» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

18 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 18 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


POEZI DASHURIE HUMORISTIKE!

Shko poshtė

POEZI DASHURIE HUMORISTIKE!

Mesazh nga Dita prej Sat 09 May 2009, 02:37

Ujku dhe gjahtari

Na ishte nji gjahtar i trashe por i "zoti"
kishte gjithė ditėn qe gjuante kot se koti

Ishte mėrzitur se asgjė nuk kish vrarė
Gjė e tillė asnjėherė me pare si kish ngjare

Ec e ec ne njė shteg te ngushtė u gjend
Perpara i doli ujku pėr nji mend

Si u mat ta qellonte me armen e vet
Doli huq e ujku u zhduk si pa te keq

Kur u be gati te ikte nga kish ardhur
Ujku ne qafe e kafshoi si pėr tu tallur

C'ke me mua i tha gjahtari i gjore
Po tė duash ti ciften se ze mė me dorė

Ujku me qetėsi i afroi nji marrveshje
I tha kėtu ėshtė zona ime e mos ver me leqe

Gjahtari trim ia ktheu me pėrqeshje
Po vrava gjė shumė shumė do tė te bėj nji tėrheqje

firma.................................................................................................................................................................................
(Æ`·.øø.·“Æ`·.øø.- www.nasergashi.com -.øø.·“Æ`·.øø.·“Æ)


avatar
Dita

Shteti : Tirane !!
Postime : 429
Kyējet nė forum : 10652
Regjistruar mė : 29/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: POEZI DASHURIE HUMORISTIKE!

Mesazh nga Dita prej Sat 09 May 2009, 02:39

Ujku e pa dhemshuri
E i dha njė shanc tė ri

Me mirė shko e gjuaj ne tjetėr vend
Se po nuk vrave gjė do tėrhiqesh ti e do tė te dhemb

Kėshtu e lane dhe ditet kaluan me rradhė
Gjahtari ujkun shumė inat e kish marrė

Tek afrohej te vendi ku ujku i kish thėnė
Aty po kullosnin ca dhėnė

Si e pa gjahtarin nga larg te afrohej
Ujku i hengri dhente e nuk e la te mendohej

Gjahtari kur e pa qe gjah nuk kishte
I thirri ujkut qe tia terhiqte

Nderroi vendin i gjori gjahtar
llaftari te tillė sytė si kishin pare

Me nė fund plasi e nuk duroi
Ciften ne perrua e leshoi

Tha me vete me mirė nga gjahu te heq dorė
Se te terheqmen do ta kem gjithė jetėn si kembore....

firma.................................................................................................................................................................................
(Æ`·.øø.·“Æ`·.øø.- www.nasergashi.com -.øø.·“Æ`·.øø.·“Æ)


avatar
Dita

Shteti : Tirane !!
Postime : 429
Kyējet nė forum : 10652
Regjistruar mė : 29/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: POEZI DASHURIE HUMORISTIKE!

Mesazh nga Dita prej Sat 09 May 2009, 02:41

MOJ MARKSISTE-LENINISTE...

Partia jone kreshnike
Gjithe boten e habite
Nise luften, dhe nuk prite
Neper maja te larta hipe.

C'lufte e madhe u zhvillua
Nuk mal mal e perrua
Pa ngritur bunkeret
Dhe lapidaret e tua.

Partia jone me kordhe
Enver Hoxha mban timone
Neper furtuna gjithmone
Shqiperine e beri zonje
Sikur ishte 200 milion

firma.................................................................................................................................................................................
(Æ`·.øø.·“Æ`·.øø.- www.nasergashi.com -.øø.·“Æ`·.øø.·“Æ)


avatar
Dita

Shteti : Tirane !!
Postime : 429
Kyējet nė forum : 10652
Regjistruar mė : 29/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: POEZI DASHURIE HUMORISTIKE!

Mesazh nga Dita prej Sat 09 May 2009, 02:43

Kush po e din qka oshtė HONA
mė kallėzon ke nji ėndėrr.
Kush po e din qka osht DASHURIA
mė kallėzon me fjalėt e mia.
Kush po e din qka osht VETMIJA
ja zźgat nji dorrė dhe ja fal nji orė
Kush po e din qka osht VARFRIJA
Ja fal nji qingjė nga shtėpija
Kush po e din qka osht TRIMNIJA
i kallėzon TUTSIT si fitohet LIRIJA
Kush spo e din
qka jam tuj thon
Ne ta vesi HONĖN
kur nėdriqon

firma.................................................................................................................................................................................
(Æ`·.øø.·“Æ`·.øø.- www.nasergashi.com -.øø.·“Æ`·.øø.·“Æ)


avatar
Dita

Shteti : Tirane !!
Postime : 429
Kyējet nė forum : 10652
Regjistruar mė : 29/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: POEZI DASHURIE HUMORISTIKE!

Mesazh nga Dita prej Sat 09 May 2009, 02:46

Gomaret.

Se kam dit kurre une qyqari
C'fare rendesie ka gomari
Se kam dite qe kane mendje te holle
Se kam dite qe jane edhe me shkolle.

Ishin mbledh gomaret ne nje vend
Duke kuvenduar me te lene pa mend
Po thonin: Boll kemi duru
Na kane sha, ne kane shalu.

Kane kujtu se jane te marre
Na kane vu edhe samare
Boll ma na kane thane ush
Dhe s'ka hapur goje kurrkush.

Jane mbledh me marre vendim
Me votu njehere ne parim
E lexuan nanin e pare
Me jua heq emrin gomare.

U vendos e ngriten gishtin
Neni ishte me ju keputur bishtin
Tash e mbrapa, s'do te fjenin jashte
Por ne vila, te tere bashke.

Do te shkojne ne plazh e te shtrihen ne rere
Do te ecin me dy kembe
Filluan zgjedhjet per kryetarin
Thane po zgjedhim me gomarin.

Dule kryetari e zuri vend
Tu krujt koken e tu shit mend
A po shihni o shoket e mi
Me duket vetja si njeri.

Jam me shkolle e me shume mend
Do ta shndris une kete vend
Do te krijij shtet e qeveri
Kush i gjalle, me s'ka me u ni.

Do ti shtroj rruget me zift
Do te shetisni vetem cift
C'fare lezeti me i pare
Mbushur lulishtet me gomare.

Te permalluar si asnjehere
Na vjen keq per njerezit e mjere
Se pa ne, kane mbetur si qyqar
S'marrin shembull me, si gomar.

firma.................................................................................................................................................................................
(Æ`·.øø.·“Æ`·.øø.- www.nasergashi.com -.øø.·“Æ`·.øø.·“Æ)


avatar
Dita

Shteti : Tirane !!
Postime : 429
Kyējet nė forum : 10652
Regjistruar mė : 29/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: POEZI DASHURIE HUMORISTIKE!

Mesazh nga Dita prej Sat 09 May 2009, 02:48

OJ HANIFE SHPIRTI JEM

Oj Hanife me syt e zi
Dit e nat mendoj per ty
Tuj mendu po me zen gjumi
Te shohė andėrr gjith te podrumi

Per qdo dite qaj me lot
E mbaj mend kur rujshim lopt
Je kan e keqe besheret
T’pikshin qyrrat si hakubet

Po ku dreqin u zbukurove
Edhe trupin e hjeshove
Mos ke ba moj gjimnastik
Se ne zemer po mjesish pik

Oj Hanife oj Hanife
Me fustanin ngjyre kadife
E ke shtatin si selvi
Faqe t’buta gurabi
Syrin e amel sherbetli
Vetulla t’zeza si gajtani
Mir te rrin ne qaf alltani

E ke gjoksin bardh si bora
Gishta t’bukur moj te dora
Trupin e hjeshem gjan e gjat
T’rrijn dimijat per merak

Po t’baj be ne syt e zi
Sikur rrushi qe mi ki
Nese t’zen baca ne qarrshi
kom me ti ble nji pal dimi....

Ani kto dimijat ani lule lule
ani moj Hanife ani moj buke furre.

firma.................................................................................................................................................................................
(Æ`·.øø.·“Æ`·.øø.- www.nasergashi.com -.øø.·“Æ`·.øø.·“Æ)


avatar
Dita

Shteti : Tirane !!
Postime : 429
Kyējet nė forum : 10652
Regjistruar mė : 29/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: POEZI DASHURIE HUMORISTIKE!

Mesazh nga Katilja prej Mon 15 Apr 2013, 19:44

1,2,3 ,1,2,3 policia ėshtė me ne
1,2,3,1,2,3 prova
Ndofta jam ai qe sjam
Ndofta sjam ai qe jam
Kur jam unė ska njeri
Dua unė pa je dhe ti
S'desha unė tė mori lumi
Djali sa u ngrit nga gjumi
Babi tha s'tė kam dėgjuar
Kurrė duke recituar
Pashė njė mace qė po pi
Qumėsht brenda nė kusi
Mace s'ka dhe smund tė ket
Derisa sdua unė vetė
Oh, Oh kush mė erdhi muve
Oh, oh kush mė erdhi muve
Oh, oh kush mė erdhi muve
Oh, oh kush mė erdhi muve

Unė nuk pyes pėr semafor
Se babin e kam doktor
1,2,3,1,2,3 policia ėshtė me ne
Ec pėrpara t'ĆƒĘ’§afsha ballin
Me sqepar ta hapsha varrin
Ec pėrpara mos ki frik
I ke brekėt me llastik
Frynte era nga pėrjashta
Frynte perdet e mėndafsha
Ec pėrpara more mut
se tė mbron kjo kushtetut
Ec pėrpara more mi
se nesėr kemi miting
Ja ke, ja ke, ja ke fut kot plako
Ja ke, ja ke, ja ke fut kot plako
Oh, Oh kush mė erdhi muve
Oh, oh kush mė erdhi muve
Oh, oh kush mė erdhi muve

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7117
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: POEZI DASHURIE HUMORISTIKE!

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi