» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

4 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 4 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Nėnės!

Shko poshtė

Nėnės!

Mesazh nga Kotelja prej Sat 25 Apr 2009, 09:20

Nenes

1 vjeē kur ishit me duart e saj ju lau dhe ju ushqeu;
E falenderuat duke qarė tėrė natėn dhe duke e lėnė pa gjumė.

2 vjeē kur ishit ju mėsoi tė ecnit;
E falenderuat duke ikur nga dhoma kur ju thėrriste.

3 vjeē kur ishit, u pėrgatiti gjellėrat tuaja mė tė preferuara;
E falenderuat duke e derdhur pjatėn nėn tavolinė.

4 vjeē kur ishit u mėsoi tė mbanit nė dorė lapsa me ngjyra tė ndryshme;
E falenderuat duke bėrė vizatime tė ndryshme nėpėr muret e shtėpisė.

5 vjeē kur ishit ju zbukuroi me rroba tėrheqėse;
E falenderuat duke u rrėzuar nė gropėn e parė me baltė qė e vėrejtėt.

6 vjeē kur ishit erdhi sė bashku me juve nė shkollė;
E falenderuat duke i thėnė: “Nuk shkoj rrugėve tė “lagjes”.

7 vjeē kur ishit ua dha njė top dhuratė;
E falenderuat duke e thyer xhamin e fqiut matanė.

9 vjeē kur ishit ua gjeti njė mėsues tė pianos;
E falenderuat, duke mos mėsuar notat tė paktėn vetėm njė ditė.

10 vjeē kur ishit me automobil ju dėrgoi nėpėr ditėlindje e deri tek mėsimet pėr vallėzim dhe nė ēdo vend tjetėr;
E falenderuat duke zbrit me vrap nga vetura dhe duke mos e shikuar aspak.

11 vjeē kur ishit me shokun tuaj ju dėrgoi nė kinema;
E falenderuat duke i thėnė: “Ti mos u ul sė bashku me ne”.

12 vjeē kur ishit nuk dėshiroi tė shikoni programet degjeneruese dhe tė dėmshme nė televizion;
E falenderuat, duke i shikuar tėrė ato programe gjersa nuk ishte ajo nė shtėpi.

15 vjeē kur ishit ju dėrgoi pėr pushime verore nė shtetet e tjera;
E falenderuat duke mos ia shkruar tė paktėn asnjė rresht letėr.

17 vjeē kur ishit ju lejoi qė tė shkoni nė party me shokun (shoqen) tuaj;
E falenderuat duke mos ia bėrė asnjė telefon dhe duke u kthyer nė shtėpi para agimit.

19 vjeē kur ishit ua pagoi shpenzimet e shkollės, me veturė ju dėrgoi nė konvikt dhe ua mbarti rrobat duke u perkujdesur pa pushim;
E falenderuat duke u pėrshėndetur te dera e konviktit qė tė mos tallen shokėt tuaj.

21 vjeē kur ishit dėshiroi t’ju japė udhėzime pėr jetėn dhe karierėn tuaj;
E falenderuat duke i thėnė “Unė nuk bėhem sikur ti”.

22 vjeē kur ishit ju pėrqafoi me krenari nė ceremoninė e diplomės universitare;
E falenderuat duke kėrkuar para qė tė shėtisni nėpėr Europė.

24 vjeē kur ishit dėshiroi tė takonte djalin qė ju mė njė kohė tė gjatė po takoheshit;
E falenderuat duke i thėnė: “Kohėn kur duhet ta takosh atė e di unė”.

25 vjeē kur ishit ua pagoi shpenzimet e dasmės, pėr juve shumė u gėzua dhe njėkohėsisht u emocionua;
E falenderuat duke u shpėrngulur nė njė qoshe tė botės.

30 vjeē kur ishit dėshiroi t’ju kėshillojė rreth mbikqyrjes sė foshnjes Suaj;
E falenderuat duke i thėnė: “Leji kėto udhėzime tė vjetra”.

40 vjeē kur ishit ju pėrkujtoi pėr ditėlindjen e njė tė afėrmi tuaj;
E falenderuat duke i thėnė:“Nėnė kam shumė punė”.

50 vjeē kur ishit, ajo u sėmure shumė, kur shkuat ta vizitonit gjatė vikendit tė fundjavės, ajo u gėzua;
E falenderuat duke i treguar se pleqtė bėhen nazelinj sikur fėmijėt.

Duke thėnė kėshtu e ashtu njė ditė… Ajo, vdiq…
Atė qė nuk mund ta bėnit pėr tė deri nė kėtė ditė,
Nė atė moment ju ra si njė vetėtimė nė zemrat tuaja, ju humbi njeriu me i shtrenjte…
Zemra juaj u copetua...

NĖSE ĖSHTĖ GJALLĖ, EDHE MĖ TEJ SĖ BASHKU JETON ME JU,

KĖTĖ HERĖ ATĖ DUAJENI MĖ SHUMĖ SE KURDOHERĖ…

Dr. Erdal Atabek

firma.................................................................................................................................................................................
Mjauuu...!
avatar
Kotelja
Webmaster

Shteti : Nen rrenojat e dashurise!
Postime : 3139
Kyējet nė forum : 13920
Regjistruar mė : 04/06/2007
Profesioni : Viktoriane

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nėnės!

Mesazh nga Voglushja prej Sat 25 Apr 2009, 09:26

Kotelja shkruajti:Nenes

1 vjeē kur ishit me duart e saj ju lau dhe ju ushqeu;
E falenderuat duke qarė tėrė natėn dhe duke e lėnė pa gjumė.

2 vjeē kur ishit ju mėsoi tė ecnit;
E falenderuat duke ikur nga dhoma kur ju thėrriste.

3 vjeē kur ishit, u pėrgatiti gjellėrat tuaja mė tė preferuara;
E falenderuat duke e derdhur pjatėn nėn tavolinė.

4 vjeē kur ishit u mėsoi tė mbanit nė dorė lapsa me ngjyra tė ndryshme;
E falenderuat duke bėrė vizatime tė ndryshme nėpėr muret e shtėpisė.

5 vjeē kur ishit ju zbukuroi me rroba tėrheqėse;
E falenderuat duke u rrėzuar nė gropėn e parė me baltė qė e vėrejtėt.

6 vjeē kur ishit erdhi sė bashku me juve nė shkollė;
E falenderuat duke i thėnė: “Nuk shkoj rrugėve tė “lagjes”.

7 vjeē kur ishit ua dha njė top dhuratė;
E falenderuat duke e thyer xhamin e fqiut matanė.

9 vjeē kur ishit ua gjeti njė mėsues tė pianos;
E falenderuat, duke mos mėsuar notat tė paktėn vetėm njė ditė.

10 vjeē kur ishit me automobil ju dėrgoi nėpėr ditėlindje e deri tek mėsimet pėr vallėzim dhe nė ēdo vend tjetėr;
E falenderuat duke zbrit me vrap nga vetura dhe duke mos e shikuar aspak.

11 vjeē kur ishit me shokun tuaj ju dėrgoi nė kinema;
E falenderuat duke i thėnė: “Ti mos u ul sė bashku me ne”.

12 vjeē kur ishit nuk dėshiroi tė shikoni programet degjeneruese dhe tė dėmshme nė televizion;
E falenderuat, duke i shikuar tėrė ato programe gjersa nuk ishte ajo nė shtėpi.

15 vjeē kur ishit ju dėrgoi pėr pushime verore nė shtetet e tjera;
E falenderuat duke mos ia shkruar tė paktėn asnjė rresht letėr.

17 vjeē kur ishit ju lejoi qė tė shkoni nė party me shokun (shoqen) tuaj;
E falenderuat duke mos ia bėrė asnjė telefon dhe duke u kthyer nė shtėpi para agimit.

19 vjeē kur ishit ua pagoi shpenzimet e shkollės, me veturė ju dėrgoi nė konvikt dhe ua mbarti rrobat duke u perkujdesur pa pushim;
E falenderuat duke u pėrshėndetur te dera e konviktit qė tė mos tallen shokėt tuaj.

21 vjeē kur ishit dėshiroi t’ju japė udhėzime pėr jetėn dhe karierėn tuaj;
E falenderuat duke i thėnė “Unė nuk bėhem sikur ti”.

22 vjeē kur ishit ju pėrqafoi me krenari nė ceremoninė e diplomės universitare;
E falenderuat duke kėrkuar para qė tė shėtisni nėpėr Europė.

24 vjeē kur ishit dėshiroi tė takonte djalin qė ju mė njė kohė tė gjatė po takoheshit;
E falenderuat duke i thėnė: “Kohėn kur duhet ta takosh atė e di unė”.

25 vjeē kur ishit ua pagoi shpenzimet e dasmės, pėr juve shumė u gėzua dhe njėkohėsisht u emocionua;
E falenderuat duke u shpėrngulur nė njė qoshe tė botės.

30 vjeē kur ishit dėshiroi t’ju kėshillojė rreth mbikqyrjes sė foshnjes Suaj;
E falenderuat duke i thėnė: “Leji kėto udhėzime tė vjetra”.

40 vjeē kur ishit ju pėrkujtoi pėr ditėlindjen e njė tė afėrmi tuaj;
E falenderuat duke i thėnė:“Nėnė kam shumė punė”.

50 vjeē kur ishit, ajo u sėmure shumė, kur shkuat ta vizitonit gjatė vikendit tė fundjavės, ajo u gėzua;
E falenderuat duke i treguar se pleqtė bėhen nazelinj sikur fėmijėt.

Duke thėnė kėshtu e ashtu njė ditė… Ajo, vdiq…
Atė qė nuk mund ta bėnit pėr tė deri nė kėtė ditė,
Nė atė moment ju ra si njė vetėtimė nė zemrat tuaja, ju humbi njeriu me i shtrenjte…
Zemra juaj u copetua...

NĖSE ĖSHTĖ GJALLĖ, EDHE MĖ TEJ SĖ BASHKU JETON ME JU,

KĖTĖ HERĖ ATĖ DUAJENI MĖ SHUMĖ SE KURDOHERĖ…

Dr. Erdal Atabek
Nuk ka cka te shtohet ketu,cdo fjal qe tha Kotelja eshte e bukur dhe e vertet!

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12409
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nėnės!

Mesazh nga Vizitor prej Sat 25 Apr 2009, 20:36

Nena ne syte e femijve nuk eshte grua, por fener i ndezur

Ka nje qenie ne bote, te ciles i jemi gjithmone borxhlinje, kjo eshte nena

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nėnės!

Mesazh nga Kotelja prej Thu 21 May 2009, 11:56

Nene... pa ty nuk marr dot fryme. Edhe oksigjeni zhduket kur botes i mungon buzeqeshja jote. Edhe fluturat palosin krahet dhe kokeulur rrine pertoke. Ah... vec sikur ta dije ne sa mijera copeza me eshte ndare ky shpirt... vec sikur ta dije!!!

firma.................................................................................................................................................................................
Mjauuu...!
avatar
Kotelja
Webmaster

Shteti : Nen rrenojat e dashurise!
Postime : 3139
Kyējet nė forum : 13920
Regjistruar mė : 04/06/2007
Profesioni : Viktoriane

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nėnės!

Mesazh nga Naki prej Thu 06 Aug 2009, 19:46

Nėna ime ka vetėm njė sy. E urrej atė... Ajo ėshtė vetėm njė trishtim !!!!
Ajo gatuante pėr nxėnėsit dhe mėsuesit pėr ta mbajtur familjen. Njė ditė sa isha nė shkollėn fillore erdhi nėna ime tė mė pėrshėndete.Isha i shqetėsuar. Si mund tė ma bėnte kėtė?! E injorova atė me njė shikim tė ashpėr dhe ika jashtė.Tė nesėrmėn njė nxėnės mė tha: “eee, nėna jote ka vetėm njė sy!”
Desha tė plas nga inati.Gjithashtu desha qė nėna ime tė mos ishte mė. Kėshtu qė, po atė ditė u fjalosa me tė duke i thėnė:
- Degjo nene nėse je duke u munduar qė tė mė bėsh objekt talljeje, pse nuk vdesė atėherė?!!!
Nėna ime nuk foli asgjė!!! As qė u ndala tė mendoj se ēfarė i thash, nga hidhėrimi qė kisha. Isha i pavėmendshėm se si ndihej ajo…Dėshiroja tė ikja nga shtėpia...Kėshtu fillova tė studioj shumė deri sa mė erdhi rasti pėr tė shkuar nė jashtė nė studime. Shkova jashte mbarova studimet, gjeta pune …Atje u martova.Bleva shtėpi.U bėra baba. Isha i lumtur me jetėn time.Dhe njė ditė nėna ime erdhi tė mė vizitonte. Ajo nuk mė kishte parė me vite tė tėra e po ashtu nuk i kishte parė nipėrit e saj!. Kur ajo hyri nė derė fėmijėt e mij filluan tė qeshin me tė.Bėrtita nė tė:
- Si mund tė vish nė shtėpinė time dhe tė mi frikėsosh fėmijėt e mij!” Dil jashtė!!!
Dhe nėna ime e qetė u pėrgjigj:
- Oh, mė fal tė lutem, sigurisht e kam gabuar adresėn.
Dhe ajo iku nga shikimi ynė.Njė ditė mė erdhi njė letėr pėr njė takim shkollor, nga shkolla ku isha.Unė shkova duke e gėnjyer gruan time se do tė shkoj nė njė udhėtim zyrtar…Pasi qė mbarova me takimin nė shkollė, sa pėr kuriozitet shkova nė kasollėn e vjetėr tė shihja se ēfarė kishte ndodhur!!!Fqinjėt e mij mė treguan se ajo kishte vdekur.Unė as qė derdha njė lot pėr tė!!!Ata ma kishin ruajtur njė letėr qė ajo ma kishte
shkruar para se tė vdiste…
Ja letra e nenes sime: “Djali im i dashur, kam menduar pėr ty tėrė kohėn…mė vjen shumė keq qė erdha nė shtepine tende dhe i frikėsova fėmijėt tu …isha tepėr e gėzuar kur ndėgjova se do tė vish kėtu nė takim…mirėpo unė as qė munda tė ngrihem nga shtrati pėr tė parė ty…mė fal qė isha trishtim pėr ty sa ishe duke u rritur… e sheh….sa ishe ti i vogėl kishe njė aksident, dhe ti e humbe njėrin sy…si nėnė qė isha nuk munda tė rrija dhe tė shikoja ty duke u rritur me njė sy… andaj… ta dhash syrin tim…isha shumė krenare qė djali im tani e shihte botėn nė vend timin me atė sy…Me dashurinė time pėr ty…Nėna jote

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19262
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nėnės!

Mesazh nga Goc me naze prej Tue 30 Mar 2010, 23:15

Plakem e per nene time gjithnje jam e vogel:Rritem por te jam e vogel.E vetmja ajo per mua ka derdh Lot.Te gjith me kan harru por jo edhe nenį ime.Te gjith me kan len perveq nenes time.Bota per mua u ndryshuare po jo edhe nena ime..Sa her ka fshi lotet nga fetyra kur un kam qen semuer,sa net ka kalu pa gjume kur un kam mungu,
Nene kur kthehesha nga udhtim,me prisje ne der me sy te perlotur nga gezimi,ndersa kur udhtoja,me percllje me pikllim ne zemer.
Nene me ke barte ne preher me dhembj e vuajtj,me lind me klithma dhe renkim.Me perqafove dhe me prite me puthje dhe buzqeshj.

“Nene::
Asnjeher nuk ke qare deri sa isha zgjuare.Nuk ke pushu perderisa nuk me ke pare te lumture,kur une buzqeshja edhe ti buzqeshj edhe pse nuk e dije shkakun,
Ndersa kur vija e piklluare, ti qaje edhe pse nuk edije shkakun.Tek ti siha e falur para se te gaboj dhe eharoj gabimin tim para se te pendohesha .Me arsytoje para se te kerkoja falj.

Nene.
Kushe me lavderonte ti i besoje.edhe sikure te me shpallnin mbretresh e njerzimit.kushe me kritikonte ti nuk i besoje edhe sikur ti sillte deshmitaret me besnik
vetem ti ke qen e prekupuare me brengen ndaj meje.
Nene..
une isha gjeja me e rendesishme per ty.tregim me i bukur,deshira me e embel.keto me bejn te ndihem mire.ndersa ti mendon se kjo eshte e mjaftushme edhe shkrihesh nga mallengjim per mu.

Nene .
Do te doja ,sikur te mund te mare vdekjen tende dhe cdo gje te pakendshme qe te ndodhe ,
Zoti ime meshiroj prind e mi sikur ata qe me edukuan mua kur isha e vogel

Goc me naze

Postime : 77
Kyējet nė forum : 9182
Regjistruar mė : 29/03/2010
Profesioni : ???

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nėnės!

Mesazh nga Kotelja prej Mon 14 Jun 2010, 12:49

Te kam pare te qaje fshehurazi. E kam nga gezimi, me thoje.
Te kam pare te derrmuar nga jeta. Jam pak e lodhur sot, me thoje.
Te kam pare te pafuqishme, si nje zog me krahe te keputur. Na presin dite me te mira, thoje.
Sa nete ke kaluar duke me perkedhelur floket teksa rritesha e mengjesi te gjente syhapur?
Te kam pare te veshur me velin e trishtimit. U rrite shpirti im, nen lot me buzeqeshje trishtuar.
Sa shume here te kam pare keshtu... e nuk kam pasur fuqi ta largoj dhimbjen ne shpirt, nuk kam pasur fuqi ta ndal lotin nga syri yt, nuk kam pasur fuqi te ta lehtesoj barren e jetes mbi supe, nuk kam pasur fuqi ta largoj trishtimin nga ata sy qe ndriconin rruget e jetes sime...
Si nuk the nje here te vetme nuk mundem me? Si nuk the njehere te vetme jam e uritur e kam gjume? Si nuk the njehere te vetme jam lodhur nga jeta?
Ku ta gjej ngushellimin larg teje nese nuk mbeshtetem te gjej prehje ne gjoksin tend, aty nga ku me ke dhene jete nga jeta jote? E si ta gjej ngushellimin larg atij shpirti qe vuajtjen e ktheu ne force, larg atij shpirti qe trishtimin e ktheu ne shprese, larg asaj gruaje te derrmuar qe ndaj botes u be bishe per te me mbrojtur? Si ti dal hakut atyre duarve te bardha qe sa here me kane prekur me kane sheruar dhimbjet? Si ti dal hakut asaj gruaje te hekurt qe varrosi endrrat e veta per ti rritur te miat? Si ti laj borxhet ndaj teje, nene, kur jeta na mban kaq larg? Me ka marre malli te ndjej ngrohtesine e perqafimit tend sa here hap e mbyll syte. Me mungon ashtu sic i mungon shkretetires uji. Me mungon ashtu sic i mungon tokes dielli me rrezet e tij...
Me fal nene, qe force te vetme pata dashurine e dhembshurine per ty!
Me fal nene qe dashuria u kthye ne trishtim qe nuk te kam prane dhe dhembshuria mu kthye ne mllef ndaj jetes!
Me fal qe diten kur do te te mbuloj dheu, bashke me ty do te varros endrrat qe i rritem bashke por qe vrazhdesia e jetes na i beri cope cope...
Ah nene...

firma.................................................................................................................................................................................
Mjauuu...!
avatar
Kotelja
Webmaster

Shteti : Nen rrenojat e dashurise!
Postime : 3139
Kyējet nė forum : 13920
Regjistruar mė : 04/06/2007
Profesioni : Viktoriane

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nėnės!

Mesazh nga kejsi shkoder prej Thu 29 Jul 2010, 16:31

KUSHTUAR NENES

Sa e madhe je moj nene
sa fjal e shtrejt dhe e dashur
sa me mungon nen ne kete vend
kam gjithcka por sjam e pasur

shpirti im per ty moj nen
po digjet perevlohet nga malli
ah sikur pran teje te isha edhe nje her
te ti prek rrudhat e ballit

ah kur ika at dit moj nen
me trast ne krah per ne horizontin tim
mora me vete trishtimin tend
dhe ne zemer bajta bekimin

kaluan muaj kaluan vite
pa ty pran moj nena ime
tash jam ktu ne vend te huaj
per ty moj nen shpirti po vuan

te dua shum o fjal e ndritur
o rreze drite, shprese per cdo kend
te dua shum ty o nena ime
skam ngorhtesi askund si ne kraharorin ten
avatar
kejsi shkoder

Postime : 38
Kyējet nė forum : 8792
Regjistruar mė : 23/07/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nėnės!

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi