» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

7 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 7 vizitorė

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Pse meshkujt nuk duan ta degjojne femren ?

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2

Shko poshtė

Re: Pse meshkujt nuk duan ta degjojne femren ?

Mesazh nga krayzi prej Wed 09 Dec 2009, 12:39

Sme duket ashtu , meshkujt i ndegjojn shum femrat sepse me ne funde e kuptuan se femra luan rolin kryesor , sedi pse eshte ber kjo pyetje? Ah ka mundesi te jete ne kohen e te pareve ton ka qen ashtu si kam degjuar.
avatar
krayzi

Shteti : austri
Postime : 1464
Kyējet nė forum : 11236
Regjistruar mė : 11/07/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse meshkujt nuk duan ta degjojne femren ?

Mesazh nga Vivian92C prej Wed 09 Dec 2009, 17:52

Pajtohem me ty krayzi sot mashkujt e degjojne shume femren si ne shoqeri si ne pune si ne familje
avatar
Vivian92C

Shteti : Mos me kerkoni
Postime : 34
Kyējet nė forum : 9481
Regjistruar mė : 12/10/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse meshkujt nuk duan ta degjojne femren ?

Mesazh nga Elhamiu prej Thu 10 Dec 2009, 11:01

krayzi shkruajti:Sme duket ashtu , meshkujt i ndegjojn shum femrat sepse me ne funde e kuptuan se femra luan rolin kryesor , sedi pse eshte ber kjo pyetje? Ah ka mundesi te jete ne kohen e te pareve ton ka qen ashtu si kam degjuar.


krayzi ka drejt shum , jam mashkull, them qe degjojm shum femren , siq thot me ne fund kuptuam , kuptuam sepse femra eshte shtylla e jetes shtepi edhe te femijeve .

mendimin si i krayzit

Elhamiu

Postime : 2515
Kyējet nė forum : 12764
Regjistruar mė : 24/02/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse meshkujt nuk duan ta degjojne femren ?

Mesazh nga Besi prej Fri 11 Dec 2009, 00:27

Krayzi as femra e as mashkulli nuk jane te percaktuar me ndoj rol te vecant apo kryesor,po e gjitha cendron ne ate se si dijm ta luajm ate rol,dikush me mir e dikush me keq e sidomos meshkujt gjithnje e luajn me mire.Nese nisesh nisesh nga fakti se pa femer nuk mund te shtohet njerzimi kur thua luan rol kryesor ateher kjo eshte reciproke.
Meshkujt jo te gjith i degjojn femrat me se shumti ateher kur duan ta pervetsojn nje femer per ndoj qellim..,mas ketij momenti prap me te vjetren.
avatar
Besi

Postime : 1349
Kyējet nė forum : 10769
Regjistruar mė : 20/11/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse meshkujt nuk duan ta degjojne femren ?

Mesazh nga Vizitor prej Sun 20 Dec 2009, 16:19

Sa kane ndryshuar kohet.Kane vdekur ata burrat kur vendosinin me koken mbi supe e jo me gjera te tjera.Pa shikoni pak femren cfare flet e si flet.Cila eshte ajo femer qe te flas bukur dhe me kembe ne toke nje mashkull te behet nje degjues i mire?Po ku jane keto femra sot me lind mua pyetja sot, qe nje mashkull te reflektoj mbi idete dhe mendimet e tyre?Si femer qe jam nuk shoh femra perreth se po te shihja femra do ju jepja te drejte.Po te shihja gjinine sigurisht qe ka gjini femerore , por femra s'ka, kane pesuar ndryshime drastike .

Nje drite jeshile leshon shprese dhe per ato femra kur peshkojne ndonje "tip mashkulli" qe vrapon pas fustanit te tyre e rri urdheron si urdheron.Veshet pipez se cfare do te thote femra se mos i shpeton ndonje rrokje se gjysma e jetes i humbet.Rri mashkulli e degjon si i babezitur dhe tamam si ajo mendon dhe ai.

Rrumpalle!

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse meshkujt nuk duan ta degjojne femren ?

Mesazh nga bora prej Sun 20 Dec 2009, 17:12

ekziston ala mentaliteti qe ne dhe pik po kjo nuk ndodhe neper qytetet e medha po ne qytetet e vogla dhe ne per fshatra nuk e kundershton faltin qe nuk ka dhe ne qytetet e medha po jane raste te rradha te ketilla mentalitete
avatar
bora

Shteti : Diku nė Shqipėri
Postime : 1077
Kyējet nė forum : 10555
Regjistruar mė : 29/09/2009
Profesioni : Ing

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse meshkujt nuk duan ta degjojne femren ?

Mesazh nga saimir_is prej Mon 03 May 2010, 20:44

jo se femrat pa meshkuj jane si shkretetira me oaz.

saimir_is

Shteti : turqi
Postime : 19
Kyējet nė forum : 8864
Regjistruar mė : 03/05/2010
Profesioni : paradite pushim pasdite papune:D:D:D:

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse meshkujt nuk duan ta degjojne femren ?

Mesazh nga Arjana prej Mon 03 May 2010, 23:45

sepse perulen ne nje fare menyre e humbin burrerin egoizmin e tyre
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 14896
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse meshkujt nuk duan ta degjojne femren ?

Mesazh nga Kle@Love prej Tue 28 Sep 2010, 22:03

Flasim per boten tone andej nga jemi sepse ne europe ka shum qe i degjojne femrat ..Jan shum te rrall ne shqiperi qe degjojne femren se gjithmone mashkulli ben ligj tek femra edhe ka qene gjithmone kjo gje ,,Tani nuk eshte me ka ndryshuar e gjitha jeta njerezit edhe degjojne njeri tjetrin varet se jan rrethanat mes mashkullit edhe femres

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17457
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse meshkujt nuk duan ta degjojne femren ?

Mesazh nga stralli prej Wed 29 Sep 2010, 16:50

Edhe gjeneral,ushtarak tė cilėt nuk janė pėrkulur para betejave shumė tė ashpra, por para femrės,para tė dashurės janė gjunjėzuar e kanė humbur betejėn...!
avatar
stralli

Postime : 715
Kyējet nė forum : 9134
Regjistruar mė : 21/09/2010
Profesioni : Teknik

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse meshkujt nuk duan ta degjojne femren ?

Mesazh nga bora prej Wed 29 Sep 2010, 21:24

sepse iu duket vetja se dine gjithcka dhe mendimi i nje femre iu duket bosh po harrojen qe jane gabim
avatar
bora

Shteti : Diku nė Shqipėri
Postime : 1077
Kyējet nė forum : 10555
Regjistruar mė : 29/09/2009
Profesioni : Ing

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse meshkujt nuk duan ta degjojne femren ?

Mesazh nga Jeta Love prej Wed 29 Sep 2010, 21:36

Pershendetje te gjithve
kam ndegjuar 1 shprehje qe thot "burri asht koka dhe femra asht qafa"

Aj burr qe thot nuk e ndegjoj gruan prap se prap vjen dita me pyt per sygjerimet a po keshilla e tjera ... (dhe kjo asht e pytje a po jo )
Per mendimin tem 1 burr qe asht i pa pjekur thot "nuk e ndegjoj gruan", por shtepija shkon mir ateher kur burri dhe gruja i bejn planet bashk!
Por ka edhe asi burra qe nuk pjeken kurr fatkeqsisht Smile

firma.................................................................................................................................................................................
Na fal zot fajet tona ashtu si i falim ne fajtoret tan


pale 323232 pale
avatar
Jeta Love

Postime : 199
Kyējet nė forum : 8767
Regjistruar mė : 14/08/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse meshkujt nuk duan ta degjojne femren ?

Mesazh nga E Dashuruar prej Thu 30 Sep 2010, 18:29

Per mendimin tim brishtesia eshte gjeja me e bukur te femrat por fatkeqesisht shumica e djemve nuk e brishtesine si dhuraten me te bukur nga nje femer por perkundrazi e marrin si dobesi dhe nuk e vlersojne aq sa duhet ose me mire nuk e vlersojne aty ku duhet.

firma.................................................................................................................................................................................
"All-llahu im, Ti je Falės, Bujar dhe e do faljen, ndaj mė fal mua”.
avatar
E Dashuruar

Shteti : Tetove
Postime : 2236
Kyējet nė forum : 11545
Regjistruar mė : 20/05/2010
Profesioni : Frizer (Salon Sun Shine)

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse meshkujt nuk duan ta degjojne femren ?

Mesazh nga Google prej Fri 01 Oct 2010, 08:21

behen sikur nuk ndegjoin sesht puna se nuk ndegjoin Very Happy:D

firma.................................................................................................................................................................................
avatar
Google

Shteti : prishtina city
Postime : 80
Kyējet nė forum : 8478
Regjistruar mė : 30/09/2010
Profesioni : instruktore

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse meshkujt nuk duan ta degjojne femren ?

Mesazh nga deti prej Fri 01 Oct 2010, 09:39

Ne te shumten e rasteve titujt qe e percaktojne temen jane shume te pergjithesuar. Nga ketu edhe pergjigjet mund te jene shume te pergjithesuara. Nese ne rastin konkret femra perfaqeson gjinine femrore, atehere per cilen kategori te femres behet fjale? nene, grua, moter, dashnore...
Pavaresisht kesaj edhe une po jap nje mendim tim. Kjo eshte reciproke dhe varet prej situates respektivisht ineteresit qe mund ta kete njeri apo tjetri. Kjo degjueshmeri eshte me e madhe gjate fazes se pervetesimit, si kudo dhe per ckado. Kur ta posedosh, atehere luan me te. Kete e bejne me teper meshkujt (te rinjt) ne dashurickat e para. Ky raport ndryshon gjate marteses ku mashkujt jane me te degjueshem ngase kane nje interes te perbashket - familjen.
Te ne eshte edhe nje mentalietet qe duhet ndryshuar. Gjithmone ne prezencen e personit te trete, meshkujt behen sikur nuk e degjojne femren sepse ende ne damaret e tyre rrjedh gjaku i patriarkalizmit. Nuk dum te "nencmohemi" ne syte e te tjereve, pavaresisht se kemi te drejt apo jo.
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13585
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse meshkujt nuk duan ta degjojne femren ?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi