» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

6 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 6 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Dita nė tė cilėn keni lindur,zbulon karakterin tuaj

Shko poshtė

Dita nė tė cilėn keni lindur,zbulon karakterin tuaj

Mesazh nga Kle@Love prej Sat 02 May 2009, 00:54

Karakteri i njė personi mvaret edhe nga dita qė keni lindur.. Gjeje karakterin tėnd dhe partnerit tuaj.....

E hėnė

Femra e lindur tė hėnėn ėshtė e butė dhe sensibile. Ėshtė e aftė qė t’i pėrshtatet partnerit dhe bėn lėshime. Ngrohtėsinė e ndjenjave tė veta ka dėshirė ta ndajė me njerėzit e tjerė dhe kulminacionin e vet nė kėtė drejtim e arrin nė rolin e nėnės. E do jetėn harmonike dhe gjithmonė e dėgjon zemrėn.

Mashkulli i lindur tė hėnėn e ka imagjinatėn tė zhvilluar dhe nė raport me tjerėt gjithmonė e luan rolin e kundėrt. Nuk i pėlqen vetmia dhe shpesh e kėrkon ngushėllimin te njerėzit e tjerė. Mbas pamjes sė jashtme, e cila ėshtė e qetė, fshihet njė natyrė e vrullshme.

E martė

Femra e lindur tė martėn ėshtė e zjarrtė. I tėrheq njerėzit me natyrėn e vet tė gjallė dhe me shijėn pėr humor, por edhe me nevojėn e vet pėr liri. Mė sė shumti nė botė e do lirinė dhe frikėsohet vetėm prej njė sendi: nga monotonia sentimentale e cila e rrezikon entuziazmin e saj. Pėr tė dashuria ėshtė vetėm lojė ose, nė tė kundėrtėn nuk lodhet.

Mashkulli i lindur tė martėn ėshtė orator i fortė. E karakterizon shija e jashtėzakonshme pėr humor, buzėqeshja dhe optimizmi; ėshtė entuziast dhe i pėlqejnė argėtimet. Ndjenjat e veta me gjithė dėshirė i ndan me tjerėt.

E mėrkurė

Femra e lindur tė mėrkurėn ėshtė me temperament tė butė dhe sensual. Diskrete, e nė dashuri i pėlqen sinqeriteti. I pėlqen siguria dhe sinqeriteti dhe nuk i lė pėrshtypje dashuria nė shikim tė parė. Pėr te joshja e ka kuptim tė dyfishtė: pėrpos bukurisė fizike, janė me rėndėsi edhe ndjenjat.

Mashkulli i lindur tė mėrkurėn ėshtė para sė gjithash i ndershėm nė dashuri. Pas mburrjes sė madhe fshihet butėsia, tė cilėn shpesh nuk di ta shprehė. Ėshtė i sinqertė dhe i besueshėm. Siguria nė dashuri ėshtė shpesh para pasionit.

E enjte

Femra e lindur tė enjten nuk mund tė presė kur ėshtė nė pyetje dashuria. I pėlqen liria dhe aventurat, gjithnjė ėshtė nė kėrkim tė njohurive tė reja. Sharmi i saj ėshtė natyral dhe ėshtė spontane. Shumė vėshtirė lidhet pėr partnerin dhe nuk ka iluzione tė tepėrta pėr dashurinė.

Mashkulli i lindur tė enjten ėshtė Kazanovė i vėrtetė. Dėshiron ta njohė jetėn sa mė mirė. Ėshtė fjala pėr njeriun i cili ėshtė konformist dhe antikorformist nė tė njėjtėn kohė. Ėshtė i aftė qė me tė vėrtetė tė dojė, por edhe tė aktron. Martesa e frikėson ngapak, por nuk ėshtė i aftė pėr jetė vetjake.

E premte

Femra e lindur tė premten ėshtė romantike. I pėlqen bukuria dhe harmonia. E karakterizon sensualiteti dhe sensibiliteti. I ėshtė e nevojshme mbrojtja e pėrhershme, tė cilėn kryesisht e gjen nė rrethin familjar. Frikėsohet nga vetmia, e mashkujt i tėrheq me buzėqeshjen e saj tė butė.

Mashkulli i lindur tė premten ėshtė artist i vėrtetė. Kur thotė “tė dua”, ai kėtė me tė vėrtetė e mendon. I ėshtė i nevojshėm balancimi, kujdesi dhe vėrtetimi se ėshtė i dashur. Pa kėtė nuk do tė ishte nė gjendje tė jetojė. Martesa, shtėpia dhe familja janė tri fjalė mė tė rėndėsishme nė jetėn e tij. Kur e gjen personin e vėrtetė, mbet me tė tėrė jetėn.


E shtunė

Femra e lindur tė shtunėn ėshtė misterioze dhe fshehtė, dhe nuk i tregon lehtė ndjenjat e veta. Temperamenti origjinal dhe i pavarur e ndėrton personalitetin e vet kompleks. Joshjen e merr si lojė intelekti. Edhe pse duket si person qė nuk interesohet pėr asgjė, nė tė vėrtetė ėshtė fjala pėr njė person shumė emotiv qė ka nevojė tė pandėrprerė pėr shprehjen e ndjenjave tė veta.

Mashkulli i lindur tė shtunėn ėshtė i pamarur dhe i aftė tė jetojė vetė. Reaksionet e tij janė tė paparashikueshme dhe diskrecioni ėshtė shumė i rėndėsishėm pėr tė. Nuk ėshtė njeri qė i shpreh ndjenjat e veta. Por, nė tė vėrtetė, ėshtė shumė emotiv dhe frikėsohet nga fakti se tė tjerėt mund ta zbulojnė kėtė.

E diel

Femra e lindur tė dielėn ėshtė impulsive dhe e karakterizon vullneti i ēuditshėm pėr jetė. Mendjen e saj e zotėron pasioni. Ajo gjithnjė ėshtė personi qė e bėn hapin e parė, dhe krenohet me partnerin e vet. Nuk bėn kompromise dhe shumė vėshtirė e sakrifikon lirinė e vet.

Mashkulli i lindur tė dielėn ėshtė ambicioz dhe i sigurt nė veten. E karakterizon sjellja me vetiniciativė dhe ėshtė autoritative. Shumė flet dhe i dėgjon bashkėbiseduesit e vet dhe i pėlqejnė komplimentet. Nė raport me femrat sillet si mbrojtės.

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17619
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dita nė tė cilėn keni lindur,zbulon karakterin tuaj

Mesazh nga Voglushja prej Sat 02 May 2009, 14:57

E mėrkurė

Femra e lindur tė mėrkurėn ėshtė me temperament tė butė dhe sensual. Diskrete, e nė dashuri i pėlqen sinqeriteti. I pėlqen siguria dhe sinqeriteti dhe nuk i lė pėrshtypje dashuria nė shikim tė parė. Pėr te joshja e ka kuptim tė dyfishtė: pėrpos bukurisė fizike, janė me rėndėsi edhe ndjenjat.

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12412
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dita nė tė cilėn keni lindur,zbulon karakterin tuaj

Mesazh nga lolita prej Sat 02 May 2009, 19:36

Edhe dita ime esht e Merkure

firma.................................................................................................................................................................................
avatar
lolita
VIP

Shteti : podujeve
Postime : 6766
Kyējet nė forum : 15628
Regjistruar mė : 16/11/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dita nė tė cilėn keni lindur,zbulon karakterin tuaj

Mesazh nga Genci-fr prej Mon 08 Jun 2009, 11:02

sensuale ka kuptim negativ..ndoshta sensibileke menduar te thuash
Edituar nga stafi
Genci kujdes me postimet

Genci-fr

Shteti : kosov
Postime : 467
Kyējet nė forum : 10508
Regjistruar mė : 02/06/2009
Profesioni : ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dita nė tė cilėn keni lindur,zbulon karakterin tuaj

Mesazh nga memaliaj prej Wed 05 Aug 2009, 10:50


E diel


Mashkulli i lindur tė dielėn ėshtė ambicioz dhe i sigurt nė veten. E karakterizon sjellja me vetiniciativė dhe ėshtė autoritative. Shumė flet dhe i dėgjon bashkėbiseduesit e vet dhe i pėlqejnė komplimentet. Nė raport me femrat sillet si mbrojtės.

firma.................................................................................................................................................................................
Cdo gje ka bukurine e saj.
avatar
memaliaj

Shteti : TIRANE
Postime : 3003
Kyējet nė forum : 12215
Regjistruar mė : 06/03/2008
Profesioni : arkitekt

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dita nė tė cilėn keni lindur,zbulon karakterin tuaj

Mesazh nga Bruneta prej Tue 17 Nov 2009, 18:00

hėnė

Femra e lindur tė hėnėn ėshtė e butė dhe sensibile. Ėshtė e aftė qė t’i pėrshtatet partnerit dhe bėn lėshime. Ngrohtėsinė e ndjenjave tė veta ka dėshirė ta ndajė me njerėzit e tjerė dhe kulminacionin e vet nė kėtė drejtim e arrin nė rolin e nėnės. E do jetėn harmonike dhe gjithmonė e dėgjon zemrėn.


Kjo eshte e imja

firma.................................................................................................................................................................................
DO TE NDIQJA ME KNAQESI RRUGEN E ZEMRES...NESE DESTINACIONI I SAJ NUK DO ISHTE LENDIMI
avatar
Bruneta

Shteti : Brėnda kapilarėve tė gjakut tėnd
Postime : 2723
Kyējet nė forum : 13027
Regjistruar mė : 07/03/2009
Profesioni : Gjinekologe

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dita nė tė cilėn keni lindur,zbulon karakterin tuaj

Mesazh nga Kotelja prej Thu 08 Apr 2010, 09:55

E mėrkurė

Femra e lindur tė mėrkurėn ėshtė me
temperament tė butė dhe sensual. Diskrete, e nė dashuri i pėlqen
sinqeriteti. I pėlqen siguria dhe sinqeriteti dhe nuk i lė pėrshtypje
dashuria nė shikim tė parė. Pėr te joshja e ka kuptim tė dyfishtė:
pėrpos bukurisė fizike, janė me rėndėsi edhe ndjenjat.

E pasakte!

firma.................................................................................................................................................................................
Mjauuu...!
avatar
Kotelja
Webmaster

Shteti : Nen rrenojat e dashurise!
Postime : 3139
Kyējet nė forum : 13923
Regjistruar mė : 04/06/2007
Profesioni : Viktoriane

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dita nė tė cilėn keni lindur,zbulon karakterin tuaj

Mesazh nga memaliaj prej Mon 12 Apr 2010, 19:59

memaliaj shkruajti:
E diel


Mashkulli i lindur tė dielėn ėshtė ambicioz dhe i sigurt nė veten. E karakterizon sjellja me vetiniciativė dhe ėshtė autoritative. Shumė flet dhe i dėgjon bashkėbiseduesit e vet dhe i pėlqejnė komplimentet. Nė raport me femrat sillet si mbrojtės.

e pasakt

firma.................................................................................................................................................................................
Cdo gje ka bukurine e saj.
avatar
memaliaj

Shteti : TIRANE
Postime : 3003
Kyējet nė forum : 12215
Regjistruar mė : 06/03/2008
Profesioni : arkitekt

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dita nė tė cilėn keni lindur,zbulon karakterin tuaj

Mesazh nga Kle@Love prej Mon 12 Apr 2010, 20:05

E mėrkurė

Femra e lindur tė mėrkurėn ėshtė me temperament
tė butė dhe sensual. Diskrete, e nė dashuri i pėlqen sinqeriteti. I
pėlqen siguria dhe sinqeriteti dhe nuk i lė pėrshtypje dashuria nė
shikim tė parė. Pėr te joshja e ka kuptim tė dyfishtė: pėrpos bukurisė
fizike, janė me rėndėsi edhe ndjenjat.

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17619
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dita nė tė cilėn keni lindur,zbulon karakterin tuaj

Mesazh nga memaliaj prej Mon 12 Apr 2010, 20:14

Klea.L shkruajti:E mėrkurė

Femra e lindur tė mėrkurėn ėshtė me temperament
tė butė dhe sensual. Diskrete, e nė dashuri i pėlqen sinqeriteti. I
pėlqen siguria dhe sinqeriteti dhe nuk i lė pėrshtypje dashuria nė
shikim tė parė. Pėr te joshja e ka kuptim tė dyfishtė: pėrpos bukurisė
fizike, janė me rėndėsi edhe ndjenjat.
mos me thuaj hahahaaaaa

firma.................................................................................................................................................................................
Cdo gje ka bukurine e saj.
avatar
memaliaj

Shteti : TIRANE
Postime : 3003
Kyējet nė forum : 12215
Regjistruar mė : 06/03/2008
Profesioni : arkitekt

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dita nė tė cilėn keni lindur,zbulon karakterin tuaj

Mesazh nga Besi prej Mon 12 Apr 2010, 22:00

Mashkulli i lindur tė hėnėn e ka imagjinatėn tė zhvilluar dhe nė raport me tjerėt gjithmonė e luan rolin e kundėrt. Nuk i pėlqen vetmia dhe shpesh e kėrkon ngushėllimin te njerėzit e tjerė. Mbas pamjes sė jashtme, e cila ėshtė e qetė, fshihet njė natyrė e vrullshme.

50-50.
avatar
Besi

Postime : 1349
Kyējet nė forum : 10931
Regjistruar mė : 20/11/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dita nė tė cilėn keni lindur,zbulon karakterin tuaj

Mesazh nga bora prej Mon 12 Apr 2010, 22:07

une kam lindur per dite te merkure dhe cfare karakteti i bi qe te jem ?
e vertet eshte ashtu sic eshte shkruar
avatar
bora

Shteti : Diku nė Shqipėri
Postime : 1077
Kyējet nė forum : 10717
Regjistruar mė : 29/09/2009
Profesioni : Ing

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dita nė tė cilėn keni lindur,zbulon karakterin tuaj

Mesazh nga Geri prej Tue 20 Apr 2010, 20:36


E hėnė

08.06.1988 dit e hene.

Mashkulli i lindur
tė hėnėn e ka imagjinatėn tė zhvilluar dhe nė raport me tjerėt
gjithmonė e luan rolin e kundėrt. Nuk i pėlqen vetmia dhe shpesh e
kėrkon ngushėllimin te njerėzit e tjerė. Mbas pamjes sė jashtme, e cila
ėshtė e qetė, fshihet njė natyrė e vrullshme.
S'nuk esht tipi ime kjo me siper
avatar
Geri
Admin

Shteti : Ne zemer te forumit
Postime : 7161
Kyējet nė forum : 16215
Regjistruar mė : 16/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dita nė tė cilėn keni lindur,zbulon karakterin tuaj

Mesazh nga Kle@Love prej Tue 20 Apr 2010, 22:48

E mėrkurė

Femra e lindur tė mėrkurėn ėshtė me temperament
tė butė dhe sensual. Diskrete, e nė dashuri i pėlqen sinqeriteti. I
pėlqen siguria dhe sinqeriteti dhe nuk i lė pėrshtypje dashuria nė
shikim tė parė. Pėr te joshja e ka kuptim tė dyfishtė: pėrpos bukurisė
fizike, janė me rėndėsi edhe ndjenjat.

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17619
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dita nė tė cilėn keni lindur,zbulon karakterin tuaj

Mesazh nga Katilja prej Tue 04 Jun 2013, 08:56

E mėrkurė

Femra e lindur tė mėrkurėn ėshtė me temperament
tė butė dhe sensual. Diskrete, e nė dashuri i pėlqen sinqeriteti. I
pėlqen siguria dhe sinqeriteti dhe nuk i lė pėrshtypje dashuria nė
shikim tė parė. Pėr te joshja e ka kuptim tė dyfishtė: pėrpos bukurisė
fizike, janė me rėndėsi edhe ndjenjat.

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7273
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dita nė tė cilėn keni lindur,zbulon karakterin tuaj

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi