» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

7 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 7 vizitorė

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Dashuri...urrejtje qeshje qarje...gezim hidherim..Jeta jon

Shko poshtė

Dashuri...urrejtje qeshje qarje...gezim hidherim..Jeta jon

Mesazh nga Naki prej Tue 19 Jun 2007, 16:31

dashuri...urrejtje qeshje qarje...gezim hidherim..Jeta jon.Mos vall do ishte me mir po te mos kishim fare ndjenja?! Ndoshta dhe nje tjeter eshte frika qe mos ta humbesh personin....apo me mire partnerin.dmth dicka midis mosbesimit dhe semundjes...! ose me mire te them pasiguria ne vetvete te ben te dyshosh por jo te dyshosh nga fakte

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19103
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuri...urrejtje qeshje qarje...gezim hidherim..Jeta jon

Mesazh nga Sihana prej Tue 19 Jun 2007, 17:07


Dashuria
eshte gezimi per tu bere dy.


Dashuria
eshte frika per tu bere tre.


Dashuria
eshte tmerri per te ngelur nje.


Dashuria
eshte dobesia fizike e shpirtit


Dashuria
eshte poezia e ndjenjave


Une e perkufizova me keto rreshta

firma.................................................................................................................................................................................
HĖNĖ NĖ VELLON E NUSĖRISĖ


S Sikur shpirti im ndahet nė dysh
I I ndriēuar me dritė nuri qė ti jep
H Hėnė e veshur nė vellon e nusėrisė
A Ah, me ty nė univers edhe yjet
N Nėn tingujt e muzikės hyjnore vallėzojnė
A Afshon zemra ime e plasur nė mundim
avatar
Sihana

Shteti : Rhodos-Greece
Postime : 272
Kyējet nė forum : 12008
Regjistruar mė : 11/06/2007
Profesioni : Laborant Dentar

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

DASHURIA, E BEKUAR NGA VETĖ PĖRENDIA

Mesazh nga Adem Berisha prej Tue 14 Aug 2007, 10:21

Ja edhe unė po jap ca mendime tė mia personale lidhur me dashurinė anipse nuk mund tė mposhtė pleqėrinė

Dashuria nuk mund tė jetė si rruga njėdrejtimėshe

Ti duaj veten e unė duaj ty, nuk ėshtė dashuri

Dashuria ėshtė vrasėsi mė i fuqishėm i mėnisė dhe urrjejtės

"Tė dashurosh, por kėtė ta bėsh me zemer
ke pushtuar majen e madhėshtisė,
tė duash dikė, por jo vetėm pėr emėr
vetė je shpirti dhe zemra e mirėsisė".

(. . . Dashuro por . . . )

Seksi nuk kushtėzon dashurinė e vėrtetė

"Duaje gruan , duaje burrin
Duaje detin, duaje lumin
Duaje malin duaje gurin
Duaj gjithėēka qe tė shton nurin".
(. . . poashtu . . . )

Armiku mė i madh i dashurisė ėshtė hipokrizia.

Ja lidhur me kėtė temė, kėto ishin ca mendime tė mia.
Nga xhaxhi Adem

firma.................................................................................................................................................................................
Firmė autoriale:
“Dy tė pashpirt, i treti pa krye".
"Sa mė shumė qė njoh njerėzit, aq mė tepėr i dua kafshėt".

avatar
Adem Berisha

Shteti : Rahovec-Republika e Kosovės
Postime : 517
Kyējet nė forum : 12033
Regjistruar mė : 30/05/2007
Profesioni : punėtor administrate

http://ademgjurgjeviku.shqipo.com ; http://ademgjurgjeviku.multi

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuri...urrejtje qeshje qarje...gezim hidherim..Jeta jon

Mesazh nga bovari prej Tue 14 Aug 2007, 16:04

Shume drejte hipokrizia e mbaro dashurine e vertet dhe e kthe ne nje mjet per ti dhen dem pales tjeter.Dhe nje faktor tjeter eshte genjeshtra qe nuk tregohet por qe zbulohet.
avatar
bovari

Shteti : Istanbul
Postime : 685
Kyējet nė forum : 11934
Regjistruar mė : 03/07/2007
Profesioni : me libra ne dore akoma

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuri...urrejtje qeshje qarje...gezim hidherim..Jeta jon

Mesazh nga Naki prej Tue 14 Aug 2007, 19:57

Bovari,edhe nje replik shume e bukr dhe e sakte e juaja.
Dhe per kete eshte ajo poverba 'genjeshtra i ka kembet e shkurtera"

Baca Adem, Hipokrizia eshte vertet ashtu si thua ti.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19103
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuri...urrejtje qeshje qarje...gezim hidherim..Jeta jon

Mesazh nga Erza prej Wed 15 Aug 2007, 19:51

Hipokrizia eshte gjeja me e keqe qe mund te jete. E njejte eshte edhe egoja dhe genjeshtra e dashuri. Kur nga i dashuri fsheh gjerat dhe ke egoizem me mire ja thuaj dhe liroje me kohe se nje dite d te zbulohesh dhe ste mbet me asgje.
Mosbesimi ne dashuri eshte prezent cdo here. Ai evtohet me nje gjuhe te perbashket te partnerve por me realen jo me genjeshtra. Kur i dashuri pranon te jete me ty ne cdo ce ti e fton te jete kur ai te mungon duhet ti besosh jo ta ofendosh dhe nencmosh. Kjo eshte gjeja me e keqe qe nje femer mund ta bej dhe nese vazhdohet kjo gje ska shanse per dashuri.
Mashkujt mund ta jepin mendimin sdi cfar ata ndjejn une flas si nje femer.
Ju flaeminderit
avatar
Erza

Postime : 59
Kyējet nė forum : 11987
Regjistruar mė : 17/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuri...urrejtje qeshje qarje...gezim hidherim..Jeta jon

Mesazh nga deti prej Thu 16 Aug 2007, 13:20

Dashuri, urrejtje, qeshje, qarje, gezim, hidherim = JETA E JONE.
- Dashuria, gjeja me e bukur qe i jep kuptim edhe me shume jetes
- Urrejtja, gjeja me e shemtuar qe mund ta kete njeriu
- Qeshja, te ben te mos mendosh keq, e zgjate jeten
- Qarja, hm cka te them, ka lloje te ndryshme - varesisht prej situatave. Qarja nga dhembja mbase edhe arsyetohet. Dhembjen e shkatojne ndjenjat...
- Gezimi, ndjenje e bukur, te relakson, te mbushe me optimizem, te gjalleron, mbase vjen nga energjia pozitive
- Hidherimi, ndjenje e krijuar nga deshtimi apo pakenaqesia e vetvetes apo ndaj dikujt.

Keto dhe shume te tjera jane pjese te jetes ashtu sic jemi edhe ne. Jetojme se bashku me to dhe shpesh sillemi si te bejne ato.
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13585
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuri...urrejtje qeshje qarje...gezim hidherim..Jeta jon

Mesazh nga GISHTEZA prej Thu 16 Aug 2007, 13:24

jane pjese e jetes
dashuria
gezimi
urrejtja
nervozizmi
avatar
GISHTEZA

Shteti : andej kendej gjithandej
Postime : 683
Kyējet nė forum : 12310
Regjistruar mė : 04/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuri...urrejtje qeshje qarje...gezim hidherim..Jeta jon

Mesazh nga Vizitor prej Thu 16 Aug 2007, 21:57

Pas stuhise, rete perhapen, qielli pastrohet, toka fillon te marr fryme, lumi ecen ne rrjedhen e tij,dhe zogu fluturon nga foleja ku ishte strukur.Njerezit dalin ti gezohen rrezeve te diellit dhe per te pare demet e shkatuara, qe te mund te nrregulloje ate qe eshte akoma ne kohe per tu rregulluar.
Nuk kalon shume kohe era fryn serish sjell rete qe qiellin e nxijne, dhe rrebeshe shiu leshojne mbi toke qe sapo kish filluar normalitetin.Ndodh qe dhe mund te shkaterroj gjithcka, por ja qe keshtu eshte ligji i natyres, i ngjashem me ligjin e jetes.
E si do jetonim pa e ditur se cfare eshte vuajtja?Si mund te dashurojme pa na rreshkitur loti ne faqe?Si mund te gjejme rrugen e duhur pa kaluar tunelin e erret ku drita sa vjen dhe shtohet nese i japim focra vetes per te ecur drejt saj.
Pranojeni gjithcka qe troket ne deren tuaj sepse, nese ja mbyll, mund te hyj ngta dritarja dhe pasojat mund te jene fatale.
Ka nate , ka dhe dite.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuri...urrejtje qeshje qarje...gezim hidherim..Jeta jon

Mesazh nga deti prej Fri 17 Aug 2007, 08:42

Arla, me duhet ta vazhdoj edhe nje cik aty ku e perfundove: Ka nate , ka dhe dite,... dhe perderisa te kete muzg do te kete edhe agim...
Jeta do te ishte e pakuptimte dhe monotone nese do ishte e njetrajtshme.
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13585
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuri...urrejtje qeshje qarje...gezim hidherim..Jeta jon

Mesazh nga Vizitor prej Fri 17 Aug 2007, 10:59

Deti
Ketu dua te ndalem dhe une, pasi po shof se njerzit po jetojne me iluzione.Kerkojne ate qe eshte e pamundur te arrihet, prandaj dhe zhgenjehen.Harrojne qe jeta eshte lufte,ku ne lufte dhe dashuri pranohet gjithcka.
Duan qe gjithcka te shkoj mire, te mos qajne, te mos urrejne, te mos hidherohen.
Duan te dashurojne pa e ditur qe rreziku fillon sapo ti behesh gati te hedhesh nje hap.
Duan te shofin vetem te mira kur erresira po ua turrbullon shikimin.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuri...urrejtje qeshje qarje...gezim hidherim..Jeta jon

Mesazh nga bovari prej Fri 17 Aug 2007, 12:26

Arla dhe Deti

Po ju shof se po mbyteni ne detin e pesimizmit dhe te romantizmit qe per mua jane iluzionet e verteta.
Nese flisni per jeten do me falni po juve paskeni marre fund sepse te rish e mendosh te drejten dhe te mbash gajlen e te tjereve eshte humbje kohe dhe trembje nga vetja pasi nese shikon jeten e te tjereve pa e kaluar ne sy te tenden eshte marrezi.
Deti me fal po preferoj te them te verteten dhe po te them diēka:Mesa kam lexuar replikat me ty dhe postimet e tjera me dukesh tip qe e shikon dashurine si te shenjte por edhe te pelqen te hidhesh nga dega ne dege ne dashuri epo kjo eshte sa ke lena e sa ke prena.vendos qendrimin ne replika.
qe nje sugjerim...

Arla: ēa ben mi goce se e kalove kufirin e letersise dhe zhandrin e drames.Dil nga jeta dhe mendimet bimore por jeto pak realitetin kete ta them nga postimet qe ke bere.
Njerezit duhet ti dalin zot mendimeve te tyre,vetes,dhe atyre qe nuk kan fuqine e duhur ndaj jetes ( te aferm) dhe nese nje njeri nuk eshte skllav i mendimeve te tjereve por drejtues dhe realizues i vetvetes dhe mendimeve te veta nuk qan,nuk urren dhe nuk hidherohet se din se ēfare eshte duke bere dhe keto terma shenderohen ne ne nje obligim per tja vertetuar jetes apo te tjereve qe kujtojn se jan zoter qe ne nje vend i eshte bere gabim atij.Po flas per njerzit normal dhe qe respektojne veten jo per parazitet e kohes.
Kur dashurojne njerezit qe respektojn veten dhe te tjeret nuk ka reziqe por ka pengesa qe kalohen.
Nje njeri qe respekton veten,respekton te tjeret,nuk humb kohe qe ēdo gje qe jeton tja lej fatit ose kur deshton te iki i pari por mundohet ta rregullo gabimin dhe nuk dorezohet lehte para jetes dhe keta njerez motra shume rralle bien ne eresire.Ama nuk them qe nuk bien ne pesimizem se ndjenjat ndonjehere te marin nen kontroll dhe ketu dallojne njerezit e forte dhe ata parazit te jetes.pasi i forti menjehere e mbledh veten e paraziti pranon ēdo gje.
avatar
bovari

Shteti : Istanbul
Postime : 685
Kyējet nė forum : 11934
Regjistruar mė : 03/07/2007
Profesioni : me libra ne dore akoma

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuri...urrejtje qeshje qarje...gezim hidherim..Jeta jon

Mesazh nga deti prej Fri 17 Aug 2007, 12:59

Bovari, faleminderit per sygjerimin por sikur ky sygjerim i eshte drejtuar dikujt tjeter dhe padashje te shkoi mendja tek une!!!
Jam kurreshtar te mesoj se ku e veren pesimizmin tek une? Do doja vertete te me tregoje ku mbeshtetesh ne kete pohim?
Perndryshe kam nje moto qe e them gjithmone: Jeta eshte e bukur, jetoje. A nuk shprehe kjo nje optimizem?
Apo nese ne postimin tim me siper shkrova:... perderisa te kete muzg do te kete edhe agim... nuk e veren nje optimizem, si duhet te ta spjegoj optimizmin ndryshe? Mund te te ilustroj plot shembuj nga postimet e mia qe ne secilin rresht te shkruar ka optimizem.
E sa per dashurine, eshte ashtu sic thua, e konsideroj te shenjt sepse ashtu edhe duhet te jete. Po edhe nese hidhem nga dega ne dege moj e uruar, nuk ka gje te keqe sepse eshte e njejta peme, eshte pema e dashurise apo jo.
Do ishte keq te hidhesha nga nje peme ne tjetren por kete nuk e bej ngase pemet mund te jene nder me te ndryshmet.
me rrespekt
deti
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13585
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuri...urrejtje qeshje qarje...gezim hidherim..Jeta jon

Mesazh nga Vizitor prej Sat 22 May 2010, 20:07

Dashuria eshte nje parajs ne vete.
Urrejtja eshte gjeja me e ulet e njeriut.
Qeshja ,qarja ,gezimi dhe hidherimi jan pjes e jetes sot qe pa keto nuk jeton asnjeri te gjith kemi kaluar keto faza,dikush ne menyr tjeter dhe dikush ne nje menyr tjeter ,por gjithsesi qdo njeri i ka keto eksprienca.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuri...urrejtje qeshje qarje...gezim hidherim..Jeta jon

Mesazh nga Bruneta prej Thu 27 May 2010, 14:00

Te gjitha nga pak,po i bie shkurt

firma.................................................................................................................................................................................
DO TE NDIQJA ME KNAQESI RRUGEN E ZEMRES...NESE DESTINACIONI I SAJ NUK DO ISHTE LENDIMI
avatar
Bruneta

Shteti : Brėnda kapilarėve tė gjakut tėnd
Postime : 2723
Kyējet nė forum : 12865
Regjistruar mė : 07/03/2009
Profesioni : Gjinekologe

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuri...urrejtje qeshje qarje...gezim hidherim..Jeta jon

Mesazh nga Kushtrimi2 prej Thu 27 May 2010, 14:03

dashuria e sinqert nuk lejon urrejtje
avatar
Kushtrimi2

Postime : 1625
Kyējet nė forum : 10714
Regjistruar mė : 18/02/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuri...urrejtje qeshje qarje...gezim hidherim..Jeta jon

Mesazh nga Kle@Love prej Thu 03 Jun 2010, 18:26

Jeta nuk eshte bere gjithmone fushe me lule,,jeta eshte e ndare nga keto pjese qe keni thene ju lart prandaj mjafton te mos enderrosh por te perjetosh ate qe jeta te jep

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17457
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuri...urrejtje qeshje qarje...gezim hidherim..Jeta jon

Mesazh nga E Dashuruar prej Thu 03 Jun 2010, 19:53

Qeshja me ka tingelluar cdohere si muzika me e civilizuar ne bote. Dashuria dhe urrejtja nuk jane te verbera,por jane verbuar nga zjarri qe mbajne...
avatar
E Dashuruar

Shteti : Tetove
Postime : 2236
Kyējet nė forum : 11545
Regjistruar mė : 20/05/2010
Profesioni : Frizer (Salon Sun Shine)

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuri...urrejtje qeshje qarje...gezim hidherim..Jeta jon

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi