» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

4 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 4 vizitorė

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Dėshmia, si rashė pre e drogės qė 15 vjeē

Shko poshtė

Dėshmia, si rashė pre e drogės qė 15 vjeē

Mesazh nga Sihana prej Thu 21 May 2009, 15:42

Vartėsi i drogės, M.D., nga Durrėsi tregon historinė e tij. Si shkatėrrova jetėn time dhe tė prindėrve


Fytyrė e verdhė dhe trup qė mbahet nė njė skelet tė gjatė prej kockash, i cili dridhet si njė gjethe peme qė ėshtė duke rėnė. Ndėrsa zėrin e ka aq tė ulėt, sa duhet ta pyesėsh mė shumė se 2 herė pėr tė dėgjuar se ēfarė thotė. Madje droga e ka katandisur deri nė atė pikė sa edhe sytė i janė mbuluar nga rrema gjaku tė kuq, aq sa ėshtė vėshtirė t’ia dallosh ngjyrėn e kaltėr. M.D., ėshtė 22 vjeē dhe ka nisur tė jetė pėrdorues i drogave qė kur ishte 15 vjeē e tashmė duket se e ka tė pamundur tė ndahet nga droga. Duke pranuar tė tregojė historinė e tij tek Qendra “Aksion Plus” dhe tė japė mesazh pėr tė gjithė bashkėmoshatarėt e tij, ai thekson se droga ėshtė e keqja mė e madhe qė mund t’i ndodhė njė personi.
Sa vjeē jeni dhe kur keni filluar tė pėrdorni drogė pėr herė tė parė?
Jam 22 vjeē dhe drogėn e fillova kur isha vetėm 15 vjeē. Nė fillim e nisa me hashash, por pas njė viti kalova nė heroinė.
Cila ishte arsyeja qė vendosėt tė pėrdorni drogė?
Ishte kurioziteti, kur e mora pėr herė tė parė. Por shumė shpejt u bėra vartės, sidomos kur fillova heroinėn.A ishte e vėshtirė pėr t’i siguruar kėto lėndė?
Sa mė shumė e pėrdor, mė e vėshtirė bėhet. Ēmimet ēdo ditė po rriten. Policia po gjurmon spaēatorėt (shpėrndarėsit) dhe arsyeja tjetėr ėshtė se nuk po siguroj dot lekėt. Nėse kur isha 15 vjeē u thoja atyre tė shtėpisė se mė duhen 5 mijė lekė se do ha picė me shoqėrinė, tashmė,ata e dinė se unė marr drogė e kėto gėnjeshtra nuk mė ecin mė.
Kur vendosėt tė linit drogėn?
Kėtė e vendosa para 3 vitesh, kur mė vdiq edhe babai. E kuptova shumė mirė hallin qė kishte zėnė familjen dhe mua. Jam penduar shumė e nuk kam mė forcė t’u kėrkoi ndjesė njerėzve tė mi tė cilėve u shkatėrrova jetėn.
Nė momentin qė nuk keni mundur tė siguroni paratė pėr drogėn, si ia kenė bėrė?
Unė personalisht, kam arritur qė t’ia dal duke e marrė kokainėn nė Durrės pak mė lirė dhe duke e shitur nė Tiranė pak mė shtrenjtė. Me paratė qė fitoja, blija drogėn pėr ta pėrdorur vetė.
Kjo do tė thotė se ju keni bėrė edhe rolin e shpėrndarėsit tė drogės. Policia iu ka ngacmuar ndonjėherė?
Jo, unė asnjėherė nuk kam patur probleme me policinė. Kam shumė shokė qė janė aktualisht nė burg. Ndoshta unė kam shpėtuar disa herė, pasi jam edhe me studime nė Itali dhe zhdukem sa andej-kėtej. Tė gjithė shokėt e mi e kanė nga njė eksperiencė me policinė Cili ėshtė mesazhi qė do t’i pėrcillni moshatarėve tė tu?
Rrini sa mė larg drogės. Ajo shkatėrroi jetėn time dhe tė prindėrve tė mi. Nėse bėhesh vartės i saj, mendo se je drejt fundit dhe ėshtė pothuajse e pamundur pėr t’u kthyer pas.

firma.................................................................................................................................................................................
HĖNĖ NĖ VELLON E NUSĖRISĖ


S Sikur shpirti im ndahet nė dysh
I I ndriēuar me dritė nuri qė ti jep
H Hėnė e veshur nė vellon e nusėrisė
A Ah, me ty nė univers edhe yjet
N Nėn tingujt e muzikės hyjnore vallėzojnė
A Afshon zemra ime e plasur nė mundim
avatar
Sihana

Shteti : Rhodos-Greece
Postime : 272
Kyējet nė forum : 11993
Regjistruar mė : 11/06/2007
Profesioni : Laborant Dentar

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dėshmia, si rashė pre e drogės qė 15 vjeē

Mesazh nga albi prej Wed 26 Feb 2014, 14:24

Droga  esht ushqimi i proferuar  i Djallit aj ja imponon njeijut te perdor Drogen sepse ka deshir Djalli i mallkuar ti shkakton telashe njeijut
avatar
albi
Moderator

Shteti : mitrovice
Postime : 3377
Kyējet nė forum : 12105
Regjistruar mė : 09/07/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi