» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

3 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 3 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Xhelozia

Faqja 1 e 3 1, 2, 3  Next

Shko poshtė

Xhelozia

Mesazh nga Naki prej Tue 19 Jun 2007, 16:14

Cka mendoni?
Mendimi im personal eshte se xhelozia eshte mikrob i pakendshem per njeriun,qe shkakton dhimbje me te rende se kanceri.Pasojat jane me te medha se termeti.Shemb qdo te mire qe mund te kete njeriu,ajo eshte dobesi e cila menjehere shprehet,kaplon mendjet e lehta e zhvesh trurin humb qdo vlere qe eshte dhurate per njeriun,ben ndarjen, nenqmon njeriun .....shkurt eshte vete helmi.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19187
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Xhelozia

Mesazh nga Silvi prej Thu 21 Jun 2007, 12:04

Une mendoj se nuk do kishte kuptim dashuria pa xhelozine,pra ne njefare menyre ato plotesojne njera tjetren dhe nuk do tregohesha e sinqerte nese do thoja qe jo une nuk jam xheloze.Sa kohe qe do ekzistoje dashuria dhe xhelozia do jete e pranishme por pyetja eshte deri ne c'mase ?...
Sigurisht nese ajo merr permasa te medha dhe kalon ne ekstrem domosdo qe behet e padurueshme dhe sigurisht e rrezikshme per marrdheniet midis nje cifti...
Personalisht nuk do me pelqente nese do ndodhesha ne situate te tille dhe besoj askujt tjeter s'do t'i pelqente ,megjithese mendoj qe te xhelozosh eshte njerezore ashtu si c'do ndjenje tjeter qe na kapton...
C'eshtja eshte a mundemi gjithmone te frenohemi nese shikojme qe ndonjehere kalojme caqet?...Kjo pastaj ka te beje me personalitetin e cdo individi dhe gjithmone do jete i ndryshem...flm
avatar
Silvi

Shteti : Londer
Postime : 83
Kyējet nė forum : 12108
Regjistruar mė : 04/06/2007

http://www.silvi.faqet.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Xhelozia

Mesazh nga xhefe prej Thu 21 Jun 2007, 14:20

Sindy, pajtohem me ty se dashuria dhe xhelozia shkojne se bashku. Jane mekanizma reciproke dhe patjeter qe e plotesojne njera tjetren. Ai/ajo qe vertete dashuron dike, patjeter se do kete edhe nje doze xhelozie (flas per xhelozine ne kufijt e normales apo tolerances). Ne te vertete kjo xhelozi mbase nuk eshte gje tjeter vecse frika se mos po e humb ate qe e do.
Megjithate, eshte nje ndjenje e mire sepse pikerisht kjo xhelozi te le te kuptosh se dashuria ndaj teje eshte e madhe.
Nuk duhet lejuar qe xhelozia te kaloje kufirin (masen) e lejuar, se atehere nuk do te quhet xhelozi por do merr nje emer tjeter sic thot edhe naki: mikrob, kancer e ku ta di une.
Asgje nuk eshte e perkryer ne kete bote, andaj gjithcka brenda kufijve te tolerances eshte normale.
Me rrespekt per te gjithe
xhefe
avatar
xhefe

Shteti : Kosovė
Postime : 6
Kyējet nė forum : 12084
Regjistruar mė : 12/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Xhelozia

Mesazh nga Sihana prej Thu 21 Jun 2007, 19:02

E vertete eshte ajo thenia "po nuk pati xhelozi nuk ka as dashuri " por une mendoj se Xhelozia eshte si ai virusi qe po i hyri Pc ja bllokun trurin ose ja fshin cdo program te rregjistruar Sad Sad Sad Sad
Une jam shum xheloze por tani po i vuaj pasojat e saj Sad Sad Sad Sad

firma.................................................................................................................................................................................
HĖNĖ NĖ VELLON E NUSĖRISĖ


S Sikur shpirti im ndahet nė dysh
I I ndriēuar me dritė nuri qė ti jep
H Hėnė e veshur nė vellon e nusėrisė
A Ah, me ty nė univers edhe yjet
N Nėn tingujt e muzikės hyjnore vallėzojnė
A Afshon zemra ime e plasur nė mundim
avatar
Sihana

Shteti : Rhodos-Greece
Postime : 272
Kyējet nė forum : 12092
Regjistruar mė : 11/06/2007
Profesioni : Laborant Dentar

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Xhelozia

Mesazh nga Enya prej Sat 28 Jul 2007, 21:20

Nuk jam dakort me thenien qe dashuria nuk ka kuptim pa xhelozine ... mund te duash ēmendurisht e te mos jesh xheloz/e.

Xhelozia per mua eshte nje ndjenje qe nuk e duroj dot dhe me duket nje mungese respekti dhe besimi tek tjetri e aq me teper nje mungese totale besimi ne vetvehte, ndaj eshte nje ndjenje qe deri me sot te pakten nuk e kam njojtur ndonjehere e nuk mendoj ta njoh ...
avatar
Enya

Shteti : France
Postime : 128
Kyējet nė forum : 12108
Regjistruar mė : 04/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Xhelozia

Mesazh nga Naki prej Sun 29 Jul 2007, 11:38

Pershendetje Enya,
Mendoj se xhelozia eshte e kote fare dhe vullgare.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19187
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Xhelozia

Mesazh nga Naki prej Tue 31 Jul 2007, 20:49

Cili eshte profili i personit xheloz?

Eshte pak e veshtire te besh pergjithesime mbi kete teme, megjithate ekziston mundesia e skicimit te profilit te nje personi xheloz, femer ose mashkull. Mendimi im personal eshte ky:

Nje person xheloz perpiqet ta nenshtroje partnerin dhe te kundershtoje nevojat dhe ligjet e tij/ saj (perfshire hapsiren dhe kohen) dhe ne te njejten kohe ka nje nevoje absolute qe t’i binden dhe t’i shkojne pas qejfit. Ne raport me personat e tjere, ka nje sjellje mosbesimi dhe paragjykimi. Nuk mund ta drejtoje vete jeten e tij/saj, por deshiron me ngulm te drejtoje jeten e nje personi tjeter mbi te cilin ushtron nje kontroll mjaft te ashper, qe nuk eshte perfekt, dhe te cilit i dedikon te gjitha burimet qe te tjeret i perdorin per te rregulluar jeten e tyre. Xhelozi nervoz, deshiron domosdoshmerisht ta pranoje tradhetine, eshte si nje investigues qe deshiron te sqaroje te gjitha rrethanat e ngjarjes. Nga ana tjeter te personi xheloz verehet mungesa e vetevleresimit, qe qon ne mungesen e sigurise te vetvetja dhe te aftesise per te mbajtur gjalle ndjenjen e dashurise.
Ēfare fshihet pas xhelozise?

Pasiguri, frike nga humbja e partnerit, nuk ndjehet ne lartesine e duhur?
Ju faleminderit.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19187
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Xhelozia

Mesazh nga Vizitor prej Wed 01 Aug 2007, 13:32

Nese do mundohesh ta perkufizosh me nje fjale te vetme xhelozine, me te gjitha ato qe ke permendur pak me lart Naki,nuk do quhej xhelozi, po ego.Egoja qe ka njeriu.
Nuk di pse e perkufizoni dashurine si mikrob?Xhelozia shkaktohet pa u kuptuar,madje as qe nuk e kupton qe je duke bere dicka jo te mire.Xhelozine e personit qe do perballoje me qetesi,sepse per momentin nuk e kupton, por me vone e kupton.Jepuni gjerave kohe qe te marrin trajten e duhur dhe te fitojne besimin e kerkuar.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Xhelozia

Mesazh nga bovari prej Wed 08 Aug 2007, 13:12

Sipas mendimit tim xhelozia nuk ka forme dhe mer formen e ēdo ndjenje.Po nese flitet per xhelozine mes dy te dashuruari qe shfaqet vetvetiu dhe jo me qellim besoj se eshte normale.Dhe nese xhelozia i kalo kufijte athere edhe perkufizimi ndryshon pasi ne xhelozi te tepruar dashuri nuk ka po ka semundjet shpirterore te cilat i perkasin shkences qe e studijon ate.
Une per vete xhelozine e shoh nje ndjenje normale pasi vete nuk kam pas xhelozi ndaj individeve por ndaj veprimeve.
Dhe ne nje ēift nese ka xhelozi do te thote se njera pale ka bere ndonje veprim qe ka zgjuar kete dev(ndjenje)nga gjumi.
Enya:
Mire e thua qe nuk e duro dot kete ndjenje ,po mos me thuaj se kur je me bashkshortin dhe takoni nje ēift tjeter ose nje femer nuk behesh xheloze.Mbase nuk e shpreh per momentin por sa shko ne shtepi ose sa te shikosh nje pasqyre krahason veten me paraqitjen e tjetres,keto jane sjellje normale qe qofte mashkull qofte femer e pasqyrojne kete ndjenje e cila eshte ne ēdo veprim dhe moment.
Po ti kthehem temes nese doza e xhelozise(ndjenja e pervetsimit) kalo ne nje shkalle semundjeje athere kalon ne agresivitet vertikal dhe horizontal qe shkatero ēiftin fare,po ne pergjithesi xhelozia ndaj personit qe ke te besh egziston por ndaj tij/saj si individ ndodh kur njera pale e provoko kete ndjenje..
Une keshtu e kuptoj xhelozine se nuk mund te them qe nuk jam xheloze por mundohem ta zbehi kete ndjenje qe shfaqet per momentin duke ja vertetuar vetes qe eshte nje keqkuptim i ndjenjave te mia dhe jo nje mendim ose ndjenje qe duhet ta risi akoma edhe me shume.
avatar
bovari

Shteti : Istanbul
Postime : 685
Kyējet nė forum : 12018
Regjistruar mė : 03/07/2007
Profesioni : me libra ne dore akoma

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Xhelozia

Mesazh nga Enya prej Wed 08 Aug 2007, 21:07

Bovari ajo qe thua ti per "xhelozine" ndaj nje personi tjeter (jo te dashurit/es) i ndodh ēdo njeriu ne masa te ndryshme, sipas tipit te njeriut.
Por une po flas per xhelozine tek nje ēift, dhe tek nje ēift serioz qe kane kohe te gjate bashke e qe kane ndertuar diēka te perbashket, nuk po flas per dashuriēka e mbase ketu qnedron diferenca me opinionet e tjera.
Deri me sot nuk jam ndier ndonjehere xheloze por kjo mbase dhe nga fakti se parteneri nuk me ka dhene shkak qe te ndihem e tille. Mbase, nje dite, nese sjellja e tij ndaj meje e ndaj femrave te tjera ndryshon, mbase edhe une do te behem xheloze. Por duke njohur sadopak vetvehten, e di qe do te jete ne mos e pamundur, nje ndjenje teper pasagjere tek une, sepse eshte nje ndjenje qe se duroj dot ta ndiej e jo me te ma imponojne.

Xhelozia dihet qe egziston dhe do te egzistoje gjithnje por secili ketu po jep mendimin personal dje ne asnje menyre nuk po ja imponoj te tjereve.
Per mua besimi ne nje ēift eshte nje nga thelbet kryesore te lidhjes se tij, nese nuk ka besim atehere nuk mund te kete harmoni, te pakten ky eshte konceptimi im.
Xhelozia duke qene mungese besimi atehere per mua nuk sjell veēse mungese komunikimi dhe mungese harmonije tek nje ēift, ndaj dhe jam komplet kunder kesaj ndjenje qe e quaj anti-dashuri.
avatar
Enya

Shteti : France
Postime : 128
Kyējet nė forum : 12108
Regjistruar mė : 04/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Xhelozia

Mesazh nga deti prej Thu 09 Aug 2007, 11:33

Per cdo gje qe ndodh mes nesh apo rreth nesh ka nje kufi - kufiri i tolerances. Cdo tejkalim i ketij kufiri eshte i demshem, qoft ky edhe ne te ngrene. Eshte oreksi ai i cili te ben ta tejkalosh kete kufi.
Edhe ne dashuri ka xhelozi, nuk mohohet kjo. Une do perqendrohesha me teper tek xhelozia brenda kufijve te lejuar. Kjo xhelozi nuk e shkaterron lidhjen. Ne momente te caktuara te ben qe te mos ndjehesh mire, por me vone kur analizon gjerat dhe ke besimin tek ai/ajo, te ben te ndjehesh mire. Kjo sikur pasqyron nje vlere sepse gjerat qe lakmohen nga te tjeret patjeter duhet te jene te mira.
Nga ana tjeter, xhelozia qe tejkalon kufirin e tolerances, me nuk quhet xhelozi por kalon ne semundje, dhe cdo semundje eshte e demshme patjeter. Kur lendohen ndjenjat, humbet besimi dhe me kete gradualisht shkaterrohet edhe nje lidhje.
Dashuria dhe xhelozia kane lindur se bashku, duhet te rrugetojne se bashku, natyrshem, pa i bere dem njera tjetres. Bile gjysmen e rruges duhet kaluar keshtu sepse me kalimin e kilometrave xhelozia do lodhet dhe do heq dore nga rrugetimi. Do te triumfoje dashuria si gjithmone.
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13669
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Xhelozia

Mesazh nga bovari prej Thu 09 Aug 2007, 11:40

jo mi Enya tek te gjithe gjallesat ndodh.Po dhe te njeriu sigurisht ka xhelozi ndaj partnerit sepse kete nuk e them une nga koka ime se aq e mencur nuk jam por nga leximet qe bej mbi kerkimet e bera.Dhe nese flasim per ēift serioz dhe qe kan kohe te gjate bashke xhelozia egziston por kan krijuar nje besim dhe jan te kujdesshem qe te mos lendojn e zgjojne kete ndjenje tek partneri,ose njera pale e pranon xhelozine e partnerit dhe kjo ndjenje eshte bere e njohur dhe pjes e jetes se tyre dhe nuk e dallojne qe eshte apo jo xhelozi.Ama te thuash qe nuk ka xhelozi mua nuk me duket normale,te ishe mashkull nuk do e zgjasja kaq shume me replika se truri i femres nga ai i mashkullit ndryshon.Po duke ditur qe te femrat eshte e pamundur te mos kete xhelozi dhe kur me thua qe nuk egziston me habit se te pranosh qe nuk ndjen xhelozi sipas bagazhit tim qe kam krijuar nga leximi mbi keto tema do te thot te pranosh qe nuk ke ndjenja.
Po nejse secili ka mendimin e tij/saj dhe persa i perket diferences se "dashuriēka" a mund te ma thuash se ē'fare dallimi ka nga "dashuria"?
Sepse siē e kuptoj une dhe gjykoj brenda kornizes se njohurive qe kam,sjelljeve dhe se si e shikoj jeten kjo fjale eshte per ata persona qe kercejn nga dega ne dege dhe kujtojne se ēdo fuqi natyrore dhe qenie eshte ne funksijon te tyre,dhe per keto tipa nuk egziston termi"xhelozi"por jan kampjonet e dizevolimit.
Une mendoj qe dashuria eshte nje ndjenje e vetme por shume e komplikuar dhe jo nje ndjenje qe ndahet ne profile si "dashuriēka" etj.Xhelozia egziston por ka ēifte qe ja dalin me sukses duke e qartesuar mes vetes dhe duke mos e pasqyruar jasht.
Une jam e fundit qe do te te mbeshtes ne mendime me sa kam verejtur ama ke mendimi qe xhelozia e tepruar (kıur kalo ne shkalle semundje) ose kur mundohen te kontrollojne njeri tjetrin duke i vene edhe ēensure ajo lekund besimin te mbeshtes motra.
pershendetje
avatar
bovari

Shteti : Istanbul
Postime : 685
Kyējet nė forum : 12018
Regjistruar mė : 03/07/2007
Profesioni : me libra ne dore akoma

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Xhelozia

Mesazh nga Silvi prej Thu 09 Aug 2007, 18:00

deti pershendetje
pajtohem plotesisht me ty:)

Enya,moj xhane ,per xhelozine e mire e kisha fjalen une me, jo per xhelozine e keqe:D kis se asaj mos ja degjofsha krismen asnjehere:P
avatar
Silvi

Shteti : Londer
Postime : 83
Kyējet nė forum : 12108
Regjistruar mė : 04/06/2007

http://www.silvi.faqet.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Xhelozia

Mesazh nga deti prej Fri 10 Aug 2007, 12:23

Silvi, faleminderit.
Eshte mendimi im dhe mu be qejfi qe e ndan ate me mua.
Jo gjithmone dhe cdo kund pajtohemi, eshte e natyrshme dhe pikerisht keto dallime e bejne edhe me interesante temen.
Sa me shume mendime te ndryshme, ylberi do kete me shume ngjyra dhe nuancat e tyre do te jene te mrekullueshme.
Mbase te gjithe mesojme nga pak nga njeri tjetri.
me rrespekt
deti
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13669
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Xhelozia

Mesazh nga Naki prej Fri 10 Aug 2007, 15:24

Arla, ka dallim xhelozia nga egoja te lutem. Paska replika te shumta ngase une mungova ne forum ca dite.
Deti shume mire e paska thene me nje fjale qe po me pelqen "Per cdo gje qe ndodh mes nesh apo rreth nesh ka nje kufi - kufiri i tolerances"...
Njeashtu jam edhe me mendimin e Bovarit se xhelozia ndodh ne masa tek njeriu sipas tipit te njeriut.
Personalisht nuk jam shume xheloz por nuk mund te them se edhe nuk jam. Varet cdo gje ka kufirin e saj.
Xhelozia eshte tek ne prezente ne cdo hap te jetes ne dashuri, pune, karier, jete, etj etj... varet.
Kulminacioni arrihet kur ajo ka nje sjellje ndeshkimi dhe mosbesimi ketu eshte vete shkaterrimi i cdo gjeje.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19187
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Xhelozia

Mesazh nga Kosovarja prej Sun 12 Aug 2007, 13:22

Ne cdo pune qe bejm qe na rrethojne mund te themi se kemi xhelozi,por duhet normal qe te kemi nje kufi deri ne qfare mase te xhelozojme ,

Une per veten time jam shume xheloze ne dashuri dhe ne mesim .. sa i perket mesimit e kam pare se kjo xhelozi me ndihmon ,ndersa ne dashuri do e shikoj se sa do me ndihmon..
avatar
Kosovarja

Postime : 240
Kyējet nė forum : 11920
Regjistruar mė : 10/08/2007
Profesioni : Studente

http://www.kosovare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Xhelozia

Mesazh nga bovari prej Sun 12 Aug 2007, 17:45

ne mesime xhelozi ndaj te tjereve kurre nuk kam pasur por ndaj vetes shume.Dhe te them qe noj here edhe nuk me dilte koha per te mesuar dhe pasuruar kulturen e pergjithshme ama ambicje per te dal fitimtare gjithnje e kam.Besoj se nuk eshte e keqe te mendosh se din pak dhe te mundohesh te dish akoma me shume kjo ndjenje psh hy ne xhelozi.
Ndersa ne dashuri jam xheloze po ari ta frenoj pa kaluar kufirin.
avatar
bovari

Shteti : Istanbul
Postime : 685
Kyējet nė forum : 12018
Regjistruar mė : 03/07/2007
Profesioni : me libra ne dore akoma

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Xhelozia

Mesazh nga Anna prej Mon 27 Aug 2007, 21:20

Mendoj ,se dashuria dhe xhelozia jane te dyja te barabarta.Thone nuk ka dashuri pa xhelozi por kuptohet jo xhelozi qe behet gangren dhe shkaterron njeriun ne jete .
avatar
Anna

Shteti : Zvicerr
Postime : 252
Kyējet nė forum : 11943
Regjistruar mė : 29/07/2007
Profesioni : amvise

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Xhelozia

Mesazh nga majlo prej Thu 04 Oct 2007, 14:10

Xhelozia e tepruar shkateron qdo gje mbi tok!!!!!!!!!!!!

majlo

Shteti : Tetovė
Postime : 111
Kyējet nė forum : 11919
Regjistruar mė : 07/08/2007
Profesioni : 12112

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Xhelozia

Mesazh nga Vizitor prej Thu 04 Oct 2007, 14:13

Shkaterron njeriun fillimisht.E si pasoje veprimi bie mbi ate cka na rrethon.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Xhelozia

Mesazh nga majlo prej Thu 04 Oct 2007, 14:17

Bravo bravo Arla i re ne fije qar desha me then....

majlo

Shteti : Tetovė
Postime : 111
Kyējet nė forum : 11919
Regjistruar mė : 07/08/2007
Profesioni : 12112

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Xhelozia

Mesazh nga bovari prej Fri 30 Nov 2007, 13:20

Xhelozia lind nga pervoja(shenjat e dhimbjes se meparshme)
qe mund te kete personi psh frika e braktisjes ose endera e keqe qe i le pa gjume njerezit tradhetia.Nese xhelozia eshte ne dozen e duhur e rifreskon ndjenjen e dashurise dhe e forcon lidhjen por nese i kalon kufijt etik athere nevojitet ndihme nga specialistet.Une keshtu e mendoj dhe pervete preferoj te besoj sepse duke u fshehur pas ndjenjes se xhelozise nuk mundesohet vazhdimesia e lidhjes.

firma.................................................................................................................................................................................
"""Jemi njerez te thjeshte ne kete bote,,kemi hyr ne rradhe ne kohen e duhur por presim kot,,se biletat ua kemi shitur te tjereve per nje shishe vodk""
avatar
bovari

Shteti : Istanbul
Postime : 685
Kyējet nė forum : 12018
Regjistruar mė : 03/07/2007
Profesioni : me libra ne dore akoma

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Xhelozia

Mesazh nga Adisa prej Mon 25 Feb 2008, 18:19

Sad gjelozia esht shum e keqe po edhe jam shum gjeloze dhe aja me ban te vuaj ne gjdo aspekt gjelozia ta shkatrron jeten e urrej veten pse jam gjloze 8)
avatar
Adisa

Postime : 3282
Kyējet nė forum : 12406
Regjistruar mė : 10/02/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Xhelozia

Mesazh nga Vizitor prej Mon 25 Feb 2008, 19:31

Xhelozia esht dicka jo fort e mire por eshte pjes e lojes ne dashuri,Very Happy te pakten une keshu mendoj 8)

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Xhelozia

Mesazh nga Guest prej Tue 26 Feb 2008, 06:56

ashtu motrushe eshjt e vertet se ne fillim te dashuris ke pak gjelozi se mendon mos nuk te dashuron i dashuri apo ke mendime gjelozie


Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Xhelozia

Mesazh nga Adisa prej Tue 26 Feb 2008, 07:22

po motrushe se gjelozia te shtin me vujt edhe te ndan prej ati qe edoni se gjolizao esht veq loj qete plas zemren se une jam shum gjeloze nuk kam qef idashri jem perte folun me dikan tjeter meni fjalosna pse ti ashtu mua nuk medon keshtu tani po kjo gjelozi e keqe esht duhet me kan te lir njani me tjetrin
avatar
Adisa

Postime : 3282
Kyējet nė forum : 12406
Regjistruar mė : 10/02/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Xhelozia

Mesazh nga Guest prej Tue 26 Feb 2008, 08:07

motrushe nuk duhet te jesh shum gjeloze sepse edhe ne flasim ndonjeher me dikend por jo se e dashurojm apo diqka tjeter poir te dashurin duhet ta kesh jo vetem te dashur por edhe shok sepse kur je se ban hajgare me te shlir sepse nuk esht ajo ashtu se ne qoftse i dashuri esht nje tradhtar nuk mundesh ta ruash sepse ajo esht nga karakteri i tij qe ka,sepse edhe une me te dashurin tim bej hajgare por jo qe i them se esht ashtu sepse nje dashuri e lumtur duhet te jet se te dyt te jen jo vetem te dashuruar por edhe shok te vertet qe i kuptojn gjerat se bashku


Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Xhelozia

Mesazh nga Adisa prej Tue 26 Feb 2008, 08:49

po motrushe ashtu esht ta ke esh te dashurin edhe shok edhe te dashur qe te kupton negjdo aspekt duhet me la gjelozin anash e mosmu marr meta
avatar
Adisa

Postime : 3282
Kyējet nė forum : 12406
Regjistruar mė : 10/02/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Xhelozia

Mesazh nga Guest prej Tue 26 Feb 2008, 10:25

nje fjal popullore esht pa e pasur shok as te dashur nuk mund ta besh


Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Xhelozia

Mesazh nga Adisa prej Tue 26 Feb 2008, 10:33

po motrushe ashtu esht se pa epas shok as te dashur nuk eke duhet te dyat edhe shok edhe te dashur nese don me pas jeten e mir gjelezis mi ra shkelumm
avatar
Adisa

Postime : 3282
Kyējet nė forum : 12406
Regjistruar mė : 10/02/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Xhelozia

Mesazh nga Guest prej Tue 26 Feb 2008, 10:36

gjelozis me ja shtyp koken cekic cherry cherry cherry cherry


Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Xhelozia

Mesazh nga Adisa prej Tue 26 Feb 2008, 10:40

gjoelezia ma mir te vdis seqelozi se nuk jetohet me gjelozi
avatar
Adisa

Postime : 3282
Kyējet nė forum : 12406
Regjistruar mė : 10/02/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Xhelozia

Mesazh nga Zemera_e_thyer prej Thu 28 Feb 2008, 10:31

Pa xhelozi nuk ka dashuri po dashuri nuk ka xhelozi jan si moter e vella
avatar
Zemera_e_thyer

Shteti : Jetoj:Ne nje Bote te Poshter
Postime : 1260
Kyējet nė forum : 11373
Regjistruar mė : 29/01/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Xhelozia

Mesazh nga Guest prej Thu 28 Feb 2008, 10:33

dhe nuk munden asnjera mu nda motrushe mir e ke por edhe gjelozia e tepert nuk ban


Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Xhelozia

Mesazh nga Albanian_Girl prej Thu 28 Feb 2008, 11:34

Zemera_e_thyer shkruajti:Pa xhelozi nuk ka dashuri po dashuri nuk ka xhelozi jan si moter e vella
shume e sakte nuk kam koment jam e te njetit mendim
avatar
Albanian_Girl
Moderator

Shteti : Parajse
Postime : 237
Kyējet nė forum : 11921
Regjistruar mė : 23/12/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Xhelozia

Mesazh nga Majlinda prej Fri 29 Feb 2008, 13:23

Une mendoj se xhelozia eshte dashuri vetem per veteveten.
te jesh xheloz per dike qe te tregon cdo moment qe te do e te mos besosh tek ai do te thote qe nuk e do aq sa duhet ..dashuria vendoset mbi baza besimi e te jesh xheloz mua me duket se nuk do aq sa duhet
avatar
Majlinda

Postime : 323
Kyējet nė forum : 12276
Regjistruar mė : 12/10/2007
Profesioni : oficere

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Xhelozia

Mesazh nga Adisa prej Fri 29 Feb 2008, 16:40

une mendoj se gjelozia esht ni njeri kur edon me zemer dhe hyn atu gjelozia
avatar
Adisa

Postime : 3282
Kyējet nė forum : 12406
Regjistruar mė : 10/02/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Xhelozia

Mesazh nga Dukagjini prej Fri 29 Feb 2008, 23:57

Shikoni nese ne nje lidhje mbetet hapsire per dyshime patjeter qe si opcion i dyte i kesaj vjen xhelozia por nese nuk ka vend per dyshime ne nje lidhje atehere mendoj qe xhelozia eshte e teper dhe ajo duhet te zhduket apo te mos egzistoj fare.
avatar
Dukagjini

Shteti : Peja-Kosovė
Postime : 178
Kyējet nė forum : 11631
Regjistruar mė : 10/11/2007
Profesioni : Speaker-Dj

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Xhelozia

Mesazh nga *b@llboy_network* prej Sat 01 Mar 2008, 16:30

Dukagjini shkruajti:Shikoni nese ne nje lidhje mbetet hapsire per dyshime patjeter qe si opcion i dyte i kesaj vjen xhelozia por nese nuk ka vend per dyshime ne nje lidhje atehere mendoj qe xhelozia eshte e teper dhe ajo duhet te zhduket apo te mos egzistoj fare.
shume e sakte kjo nese ka dashuri te vertet ska vend per gjelozi nuk jemi ne shekullin e 15 qe cdohere te kontrollojme te dashurin apo te dashuren ku po shkon dhe me kend po shkon.....

*b@llboy_network*

Shteti : Kosovė
Postime : 18
Kyējet nė forum : 11364
Regjistruar mė : 07/02/2008

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Xhelozia

Mesazh nga Guest prej Sat 01 Mar 2008, 17:18

kur dashuria esht e vertet edhe mashkulli duhet ta kuptoi femren edhe te jet i sinqert me te e jo me dredhira ta do at femer sepse si femra edhe mashkulli duhet ta ket dashurin e vertet,normal se duhet te jet secili i lir edhe duhet qe te dyt ta kuptojn njeri-tjetrin e keshtu se nuk ka as gjelozi nermjet veti,


Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Xhelozia

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 1 e 3 1, 2, 3  Next

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi