» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

13 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 13 vizitorė

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Mashtrimi ne dashuri apo jo besnikeria

Shko poshtė

Mashtrimi ne dashuri apo jo besnikeria

Mesazh nga Naki prej Tue 09 Jun 2009, 01:44

Mashtrimi ne dashuri apo jo besnikeria eshte diēka qe ndodh pa u planifikuar, befas, diēka qe eshte jashte seciles kufi te logjikes se shendoshe,ngase po te ishte e kyēur logjika e shendosh ne kete lloj te mashtrimit, shume martesa dhe lidhje te mira do te shpetonin.
Ju ka ndodhur te keni partner dhe te jeni me te nje kohe te gjate. Nuk eshte si me pare, s'ka me peshperitje te embla, s'ka me kujdes te veēante per ju. Jeten seksuale nuk e keni aq te kenaqshme,ju mungojne bisedimet e kendshme mes veti,afersia, gjentiliteti. Ju mungojne fjalet se jeni te vetmja (i vetmi) ne jeten e tij/saj. Dhe kur gjithēka ju duket si nje rutine, para jush befasisht shfaqet dikush qe ju terheq. Ka diēka ne te qe ju bene te ndiheni te plote, te veēante. Aq me teper takimet dhe puthjet e fshehta jane aq te embla sa qe thjeshte magjepseni. Pyeteni, athua ku ndodhej ky person para disa viteve. Pse ne jeten time ka hyre personi i gabuar... Megjithate gjersa gjitha keto i mendoni, eshte mire t'ia parashtroni vetes edhe disa pyetje tjera. Mendoni se neper ēka do te duhet te kaloni nese vendosni te hyni ne lidhje te re duke e ē’kyēur ate te vjetren. Athua sa do te fitoni me lidhjen e re. Mendoni se sa energji do te duhej te shpenzoni per nje lidhje te re, e nje lidhje te tille tashme e keni. Mendoni mire se ēka do te fitoni e ēka do te humbni me kete lidhje te re. Nese tashme e keni bere nje gabim te tille dhe keni mashtruar partnerin tuaj me dike tjeter, asgje me nuk mund te ndryshoj. Aq me teper nese nje gje e tille zbulohet nga ana e partnerit tuaj. Padyshim se lidhja do te lekundet seriozisht. Kurre me nuk do te jete si ka qene dikur. Megjithekete, ne disa raste, lidhja mund te shpetohet dhe nese vertet pendoheni ajo lidhje mund te freskohet, forcohet dhe te behet me e kendshme si kurre me pare.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19109
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mashtrimi ne dashuri apo jo besnikeria

Mesazh nga vistor2 prej Sat 13 Jun 2009, 17:39

Nė tė shumtėn e rasteve femrat e kanė vėshtirė tė vendosin ta mashtrojnė partnerin e tyre. Ato zakonisht mashtrojnė vetėm e vetėm pėr seks. Sado e vėshtirė tė jetė ky hap, kur njėherė e ndėrmerr atė femra, atėherė vėshtirė e ka tė ndalet, pėr dallim qė meshkujt pėr tė tradhtuar nė dashuri e kanė shumė mė lehtė tė vendosin, por po ashtu dhe shumė lehtė mund tė dalin nga ai rreth magjik dhe ti kthehen gruas apo dashnores me tė cilėn janė nė lidhje dashurie. Pėr shumė meshkuj mashtrimi i partneres me njė tjetėr femėr ėshtė vetėm lojė qė largon monotoninė e ēastit! Po natyrisht se mund tė ketė edhe arsye tjera serioze.

firma.................................................................................................................................................................................
Duhet tė shkruajmė e tė flasim me zemėr tė pastėr, me sinqeritet, me vetėdije kombėtare, me ndėrgjegje njerėzore, me mendje tė kthjellėt dhe me logjikė tė shėndoshė. Vetėm kėshtu thuhet e vėrteta dhe triumfon drejtėsia.

vistor2

Shteti : Kosovė
Postime : 260
Kyējet nė forum : 12015
Regjistruar mė : 16/11/2007
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mashtrimi ne dashuri apo jo besnikeria

Mesazh nga shaban cakolli prej Sat 13 Jun 2009, 18:39

te flasim pa mashtrime
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13806
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mashtrimi ne dashuri apo jo besnikeria

Mesazh nga Kle@Love prej Sat 13 Jun 2009, 19:44

te flasim per mashtrime sepse ka shume qe mashtrojne sa per besnikeri ska asnje sepse nuk thone asnje te verteten

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17463
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mashtrimi ne dashuri apo jo besnikeria

Mesazh nga memaliaj prej Sat 13 Jun 2009, 19:45

une jam besnik klea e beson apo jo ti, une i tille jam.
puc klea.

firma.................................................................................................................................................................................
Cdo gje ka bukurine e saj.
avatar
memaliaj

Shteti : TIRANE
Postime : 3003
Kyējet nė forum : 12059
Regjistruar mė : 06/03/2008
Profesioni : arkitekt

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mashtrimi ne dashuri apo jo besnikeria

Mesazh nga Kle@Love prej Sat 13 Jun 2009, 19:48

hahahaha se di stte njoh po nuk beaoi se je besnik per mashtrim mashtron shume hahahaha

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17463
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mashtrimi ne dashuri apo jo besnikeria

Mesazh nga memaliaj prej Sat 13 Jun 2009, 19:51

ok klea nuk kundershtoj per arsyen thjesht se nuk mund te ta vertetoj ate qe te thash.
Very Happy

firma.................................................................................................................................................................................
Cdo gje ka bukurine e saj.
avatar
memaliaj

Shteti : TIRANE
Postime : 3003
Kyējet nė forum : 12059
Regjistruar mė : 06/03/2008
Profesioni : arkitekt

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mashtrimi ne dashuri apo jo besnikeria

Mesazh nga vistor2 prej Sun 14 Jun 2009, 10:59

Ju kisha lutur nėse nuk kemi replikėn e duhur tė mos hudhėn grimca humoristike nė tema kaq tė veēanta dhe ato tė kalohen nė chit-chate. Kėto tema kanė vlerė. Pasojat e mashtrimit nė dashuri sot mė shumė vijnė ngase secili ai/ajo ka dėshirė tė mendojnė pėr veten sikur pėr njė gjuetar tė vetmuar tė cilit/ciles femrat/meshkujt nuk mund t'i bėjnė ballė. Ata/ato qė vendosin tė mashtrojnė partneren/partnerin zakonisht e bėjnė kėtė pėr disa arsye...
Monotonia
Kureshtja
Biseda nė shoqėri
Shtimi i vetėbesimit nė lidhje tė fshehtė
Frika se meriton mė shumė!
Pėr disa mashtrimi nė dashuri ėshtė lojė etj etj...
Unė sot jam duke parė qė arsyeja kryesore qė mund ta shtyn njė mashkull/femer ta
mashtroj partneren/partnerin e vet ėshtė edhe vet biseda nė shoqėri. Vazhdimisht dėgjoni biseda dhe lavdėrime tė miqve se si ata kalojnė me femrat/meshkujt e vet! Se si kanė pasur shumė femra/meshkuj nė jetėn e tyre. Dhe nė vend se tė ndiheni tė lumtur me dashnoren/dashnorin tuaj apo ata/ato nė tė shumtėn e rasteve mendojn me kėtė logjikė: "Tė tjerėt kanė jetė tė mrekullueshme seksuale. Jeta po ofrojka mė tepėr se qė unė mendoj"... dhe vendos tė hulumtoj nga kureshtja se ēka i ofrohet nė jetė. Natyrisht nga pėrvoja e vet secili mashkull/femer e di se gati ēdo ditė ka mundėsi tė "provohet" diēka e re!

firma.................................................................................................................................................................................
Duhet tė shkruajmė e tė flasim me zemėr tė pastėr, me sinqeritet, me vetėdije kombėtare, me ndėrgjegje njerėzore, me mendje tė kthjellėt dhe me logjikė tė shėndoshė. Vetėm kėshtu thuhet e vėrteta dhe triumfon drejtėsia.

vistor2

Shteti : Kosovė
Postime : 260
Kyējet nė forum : 12015
Regjistruar mė : 16/11/2007
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mashtrimi ne dashuri apo jo besnikeria

Mesazh nga Vizitor prej Sun 14 Jun 2009, 11:35

Besnikeria mes partnereve eshte tregues i qarte i qendrueshmerise ne mardhenien e krijuar.Ajo duhet te shoqeroj ciftin pergjate lidhjes, Mirepo sot besnikeria shihet si nje monedhe e rralle qe i ka kaluar koha dhe jobsnikeria e ka zvendesuar ate shume hapur.Sot fatkeqesisht forcat kane humbur gjate perpjekjeve per te perballuar joshjen e huaj. Ndoshta tani kjo fjale ka humbur kuptimin e saj por do vij nje dite kur njeriu te behet i ndergjegjshem per rolin e tij. Shprehem keshtu sepse molla nden molle bie. Dhe brezat qe do vijne nuk duhet tu ushqehen keto vese.Jo besnikeria dhe mashtrimi te bejne dhe genjeshtar dhe hipokrit, te humb vlerat me te bukura njerezore.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mashtrimi ne dashuri apo jo besnikeria

Mesazh nga Genci-fr prej Mon 15 Jun 2009, 02:19

Mashtrimi-ndodh si te femrat ashtu edhe tek djemt, vetem diqka jam shum i interesuar te di edhe pse vet jam djal, pse djemt e presin tradhetin shum me keq se femrat.....

Genci-fr

Shteti : kosov
Postime : 467
Kyējet nė forum : 10352
Regjistruar mė : 02/06/2009
Profesioni : ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mashtrimi ne dashuri apo jo besnikeria

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi