» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

7 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 7 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Forumistet - Llave krijimtarie!

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2

Shko poshtė

Re: Forumistet - Llave krijimtarie!

Mesazh nga Luan_Valikardi prej Tue 24 Aug 2010, 21:07

Casti i Dashurise

Ne syte e tua
fiket shikimi im...

Ne buzet e tua
shuhen fjalet e mia...

Ne fytyren tende
pritet trupi im...

Dhe s'te thash dot: Te Dua
se me le pa frym!...

(E.J.K)

firma.................................................................................................................................................................................
https://www.youtube.com/watch?v=65TQotAQiA0
avatar
Luan_Valikardi

Postime : 651
Kyējet nė forum : 9415
Regjistruar mė : 06/08/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Forumistet - Llave krijimtarie!

Mesazh nga Luan_Valikardi prej Tue 24 Aug 2010, 21:09

Dashuria ime

Shqiperine dua,
dhimbjen qe s'flet...
plagen e verber,
qe s'di se ku dhemb...

(E.J.K)

firma.................................................................................................................................................................................
https://www.youtube.com/watch?v=65TQotAQiA0
avatar
Luan_Valikardi

Postime : 651
Kyējet nė forum : 9415
Regjistruar mė : 06/08/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Forumistet - Llave krijimtarie!

Mesazh nga Luan_Valikardi prej Tue 24 Aug 2010, 21:12

Prekja e Dashurise

Nga dallget e detit
nuk shembesha kurre...
po kur ne to ishe ti
nga shkemb u bera gure...

(E.J.K)

firma.................................................................................................................................................................................
https://www.youtube.com/watch?v=65TQotAQiA0
avatar
Luan_Valikardi

Postime : 651
Kyējet nė forum : 9415
Regjistruar mė : 06/08/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Forumistet - Llave krijimtarie!

Mesazh nga Luan_Valikardi prej Tue 24 Aug 2010, 21:20

Letra e Dashurise

Me zuri gjumi me nje perralle
ajo keshtu fillonte...
ishte nje vajze edhe nje djale
ne nje planet jashte toke...

Sa here imagjinonin njeri-tjetrin
ndriconin yjet ne qiell...
ate moment nje enderr fillonte
edhe perralla frynte si ere...

Kerkoja te kapesha nga floket e tu
dhe per vete shkenctar isha bere...
ashtu sic ndukesha neper gjume
kerkoja ty ne nje planet te tere...

Zgjimi ne enderr me kishte dale
dhe me la per deshire tre zgjidhje...
te te gjeja ne enderr a ne perralle
apo te te dergoja nje leter dashurie...

(E.J.K)

firma.................................................................................................................................................................................
https://www.youtube.com/watch?v=65TQotAQiA0
avatar
Luan_Valikardi

Postime : 651
Kyējet nė forum : 9415
Regjistruar mė : 06/08/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Forumistet - Llave krijimtarie!

Mesazh nga Luan_Valikardi prej Tue 24 Aug 2010, 21:27

Krijimi i Dashurise

Dashuria fal gabimin,
gabimi pranon dashurine...

Sa prane te sjell nje falje,
sa ta largon mendjen ky krijim...

(E.J.K)

firma.................................................................................................................................................................................
https://www.youtube.com/watch?v=65TQotAQiA0
avatar
Luan_Valikardi

Postime : 651
Kyējet nė forum : 9415
Regjistruar mė : 06/08/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Forumistet - Llave krijimtarie!

Mesazh nga Luan_Valikardi prej Tue 24 Aug 2010, 21:33

Dashuria e mergimit

Me duar te pergjakura
ndertoj fjalet permbi mur...

Fjalet e zemres time
Shqiperine s'e harroj kurre.

(E.J.K)

firma.................................................................................................................................................................................
https://www.youtube.com/watch?v=65TQotAQiA0
avatar
Luan_Valikardi

Postime : 651
Kyējet nė forum : 9415
Regjistruar mė : 06/08/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Forumistet - Llave krijimtarie!

Mesazh nga Voglushja prej Tue 12 Oct 2010, 12:45

E shtrenjeta ime!
Sot eshte ditelindja jote

Festo e shtrenjeta ime
Vetem sot harroj hallet
Vetem sot,mos mendo te tjeret

Nene e dashur,e shtrenjeta ime
Te lutem nje here mendo per veten
E di se zemra jote kurr nuk u qetesua
Gjithenje loti te shoqeroj..!

Te dua oj nene,gjithnje te mendoj
Te uroj ditelindjen dhe shume shendet
Paq qetesi ne zemre,e lumturi ne jete
E shtrenjta ime gezuar qofsh e lumtur gjithnje.!


Autori:Pajtime Ahmeti(Voglushja)

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12412
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Forumistet - Llave krijimtarie!

Mesazh nga Vizitor prej Thu 21 Oct 2010, 14:31

Kjo Jete e Askujt !
6. November 2012
Sa Jete e poshter..
Sa Jete e ashper ..
Sa Jete shkatrruse..
Dita dites me duket se do te le .
Do te iku pergjithmon..
Nuk mund me te duroj o Jete.
Gjith ato plag qe mi shkaktove.
Gjith ato vuajte qe mi dhurove..
Gjith ato stuhi qe vetem mua me perplasen..
Po dorzohem po shkoj.
Me nje breng te madhe.
Me nje pikellim te vrazhet.
Qe se shijova kurr Lumturin ..
Te gjith thojne buzeqesh..
Por s'mund ta genjej veten me.
Sikur jam mire sikur po shkelqej.
Zemra po renkon nga mrenda .
Shpirti i lenduar eshte lodhur..
Lamtumir Jete qe per mua nuk ishe asgje..!
 
 Viola B Zogu


Edituar pėr herė tė fundit nga Princesha nė Sun 30 Mar 2014, 13:34, edituar 1 herė gjithsej

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Forumistet - Llave krijimtarie!

Mesazh nga benita krusha prej Thu 17 Mar 2011, 14:15

STUHI QE SHKATERRON
1
vershime te medha
qdo dite e me teper
shiu zdi te ndalet
veq shtohet nga qdo veper
2
qdo pike qe bie
per ty nje hidherim
qdo rreke qe dirdhet
per ty nje shkaterrim
3
stuhia do vazhdoje
deri ne frymen e fundit
kurre nuk do ndaloj
njehere po s`veprove
shume deme do shkaktoj
4
vazhdon e vazhdon
ndjehesh i pambrojtur
qdo pike te sfidon
po su perballe te shkaterron
5
ndalesh...i lutesh zotit
dielli te rrezatoj
por kjo stuhi vazhdon
diellin tend e mbulon
6
ulu e mendo mire
diku e ke gabim
stuhite e jetes sfidohen
me pune e shum mundim
7
mendo ku po gabon
gabimin permiresoje
per ty zdo kete me shi
do zhduket qdo stuhi
8
shiu eshte i embel
po dite ta ndalesh
dielli te vie si enderr
pasi te dish te falesh
9
behu optimist
jeta s`me mposht mua
me menquri vepro
rrezatim lumturie perjeto

(per te gjithe ata qe mendojne se jeta eshte shume e veshtire dhe se nuk egziston zgjidhja e problemeve te tyre)


benita krusha

Shteti : Prishtine
Postime : 757
Kyējet nė forum : 8885
Regjistruar mė : 10/03/2011

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Forumistet - Llave krijimtarie!

Mesazh nga albi prej Thu 17 Mar 2011, 16:09

tu lumt po dhe i lumi aj si jake kushtu poezin
avatar
albi
Moderator

Shteti : mitrovice
Postime : 3377
Kyējet nė forum : 12282
Regjistruar mė : 09/07/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Forumistet - Llave krijimtarie!

Mesazh nga benita krusha prej Thu 17 Mar 2011, 19:18

pasi ke kerkuar poezi nga un ateher kjo shkon per ty miku im Smile

benita krusha

Shteti : Prishtine
Postime : 757
Kyējet nė forum : 8885
Regjistruar mė : 10/03/2011

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Forumistet - Llave krijimtarie!

Mesazh nga benita krusha prej Thu 24 Mar 2011, 14:46

matematika e dashurise

nese me te vertete me do
atehere faktorizo
gjeje emrusin tone te perbashket
dhe nje ekuacion te bukur krijo

une jam X e ti Y(ypsilon)
te dy ne po kerkojme zgjidhjen
ne nje labirint qe kurr nuk mbaron
edhe ne dashuri, hajde perdore dijen...

kur ta zgjidhesh kete ekuacion
ateher do shohesh jeten ton
vetem ateher do ta kuptoj
nese vertet me dashuron

ngjalle ne mua ndjenjen tende
me dashuro kurr mos ndalo
ndoshta dikur akullin do ta thesh
dhe kete zemer do ta kesh

(kushtuar dashuris time ne fillim te lidhjes) Very Happy

benita krusha

Shteti : Prishtine
Postime : 757
Kyējet nė forum : 8885
Regjistruar mė : 10/03/2011

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Forumistet - Llave krijimtarie!

Mesazh nga stralli prej Thu 24 Mar 2011, 14:50

Dashuria e pare
Unė pashė lulet e para
qė ēelen kudo pėrmbi dhe
Pashė zogjtė e parė shtegtarė
q'u kthyen sėrishmi tek ne

Nė brigje, nė kopshte, nė ara
gjithēka ėshtė e parė, gjithēka
Ndėrmend dashuria e pare
ato kur i pashė mė rą.

Do vyshken tė gjitha tė parat
dhe prap do kthehen ato
pėrveē dashurisė sė parė
as vyshket, as kthehet ajo...
avatar
stralli

Postime : 715
Kyējet nė forum : 9296
Regjistruar mė : 21/09/2010
Profesioni : Teknik

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Forumistet - Llave krijimtarie!

Mesazh nga deti prej Fri 25 Mar 2011, 08:34

Ma fal pak dashuri
Ti moj sykaltroshe
Me je kenge e poezi
Ti moj bukuroshe.

Se je ende e re
Te lutem mos me thuaj
Kohen tash e ke
Rinine mos e ruaj

Ma fal pak dashuri
Pellumbeshe kraheshkruar
Vitet s'kane rendesi
Per te dashuruar.

Me shtatembedhjete pranvera
Ti moj e uruar
Edhe vashat tjera
Me kane dashuruar.
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13747
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Forumistet - Llave krijimtarie!

Mesazh nga benita krusha prej Fri 25 Mar 2011, 08:35

hahahahha e papame kjo poezia

benita krusha

Shteti : Prishtine
Postime : 757
Kyējet nė forum : 8885
Regjistruar mė : 10/03/2011

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Forumistet - Llave krijimtarie!

Mesazh nga deti prej Fri 25 Mar 2011, 08:38

Faleminderit Benita. E kam shkruar 30 vjet me pare, atehere kur motivi dhe inspirimi vlonin ne damaret djaloshare.
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13747
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Forumistet - Llave krijimtarie!

Mesazh nga Pellumb Lirie prej Thu 08 Dec 2011, 04:35

KUPA E MBUSHUR

Dikush nis e sos:
Te mirat I pedhos,
Dy gure sI le toke
Set le mente ne koke

Kryqe e terthuar
Kemba e terbuar,
Ta gjymton gardhin
Dhe ta shkelen luadhin.

Te hyne ne shtepi
Dhe grimcon si mi,
Libra e fletore
TI ben gjithe prore.

Nbuz mbetet fjala
E rreshqitshme si ngjala,
Ta then lahuten
Dhe ta mbushen kupen.

Te shet kumbulla per rrush,
Te thot: mos perpush!?
Dhe sngihet babezia ,
Sfryhet dot kusia

Dhe yllin ta shuan
Dhe spreket se vuan;
Spreket se pa drite
TI le mendjen, syte

Te behet pyk ne damar
Ste le vlere pa share,
Fjalen sta perfill
Me gjuhe te perkill.

Ta heq veshin perpjet
Te rrish urt e qete-
Mos kerko te hashe,
Te qeshesh a te qashe!

firma.................................................................................................................................................................................
Une dhe Pellumbi

Liri-cfar ere ke?
Tredhjet e gjasht vjet dshiroj te t “marr er
T “krkova,e di?T“ kerkova-gjithkund
Nuk t“ gjej dot-askund!
Bile nje shenj t“me kishe len-ndokund
Zemra do t“me trokiste-normal
Evropa esht plakur-gjithnje plaket
Por shpresoj-do t“ gjej
Do te kerkoj-nuk ndalem
Do te gjej edhe pse-Evropa plaket
Nga xhelozia s“me lejon te t“ marr er-edhe une
Vall!Je ne Amerik?-!shte e re Amerika
Do te vij atje te t“ marr-nje copk me vete
Pajtohesh?Pyete Ameriken,t“ leshon-nj copk nga ti?
Le ta dish-po te mora er
Ste lshoj-pe r jet e mot
Sepse shum te dua-LIRI
Europa le te plaket ...
avatar
Pellumb Lirie

Shteti : .........
Postime : 31
Kyējet nė forum : 7338
Regjistruar mė : 30/11/2011

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Forumistet - Llave krijimtarie!

Mesazh nga Pellumb Lirie prej Thu 08 Dec 2011, 04:47

EROZIONI I FJALEVE

Ndersa fjalet e semura ulurijne n`eter
L... e li pa kriter
Linguistet e anes tjeter
Fshehur pas kulisave qendrojne
Me vesh te futur ne l...
Duke I pertypur te pavertetat
Si kalamajte camcakezat
Per relaksim ditor

Nebuloza deperton poreve te jetes
Dhe as Zoti as dreqi nuk mund te kuptojne
Ne prapavije cfare konstruktojne
Lajthitesit efemere
Nuk mund te kuptojne
C`po ndodh andej lumit te rebelosur
Andej pyllit te perflakur
Andej pllajes andej ares
Nuk mund te kuptojne
Kush po I bie thumbit e kush patkoit
Erozioni I fjaleve e mbisundon hapesiren

Ne horizont kerrmezajne lajme pacavura
Kumtesa te katranosura gjepura
Defilojne fytyra genjeshtare katrahura

Andej n`anen tjeter
Etimologjia e fjaleve shtremberohet neper dhembe
Cka do te thote se vazhdon erozioni
Vazhdon zhberja e realitetit konfuzioni

Prapa kulisave heshtet drejtesia
Dhe ne vend te saj
Bresheri rrufesh sharjesh,ofendimesh
E depertojne qiellin e perlotur
Erozioni I fjaleve s`ka te ndalur
Pluhur te verdhe shperndan ne gjithesi
Te mbetesh pa mend
Te mbetesh pa sy


firma.................................................................................................................................................................................
Une dhe Pellumbi

Liri-cfar ere ke?
Tredhjet e gjasht vjet dshiroj te t “marr er
T “krkova,e di?T“ kerkova-gjithkund
Nuk t“ gjej dot-askund!
Bile nje shenj t“me kishe len-ndokund
Zemra do t“me trokiste-normal
Evropa esht plakur-gjithnje plaket
Por shpresoj-do t“ gjej
Do te kerkoj-nuk ndalem
Do te gjej edhe pse-Evropa plaket
Nga xhelozia s“me lejon te t“ marr er-edhe une
Vall!Je ne Amerik?-!shte e re Amerika
Do te vij atje te t“ marr-nje copk me vete
Pajtohesh?Pyete Ameriken,t“ leshon-nj copk nga ti?
Le ta dish-po te mora er
Ste lshoj-pe r jet e mot
Sepse shum te dua-LIRI
Europa le te plaket ...
avatar
Pellumb Lirie

Shteti : .........
Postime : 31
Kyējet nė forum : 7338
Regjistruar mė : 30/11/2011

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Forumistet - Llave krijimtarie!

Mesazh nga benita krusha prej Thu 08 Dec 2011, 08:46

:bravo023: :bravo023: :bravo023:
bravoooo llava krijimtarise ne mesin tone po rritet. Me vije mire Smile

benita krusha

Shteti : Prishtine
Postime : 757
Kyējet nė forum : 8885
Regjistruar mė : 10/03/2011

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Forumistet - Llave krijimtarie!

Mesazh nga Pellumb Lirie prej Fri 09 Dec 2011, 02:36

Pse me shane


Vella me ke
e vella te kam
pse jam Kosovar
ti shume po me shane

Thua ne Shqiperi
erdhi Kosovari
vendin mori lumi
na u ngrit dollari

Cfaj kam une i shkreti
qe erdha ne Shqiperi
te shpetoj koken
e jo te bej tregti

Na u ngrit dollari
keshtu e don demokracia
dikush te luaje me ar
dikujt per buke t“i vdes femija

Keshtu edhe ne Kosove
rruget plot lypsare
dikush vdes urie
dikush luan me ar

Se paku ju ketu
keni shtet e liri
kurse ne ne Kosove
kemi pasur Serbin ne Shtepi

firma.................................................................................................................................................................................
Une dhe Pellumbi

Liri-cfar ere ke?
Tredhjet e gjasht vjet dshiroj te t “marr er
T “krkova,e di?T“ kerkova-gjithkund
Nuk t“ gjej dot-askund!
Bile nje shenj t“me kishe len-ndokund
Zemra do t“me trokiste-normal
Evropa esht plakur-gjithnje plaket
Por shpresoj-do t“ gjej
Do te kerkoj-nuk ndalem
Do te gjej edhe pse-Evropa plaket
Nga xhelozia s“me lejon te t“ marr er-edhe une
Vall!Je ne Amerik?-!shte e re Amerika
Do te vij atje te t“ marr-nje copk me vete
Pajtohesh?Pyete Ameriken,t“ leshon-nj copk nga ti?
Le ta dish-po te mora er
Ste lshoj-pe r jet e mot
Sepse shum te dua-LIRI
Europa le te plaket ...
avatar
Pellumb Lirie

Shteti : .........
Postime : 31
Kyējet nė forum : 7338
Regjistruar mė : 30/11/2011

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Forumistet - Llave krijimtarie!

Mesazh nga Vizitor prej Sun 30 Mar 2014, 13:26

( Pres )
27. November 2013
Pres nga ty o Jete diqka.
 
Diqka qe po me mundon .
 
Ate qe shum me Mungon.
 
““Lumturin““ qe iku diku.
 
Ka kaluar kohe e gjate,
 

Shkelqimi eshte shuar ne sy e mi,

 
Buzeqeshja eshte tretur ku nuk e di.

 
Trishtimi eshte bere veshja ime.
 
Gjithcka eshte gri dhe e heshtur.
 
Jeta eshte bere shume ngjeshur.
 
Egersohet per dite e me shume.
 
Me More shum nga duarte o Jete.
 
Sa e tmerrshme sa e pa drejte.
 
Nuk ja shkul dote syte asaj fetyre time,
 
Dikur ku flinte pacja ne Zemren ime.
 
Atehere kur se njifja vuajtjen, as lodhje.
 
Aty mbreteronte qetesia Shpirterore.
 
E si te mos mendoj per ate kohe?
 
Eshte njesoj si ti thuash Diellit mos ndrico!
 
Por me pare kur ishe ti gjithcka ishte pranvere,
 
Ndersa tani te presesh pranveren eshte e kote.
 
E qe s'po mundem ta kthej as me dhimbje e as me lote.
 
I humba ato qe dua pa kuptuar asgje,pa asnje shpjegim.
 
Eh sa dhimbje e madhe ,eshte lenduar rend ky shpirti im.
 
Tani  ka vetem  ditet me shi te brishta perhere.
 
Ne fakt shiu kurre nuk ka pushuar qe atehere,
 
Ata njerez mbeten te vecante per mua sado kohe qe te kaloje.
 
Te gjitha keto sprova qe me ke dhen o Jete un kurr si harroj.
 
Por pres , te me kthehet sado pake Buzeqeshja si dikur.
 
Dhe nje her O Jete , do ta mbaje mire s'do te te largoj me kurr.
 
 Viola B Zogu.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Forumistet - Llave krijimtarie!

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi