» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

11 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 11 vizitorė

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Tė zhytesh nė vetvete

Shko poshtė

Tė zhytesh nė vetvete

Mesazh nga Unike prej Wed 15 Apr 2009, 12:55

Tė zhytesh nė vetvete

Nė jetėn e gjithsecilit ka periudha tė gjata kohe, nė tė cilat pėr njė arsye, apo pėr njė tjetėr pengohemi tė jemi vetvetja, apo tė shprehim vetveten.


Nė raste tė tilla, njė marrėdhėnie jashtėmartesore do tė ishte njė "rikthim" nė zanafillėn e vetes tėnde reale, atė qė rrethanat ta kanė shtypur dhe tjetėrsuar. Njė rast tipik i njė sjelljeje tė tillė ėshtė ai i shkrimtares sė famshme Virgjinia Vulf, pėr tė cilin i shoqi kishte mė tepėr rolin e njė rojeje, sesa atė tė njė dashuri. Pėr t‘i shpėtuar presionit tė njė lidhjeje tė tillė qė po e tjetėrsonte, shkrimtarja pati njė marrėdhėnie jashtėmartesore me njė burrė. Gjatė periudhės sė kėsaj marrėdhėnieje, ajo hodhi themelet e romanit tė saj "Orlando".
avatar
Unike

Shteti : Mitrovice
Postime : 326
Kyējet nė forum : 10607
Regjistruar mė : 19/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė zhytesh nė vetvete

Mesazh nga shaban cakolli prej Wed 15 Apr 2009, 21:22

po,shkrimtaret kane nevoje nga se u ipset nje frymezim me teper Very Happy
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13806
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė zhytesh nė vetvete

Mesazh nga Naki prej Thu 16 Apr 2009, 00:40

Jeta eshte lufte speciale duhet ditur ta perballosh eshte nje thenje "Nuk eshte ari krejt cka duket" vazhdoje jeten perpara sepse do te hasesh ne ate qe e meriton. Nuk mund kurr te jesh roje e dikujt dhe me se miri njerzit e penes kete gje dine ta thurrin neper proza e shkrime.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19109
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė zhytesh nė vetvete

Mesazh nga Kle@Love prej Thu 16 Apr 2009, 00:52

un nuk zhytem ne vetvete kerkoi te perballoi gjdo gje ne kete jete sepse po nuk luftove per gjdo gje esht e kote te zhytesh ne vetvete sepse nuk ja del kurre

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17463
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė zhytesh nė vetvete

Mesazh nga shaban cakolli prej Thu 16 Apr 2009, 16:34

jeta duhet te na gjeje te paperulur dhe te e perballojme me gjitha forcat qdo gjeqe na bie ne koke
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13806
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė zhytesh nė vetvete

Mesazh nga Kle@Love prej Mon 27 Apr 2009, 17:38

nuk besoi se eshte mire te zhytesh ne vetvete sepse ke vuajtje edhe lot qe spushojne kurre

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17463
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė zhytesh nė vetvete

Mesazh nga shaban cakolli prej Mon 27 Apr 2009, 18:43

mbyllja ne vetvete eshte ferr
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13806
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė zhytesh nė vetvete

Mesazh nga Vizitor prej Fri 02 Jul 2010, 16:14

Mjer ai qe zhytet ne vetvete thjesht eshte nje semundje e pa sherushme, nese shpirti nuk lirohet nga mllefet fitojm semundje shpirtrore qe ,zor do te ket sherim, jan disa gjera te vogela ndoshta qe duhet ti mbajm ne vetvete por gjeja me e mire eshte ti shpreheshate qe te ngacemon shpirtin dhe ste le rehat te jetosh!

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė zhytesh nė vetvete

Mesazh nga Elhamiu prej Fri 02 Jul 2010, 17:44

te zhytesh por te dish per qfar te zjerresh

firma.................................................................................................................................................................................
Mua nuk me tremb vetmia e nates,
nuk me trembin as tingujt e ores ne qetesi,
kur prane te kam me tremb heshtja e fjales,
me tremb trishtimi ne qiellin plot me kaltersi.

... Nuk me trembin fjalet qe mund te thuhen diku,
jeta primitive ka qene dhe do te mbetet perhere,
trembem kur fjalet degjoj nga gjuha e nje miku,
trembem kur mendoj se s'me njohu asnjehere

Elhamiu

Postime : 2515
Kyējet nė forum : 12770
Regjistruar mė : 24/02/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė zhytesh nė vetvete

Mesazh nga stralli prej Wed 22 Sep 2010, 13:29

Zhytja nė vetvete ėshtė frikė nga diversiteti shoqėror...
avatar
stralli

Postime : 715
Kyējet nė forum : 9140
Regjistruar mė : 21/09/2010
Profesioni : Teknik

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė zhytesh nė vetvete

Mesazh nga benita krusha prej Wed 23 Mar 2011, 11:54

zakonisht ndodh kur njeriu bie ne depresion total dhe nuk do te shprehet me aske sepse i duket qe asgje nuk po shkon si duhet, por ka edhe tipe te tille qe jan vet te mbyllur. ky lloj i tipeve njerezore e kane te veshtire te shprehen, te qajne apo te tregojne diqka rreth vetes, iu pelqen te rrine ne erresire pa pranine e njerzve, degjojne muzike tekno hard ose totally balad(mvaret prej disponimit momental) dhe i duan ngjyrat e mbyllta si e zeza e hinta etj. egziston vetem nje menyre qe i nxit te shprehen, nese e gjen piken e tij me problematike qe ka ne koke dhe nuk terhiqesh derisa te thoje nje pergjegje, pastaj vet do e shihni qe pas asaj pergjegje do shpraz te gjith mllefin e grumbulluar ne vete per nje kohe te gjate. po flas nga provoja sepse kam pasur rast te rri shum gjat me nje tip te tille i cili vetem pasi ia bera te njejten pyetje textualisht mbi 10 her filloi me ze shume te larte te flas dhe te nxjerri te gjitha ato qe e kane munduar per nje kohe te gjate. e sa i perket nevojes per lidhje jashtmartesore, vetem nese personi e sheh si zgjidhje qe nese i ndodh diqka e re do te ndihet me mire, por nuk do te thot qe ajo risi te jete nje mashkull/femer tjeter...
nuk thone kot:
vetem NESE DI se qeshte jeta do ta dish edhe arsyejen pse jeton !!!

benita krusha

Shteti : Prishtine
Postime : 757
Kyējet nė forum : 8729
Regjistruar mė : 10/03/2011

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė zhytesh nė vetvete

Mesazh nga deti prej Wed 23 Mar 2011, 14:33

Te zhytesh ne vetvete do te thote qe per disa caste te mos jesh pjese e tjereve. Nese keto caste nuk zgjasin shume as demi nuk do te jete aq i madh. Kthimi sa me i shpejt ne realitet tregon se mund te perballemi dhe t'i mundim sfidat dhe veshtiresite e jetes. Dua te them se nese per pak momente shmangemi nga realiteti qe na rrethon mbase eshte edhe normale. Njerez jemi dhe shpeshehere ndikohemi nga ndjenjat. Sa me shume qe arrijme t'i menaxhojme keto ndjenja aq me te qendrueshem behemi ndaj realitetit dhe me lehte e perballojme friken ne menyre qe te mos shkeputemi nga ai.
Zhytja e shpeshte ne vetvete, qendrimi i gjate ne ate gjendje, patjeter tregon se dicka nuk eshte ne rregull me personin. Komunikimi, hapja e zemres ndaj te tjereve eshte nje shprese qe kjo gjendje te perballohet dhe te tejkalohet. Miku i mire mund te ndihmoje ne raste te ketilla nese rastise te jete prane ne vendin dhe kohen e duhur.
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13591
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė zhytesh nė vetvete

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi