» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

5 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 5 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


A ju Pėlqen tė Mburreni ....

Shko poshtė

A ju Pėlqen tė Mburreni ....

Mesazh nga Silvi prej Wed 20 Jun 2007, 14:37

Personalisht nuk me pelqen te mburrem dhe sigurisht nuk me pelqen kur te tjeret e bejne. Desha te di reagimin tuaj kur keni te beni me nje person qe vetem mburret (d.m.th ja mbyt kot xhaxhua:) ) c'fare beni zakonisht ?
Une per vete i le te mburren (dhe qesh perbrenda) po ju???:lol:
avatar
Silvi

Shteti : Londer
Postime : 83
Kyējet nė forum : 12114
Regjistruar mė : 04/06/2007

http://www.silvi.faqet.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ju Pėlqen tė Mburreni ....

Mesazh nga Enya prej Fri 22 Jun 2007, 20:21

Silvi eshte diēka qe mund te them e urrej mgjthse se kam shume qejf kete fjale ... keshtu as qe e imagjinoj te mburrem ndonjehere por me njerez te tille varet nga momenti dhe personi qe kam perballe ... here reagoj si ty ... here tregoj dhe une realitetin tim pra jo se mburrem por qe po te dua mund te mburresha edhe thjesht me realitetin .... dhe here here edhe tallem me keta tipa ... pra sipas tipit qe kam perballe e sipas "humorit" te momentit eshte edhe reagimi ...
por po te beja statistika me veten timen Very Happy:P do qendronte i njejti reagim si i joti, ne krye.
Per mua Silvi ai/ajo qe mburret tregon veēse nje lloj kompleksi ndaj te tjereve qe ka perballe keshtu qe eshte per te ardhur keq Smile
avatar
Enya

Shteti : France
Postime : 128
Kyējet nė forum : 12114
Regjistruar mė : 04/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ju Pėlqen tė Mburreni ....

Mesazh nga Vizitor prej Sat 23 Jun 2007, 09:54

Mendoj se sot shume pak mund te takosh persona qe mburren.Sot me mire flasim per ate cka eshte tjetri sesa te merremi me veprat ose punen tone.Keshtu qe dhe te doje te mburret dikush nuk ka sesi.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ju Pėlqen tė Mburreni ....

Mesazh nga Naki prej Sat 23 Jun 2007, 15:39

Me pelqen kjo tema qe ke hap silvi.
Une personalisht si person nuk e kam zakon mburrjen as nuk e pelqej ate por puna juaj eshte mburrja, vepra, sjellja ato jane mburrjet.Nuk dua te paragjykoj askend secili ka mendimet personale. Zakonish ju theme shume miqeve te mi te cilet mburren nese kane bere nje pune te mire o te keqe apo dicka mos te emeroj gjera por ua them shkurt "DURO DHE DO TE SHOHESH NDRYSHIME".
Te tri mendimet e larte cekura jane te verteta tuajat silvi, enya dhe arla.
Pershendetje nga une.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19193
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ju Pėlqen tė Mburreni ....

Mesazh nga Enya prej Sat 28 Jul 2007, 21:14

"Mendoj se sot shume pak mund te takosh persona qe mburren."

Arla nuk jam dakort me kete qe shkruan ... une mendoj se sot (te pakten flas per ne Shqiperi) mburrja eshte bere "hobby" ne Shqiperi, eshte kush mburret e shet tangerllik me shume mgjthse mund te dali skarco fare e se kupton hiē.
Sa here flas me shqiptare ne Shqiperi por edhe ne diaspore, vetem tek paret e tek sheflliku e kane mendjen ... une fitoj kaq e une jam shef e une kam kaq shtepi e une kam kete ne shtepi e une i kam femijet ketu e aty ne shkolle etj etj etj ... siqerisht me ka marre malli per njerez normal pa finde pa tangerllik e te thjeshte e popullore ashtu siē ishim me pare. Me sa duket ishim te tille sepse e kishim me detyrim nga diktatura sepse me ēpo shoh tangerllikun e kemi shume te theksuar si rrace ... fatkeqesisht ...
avatar
Enya

Shteti : France
Postime : 128
Kyējet nė forum : 12114
Regjistruar mė : 04/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ju Pėlqen tė Mburreni ....

Mesazh nga Naki prej Sun 29 Jul 2007, 12:22

Ju pershendes,
ajo qe ju e quani mburrje ka shume kuptime dhe nuk duhet ngutur te spjegohet se mund edhe te gabojme.
Mburrja individuale eshte term individual dhe personi qe ben kete e mendon se e posedon andaj duhet lene nje hapsire atij te deshmoj jo menjehre ti bijme hundeve.
Ate qe e quajme mburrje mbi personalitetin Kombetar te dalura nga gjiri i popullit apo kombit Shqiptar duhet formuluar ndryshe une me mire do e quaja KRENARI, jo mburrje.Ne rradhet e shqiptareve gjen edhe mburrjen e pamerituar ksenofobe qe e ka emrin KRYENECESI ose KOKESHKRETESI se di sa po me kuptoni?Kjo burimin e vet e ka tek mosnjohja e qyteterimit te kohes qe jetojme dhe vitet e izolimit komunist e cka jo tjerat i dime te gjitha mos ti shkruaj tani.Fatkeqesisht, fenomeni i kryenecesise manifestohet edhe sot e kesaj dite ne format nga me te ndryshmet.

Duhet te jemi edhe krenar me nje mburrje Shqiptare qe nuk e ka asnje komb ne bote - eshte NDERI
Ju kujtohet motoja "me mire i vdekur dhe me NDER sesa i gjalle dhe i turpruar.

Ju faleminderit pershendetjet e mija te perzemerta.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19193
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ju Pėlqen tė Mburreni ....

Mesazh nga bovari prej Thu 16 Aug 2007, 01:46

Tani kur me mburin me pelqen po veten time nuk para pelqej ta mburi dhe nuk me pelqen te jem vazhdimisht ne qender te vemendjes.
avatar
bovari

Shteti : Istanbul
Postime : 685
Kyējet nė forum : 12024
Regjistruar mė : 03/07/2007
Profesioni : me libra ne dore akoma

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ju Pėlqen tė Mburreni ....

Mesazh nga deti prej Thu 16 Aug 2007, 09:47

Mua personalisht nuk me pelqen mburrja. Nuk levderohem per veten time asnjehere, ama argetohem ne nje fare menyre me njerezit qe e bejne kete. Mburraveceve vetem sa ua bej qejfin, ndoshta do duhej te isha pak me direkt me ta, por ja qe i le qe te kenaqen me mburrjet e tyre, andaj them se vetem sa argetohem me ta. Keshtu e kuptoj une mburrjen e dikujt, pra nuk i jap vlere pa marre parasysh peshen e asaj mburrjeje. Qejf hesapi.

Mos lavderoni veten, pritni t'ju lavderojne te tjeret.
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13675
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ju Pėlqen tė Mburreni ....

Mesazh nga Anna prej Fri 24 Aug 2007, 19:28

Mua hiq aspak nuk me pelqen mburrja nese ndonjeri mburret dhe e ndigjoj ja bej rrafsh si thon nga ne vet nuk mburrem e u urrej mburrjen le te mburren te tjeret me ju jo ju me veten e juaj .
avatar
Anna

Shteti : Zvicerr
Postime : 252
Kyējet nė forum : 11949
Regjistruar mė : 29/07/2007
Profesioni : amvise

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ju Pėlqen tė Mburreni ....

Mesazh nga shaban cakolli prej Wed 14 Nov 2007, 20:47

Mburreja ėshtė dobėsi,bėhu tė mburren tė tjerėt me veprėn e mirė.
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13890
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ju Pėlqen tė Mburreni ....

Mesazh nga Merimanga prej Thu 13 Dec 2007, 20:16

Malli i mire nuk ka nevoje per reklame.
avatar
Merimanga

Postime : 11
Kyējet nė forum : 11550
Regjistruar mė : 09/12/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ju Pėlqen tė Mburreni ....

Mesazh nga Anna prej Thu 13 Dec 2007, 23:10

e urrej mburrjen ,nuk kam deshire te bej lavdrata .
avatar
Anna

Shteti : Zvicerr
Postime : 252
Kyējet nė forum : 11949
Regjistruar mė : 29/07/2007
Profesioni : amvise

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ju Pėlqen tė Mburreni ....

Mesazh nga Guest prej Fri 14 Dec 2007, 06:22

une mburrem me nje gje se jam krenare se jam shqiptare e per asgje tjeter nuk mburrem veprat tregojn vet tani kis


Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ju Pėlqen tė Mburreni ....

Mesazh nga Naki prej Fri 14 Dec 2007, 13:53

Merimanga shkruajti:Malli i mire nuk ka nevoje per reklame.
No comment kis

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19193
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ju Pėlqen tė Mburreni ....

Mesazh nga Vizitor prej Fri 14 Dec 2007, 13:54

Ndaj nuk mburrem une.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ju Pėlqen tė Mburreni ....

Mesazh nga Guest prej Fri 14 Dec 2007, 14:09

edhe une per asgje tjeter nuk mburrem vetem me at se e cila jam e thash ma heret


Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ju Pėlqen tė Mburreni ....

Mesazh nga Guest prej Fri 14 Dec 2007, 19:39

ashtu esht motrushe arla se njeriu sduhet te mburret asnjeher se si une sdi askush se sa jeton njeriu meson une vetem se thash se mburrem vetem me nje gje se jam krenare se jam shqiptare se e ceku edhe naku ma lart e per asgje tjeter nuk mburrem jam ajo qe jam as e para e ndoshta as e mrama kis


Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ju Pėlqen tė Mburreni ....

Mesazh nga GISHTEZA prej Fri 14 Dec 2007, 20:53

aspak

firma.................................................................................................................................................................................
.*“Ø )
ø.•“ø.•“Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ : (“ø.•*“Æ`*•-->>>> …~ GISHTEZA ~…
ؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"°
avatar
GISHTEZA

Shteti : andej kendej gjithandej
Postime : 683
Kyējet nė forum : 12400
Regjistruar mė : 04/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ju Pėlqen tė Mburreni ....

Mesazh nga Anna prej Sat 29 Dec 2007, 04:22

mua aspak nuk me pelqen mburrja .
avatar
Anna

Shteti : Zvicerr
Postime : 252
Kyējet nė forum : 11949
Regjistruar mė : 29/07/2007
Profesioni : amvise

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ju Pėlqen tė Mburreni ....

Mesazh nga arbessa prej Sun 06 Jul 2008, 22:02

AS MUA nuk me pelqen Mburja

firma.................................................................................................................................................................................
*** NothinG LasT 4 EveR ***
avatar
arbessa

Shteti : rahovec
Postime : 39
Kyējet nė forum : 10946
Regjistruar mė : 26/06/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ju Pėlqen tė Mburreni ....

Mesazh nga Naki prej Mon 07 Jul 2008, 09:07

arbessa shkruajti:AS MUA nuk me pelqen Mburja
Gjithmone nisu te jesh vetvetja kjo eshte me e rendsishmja dhe nuk do pendohesh pa marr parasysh sfidat te cilat mund ti kalosh ose perjetosh.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19193
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ju Pėlqen tė Mburreni ....

Mesazh nga Zemera_e_thyer prej Mon 07 Jul 2008, 13:15

Mburrja eshte dobesija e njeriut genjeshtra i ka kembet e shkurta keshtu thone 40 dite e del ne sheshe edhe mburja eshte per mua injorance te mburesh kote ,ri ashtu si je se ke vlera me shume se sa mburresh kot

firma.................................................................................................................................................................................
Jeta eshte e bukur jetoje,endera s“eshte ralitet shpejte harroje!
avatar
Zemera_e_thyer

Shteti : Jetoj:Ne nje Bote te Poshter
Postime : 1260
Kyējet nė forum : 11379
Regjistruar mė : 29/01/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ju Pėlqen tė Mburreni ....

Mesazh nga Kle@Love prej Mon 27 Apr 2009, 17:43

apsolutisht jo nuk jam mburrur asnjehere,,,me mburrie nuk fiton asgjo

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17547
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ju Pėlqen tė Mburreni ....

Mesazh nga shaban cakolli prej Mon 27 Apr 2009, 18:42

jo
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13890
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ju Pėlqen tė Mburreni ....

Mesazh nga Geri prej Mon 27 Apr 2009, 18:43

Mua s'me pelqe mburrja ke nejrzit..por un kete gjo e boj nga nji her filloj e mburrem Smile po e boj pa qellim jo me te keq qe tja boj ja un kam kete e ti se ke e keshtu e them icik me shaka por mburrem nga nji her ic.cry
avatar
Geri
Admin

Shteti : Ne zemer te forumit
Postime : 7161
Kyējet nė forum : 16143
Regjistruar mė : 16/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ju Pėlqen tė Mburreni ....

Mesazh nga albi prej Wed 12 Feb 2014, 17:52

jo asesi
avatar
albi
Moderator

Shteti : mitrovice
Postime : 3377
Kyējet nė forum : 12210
Regjistruar mė : 09/07/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ju Pėlqen tė Mburreni ....

Mesazh nga albi prej Tue 04 Mar 2014, 20:46

jo sepse une skam  nevoj te mburrem
avatar
albi
Moderator

Shteti : mitrovice
Postime : 3377
Kyējet nė forum : 12210
Regjistruar mė : 09/07/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ju Pėlqen tė Mburreni ....

Mesazh nga Dardania prej Tue 04 Mar 2014, 22:37

Jo kurrsesi....Jam Kjo se jam.... Ashtu sic jam e Thjesht pa Mburrje....

firma.................................................................................................................................................................................
Kjo ėshtė Jeta....Nuk Rritesh pa u Lėnduar....Nuk Mėson pa u Rrėzuar....Nuk Arrin Suksese pa Dėshtuar....
avatar
Dardania
Admin

Shteti : Gjermani
Postime : 2133
Kyējet nė forum : 11415
Regjistruar mė : 08/11/2010
Profesioni : Cia.... :)

http://www.dardania.msnboard.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ju Pėlqen tė Mburreni ....

Mesazh nga albi prej Tue 04 Mar 2014, 23:18

jo asesi
avatar
albi
Moderator

Shteti : mitrovice
Postime : 3377
Kyējet nė forum : 12210
Regjistruar mė : 09/07/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ju Pėlqen tė Mburreni ....

Mesazh nga Eidisi prej Tue 04 Mar 2014, 23:22

Jo skam arsye te mburrem .

firma.................................................................................................................................................................................
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Dduhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet. Tė gjitha postimet e postuara kėtu shprehnin kėndvėshtrimin e autorit dhe jo tė stafit tonė (pėrveq ne rastet kur autor ėshtė ndonjėri nga stafi)
avatar
Eidisi
Admin

Shteti : Europe
Postime : 280
Kyējet nė forum : 6299
Regjistruar mė : 10/01/2013
Profesioni : Duke rritur Cunin

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ju Pėlqen tė Mburreni ....

Mesazh nga epanjohura prej Tue 04 Mar 2014, 23:57

Mburrem vetem per faktin qe jame Shqiptare.....

epanjohura

Shteti : Kosove
Postime : 753
Kyējet nė forum : 5735
Regjistruar mė : 30/01/2014

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ju Pėlqen tė Mburreni ....

Mesazh nga albi prej Wed 05 Mar 2014, 13:17

Mburrem vetem se shoqerohem me njerzit e mire
avatar
albi
Moderator

Shteti : mitrovice
Postime : 3377
Kyējet nė forum : 12210
Regjistruar mė : 09/07/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ju Pėlqen tė Mburreni ....

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi