» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

6 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 6 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Muzeumet

Shko poshtė

Muzeumet

Mesazh nga Vizitor prej Tue 09 Jun 2009, 12:44


Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Muzeumet

Mesazh nga Vizitor prej Tue 09 Jun 2009, 12:46

Tirana
Muzeu Historik Kombėtar
Sheshi “Skėnderbej”
Telefon: 355 4 223446 / 228389
Orari : 09.00 – 13.00 dhe 17.00 – 20.00. i mbyllur tė hėnave
Muzeu Arkeologjik
Sheshi “ Nėnė Tereza”
Telefon : 355 4 240711
Orari : 08.00 - 15.00. i mbyllur tė shtunave dhe tė djelave
Muzeu i Shkencave tė Natyrės
Rruga e“ Kavajės”
Telefon : 355 4 229028
I mbyllur tė shtunave dhe tė djelave
Muzeu i Pullės Shqiptare
Rruga “Reshit Collaku”
Telefon 355 4 229696
I mbyllur tė shtunave dhe tė djelave
Galera Kombėtare e Arteve Figurative
Bul “ Dėshmoret e Kombit”
Telefon 355 4 223976/ 226033
Orari : 09.00 – 13.00 dhe 17.00 – 20.00. I mbyllur tė hėnave
Kopshti Botanik
Rruga “Komuna e Parisit”
Telefon: 355 4 225287
Mozaiku i Tiranės
Rruga “Naim Frashėri”
Telefon: 355 4 266207/ 226005

Kruja

Muzeu Gjergj Kastrioti Skėnderbeu
Telefon : 355 532 2225
Orari : 09.00 – 13.00 dhe 15.00 – 18.00 . I mbyllur tė hėnave
Muzeu Etnografik
{ brenda kėshtjellės}
Oraret : 09.00 – 13.00 dhe 15.00 – 18.00 . I mbyllur tė hėnave
Durrėsi
Muzeu Arkeologjik i Durrėsit
Lagjia 1. Bul “Taulantia’
Telefon: 355 52 22253. I mbyllur tė shtunave dhe tė djelave
Amfitheatri i Durrėsi
i hapur pėr publikun
Muzeu i Kulturės Popullore
Lagjia 1, Rruga “ Koloneli Tomson”
Telefon: 355 52 23150
Orari : 09.00 – 14.00 . I mbyllur tė shtunave dhe tė djelave.

Kavaja
Muzeu Etnografik
Rruga “Zgurraj”
Telefon: 355 554 2710
Orari 09 – 14.00, i mbyllur tė hėnave

Berati
Muzeu i Ikonave tė Onufrit
Katedralia e Shėn Mėrise {brėnda kalasė}
Telefon : 355 32 43022
Orari : 08.00 – 16.00. I mbyllur tė hėnave
Muzeu Etnografik
Lagjia 13 Shtatori
Telefon : 355 32 3224
Orari : 09.00 – 13.00 dhe 15.00 – 19.00. I mbyllur tė hėnave

Lushnja
Muzeu Historik i Lushnjės
Rruga “Kongresi i Lushnjės”
Orari : 08.00 – 14.00. I mbyllur tė djelave
Shtėpia Muze e “Kongresit tė Lushnjes ”
Rruga “Kongresi i Lushnjes”
Orari: 08.00 – 16.00. I mbyllur tė djelave

Korēa
Muzeu i Artit Mesjetar
Lagjia 2, Rruga “Sotir Peci”
Telefon: 355 82 43022
Orari : 09.00 – 13.00 dhe 17.00 – 18.00. I mbyllur tė hėnave
Muzeu i Arsimit
Lagjia 12. Bul “ Shėn Gjergji”
Telefon 355 82 23022
Orari 09.00 – 13.00 dhe 15.00 – 18.00. I mbyllur tė hėnave
Muzeu Prehistorik
Lagjia 3. Rruga “Mihal Grameno”
Orari 08.00 - 16.00. I mbyllur tė shtunave dhe tė djelave
Shtepia muze e piktorit Vangjush Mio
Lagjia 3., Rruga “ Spiro Ballkameni”
Telefon: 355 82 4332
Orari : 09.00 – 19.00. I mbyllur tė djelave
Muzeu Etnografik
Orari : 09.00 – 13.00 dhe 15.00 – 18.00
Koleksioni Bratko
Celular : 069 2156561
Orari : 09.00 – 13.00 dhe 15.00 – 18.00
Shtėpia e Fotografit Kristaq Sotiri
Telefon : 355 82 47395
Orari : 09.00 – 13.00 dhe 15.00- 17.00

Elbasani
Muzeu Etnografik
Rruga“ 28 Nėntori” , Sheshi “Aqif Pasha”
telefon : 355 545 9626
Orari : 09.00 – 16.00 . I mbyllur tė shtunave

Vlora
Muzeu Historik i Vlorės
Telefon: 355 33 23543
Orari : 09.00 – 13.00 and 15.00 – 17.00
Muzeu i Pavarėsise
Lagjia ‘Pavarėsia” , Rruga “Sadik Zotaj “
Telefon : 355 33 29419
Muzeu Etnografik
Lagjia “ Hajro Cakėrri”, Rruga “Ceno Sharra”
Telefon: 355 33 23514
Orari : 09.00 – 13.00 dhe 17.00 – 20.00. I mbyllur tė djelave

Gjirokastra

Muzeu i Armėve (brenda kalasė)
Telefon: 355 84 62460
Orari : 08.00 – 16.00. I mbyllur tė shtunave dhe tė djelave
Muzeu Etnografik
Lagjia ‘Palorto”
Telefon: 355 84 62460
Orari : 09.00 – 19.00 . I mbyllur tė hėnave dhe tė martave

Zona arkeologjike e Apollonisė ( 11 km larg nga Fieri )
Telefon: 355 38 45042
Orari : 08.00 – 16.00. I hapur gjatė gjithė javės
Zona arkeologjike e Butrintit ( 18 km nė jug tė Sarandės)
Orari : 08.00 – 16.00. I hapur gjatė gjithe javės

Shkodra
Muzeu Historik i Shkodrės
Rruga “ Oso Kuka ‘ nr.12
Telefon: 355 22 43413
Oraret : 09.00 – 13.00. I mbyllur tė shtunave dhe tė djelave
Muzeu i Rozafės ( brenda kalasė)
Oraret : 09.00 – 19.00. I mbyllur tė djelave
Fototeka Marubi
Lagjia “ Vasil Shanto”, Rruga “ Muhamet Gjollesha”
Telefon : 355 22 43467
Oraret : 08.00 – 16.00. I mbyllur tė shtunave dhe tė djelave

Lezha

Memoriali i Vendvarrimit tė Skėnderbeut
Lagjia “ Skėnderbej”
Oratet : 09.00 – 13.00 dhe 15.00 – 18.00

Burreli
Muzeu Historik i Matit
Lagjia ‘ Pjeter Budi”
Telefon : 355 23514
Oraret : 10.00 – 14.00 dhe 17.00 – 19.00. I mbyllur tė hėnave

Peshkopia
Muzeu Historik i Dibrės
Bul “ Elez Isufi”
Telefon 355 218 2516
Oraret : 10.00 – 14.00. I mbyllur tė djelave

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi