» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

3 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 3 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


skizofrenia

Shko poshtė

skizofrenia

Mesazh nga Dita prej Sun 26 Apr 2009, 23:49

skizofrenia

Te dashur forumiste kisha pasur deshir nga ju te di se a keni degjuar lidhur me semundjen psikike, shizofrenine nese donjeri prej jush di per kete lloj semundje ju kisha lutur te me tregoje, shkaku eshte; Kure i tregova nje shokut tim, nje person me paraqitet ai me tha, Ai eshte skizofren ?

firma.................................................................................................................................................................................
(Æ`·.øø.·“Æ`·.øø.- www.nasergashi.com -.øø.·“Æ`·.øø.·“Æ)


avatar
Dita

Shteti : Tirane !!
Postime : 429
Kyējet nė forum : 10811
Regjistruar mė : 29/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: skizofrenia

Mesazh nga Vizitor prej Mon 27 Apr 2009, 10:19

Skizofrenia prek 1 nga 100 persona dhe 70 deri ne 90% te rasteve vihet re tek persona te se njejtes familje. Skizofrenia eshte nje semundje e perbere nga disa crregullime mendore.Skizofrenia shfaqet tek njerzit me autizem dhe me zhvillim te vonuar mendor.
Kjo eshte nje semundje qe mund te kurohet.
Eshte tjeter gje kur ne shohim veprime qe nuk i miratojme tek te tjeret dhe me te lehte e kemi ti emertojme skizofrene.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: skizofrenia

Mesazh nga albi prej Wed 26 Feb 2014, 14:34

Dita e nderura kjo smundje esht ne fillim  jo e rrezikshme por me von fillon te keqstohet shendeti per ata lajmrohuni te mjeku  dhe mos ndigjoni askon
avatar
albi
Moderator

Shteti : mitrovice
Postime : 3377
Kyējet nė forum : 12285
Regjistruar mė : 09/07/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: skizofrenia

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi