetem budallenjte nuk kane frike !

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7195
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse kemi frike?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi