» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

11 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 11 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Femijve ju duhet shpjeguar gjithcka

Shko poshtė

Femijve ju duhet shpjeguar gjithcka

Mesazh nga Vizitor prej Thu 30 Apr 2009, 23:21

Femijet kane te drejte te informohen dhe te dijne cdo gje qe ndodh ne bote.Kjo i ndihmon te jene ne dijeni te realitetit dhe sherben si material per zhvillimin e tij.Gjate parjes se tv-se nje prind duhet te qendroj prane qe te jap nje pergjigje per pyetjet qe drejton femija. Keshtu prindi do qeteson friken e femijes qe mund ti lindin nga ato qe sheh e degjon.Nuk ka asnje ngjarje qe nuk mund ta diskutosh me femijen kur ai eshte para moshes se fillimit te shkolles. Ata kuptojne cdo gje qe i rrituri u shpjegon. dhe ne ato raste kur femija nuk shprehet ju flisni me te per te kuptuar se ju jeni atje per ta kuptuar. Mos harroni femija sheh me shume gjerat e keqia se te mirat.

Une nuk ka muhabet qe mos ta zhvilloj me nje femije.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi