» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

6 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 6 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


AFORIZMA PĖR RININ

Shko poshtė

AFORIZMA PĖR RININ

Mesazh nga Naki prej Thu 16 Apr 2009, 06:37

Qeshu, rini. Qeshu. Bota ėshtė e jote.
Migjeni

Rinia vjen njė herė, pranvera ēdo vjet.
Algjeriane

Rinia ėshtė e lumtur ngaqė pėr tė ekziston ardhmėria.
Gogoli

Ditėt e rinisė janė ditėt e shkėlqimit.
Bajroni

Edhe pse bota ecėn pėrpara, tė rinjtė prapėseprapė duhet tė nisen nga fillimi.
Gėte

Mė mirė tė luash bixhoz me rininė tėnde, se sa tė mos bėsh asgjė pėr tė.
Kamy

Rinisė mė shumė i pėlqen bukuria se dobia, meqė rinia drejtohet sipas ndjenjave e jo llogarive.
Aristoteli

Drejtohuni tė rinjve: ata dinė gjithēka.
Xhoberti

Ma tregoni njė tė ri, qė ka aq mend sa vetveten ta bėjė tė marrė.
Stivensoni

Nė moshėn tetėmbėdhjetėvjeēare edhe djalli duket i bukur.
Japoneze

Shpesh dėgjojmė se rinia thotė: nuk dua tė jetoj sipas arsyes sė tjetrit, do tė mendoj vetė. E pse tė mendohet pėr atė qė ėshtė e njohur. Merr ē'ėshtė e gatshme dhe shko mė tej. Kėtu qėndron fuqia e njerėzimit.
Tolstoi

Mė pėlqen qeverisja e tė rinjve, mirėpo vetėm derisa tė jetė mėsuesi nė klasė.
Pirandelo

Rinia ėshtė marrėzi, qė mund ta shėrojė vetėm pleqėria.
Arabe

Tė rinjtė duhen vlerėsuar, kurse pleqtė respektuar.
Muhameti

Rininė e kemi pėr tė bėrė marrėzira, kurse pleqėrinė qė t'i ankojmė.
Heminguei

Njeriut nuk i vjen keq pse ėshtė plak, por pse nuk ėshtė mė i ri.
Drajzeri

Rrudhat e fytyrės nė pleqėri zėvendėsojnė shenjat e qeshjes nė rini.
Barrymori

Nė pleqėri njeriu ruhet mė mirė nga fatkeqėsitė, kurse nė rini i duron mė mirė ato.
Shopenhaueri

Ah, sikur rinia tė dinte, e pleqėria tė mundte!
Franceze

Pleqėria vetėm gjumin e ka tė mirė.
Xoxa

Asgjė nuk na plak mė shumė sa mendimi se po plakemi.
Lihtenbergu

Ēdo kush dėshiron tė jetojė gjatė, por asnjė njeri nuk dėshiron tė jetė plak.
Nestroji

Pleqtė janė tė rrezikshėm, sepse nuk kanė tė ardhmėshme.
Shon

Pleqtė japin kėshilla tė mira, ngase nuk japin shėmbuj tė kėqij.
La Roshfuko

Dėrguar nga V.Batalaku - Slloveni

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19265
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: AFORIZMA PĖR RININ

Mesazh nga Katilja prej Mon 08 Sep 2014, 17:07

Pleqėria vetėm gjumin e ka tė mirė.

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7273
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi