» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

5 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 5 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


SHKOJNĖ VAPORAT RRETHIT TĖ DETIT

Shko poshtė

SHKOJNĖ VAPORAT RRETHIT TĖ DETIT

Mesazh nga shaban cakolli prej Sat 16 May 2009, 14:28

SHKOJNĖ VAPORAT RRETHIT DETIT – Ėshtė njėra ndėr
kėngėt mė tipike tė persekutimeve historike te tė rinjve shqiptarė, tė
cilėt i mobilizonin me dhunė dhe i ēonin nėpėr frontet e luftėrave anė
e kėnd Ballkanit, Anadollit, Egjiptit, madje deri nė Jemenin e largėt,
ku bėnin “asqerllėk” nga 12 vjet!
KĖNGA E AVDIS – Ėshtė njėri ndėr
vajtimet mė tė rrėqethshme ndėr kėngėt tona. Janė vetėm disa vargje tė
shkėputura nga “Lahuta e Malcisė” e autorit At Gjergj Fishta, i cili iu
kėndon masakrave dhe gjenocidit serbo-malazias mbi shqiptarėt e
pambrojtur nė trojet e veta etnike, e aq mė tragjike, kur ata dinin tė
masakrojnė edhe djem tė hasretit, tė mbyllnin shtėpi dhe tė grabisnin
gjithēka gjenin pėrpara!

Shprehuni nėse dini mē shumė rreth kėtyre kėngėve tė dhimbshme
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13890
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi