» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

5 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 5 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Xhelozia

Faqja 2 e 3 Previous  1, 2, 3  Next

Shko poshtė

Re: Xhelozia

Mesazh nga mirela prej Sat 01 Mar 2008, 18:41

gjella me krip e kripa me karar.... fest xhelozi po.. po me karar se dhe xhelozia e tepruar cherry e prish dashurin... themeli e nje lidhje esht besimi.... vetem kshu mundet xhelozia (mendoj un)
avatar
mirela

Shteti : N'TOK TIME
Postime : 823
Kyējet nė forum : 11561
Regjistruar mė : 29/11/2007
Profesioni : studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Xhelozia

Mesazh nga Dukagjini prej Sat 01 Mar 2008, 19:01

Intersant eshte fakti qe keto femrat e sotit gjithmon flasin per dredhite me meshkujve por nuk e kuptoj pse ne meshkujt nuk flasim ndonjehere per dredhite e femrave.
avatar
Dukagjini

Shteti : Peja-Kosovė
Postime : 178
Kyējet nė forum : 11640
Regjistruar mė : 10/11/2007
Profesioni : Speaker-Dj

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Xhelozia

Mesazh nga Vizitor prej Sat 01 Mar 2008, 20:05

Forumi eshte i hapur per te dyja sekset edhe per femrat edhe per meshkujt. Very Happy

Keshtu qe presim meshkujt qe te japin mendimet e tyre. 8)

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Xhelozia

Mesazh nga Naki prej Sat 01 Mar 2008, 20:30

Une do shprehesha me mendimet e mija personale sepse per xhelozin askush ska arrit nje perfundim te thuket dhe nuk eshte e kote ajo thenja se xhelozia lind me dashurin por nuk vdes me te.
Sipas mendimit tim XHELOZIA ne thelb eshte pasiguri personale e individit. Une mendoj se nese e thua ate cka ti e deshiron atehere duhesh ta degjosh edhe ate cka ti nuk e deshiron.Ne largesi lind sidomos xhelozia, mosbesimi, pakuptueshmeria e eshte veshtire te bashkejetojne patjeter do pelcasi dikund do gjindet nje shkak ose arsye. Te kuptojme se nganjehere edhe vete jeta eshte e pameshire.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19196
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Xhelozia

Mesazh nga Guest prej Sun 02 Mar 2008, 16:28

gjelozia esht sikur rakia,sepse ndonjeher nga largesia e dashuris ndoishta gjelozon me shum ajo esht e vertet Naki sepse ndoshta mendon se si e dashuron ti at te dashurin apo dashuren ai apo ajo nuk te do per at arsye vjen edhe gjelozia,


Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Xhelozia

Mesazh nga Vizitor prej Sun 02 Mar 2008, 17:04

Sa me e fort te jet dashuria, aq edhe me e madhe eshte xhelozia.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Xhelozia

Mesazh nga mirela prej Sun 02 Mar 2008, 20:16

ca thu mi goc dmth cenka e vertet qe ai ce te do te rreh Shocked Razz ėėėėė jo mi dashuria ka nevoj x pak xhelozi po jo x shum se pastaj ajo e prish 🤡
avatar
mirela

Shteti : N'TOK TIME
Postime : 823
Kyējet nė forum : 11561
Regjistruar mė : 29/11/2007
Profesioni : studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Xhelozia

Mesazh nga Zemera_e_thyer prej Fri 21 Mar 2008, 17:01

xhelozia eshte sikur tja maresh diellit yjet a ndricon Jo
tokes bime ja mer dot Jo
keshtu eshte edhe xhelozia ka lezetin e vet xhelozia duhet por jo ekstreme
avatar
Zemera_e_thyer

Shteti : Jetoj:Ne nje Bote te Poshter
Postime : 1260
Kyējet nė forum : 11382
Regjistruar mė : 29/01/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Xhelozia

Mesazh nga memaliaj prej Thu 22 May 2008, 09:41

pa xhelozi nuk ka dashuri
avatar
memaliaj

Shteti : TIRANE
Postime : 3003
Kyējet nė forum : 12146
Regjistruar mė : 06/03/2008
Profesioni : arkitekt

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Xhelozia

Mesazh nga Vizitor prej Thu 22 May 2008, 16:01

n.q.s. nuk ka xhelozi do te thot qe nuk ndjen dashuri .

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Xhelozia

Mesazh nga Naki prej Thu 22 May 2008, 17:05

Kur flitet per xhelozine nuk mendohet vetem ne ate mardhenjen e dashurise. Xhelozia shfaqet ne forma te ndryshme dhe kam verejtur se me se shumti behen xheloz ata te cileve ju ke kushtuar vemendje dhe rrespekt te vecant nje shaka ose nje rreshqitje e vogel e ben aq xheloz sa harron te gjitha. Kam verejtur se xhelozia mund ti sherbej tek disa individ qellimit qe dikush te nevlersohet ose nenqmohet. Keshtu une personalisht kam mendimin se shumica nuk kuptojne mire xhelozin dhe jam shume i sigurt se xhelozia nuk eshte gje tjeter veqse forme specifike e synimit dhe qellimit te individid.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19196
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Xhelozia

Mesazh nga Kotelja prej Tue 27 May 2008, 17:08

Naki shkruajti:Kur flitet per xhelozine nuk mendohet vetem ne ate mardhenjen e dashurise. Xhelozia shfaqet ne forma te ndryshme dhe kam verejtur se me se shumti behen xheloz ata te cileve ju ke kushtuar vemendje dhe rrespekt te vecant nje shaka ose nje rreshqitje e vogel e ben aq xheloz sa harron te gjitha. Kam verejtur se xhelozia mund ti sherbej tek disa individ qellimit qe dikush te nevlersohet ose nenqmohet. Keshtu une personalisht kam mendimin se shumica nuk kuptojne mire xhelozin dhe jam shume i sigurt se xhelozia nuk eshte gje tjeter veqse forme specifike e synimit dhe qellimit te individid.

cig pajtohem me ty kingo jocolor

firma.................................................................................................................................................................................
Mjauuu...!
avatar
Kotelja
Webmaster

Shteti : Nen rrenojat e dashurise!
Postime : 3139
Kyējet nė forum : 13854
Regjistruar mė : 04/06/2007
Profesioni : Viktoriane

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Xhelozia

Mesazh nga akili prej Tue 27 May 2008, 21:20

shkaqet e xhelozis vine nga largesia apo mos kalimi i kohes se lire me persomim qe ke prane
avatar
akili

Shteti : greqi
Postime : 244
Kyējet nė forum : 11265
Regjistruar mė : 13/03/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Xhelozia

Mesazh nga ylli prej Wed 28 May 2008, 12:12

Zemera_e_thyer shkruajti:xhelozia eshte sikur tja maresh diellit yjet a ndricon Jo
tokes bime ja mer dot Jo
keshtu eshte edhe xhelozia ka lezetin e vet xhelozia duhet por jo ekstreme


bravo , ashtu eshte po ti qenke vajz e menēur mo kujte i ke ngja

firma.................................................................................................................................................................................
Kur linde ti qave por qeshen te tjeret prndaj jeto ne at menyr qe kur te shkoj nga kjo bot ti te shkosh i gezuar e te tjeret te qajn per ty.
avatar
ylli

Shteti : kudo qč kčrkon atdheu
Postime : 555
Kyējet nė forum : 11174
Regjistruar mė : 12/04/2008
Profesioni : i imi

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Xhelozia

Mesazh nga Vizitor prej Thu 29 May 2008, 10:32

Per mendimin tim xhelozia i referohet mendimeve,ndenjave apo edhe sjelljeve,ku ne ndjejm qe lidha jon kercenohet nga faktor te ndryshem.Por shpesh here ne mendoj se duke qen xheloz,tregojm qe e duam njeriun qe kem pran,por kjo nuk ka te bej fare me dashurin,keshtu qe te behesh xheloz do te thot qe jemi te pasigurt ,me pak fjale xhelozia eshte baraz me pasiguri.Nese ne nje lidhje ti je i/e sigurt se partneri jot i/e sinqeret me ty, atehere nuk keni arsye te beheni xheloz sepse ekziston besimi i plote qe i posht ndjenjat e xhelozis.Por ne momentin qe ti behesh xheloz do te thot qe dicka nuk shkon,edhe ndjenja e frikes edhe e pasiguris veprojn qe te shfaqet ndjenja xhelozie ndaj personit qe do.
Une personalisht nuk jam xheloze,ka raste qe mund te behem disi,por gjithmone kure dicka ma shikon syri ime edhe e degjone veshi ime.Xhelozia pa shkak eshte e demshme ne nje lidhe dashurie.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Xhelozia

Mesazh nga Interesant prej Thu 29 May 2008, 10:44

Secili njeri duhet te kete xhelozi " por qe thone tek ne se edhe xhelozia te kete limitet e saja " . Ai njeri qe nuk ka xhelozi fare, ai ose genjen qe nuk ka , ose me te vertete nuk ka, ai nuk eshte njeri, po as shtaze, se edhe shtaza ka xhelozi, ne perjashtim te Derrit i cili nuk ka fare xhelozi.Keshtu qe xhelozia eshte pjese per ta forcuar dashurine ne pergjithesi.
avatar
Interesant

Shteti : Pejė
Postime : 4173
Kyējet nė forum : 13817
Regjistruar mė : 02/03/2008
Profesioni : Jurispodenca

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Xhelozia

Mesazh nga memaliaj prej Tue 10 Jun 2008, 16:08

e dua xhelozin eshte intrigante prandaj e dua
avatar
memaliaj

Shteti : TIRANE
Postime : 3003
Kyējet nė forum : 12146
Regjistruar mė : 06/03/2008
Profesioni : arkitekt

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Xhelozia

Mesazh nga *b@llboy_network* prej Wed 11 Jun 2008, 10:31

Dakord se eshte normale te kete xhelozi por te definohet ne cilat pika duhet xhelozia...
- Plotesisht pajtoj te kete xhelozi ne dashuri se po spate xhelozi dmth nuk e do partnerin/ren
- Apsolutisht kundershtoj xhelozin pse fqiju ka shtepi ose eshte me karrier une jo - kjo i perket rangut te "derrave"si tha interesant me larte.
Pra kur flasim per xhelozin do ishte mire te percaktohet subjekti i xhelozise se xhelozia ka ma miliona tipesh fest

*b@llboy_network*

Shteti : Kosovė
Postime : 18
Kyējet nė forum : 11373
Regjistruar mė : 07/02/2008

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Xhelozia

Mesazh nga akili prej Wed 11 Jun 2008, 20:26

uaaaaaaa kotelja ne foto bera xheloz qe nuk e kame afer kote;len je si shpirt
avatar
akili

Shteti : greqi
Postime : 244
Kyējet nė forum : 11265
Regjistruar mė : 13/03/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Xhelozia

Mesazh nga Kotelja prej Wed 11 Jun 2008, 20:43

akili shkruajti:uaaaaaaa kotelja ne foto bera xheloz qe nuk e kame afer kote;len je si shpirt

Flm akil!

firma.................................................................................................................................................................................
Mjauuu...!
avatar
Kotelja
Webmaster

Shteti : Nen rrenojat e dashurise!
Postime : 3139
Kyējet nė forum : 13854
Regjistruar mė : 04/06/2007
Profesioni : Viktoriane

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Xhelozia

Mesazh nga deti prej Thu 12 Jun 2008, 11:24

Pershendetje akili, me vjen mire qe je me ne ne kete forum.
E sa per xhelozine ndaj koteles une do thoja pak me ndryshe:
uaaaaaaa kotelja ne foto - sa admirim qe kam per te.
Me konkret per temen:
Cdo gje qe eshte brenda kufijve te tolerances nuk mund te jete e demshme, andaj edhe xhelozia me mase eshte e mire madje e arsyeshme.
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13678
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Xhelozia

Mesazh nga Musafir prej Thu 12 Jun 2008, 11:27

deti shkruajti:Pershendetje akili, me vjen mire qe je me ne ne kete forum.
E sa per xhelozine ndaj koteles une do thoja pak me ndryshe:
uaaaaaaa kotelja ne foto - sa admirim qe kam per te.
Me konkret per temen:
Cdo gje qe eshte brenda kufijve te tolerances nuk mund te jete e demshme, andaj edhe xhelozia me mase eshte e mire madje e arsyeshme.


e vertet esht se mendoi nuk ka dashuri pa gjelozi ajo qe e kam provu vet dora vet:| Neutral pershendetje vlla i nderuar ke humb krejt

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Xhelozia

Mesazh nga deti prej Thu 12 Jun 2008, 11:35

Flm gurbetqare, e po puna ne radhe te pare apo jo?
Pershendetje
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13678
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Xhelozia

Mesazh nga memaliaj prej Wed 30 Jul 2008, 14:13

per xhelozin kis kis
avatar
memaliaj

Shteti : TIRANE
Postime : 3003
Kyējet nė forum : 12146
Regjistruar mė : 06/03/2008
Profesioni : arkitekt

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Xhelozia

Mesazh nga Naki prej Wed 24 Sep 2008, 17:18

Sot flitet shume per xhelozin por askush sikurse per dashurin kurr nuk ka arritur te jep nje definicion te sakt. Kjo dihet vetem si ndjehet.
Nga ana mashkullore mund te konstatoj nje mendim dhe varet si aceptohet nga ana juaj por nese partnerja nuk ka qene e qendrueshme ne lidhjet e meparshme partneri priret te mendoj se ajo mund te jete e paqendryeshme dhe me te dhe mund ta le fare lehte ne menyre qe ajo te gjej dikend qe i pergjigjet shijeve te saja.
Lirisht mund te them se xhelozia nuk eshte gje tjeter veqse nje shije per kontroll apo nje smundje psicike.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19196
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Xhelozia

Mesazh nga memaliaj prej Fri 03 Oct 2008, 11:57

si thot adriano celentano: la xhelozia piu la skaci piu la vraj hahahahaaaaa

firma.................................................................................................................................................................................
Cdo gje ka bukurine e saj.
avatar
memaliaj

Shteti : TIRANE
Postime : 3003
Kyējet nė forum : 12146
Regjistruar mė : 06/03/2008
Profesioni : arkitekt

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Xhelozia

Mesazh nga deti prej Fri 03 Oct 2008, 14:00

xhelozia eshte si rakia:
pak xhelozi te ben mire
po e teprove - mbarove
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13678
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Xhelozia

Mesazh nga memaliaj prej Fri 03 Oct 2008, 14:01

deti shkruajti:xhelozia eshte si rakia:
pak xhelozi te ben mire
po e teprove - mbarove
hahahahaaa i ke rene pikes deti hahahahaaa

firma.................................................................................................................................................................................
Cdo gje ka bukurine e saj.
avatar
memaliaj

Shteti : TIRANE
Postime : 3003
Kyējet nė forum : 12146
Regjistruar mė : 06/03/2008
Profesioni : arkitekt

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Xhelozia

Mesazh nga Rrezon@ prej Fri 03 Apr 2009, 00:01

Te gjithe ne, kush mė shumė e kush mė pak, ėshtė ndier xheloz pėr partnerin kur ka kuptuar se ai ka kėrkuar tė krijojė njė marrėdhėnie, i ėshtė pėrgjigjur :’’ngacmimit’’ tė dikujt tjetėr po ne ate menyre qe te ka joshe ty....! Ose ėshtė larguar prej nesh pėr tė patur njė lidhje tė re. Kur e dėshiron shumė shume njė person nuk do qė ta humbasėsh apo ta ndajsh me dike tjeter : Dėshiron tė jetė pranė teje pėrgjithmonė. Pėr ta mbajtur pranė, pėr ta mbrojtur marrėdhėnien kontrollon sjelljen e partnerit, bėhesh xheloze. Nė disa raste xhelozia mund tė jetė e bazuar nė ‘’fakte’’ nė raste tė tjera ne mund tė jemi shkaku i saj.
Xhelozia nuk ėshtė e njėanshme: Jo vetėm femra por edhe mashkulli ėshtė xheloz… Shpesh neve na ėshtė thėnė ose kemi dėgjuar t’i thuhet dikujt ….Nuk mė pėlqeu mėnyra sesi tė pa ai tipi… Mos e kthesh kokėn as majtas as djathtas… Je veshur kėshtu qė tė biesh nė sy: paske ndonjė variant sot… Duhet tė qėndrosh nė shtėpi dhe tė merresh me fėmijėt… Nuk mė pėlqen tė punosh aty sepse ka shumė meshkuj madje edhe …. Do tė tė vras nėse marr vesh gjė…. E vrava sepse mė tradhtonte…
Thjesht aty ku ka dashuri ka zhelozi...!

firma.................................................................................................................................................................................
Nuk jam une qe te mendoj, je ti qe me vjen ne mendje !♥Smile
avatar
Rrezon@

Postime : 1428
Kyējet nė forum : 11542
Regjistruar mė : 27/05/2008
Profesioni : ekonomiste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Xhelozia

Mesazh nga Naki prej Fri 03 Apr 2009, 01:58

Ka shume per te shkruar ne kete teme rrezon@ dhe kurr nuk do e gjejme nje definicion apo nje mbarim qe te kompletohet nje shkrim per xhelozin. Une do thoja se xhelozia eshte mosbesimi ne veteveten sepse njeriu kur nuk i beson vetes normal qe nuk do mund ti besoj as tjetrit gje qe kjo hyne ne dashuri, miqesi, pune etj etj.
Ne shume vende dhe ne tere boten si ne biseda te zakonshme si ne literatura te ndryshme ke qe shkruhet dhe flitet shume per kete lami por akoma deri sot ska mund te hulumtohet dhe te ipet nje definicion i drejte apo nje lloj zgjidhje.
Shume terme e spjegojne si smire, zili ose ne popullore mendje e zeze.
Rrezon@ sdi cfar te them mund te shkruajme dite e nate pa pushuar po i bie me shkurt qe te le vend per replika tjera. Xhelozia mike e dashur i takon jetes se perditshme kur na kap aq shume biem pre e saj sa nuk ndalemi te logjikojme fare por bejme bum cka do te thote se eshte nje fuqi misterioze dhe ajo komandon me koken tone jo ne me te. Mos te harrojme se xhelozia eshte armiku me i madhe i dashurise e kam perjetuar vete kete gje dhe beso me ka mund dhe mua edhe pse shume here jam krenuar se jam shume imun ndaj kesaj gjeje por jo me mundi. Qenja njerzore aq pak mendon sa eshte i bindur se permes xhelozise mund ta pervetsoj ate qe do ose e ka cak ta pervetsoj dhe ketu eshte ai gabimi yne me i madhe.
Mos te harrojme se xhelozia nuk krijon asnje fitim tek ne vetem se krijon nje ftohje dhe largim dhe dikur pendohesh por eshte teper vone siq thoshin pleqt ne ate kohe " kur erdhen mendet humben dhent ".
Po lidhem me rastin tim ne dashuri qe te spjegoj pak me kjarte. Rrethi djallezor ne te cilin u futa une dhe partnerja ime nuk kishte rrugedalje sepse aty dominonte akuza ndaj njeri tjetrit pra thjesht ishe nje thyrje e besnikrise mes meje dhe partneres ku rolin e xhlozise e luante faktori i trete pra ai rrethi.
Cilet faktore ndikuan qe xhelozia te me mund mua ( nuk di per partneren ajo ka mendimin e vete ). Nder kryesoret ishte besimi i tepruar ne personin e trete. Pastaj lidhshmeria edhe me e forte me personin e trete dhe ne fund vje dalja me personin e trete (ketu mund te gabohem ishte ajo dalje thjesht miqesore sa per nje kafe apo ishte dicka me shume).
Pas gjithe kesaj cfar me shtyu mua qe te jem nen ndikimin total te xhelozise. Siguria qe ra ne zerro, verifikimi i dashurise dhe hakmarrja. Kam bere mire jo absolutisht jo por ja ndodhi.
Po them dhe po ju apeloj ushtro nje kontroll ne vetveten para se te kap ky virus se nese ushtron kontroll ne partneren/partnerin para se te besh mbi veten ske be gje tjeter veqse i ke dhen vetes nje ultimatum te cilit do i vie koha dhe ora dhe bum humbe cdo gje.
E zgjata shume ishalla ja kam qelluar deri diku Very Happy

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19196
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Xhelozia

Mesazh nga Unike prej Fri 03 Apr 2009, 12:28

Nuk ka njeri qe nuk eshte xheloz. Te gjithe vuajme sadopak nga xhelozia. Dikush eshte ekstrem dhe cmendet nga xhelozia edhe nqs se i/e dashuri/a i thote nje ''ciao'' nje personi te gjinise se kundert dhe kjo eshte me te vertete fatkeqesi
Jam xheloz deri diku, dmth nje xheloz mesatar, as nga keta te vegjelit dhe as nga ata ekstremet. Por thjesht me duket e tepert nje kontakt me dike qe po ta mendosh pak holle, nuk ka pse te egzistoje e gjera te kesaj natyre, dmth jam me shume ''xheloz shoqeror'' se ''dashuror'' sepse para se te jem me nje njeri, e kam blere dhe e kam fituar besimit qe me duhet.
avatar
Unike

Shteti : Mitrovice
Postime : 326
Kyējet nė forum : 10694
Regjistruar mė : 19/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Xhelozia

Mesazh nga Vizitor prej Sun 05 Apr 2009, 15:14

Xhelozia eshte reagim qe tregon interesim, perkujdesje dhe ruajtje.
Xhelozi gershetohet me 4 reagime qe jane:zemerimi , deshperimi, frika dhe neveria. Ne rastet e xhelozise se forte shfaqet smira, lakmia dhe deshira per hakmarrje. Xhelozia eshte reagim i turbullt qe njeriu e ndien ku kupton se ekziston dikush qe po i konkurron poziten ose dashurine e nje personi.
Reagimi i xhelozise gjendet tek te gjithe njerezit ne shkalle te ndryshme, ka njerez qe behen xheloze ne disa raste po shpejt e kontrollojne veten qe mos tu lekundet besimi.

Po ka dhe njerez qe behen shume xheloz dhe frika , deshperimi con drejt hakmarrjes.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Xhelozia

Mesazh nga Naki prej Sun 05 Apr 2009, 15:25

Xhelozi gershetohet me 4 reagime qe jane:zemerimi , deshperimi, frika dhe neveria.
E vertete se ndikohet nga keto por mbi keto prap qendroni sindromi qe i stopon mendja e shendoshe dhe qendrimi i drejte dhe shume i matur. Hakmarrja ne revolte xhelozie eshte lufte e dobet mposhtet shume lehte kur don ta mposhtesh nese i bashkangjitesh tani do kemi dy humbes. Mos lejo qe xhelozia te drejtoj ty ti drejtoje ate.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19196
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Xhelozia

Mesazh nga Vizitor prej Fri 23 Apr 2010, 16:53

Tė jesh xheloz do tė thotė tė vuash, ndėrsa tė jesh objekt xhelozie do tė thotė tė jesh vazhdimisht i frikėsuar. Dhe ndonjėherė xhelozia ėshtė fatale, vret veten ose tė tjerėt. Xhelozia ėshtė reagim ndaj perceptimit tė kėrcėnimit qė ekziston nė njė marrėdhėnie, qė jo gjithmone bazohet nė realitet.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Xhelozia

Mesazh nga Arjana prej Fri 23 Apr 2010, 17:09

xhelozia esht e bukur kur esht me mase,nese teprohet atehere behet nje semundje e keqe qe shkaterron cdo maredhenie
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 14989
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Xhelozia

Mesazh nga Naki prej Thu 13 May 2010, 04:25

Arjana shkruajti:xhelozia esht e bukur kur esht me mase,nese teprohet atehere behet nje semundje e keqe qe shkaterron cdo maredhenie
Shume e vertete Arjana. Xhelozia sipas mendimit tim ka edhe te mirat e saj. Pse e them kete ? Sepse ju nuk do te mund te xhelozoni per askend nese nuk e do ate ne dashuri. Ju nuk mund te arrini asgje nese nuk keni xhelozi ndaj nje pune te tjetrit. E tjerat me radhe .... Parimisht, xhelozia sikusht te vetem tek njeriu qe kupton dhe done te arrij dicka per te mire ka qellim fitimtar. Xhelozia mishore sulet verdalle si dicka e verber per te kapur ate qe se ka.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19196
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Xhelozia

Mesazh nga summer spell prej Thu 13 May 2010, 09:44

Mendoj se xhelozia duhet te ekzistoje nqs flasim ne aspektin e nje cifti pasi tregon interesin e partnereve ndermjet tyre, por qe cdo gje duhet bere me metro dhe te mos ekzagjerohet te tipit cdo 5 min ne cel ku je ..
Nqs pastaj flasim ne aspektin shoqeror ath absolutisht jo ne nje shoqeri te paster ska vend xhelozia.

firma.................................................................................................................................................................................
avatar
summer spell

Shteti : Ferr
Postime : 1482
Kyējet nė forum : 11876
Regjistruar mė : 10/11/2007
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Xhelozia

Mesazh nga Vizitor prej Thu 13 May 2010, 09:54

Tė gjithė e kemi provuar xhelozin ,por arsyet janė tė ndryshme .Xhelozia ėshtė njė relaksion kompleksi qė perfshinė emocione,dhimbje,inat,mėrzitje,zili,mendime e lendime,faj,konkurrenc me rivalin,shqetsime pėr pamjen ,mėshirė pėr veten ,sjelljet e njerzve,reagime agresive,pytje tė shpeshta ,kerkim shpjegimesh ,keto jan disa gjėra qė e perfshin xhelozin.Shpesh herė ndjenjat e xhelozis dalin jasht kontrollit dhe prishin gjithqka pėr ta mposhtur xhelozin duhet pasur durim dhė shumė punė,jo vetem te rriturit xhelozojnė, xhelozia lind qysh ne fėmirinė e qdo njėriu,duhet ti bėjm vetvetes njė konroll tė mirė pėr gjėrat qė e nxisin xhelozin nė menyr qė ta eliminojm ndonjė tė keqe.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Xhelozia

Mesazh nga Aristogata prej Mon 24 May 2010, 20:48

eshte mikja e dashuris brenda kufijve te arsyes, por ne castin kur ajo vishet nga platonizmi lind dukshem rivaliteti ekstrem midis ketyre dy ndjenjave

firma.................................................................................................................................................................................
Dashuria endrra shpresa
ke te zgjidhja nga te tria
dhe nje nate lotin pyeta
mu pergjigj DASHURIA
avatar
Aristogata

Shteti : Tirane
Postime : 683
Kyējet nė forum : 10627
Regjistruar mė : 08/06/2009
Profesioni : business lawyer

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Xhelozia

Mesazh nga Arjana prej Mon 24 May 2010, 20:53

Naki shkruajti:
Arjana shkruajti:xhelozia esht e bukur kur esht me mase,nese teprohet atehere behet nje semundje e keqe qe shkaterron cdo maredhenie
Shume e vertete Arjana. Xhelozia sipas mendimit tim ka edhe te mirat e saj. Pse e them kete ? Sepse ju nuk do te mund te xhelozoni per askend nese nuk e do ate ne dashuri. Ju nuk mund te arrini asgje nese nuk keni xhelozi ndaj nje pune te tjetrit. E tjerat me radhe .... Parimisht, xhelozia sikusht te vetem tek njeriu qe kupton dhe done te arrij dicka per te mire ka qellim fitimtar. Xhelozia mishore sulet verdalle si dicka e verber per te kapur ate qe se ka.pikerisht i nderuar Naki,shum mire e keni shprehur skam cfare te shtoj me shum
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 14989
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Xhelozia

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 2 e 3 Previous  1, 2, 3  Next

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi