» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

6 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 6 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Pse meshkujt nuk duan ta degjojne femren ?

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Shko poshtė

Pse meshkujt nuk duan ta degjojne femren ?

Mesazh nga Naki prej Tue 09 Jun 2009, 01:54

Femrat gati asnjehere nuk jane direkt kur i shprehin ndjenjat e tyre por gjate kesaj kerkesa e saj dallohet ngase eshte e potencuar pak me shume se fjalet tjera qe jane kode te fshehta. Sikur ne meshkujt te kuptonim se si te thyhet ky kod i fshehur me siguri perqindja e ndarjeve do zvogelohej ne menyre drastike...
Femrat duhet te pranojne se se paku ne mosdegjim ne meshkujt jemi me te mire se ato. Jemi te mrekullueshem per ti injoruar gjerat qe nuk duam ti degjojme. Kur femra kerkon diēka nga nje mashkull ajo flet me shifra flet ne menyre indirekte dhe mashkulli e ka veshtire te kuptoj nga e para se ē'fare qellimi ka ajo. Kete menyre te komunikimit ajo e perdore ngase eshte menyra me e lehte per ta matur synimin e nje mashkulli. Ndersa meshkujt pavetedije duke e kuptuar gabimisht porosine e saj shpesh bejne gjera te gabuara dhe me pas atehere kur femra shqetesohet ata pyesin me nje naivitet femijeror: - "po ēka bera tash?". Ajo ku ne meshkujt me te vertet gabojme eshte se asaj vetem ia bejme rrafsh dhe thjeshte edhe kur e shikojme ne sy nuk e degjojme aspak kur na flet diēka. Ketu po e them kete se keshtu ja beja une personalisht Razes sime 8) . Pra fjalet e saj ne njerin vesh me hyjshin - ne tjetrin dalinin. Ne anen tjeter as femrat nuk e kane lehte qe ta kuptojne mashkullin. Per ty ajo eshte "koke femre" e per te ti je "koke mashkulli". Femra nuk mund te kuptoj asesi se si ne meshkujt jemi ne gjendje ti mbajme mend emrat e te gjithe sportisteve te ekipeve ti mbajme mend statistikat per ndeshje sportive te diskutojme aq thelle dhe me emocione per politike madje ta analizojme situaten gjer ne detaje si nje detektiv inteligjent kur ajo e permend rastesisht emrin e ndonje mashkulli tjeter ndersa ne anen tjeter nuk jemi ne gjendje ta kuptojme nga e para kur ajo kerkon diēka nga ne. Kjo ndodh se thjeshte meshkujt nuk jane te programuar per ta degjuar femren. A eshte e vertete kjo ēka mendoni ju femrat 8) ?

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19193
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse meshkujt nuk duan ta degjojne femren ?

Mesazh nga Vizitor prej Tue 09 Jun 2009, 08:56

Jo te gjithe meshkujt nuk degjojne femren ndersa flet.Po aq shume sa flet nje femer per mashkullin permblidhet me dy tre fjale.Eshte e vertete se femra perdor kode ne biseda po kur e sheh qe ato nuk kuptohen i zberthen vet , keshtu qe meshkujt duhen te tregohen te duruar dhe te perpiqen te kuptojne te pakten 70% boten femerore.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse meshkujt nuk duan ta degjojne femren ?

Mesazh nga Genci-fr prej Tue 09 Jun 2009, 10:10

po nuk esht ajo qe nuk duam te degjojm por shpesh her flasin gjera te cilat nuk ja vlen edhe te nddegjohen

Genci-fr

Shteti : kosov
Postime : 467
Kyējet nė forum : 10436
Regjistruar mė : 02/06/2009
Profesioni : ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse meshkujt nuk duan ta degjojne femren ?

Mesazh nga Aristogata prej Tue 09 Jun 2009, 20:56

se ja bejm 8 me 2 neve meshkujve danc
avatar
Aristogata

Shteti : Tirane
Postime : 683
Kyējet nė forum : 10624
Regjistruar mė : 08/06/2009
Profesioni : business lawyer

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse meshkujt nuk duan ta degjojne femren ?

Mesazh nga Naki prej Tue 09 Jun 2009, 21:04

E vertet se flisni me kode mirpo edhe ato kode nje dite zberdhehen 8)

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19193
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse meshkujt nuk duan ta degjojne femren ?

Mesazh nga LumLumi prej Tue 09 Jun 2009, 21:10

aristogata shkruajti:se ja bejm 8 me 2 neve meshkujve danc


Ne katror e ke fjalėn?
avatar
LumLumi

Shteti : Uskana
Postime : 915
Kyējet nė forum : 11210
Regjistruar mė : 24/03/2009
Profesioni : Gjithė kohėn me libra

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse meshkujt nuk duan ta degjojne femren ?

Mesazh nga Aristogata prej Tue 09 Jun 2009, 21:16

ne fuqi kubike danc
avatar
Aristogata

Shteti : Tirane
Postime : 683
Kyējet nė forum : 10624
Regjistruar mė : 08/06/2009
Profesioni : business lawyer

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse meshkujt nuk duan ta degjojne femren ?

Mesazh nga LumLumi prej Tue 09 Jun 2009, 21:20

Nese ka mundesi ne logaritme!
avatar
LumLumi

Shteti : Uskana
Postime : 915
Kyējet nė forum : 11210
Regjistruar mė : 24/03/2009
Profesioni : Gjithė kohėn me libra

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse meshkujt nuk duan ta degjojne femren ?

Mesazh nga Aristogata prej Tue 09 Jun 2009, 21:31

me mir me derivate
avatar
Aristogata

Shteti : Tirane
Postime : 683
Kyējet nė forum : 10624
Regjistruar mė : 08/06/2009
Profesioni : business lawyer

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse meshkujt nuk duan ta degjojne femren ?

Mesazh nga Vizitor prej Tue 09 Jun 2009, 21:32

Kujdes temen!

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse meshkujt nuk duan ta degjojne femren ?

Mesazh nga Voglushja prej Tue 09 Jun 2009, 21:49

Sepse mendojn qe fjala qe thot nje femer eshte pa vlere.!

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12340
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse meshkujt nuk duan ta degjojne femren ?

Mesazh nga Aristogata prej Wed 10 Jun 2009, 19:25

se kan frik se dehen nga fjalet e nje femre
avatar
Aristogata

Shteti : Tirane
Postime : 683
Kyējet nė forum : 10624
Regjistruar mė : 08/06/2009
Profesioni : business lawyer

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse meshkujt nuk duan ta degjojne femren ?

Mesazh nga shaban cakolli prej Wed 10 Jun 2009, 21:52

une per vete i degjoi
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13890
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse meshkujt nuk duan ta degjojne femren ?

Mesazh nga Genci-fr prej Thu 11 Jun 2009, 09:23

eshte e vertet qe dehen nga fjalet e nje femre se qdo her gjerate e kqia vertet te dehin

Genci-fr

Shteti : kosov
Postime : 467
Kyējet nė forum : 10436
Regjistruar mė : 02/06/2009
Profesioni : ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse meshkujt nuk duan ta degjojne femren ?

Mesazh nga Aristogata prej Thu 11 Jun 2009, 16:54

genci-fr shkruajti:eshte e vertet qe dehen nga fjalet e nje femre se qdo her gjerate e kqia vertet te dehin

po te ishte keshtu si thua ti ateher i bie qe mashkulli te drejtohet vetem drejt se keqes se meshkujt pa femra si shkretetira pa oaz,thjesht nuk jetojn dot
avatar
Aristogata

Shteti : Tirane
Postime : 683
Kyējet nė forum : 10624
Regjistruar mė : 08/06/2009
Profesioni : business lawyer

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse meshkujt nuk duan ta degjojne femren ?

Mesazh nga shaban cakolli prej Thu 11 Jun 2009, 17:21

une i degjoi femrat
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13890
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse meshkujt nuk duan ta degjojne femren ?

Mesazh nga deti prej Fri 12 Jun 2009, 09:33

Degjo c'fare te thot femra por ben si te do zemra...
Eshte thjesht nje arsye: paragjykimet. Jemi rritur ne mjedis patriarkal dhe sikur jemi mesuar me ate se mashkulli duhet te jete gjithmone prisi, me i mencuri, me i zoti, me trimi. Keto tipare te bejne te ndjehesh mire sepse te vejne ne nje pozite superiore kundrejt femres qe i "mungojne" keto. Por, ja qe koha ka ndryshuar dhe rivaliteti ne mes te nashkullit dhe femres eshte rritur pothuajse ne te gjitha aspektet. Emancipimi i femres ka bere te veten me c'rast femra eshte barazuar me mashkullin dhe ne shoqeri gezon te gjitha te drejtat e barabarta. Thenja e popullit "floket e gjata, mendja e shkurt", sot vehet ne dyshim por mbetet patjeter ajo tjetra se "femrat e kane gjuhen e gjate". Pikerisht kjo u pengon meshkujve dhe nuk duan qe te leshojne pe. Ketu eshte e gjithe poenta e kesaj - pse meshkujt nuk duan ta degjojne femren.
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13675
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse meshkujt nuk duan ta degjojne femren ?

Mesazh nga Genci-fr prej Fri 12 Jun 2009, 16:20

po ndoshta edhe shkon drejt te keqes sepse e keqja e therret vet, sepse Shejtani e shti insanin.......

Genci-fr

Shteti : kosov
Postime : 467
Kyējet nė forum : 10436
Regjistruar mė : 02/06/2009
Profesioni : ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse meshkujt nuk duan ta degjojne femren ?

Mesazh nga Aristogata prej Fri 12 Jun 2009, 19:50

genci-fr shkruajti:po ndoshta edhe shkon drejt te keqes sepse e keqja e therret vet, sepse Shejtani e shti insanin.......

pikerisht pra,mashkulli shkon vet drejt femres,nuk e detyron njeri,sa per shejtanllekun ne e perdorim per tu mbrojtur nga djallzia e djemve
avatar
Aristogata

Shteti : Tirane
Postime : 683
Kyējet nė forum : 10624
Regjistruar mė : 08/06/2009
Profesioni : business lawyer

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse meshkujt nuk duan ta degjojne femren ?

Mesazh nga Genci-fr prej Fri 12 Jun 2009, 22:44

djalli nga djalli nuk mundet te mbrohet, ama sinqeritetin e mirffillt qe e kon djemt ju mundoheni ta perlyni me djallzin e juaj

Genci-fr

Shteti : kosov
Postime : 467
Kyējet nė forum : 10436
Regjistruar mė : 02/06/2009
Profesioni : ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse meshkujt nuk duan ta degjojne femren ?

Mesazh nga Aristogata prej Sat 13 Jun 2009, 18:45

genci-fr shkruajti:djalli nga djalli nuk mundet te mbrohet, ama sinqeritetin e mirffillt qe e kon djemt ju mundoheni ta perlyni me djallzin e juaj

nese sinqeriteti i djemve matet me tradhti ateher ju jeni shum por shum te sinqert ndersa vajzat e vetmja e keqe qe kan eshte qe dashurohen pas djemve shum por shum te sinqert
avatar
Aristogata

Shteti : Tirane
Postime : 683
Kyējet nė forum : 10624
Regjistruar mė : 08/06/2009
Profesioni : business lawyer

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse meshkujt nuk duan ta degjojne femren ?

Mesazh nga shaban cakolli prej Sat 13 Jun 2009, 18:47

une jam degjues i vemendshem,megjithate nuk do te thote te mos vehem ne prove
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13890
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse meshkujt nuk duan ta degjojne femren ?

Mesazh nga memaliaj prej Sat 13 Jun 2009, 19:57

varet nga femraqe ke ne krah.
une pervete e degjoj.

firma.................................................................................................................................................................................
Cdo gje ka bukurine e saj.
avatar
memaliaj

Shteti : TIRANE
Postime : 3003
Kyējet nė forum : 12143
Regjistruar mė : 06/03/2008
Profesioni : arkitekt

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse meshkujt nuk duan ta degjojne femren ?

Mesazh nga Vizitor prej Sat 13 Jun 2009, 20:49

Shume e thjeshte sepse nuk mendojne si femrat dhe nuk kane interesa te perbashketa.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse meshkujt nuk duan ta degjojne femren ?

Mesazh nga Adonisi prej Sat 13 Jun 2009, 21:40

Sa do qe e ndegjojme prap se prap kemi nje lloj egoje qe nuk na len te shkojm deri ne piken e ekujlibrimit, me posht hiq se hiq.
avatar
Adonisi

Shteti : Ne zemer te shqiptaris
Postime : 947
Kyējet nė forum : 11463
Regjistruar mė : 03/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse meshkujt nuk duan ta degjojne femren ?

Mesazh nga Genci-fr prej Sun 14 Jun 2009, 21:45

nese sinqeriteti i djemve matet me tradhti ateher ju jeni shum por shum te sinqert ndersa vajzat e vetmja e keqe qe kan eshte qe dashurohen pas djemve shum por shum te sinqert -
femrat jan me te avnasuar ne kete drejtim zonjusha aristogata, ne qoftese sinqeritetin e masin me tradheti.
ne qoftese ke ndegju ti ndonjeher qe meshkujt tradhetojn me shum se femrat ke te drejt ama femrat 75% tradhetoj ne raport me meshkujt..

Genci-fr

Shteti : kosov
Postime : 467
Kyējet nė forum : 10436
Regjistruar mė : 02/06/2009
Profesioni : ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse meshkujt nuk duan ta degjojne femren ?

Mesazh nga Naki prej Fri 26 Jun 2009, 00:40

Nuk degjohen se disa femra ta plasin barkun se lere me te degjoshe. Ti i thua mire mbrema ajo ike more katunari i dreqit kush flet me ty Very Happy ( me gjase me kishte harruar se dhe ajo ishte nga fshati ime po ka mbi 10 vite nuk jetoj ne fshat dhe tash ajo ishte bere 19 vjeqe rast qe me ndodhi jo me larg se gjysme ore Neutral Neutral Neutral .... Elheme cenke rritur rrusho si jane xha Murseli e xhixhi Feridja... kur degjoi kete fjale uh Naki ti cenke .... eh aman kusherina ime i ksh vu nja dy kille parfume e pudere e kur e pashe cka kishte veshur une fillova te dridhem nga te ftohurit ...) E ku haman mos me ta plas barkun e ku degjohet kjo hajde me tregoni !!!?????

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19193
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse meshkujt nuk duan ta degjojne femren ?

Mesazh nga Adonisi prej Sat 19 Sep 2009, 00:03

...sepse nuk din te jene te arsyshme edhe kur atehere kur kan te drejte! Ne raste tjera zgjidhja me e mire eshte ti mbushesh veshet me pambuk! Kuptohet me disa perjashtime.

firma.................................................................................................................................................................................
...
"Nga kompleksi i inferioritetit kombi shqiptar ka pesuar disa here disfata gjate historise dhe e ka viktimizuar vetveten"
avatar
Adonisi

Shteti : Ne zemer te shqiptaris
Postime : 947
Kyējet nė forum : 11463
Regjistruar mė : 03/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse meshkujt nuk duan ta degjojne femren ?

Mesazh nga olsaaa prej Sat 19 Sep 2009, 15:47

sepse nuk ja din vler femres prandaj nuk degjoj se jan te gjith kok qypa

firma.................................................................................................................................................................................
https://www.youtube.com/watch?v=b3H4P7zvsXk

TE DUA ZEMRA IME E VOGEL
avatar
olsaaa

Shteti : Prishtina
Postime : 1552
Kyējet nė forum : 11332
Regjistruar mė : 25/08/2009
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse meshkujt nuk duan ta degjojne femren ?

Mesazh nga Geri prej Sat 19 Sep 2009, 16:06

Se di.. jam i ri akoma kur te kem nji femer ateher mund me ju pergjigj pse nuk i degjoj fjalen femres.. un deri tani e degjoj
avatar
Geri
Admin

Shteti : Ne zemer te forumit
Postime : 7161
Kyējet nė forum : 16143
Regjistruar mė : 16/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse meshkujt nuk duan ta degjojne femren ?

Mesazh nga Vizitor prej Sat 19 Sep 2009, 16:23

olsaaa shkruajti:sepse nuk ja din vler femres prandaj nuk degjoj se jan te gjith kok qypa

Olsa meshkujt ja dine vleren femres madje ja dine me shume se te gjithe, por duke qene ndoshta pak me te matur ne vendime, duke i dhene prioritet gjinise mashkullore e anashkalojne ate cka thuhet nga nje femer.Femra si natyre flet shume dhe duke thene aq shume gjera mashkulli e humb fillin.Mashkulli gjithmone flet pak dhe ne ato qe thote eshte me i vendosur.

P/s duke e quajtur koke qyp pret te te degjoj ty?

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse meshkujt nuk duan ta degjojne femren ?

Mesazh nga Adonisi prej Sun 20 Sep 2009, 19:32

olsaaa shkruajti:sepse nuk ja din vler femres prandaj nuk degjoj se jan te gjith kok qypa

Olsaaa, tupani vlersohet vetem per tingujt qe leshon. Brenda eshte boshe, s'kem qka e vlersojme.

firma.................................................................................................................................................................................
...
"Nga kompleksi i inferioritetit kombi shqiptar ka pesuar disa here disfata gjate historise dhe e ka viktimizuar vetveten"
avatar
Adonisi

Shteti : Ne zemer te shqiptaris
Postime : 947
Kyējet nė forum : 11463
Regjistruar mė : 03/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse meshkujt nuk duan ta degjojne femren ?

Mesazh nga Vizitor prej Sun 20 Sep 2009, 20:26

Tupani, tingujt e tij, do shkoj ta gjej, do e kerkoj, do vallzoj deri ne mengjes, deri sa gjunjet te mos me mbajne me ne kembe.Sekreti se ca ka brenda nuk me le te qete, dua ta gris, ta shoh ca e shkaketon ate tingull te forte qe dhe pse me shurdhon, me ben ta rrethoj po dhe ta shkaterroj.E grisa po gje s'fitova.U zhgenjeva po dhe u gezova qe u shryva mbi te.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse meshkujt nuk duan ta degjojne femren ?

Mesazh nga Adonisi prej Sun 20 Sep 2009, 20:33

arla shkruajti:Tupani, tingujt e tij, do shkoj ta gjej, do e kerkoj, do vallzoj deri ne mengjes, deri sa gjunjet te mos me mbajne me ne kembe.Sekreti se ca ka brenda nuk me le te qete, dua ta gris, ta shoh ca e shkaketon ate tingull te forte qe dhe pse me shurdhon, me ben ta rrethoj po dhe ta shkaterroj.E grisa po gje s'fitova.U zhgenjeva po dhe u gezova qe u shryva mbi te.

Kur permenda tupanin mendova vetem nga njerin kendveshtrim. Ne ate se tupani perkunder asaj qe leshon tinguj te mire dhe qe shumica ( ne mos te gjitheve) u ka endja te jene nen tingujt e tupanit, te rralla jane ato...qe dijne ti kompunojne tingujt qe te duken sa me te mire per vesh. Shumica vetem bejne zhurem dhe i bejne te ndjenje neveri te tjeret ( ne kete raste meshkujt).

firma.................................................................................................................................................................................
...
"Nga kompleksi i inferioritetit kombi shqiptar ka pesuar disa here disfata gjate historise dhe e ka viktimizuar vetveten"
avatar
Adonisi

Shteti : Ne zemer te shqiptaris
Postime : 947
Kyējet nė forum : 11463
Regjistruar mė : 03/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse meshkujt nuk duan ta degjojne femren ?

Mesazh nga olsaaa prej Sun 20 Sep 2009, 21:10

arla shkruajti:
olsaaa shkruajti:sepse nuk ja din vler femres prandaj nuk degjoj se jan te gjith kok qypa

Olsa meshkujt ja dine vleren femres madje ja dine me shume se te gjithe, por duke qene ndoshta pak me te matur ne vendime, duke i dhene prioritet gjinise mashkullore e anashkalojne ate cka thuhet nga nje femer.Femra si natyre flet shume dhe duke thene aq shume gjera mashkulli e humb fillin.Mashkulli gjithmone flet pak dhe ne ato qe thote eshte me i vendosur.

P/s duke e quajtur koke qyp pret te te degjoj ty?

ne fak flasim shum me shum se ju po flasim me gjith bindje edhe besim qe kemi asnjeher per te lenduar te tjer.
avatar
olsaaa

Shteti : Prishtina
Postime : 1552
Kyējet nė forum : 11332
Regjistruar mė : 25/08/2009
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse meshkujt nuk duan ta degjojne femren ?

Mesazh nga Naki prej Sun 20 Sep 2009, 22:45

Lexova me vemendje postimet dhe disa me pelqejne disa jane pak sa tendecioze sipas mendimit tim. Ne shume raste ndegjimi eshte baza me e shendoshe per te kuptuar dialogun dhe per tju ikur keqkuptimeve. Ne kete kontekste nuk mendoje qe mashkujte nuk ndegjojne asnjehere dhe besoj se degjojne me shume se sa duhet. Ne anen tjeter as femrat nuk e kane lehte qe ta kuptojne mashkullin. Per ty ajo eshte "koke femre", e per te ti je "koke mashkulli"! Dhe keshtu vazhdon dialogu pa nje gjuhe te perbashket per ate dhe mendojme se asnjera pale nuk e degjon tjetren por sipas mendimit tim nuk eshte e vertete. kerkoj falje nese isha pak ordinar ndaj femrave por eshte realitet qe duket sot.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19193
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse meshkujt nuk duan ta degjojne femren ?

Mesazh nga Vizitor prej Sun 20 Sep 2009, 22:51

Po kush tha qe nuk e degjon mashkulli femren!?Mashkulli di ta luaj mire rolin e budallait ne shume raste te mira, ndersa pikerisht ne ato momente perpqiet te behet shume e zgjuar nga sa eshte.Pastaj secili e gjykon sipas menyres se vet.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse meshkujt nuk duan ta degjojne femren ?

Mesazh nga Naki prej Sun 20 Sep 2009, 23:01

arla shkruajti:Po kush tha qe nuk e degjon mashkulli femren!?Mashkulli di ta luaj mire rolin e budallait ne shume raste te mira, ndersa pikerisht ne ato momente perpqiet te behet shume e zgjuar nga sa eshte.Pastaj secili e gjykon sipas menyres se vet.
Jo jo nuk jam dakord kesaj radhe me ty arla.
Meshkujt e dine se dashuria eshte nje ndjenje e forte qe mund te okupoje jeten e tyre. E dine se femra e cila do tua marre zemren do tua marre edhe pjesen me te madhe te kohes se tyre. Po ashtu e dine se me hyrjen ne lidhje te dashurise ata u hapin dyert edhe vuajtjeve te ndryshme. Shumica kane frike nga ndjenjat e tilla sepse nuk ndjehen te gatshem. Prandaj dhe kjo mund te vie si nje opcion i mosdegjimit.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19193
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse meshkujt nuk duan ta degjojne femren ?

Mesazh nga Vizitor prej Mon 21 Sep 2009, 10:15

Naki une temen nuk e kam marre mes partnerit dhe partneres , por ne te pergjithshmen.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse meshkujt nuk duan ta degjojne femren ?

Mesazh nga Besi prej Wed 09 Dec 2009, 10:59

Sepse mendojn se dijn dhe nuk dijn mu ndal asnjeher,me mir mos mi ndegju shum Very Happy
avatar
Besi

Postime : 1349
Kyējet nė forum : 10859
Regjistruar mė : 20/11/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse meshkujt nuk duan ta degjojne femren ?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi