» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

12 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 12 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Anarkitė

Shko poshtė

Anarkitė

Mesazh nga Vizitor prej Tue 26 May 2009, 11:54

Kur pata nje bisede me nje mikun tim rreth gjendjes aktuale te vendit tone nuk e di pse mu kujtuan pese anarkite e Fan Nolit : feja, morali, ajo sociale dhe ajo e idealeve patriotike. Ndjej nevojen e pashtershme per te thene te verteten sepse nen hunden tone analfabeti behet me diplome, e tradhetari brenda nates atdhetar i flakte.Cfare po an ndodh keshtu valle? Po harrojme se jo me larg se gjyshi jone,, i afermi , vellai ka dhene Shpirt me fjalet "e gezofshi lirine" hallall gjaku im toka meme"
Si ta leme ndergjegjen memece?Kur vendi therret per ndihme, ku klithma e foshnjes ka pyetjen : a ka vend dhe per mua o hiena e kanibal mishngrenes te pangopur?

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Anarkitė

Mesazh nga LumLumi prej Tue 26 May 2009, 17:48

Nese Noli u percaktu per pese anarki, une do te shtoja anarkine e gjashte e cila padyshim se eshte : Sa jemi autokritikė per ato qe i keqperdorim gjate transmetimeve dhe synojme t'i ndrydhim perse shprehim ndjenjen tekanjoze.

Kjo supravlere e quajtur autokritike, eshte keqperdorur nje kohe te gjate, duke imponuar individe te kritikojne veten se kane ideal tjeter. Larg asaj. Une mendoj se autokritika duhet te egzistoje tek krijuesit, kengetaret, administratoret e forumeve, supermoderatoret... etj. Tek ata qe marrin te drejten te hapim tema, dhe lejojne ne cdo teme te mungoje permbajtja, mesazhi, niveli!
avatar
LumLumi

Shteti : Uskana
Postime : 915
Kyējet nė forum : 11366
Regjistruar mė : 24/03/2009
Profesioni : Gjithė kohėn me libra

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Anarkitė

Mesazh nga Vizitor prej Tue 26 May 2009, 20:16

Tema anarkitė eshte hapur me qellimi diskutimi per testamenti i nje patrioti ku nga pese anarkite une zgjodha te diskutohej per atdhetarizmin, pasi e shoh ditet e sotme qe i kushtohet me pak rendesi kesaj teme.Nese me pare edukimi baze ishte rritja e femijes me dashuri per atdheun sot rritja ka marr tjeter emer.Femijes i mesohet si te mbroj vetem veten e vet, i jane lehtesuar shume metodat e perballjes me problemet.Shume pak flitet per patriotizem dhe historine e vendit.Po hambisim parimet qe na sollen deri sot dhe jo me kot kam sjell thirrjen e nje foshnje qe kerkon te njoh rrenjet e tij dhe jo ta shoh vendin e tij te zaptuar nga hienat e pangopura per pushtet dhe luks.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Anarkitė

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi