» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

5 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 5 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Ndarja

Shko poshtė

Ndarja

Mesazh nga Vizitor prej Fri 05 Jun 2009, 10:35

Perfundimi i nje lidhjeje dashurie eshte nje eksperience traumatike, te cilen te gjithe e kalojme permes vuajtjes se shpirtit.Ne shume raste e kemi te veshtire ta perballojme mungesen e personit/persones.Shume here mendojme se do ngelemi peng te ndjenjes se shkuar dhe na torturon ky mendim.Mendojme se ky eshte fundi i gjithckaje, ditet behen te zymta dhe dhimbja penetron ne cdo qelize te trupittone.Cdo dite kalon me imazhin e personit/persones dhe me kujtimet.Me vone vijne dyshimet, si erdhi kjo ndarje?Mos ishte nje hap i nxituar?A mund te gjej nje ndryshim per ta permbysur realitetin?Ndoshta ka nje keqkuptim? Pra ne nxisim veten ne mistere si per te ngushelluar .

Disa mundohen te gjejne ngrohtesi ne shoqeri me termat e shume degjuar:ju meritonime shume, harroje,ishte e shkruar te ndodhte kjo, pa te je me mire, etj.

Disa te tjere nuk pelqejne te flasin me te tjere, ndoshta menyra me e mire eshte per te fillaur nje lidhje e re.
avatar
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndarja

Mesazh nga Naki prej Sat 06 Jun 2009, 00:45

Arla komplimente per temen.
Nuk e mohoj qe ndarja nga dikush qe e do eshte me e rende se ndarja nga jeta. Personalisht e kam njohur dhe perjetuar kete ndarje kete gje sot e vuaj!
Dikush mund te jete me i forte se tjetri per tu mesuar me nje jete te re por cfar jete eshte ajo kete kurr askush nuk mund ta di perveq atij qe e ka perjetuar. Jeta gabime ka asnje nuk do mesojne nga gabimet e askujt pervec te pervojes se tij.
Nje njeri ate qe e dashuron nga thellesia e shpirtit dhe ate e humb nje dite ndahet nuk po i ceki arsyet pse si dhe kur, eshte e kote qe me ti jepi vetes nje lux ose duke kerkuar humbjen ne avantura te reja do gabohet shume rende sepse nuk do ja del. Kujtimin do ta kete gjithmone pran ne asnje menyre nuk do te kete ose do te gjej zavendsim. Nuk duhet te jeteojme me iluzione dhe mashtrime dhe ti themi tjetrit te dua ngase aty po genjen po e mashtron veten. Mirpo genjeshtra nganjeher eshte me e mire sesa realiteti i hidhur se paku ne ndarje beje qe partneri most e vuaj nje genjeshter nje trillium sadopak e xhelozon dhe eshte sikur nje antibiotic qe ndoshta shpeton perhapjen e smundjes ne shpirt. Keto ka ndarja por ndarje nga jodeshira jote nga ndarja e imponuar eshte me e renda sepse siq thote fjala e urte “ kur te mbeshtetesh per muri ske force ta rrezosh murin me gjoksin tend ateher je i humbur”. Pak Rendesi ka kush e ka fajin apo pse erdhi dhe si erdhi ne ndarje. Ndarja nuk eshte asgje tragjike por vetem arsye per tu hedhur perseri ne boten e dashurise por me me teper vrull se me pare. Te mendosh se gjene me te mire qe eshte ne jete nuk mundemi ta mbajme pergjithmone. Dashuria nga ndarja nuk humbet kurre arla...dashuria ecen paralel me jeten. Ndoshta mund te te duken te papranueshme keto ngjarje e ndoshta edhe te shkaktojne dhimbje por duhet ta kuptojme se jeta bashke me dhimbjen nganjehere na japin dashurine.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
Naki
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 20009
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndarja

Mesazh nga Vizitor prej Sat 06 Jun 2009, 18:02

Ndarja ka anen e erret te vuajtjes se shpirtit dhe cdo ndarje eshte si nje vdekje qe sjell lot dhe hidherim per humbjen e nje jete.Megjithate ndonjehere te ben me te forte, me te arsyeshem.Nje gabim i bere, i le vendin nje mesimi te fituar me praktike.Kerkesat ndaj vetes behen me te arsyeshme dhe mundesia per te gabuar perseri eshte me e vogel.Jam dakord qe cdo ndarje te hedh me me vrull ne boten e dashurise tashme jo si nje ushtar qe mezi pret te perfundoj lufta po si nje lider qe udheheq ndjenjen e lirise.
avatar
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndarja

Mesazh nga Geri prej Sat 06 Jun 2009, 18:07

Ehh ndarja esht dicka qe sdo ja uroja askujt se e kam provu vet nji gjo te tille..njeriu arrin deri ne nji faz shum te keqe sa esht gati me vra veten a me u zduk nga kjo bot kur ndahet me nji person te zemres qe i ka fal cdo gjo..ndarja e bo njeriun te ndihet me keq se kurr..ndarja esht gjoja me e keqe..ket mendoj un..s'me pelqe s'me pelqe.. se nji prej tyre jam un Sad
Geri
Geri
Admin

Shteti : Ne zemer te forumit
Postime : 7161
Kyējet nė forum : 16959
Regjistruar mė : 16/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndarja

Mesazh nga Naki prej Sat 06 Jun 2009, 18:19

Ndoshta ndonjehere gabimi yne eshte se e pranojme realitetin ashtu si duam ne dhe jo sic eshte ne te vertete!!! Te jesh i verber pran dashurise dhe te shofesh me sy te huaj e degjosh me vesh te huaj e ben ndarjen shume te dhimbshme sepse kurr nuk mund te pajtohesh me faktin pse erdhi deri ketu kur ti nuk e deshirove kete. Kjo eshte ajo qe dhemb dhe normal se len pasoja e nuk besoj se eshte nje mesim per te ardhmen sespe shpirti dhe zemra e sinqert nuk kan nevoje per mesime ato kan nevoje per sherim nese ka ndonje ilaq ngase kaceri i tyre quhet – Ndarje. Te qarat nuk ua lehtsojne dhimbjen as njeres as tjetres ngase lotet nuk japin force ata kerkojne force te dalin.
Shpesh here ulemi ose nuk flejme me nete te tera mendojme e mendojme pse erdhi deri te kjo, si erdhi?... por kurr nuk gjejme nje spjegim gjithmone dicka erreson mendimin dhe ai humbet pastaj flasim me veten “ Hajt mos se nuk u be qameti ka bota femra e mashkuj sa te duash…” dhe vertet ka bota. Shume bukur eshte ajo thenja e vjeter se “ I ngopuri te uriturit kurr nuk i beson”.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
Naki
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 20009
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndarja

Mesazh nga Vizitor prej Sat 06 Jun 2009, 18:31

Gjeja e duhur qe duhet bere per ta perballuar kete dhembje eshte ta pranojme si normale dhe me doza te vogla te perballueshme.Riperteritja e pavaresise emocionale eshte ajo qe duhet fituar.Ndarja eshte deshtim ndaj duhet pranuar.Pavaresisht gjithckaje qe flet me gjuhen e dhimbjes shkaterruse ti arrin akoma te marresh fryme.E kur njeriu ka jete brenda vetes gjithcka eshte e mundur.
avatar
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndarja

Mesazh nga Naki prej Sun 07 Jun 2009, 20:13

Ndarja eshte deshtim ndaj duhet pranuar.Pavaresisht gjithckaje qe flet me gjuhen e dhimbjes shkaterruse ti arrin akoma te marresh fryme.E kur njeriu ka jete brenda vetes gjithcka eshte e mundur.
Si perfundim e njejta gje dyshime te vetja juaj dyshime tek partneri, lot, katastrofe shpirti dhe ne fund sherimi!Po pra te gjithe kalojme te kjo rruge. Lodhemi e lodhemi duke kerkuar gabimet ne veten tone,ose lodhemi duke munduar te kuptojme gabimet te tjetri,ose bejme tjetrin ose tjetren fajtor per te patur koshiencen tone te qete,per faktin qe pendimi mos te na pengoje te nisim nje relacion te ri me dike tjeter!! Sado qe te lodhemi prape asgje nuk fitojme......jemi ndare! Qdo ndarje eshte e dhimbshme por me e dhimbshmja me duket e imja sepse e perjetoj vetem une vetem mua me dhemb.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
Naki
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 20009
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndarja

Mesazh nga Vizitor prej Sun 12 Jul 2009, 00:17

Sa me e forte te jete nje dashuri, aq me shume egziston mundesia e ndarjes, thuhet.Per momentin as nuk e beson dot, qe tashme ajo pjese e pandashme tashme eshte shkeputur, te jetoje me dike tjeter qe do e doje ndoshta me shume se mua, ose dhe me pak.Me syte nga qielli lidh copa kujtimesh, te vetmet te pandara nga shpirti, nga ajo pjese e jetes qe tashme e varrosa dhe mbulova me shume njerez perreth te cilet doren ma shternguan ne ato momente, thjesht per te qendruar nje simbolike ne syte e tyre.Nuk di pse lotet nuk e ndalen asnjehere rrugetimin e vajit!?Qesh dhe qaj me guximin tim, e vajtoj me henen te cilen kuvendoj mbremjeve vone.E ulur ne gjunje e mbaj dhimbjen e shpirtit brenda te mos derdhet ne rrugicat e jetes se mjerueshme nga gjurmet e se kaluares.Cdo dite kalon pa zhurme, se zerat tane u mbyten si foshnja qe s'di not.Nata ushtari i perbetuar i heshtjes, sjell nje telegram me zarf te zi, me vulen e ndarjes.
avatar
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndarja

Mesazh nga Genci-fr prej Sun 12 Jul 2009, 01:25

Ndarja gjithmon esht empcionuese mir po nga njeher edhe e sukseseshme, pas nje ndarje te 2 te dashuruarve mendon qe me nuk do te ket njeri qe do ta doj si personin qe e ka pran ndarjes mir po esht nje gabim se gjithmon njeri mund et ket dashuri te mirffillt si nje dashuri paraprake, pas ndarjes esht e vertet qe njeriu mendon per fundin e botes mir po ndarjen nuk duhet at perjetojm si nje gje shum te rend sepse edhe ndaja esht pjes e jetes.
avatar
Genci-fr

Shteti : kosov
Postime : 467
Kyējet nė forum : 11252
Regjistruar mė : 02/06/2009
Profesioni : ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndarja

Mesazh nga LumLumi prej Sun 12 Jul 2009, 13:27

E parashtruar si temė eshte me e gjere se ajo qe shkruajme.

Ndarja si nocion perfshi dhe ndarjen nga ata qe na kanė roberuar! Dhe ndarja si e tille eshte shume e shenjte. Sepse sjell nje Pavaresi! Por, ne kete rast, te ndahesh nga nje person me te cilin ke nis hapa jete ėshtė nje e keqe! Mirė eshte mos te ndodhin ndarje te tilla! Vetem bashkime!

Ka dhe ndaje te tjera kur nderhyn nje faktor tjeter! Ato ndarje jane te renda ! Jane me mall e me pikėllime. Por, gjinden shtigje me komunikime te arsyeshme shoqerore ! Dhe mbijetohet!
LumLumi
LumLumi

Shteti : Uskana
Postime : 915
Kyējet nė forum : 12026
Regjistruar mė : 24/03/2009
Profesioni : Gjithė kohėn me libra

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndarja

Mesazh nga Kle@Love prej Sun 12 Jul 2009, 17:21

ndarja ,,esht fjale shum e madhe per tu ndare duhet te mendosh shum here edhe ke len pas sepse jeta esht edhe vuajtje edhe kush mendon ka edhe ndarje
avatar
Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 18363
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndarja

Mesazh nga shaban cakolli prej Sun 12 Jul 2009, 18:03

ndarja le dhimbje dhe pasoja
shaban cakolli
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 14706
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndarja

Mesazh nga Vizitor prej Tue 22 Jun 2010, 12:36

Ndarja eshte me shume se vdekje, sepse do vuash me dhimbje te zemres dhe trishtim te shpirtit per gjith jeten qe do jetosh, ndarja eshte vdekje per se gjalli ne disa raste qe dashura ka qene vertet e sinqert, per ndarjet tjera qe i kan disa persona sikur me hanger buk ose thjesht hobi ato nuk jan ndarje pra dhe ndarja ka dy lloj te ndarjes se saj nga qefi dhe nga zori.
avatar
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndarja

Mesazh nga ...MaShtruSja.. prej Fri 25 Jun 2010, 14:24

Princesha shkruajti:Ndarja eshte me shume se vdekje, sepse do vuash me dhimbje te zemres dhe trishtim te shpirtit per gjith jeten qe do jetosh, ndarja eshte vdekje per se gjalli ne disa raste qe dashura ka qene vertet e sinqert, per ndarjet tjera qe i kan disa persona sikur me hanger buk ose thjesht hobi ato nuk jan ndarje pra dhe ndarja ka dy lloj te ndarjes se saj nga qefi dhe nga zori.


Pajtona Me Ty 100%

firma.................................................................................................................................................................................
๑۩۩.۞.۩۩๑ ιт ιѕ ∂ιffι¢υℓт тσ gσ тσ тнє fυтυяє ωнєи тнє ραѕт ιѕ ѕтιℓℓ ρяєѕєит уσυя๑۩۞۩๑
...MaShtruSja..
...MaShtruSja..

Shteti : Ne.Stockholmi
Postime : 139
Kyējet nė forum : 9797
Regjistruar mė : 04/06/2010
Profesioni : Qe i jep kuptim jetes

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndarja

Mesazh nga Katilja prej Thu 01 Sep 2016, 13:03

Ai me shkruajti, deshironte te dinte sesi ndjehesha un pa te.Ai deshironte tme pyeste Cpo beja un pa te.Por thjesht me shkruajti "me mungon, e shpresoj te rishihemi nje dit"
U ndam,por te dy u shkaterruam.
E Ndjehemi te dy bosh brenda vetes

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
Katilja
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 8017
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndarja

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi