» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

7 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 7 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Kengetari me i mire

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Shko poshtė

Kengetari me i mire

Mesazh nga GISHTEZA prej Wed 20 Jun 2007, 18:27

cili eshte kengetari shqiptar/kosovar qe ka pasur sukes me shume deri me sot.
avatar
GISHTEZA

Shteti : andej kendej gjithandej
Postime : 683
Kyējet nė forum : 12394
Regjistruar mė : 04/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kengetari me i mire

Mesazh nga Sihana prej Wed 20 Jun 2007, 20:45

Sa per kengetin qe mua me pelqen eshte Sabri Fejzullahu dhe Remzie Osmani.
ndersa per ata qe kane pasur me shum sukses mendoj se eshte Genta Ismajli.

Nga kengetare Shqiptare Ardit Gjebrea dhe Eranda Libohova

Sukses ka pasur Greta Koci eshte nje vajze e vogel por qe ka shum fame.silent

firma.................................................................................................................................................................................
HĖNĖ NĖ VELLON E NUSĖRISĖ


S Sikur shpirti im ndahet nė dysh
I I ndriēuar me dritė nuri qė ti jep
H Hėnė e veshur nė vellon e nusėrisė
A Ah, me ty nė univers edhe yjet
N Nėn tingujt e muzikės hyjnore vallėzojnė
A Afshon zemra ime e plasur nė mundim
avatar
Sihana

Shteti : Rhodos-Greece
Postime : 272
Kyējet nė forum : 12092
Regjistruar mė : 11/06/2007
Profesioni : Laborant Dentar

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kengetari me i mire

Mesazh nga Naki prej Thu 05 Jul 2007, 17:50

Dava Gjergji dhe Shkurte Fejza jane te pa zavendesuar, jane kengetar qe nuk ju duhet as mikrofoni zerin ua ka fale vete Zoti.
Remzije Osmani dhe Nazife Bunjaku jane njeashtu shume te mira.
Nga mashkujt per mua numer one eshte Nikoll Nikprelaj

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19187
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kengetari me i mire

Mesazh nga bovari prej Thu 05 Jul 2007, 18:50

Mbi kengetaret shqiptar dhe kosovar nuk kam njohuri perveē:
İlir Shaqiri
Shkurte Fejza
Dava Gjergji
dhe ai qe degjoj me shume Arif Vladi
po edhe Remzije Osmanin.
Smile
avatar
bovari

Shteti : Istanbul
Postime : 685
Kyējet nė forum : 12018
Regjistruar mė : 03/07/2007
Profesioni : me libra ne dore akoma

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kengetari me i mire

Mesazh nga Kosovarja prej Wed 15 Aug 2007, 18:45

Mendoj se Sabri Fejzullahu eshte ylli i muzikes shqiptare,dhe ka arit suksese te medha..
avatar
Kosovarja

Postime : 240
Kyējet nė forum : 11920
Regjistruar mė : 10/08/2007
Profesioni : Studente

http://www.kosovare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kengetari me i mire

Mesazh nga Erza prej Wed 15 Aug 2007, 19:29

Sabri Fejzullahu eshte i pazavendsuar.
Me pelqen edhe Nikoll Nikprelaj dhe Rifadije Grajcevci.
Dava Gjergji eshte e lindur dhe eri i saj eshte dhunti nga vete Zoti dhe per kete eshte akoma e pazavendsuar
avatar
Erza

Postime : 59
Kyējet nė forum : 12071
Regjistruar mė : 17/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kengetari me i mire

Mesazh nga Adem Berisha prej Thu 16 Aug 2007, 21:34

Po Dava Gjergji ėshtė krenaria e artit tė mirėfilltė muzikor shqiptar. Ajo mė pėrkujton zėrin e pazėvendėsueshėm tė yllit tė kėngės shqipe i cili jo vetėm qė jeton nė zemrat tona por ende duket se jeton edhe nė veshėt tonė nga se shpesh mė vie qė e dėgjoj duke e ngritur ate gjerė nė kupė tė qiellit dhe prap pa e humbur origjinalitetin dhe kualitetin e tij. Besoj se mė kuptuat pėr kė e kam fjalen, po pėr kė tjetėr pos tė bekuarės FATIME SOKOLI.
Edhe gjithė tė tjerėt/at qė u potencuan janė tė mrekullueshėm, secili mė i/e mirė se shoqi/ja. Sabriu ėshtė shumė i mirė veq shyqyr qė i biri Ermali po ia kalon.
E ku po ma lini kryebylbylin me gjithė bylbylat e tij? A nuk e dini kė a? po Mahmut Ferati me bylbylat qė e rrethojnė.
Aiiii, sa ka, bile po mė vie keq qė veqova disa por tė tjerėt mos tė hidhėrohen se edhe ata janė aty. Ani bile Arta Bajrami e Gentiana Ismaili, nė ballė tė oxhakut veq jo tek pleqėt po kėndej, kah dritarja, ku ulen tė rinjtė.
avatar
Adem Berisha

Shteti : Rahovec-Republika e Kosovės
Postime : 517
Kyējet nė forum : 12117
Regjistruar mė : 30/05/2007
Profesioni : punėtor administrate

http://ademgjurgjeviku.shqipo.com ; http://ademgjurgjeviku.multi

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kengetari me i mire

Mesazh nga Xili_Mitro prej Fri 17 Aug 2007, 17:45

Shkurte Fejza , Remzije Osmani , Ilir Shaqiri , Arif Vladi , Rifat Berisha kėta jan ma tė preferuarit nė Kosovė per mua

Xili_Mitro

Shteti : Mitrovicė
Postime : 30
Kyējet nė forum : 12063
Regjistruar mė : 19/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kengetari me i mire

Mesazh nga Vizitor prej Fri 24 Aug 2007, 10:45

Kengtarja qe vlen te degjohet eshte:
Vace Zela.

Kengetari me ze melodioz dhe shume i adhuruar:
Bashkim Alibali

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kengetari me i mire

Mesazh nga ELVANA prej Fri 24 Aug 2007, 15:20

Persa i perket kengetareve shqiptare te Kosoves do te veēoja Sabri Fejzullahun, te madhin Naim Krasniqi,Ilir Shaqirin, Gilin, Mihrije Braha etj. Ndersa kengetaret shqiptare te Shqiperise do te mbetet numer nje vetem Vaēe Zela qe eshte e pazevendesueshme pastaj kengetaret e tjere pelqehen ose jo ne varesi te kengeve qe bejne. Gjthsesi me vjen keq qe muzika shqiptare po e humbet identitetin e saj dhe kengetaret e vjeter po behen "viktima" te komercialitetit duke harruar cilesine e kengeve. silent

pershendetje te gjitheve

firma.................................................................................................................................................................................
GABIMET E DOKTOREVE SHKOJNE NEN TOKE, GABIMET E AVOKATEVE PERTEJ HEKURAVE DHE GABIMET E GAZETAREVE NE FAQE TE PARE..................
avatar
ELVANA

Shteti : TIRANE( AL)-FIRENZE (IT)
Postime : 4
Kyējet nė forum : 11871
Regjistruar mė : 22/08/2007
Profesioni : GAZETARE

http://elvanabilali.faqet.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kengetari me i mire

Mesazh nga deti prej Fri 24 Aug 2007, 16:02

Jane dy, si dy krihet e shqiponjes sone. Jane po aq emblematike sikur edhe vet flamuri me kete shqiponje ne mes:
Vaēe Zela dhe Nexhmije Pagarusha.
Prej kendetareve tjere aktual eshte Sabriu i cili nuk i dorezohet kohes por ece bashke me te.
Elvana, ke te drejt kur thua se muzika shqiptare po e humb identitetin. Eshte mjerim por per cudi kengetaret e sotem (me pak perjashtime) "populli" po i mbane gjalle.
me rrspekt
deti
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13669
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kengetari me i mire

Mesazh nga Kotelja prej Thu 06 Dec 2007, 17:42

Nexhmije Pagarusha i ka mbijetuar koherave me mire se cdo kengetar/e tjeter dhe kjo flet vete per zerin e saj te vecante, mendoj une. E adhuroj.
avatar
Kotelja
Webmaster

Shteti : Nen rrenojat e dashurise!
Postime : 3139
Kyējet nė forum : 13845
Regjistruar mė : 04/06/2007
Profesioni : Viktoriane

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kengetari me i mire

Mesazh nga bovari prej Thu 06 Dec 2007, 18:50

U be kohe qe nuk jam ne shqiperi dhe ne muzike shume kan ndryshuar po perveē Ermal Fejzullahut nuk me ka terhequr vemendjen noj kengetar pop.Sepse eshte i vetmi nga kengetaret e rinj pop qe kenga del ne pah pas vjen kengetari.Dhe kjo eshte e veēante pasi tani para del kengetari pas kenga!

Sa e ēuditeshme eshte fenomeni qe shqiptaret qe jane jasht kufijve i japin shume vlere kenges popullore,.

firma.................................................................................................................................................................................
"""Jemi njerez te thjeshte ne kete bote,,kemi hyr ne rradhe ne kohen e duhur por presim kot,,se biletat ua kemi shitur te tjereve per nje shishe vodk""
avatar
bovari

Shteti : Istanbul
Postime : 685
Kyējet nė forum : 12018
Regjistruar mė : 03/07/2007
Profesioni : me libra ne dore akoma

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kengetari me i mire

Mesazh nga Naki prej Fri 07 Dec 2007, 12:49

Nexhmije Pagarushen dhe Sabri fejzullahun kurse idol imi eshte Dava Gjergji ajo ka nje ze qe i fali zoti dhe nuk do kete me kengetare si ajo

Dava Gjergji


Edituar pėr herė tė fundit nga nė Fri 07 Dec 2007, 12:53, edituar 1 herė gjithsej

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19187
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kengetari me i mire

Mesazh nga Guest prej Fri 07 Dec 2007, 12:53

edhe une pajtohem me nakin por me i preferuari per mua esht meda por te gjith me pelqejn me muziken shqip nuk ka


Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kengetari me i mire

Mesazh nga Kotelja prej Sat 08 Dec 2007, 21:56

Sot e kam degju tere diten Aurela Gace "Hape veten " dhe eshte nder kenget qe po me pelqen shume kohet e fundit.
avatar
Kotelja
Webmaster

Shteti : Nen rrenojat e dashurise!
Postime : 3139
Kyējet nė forum : 13845
Regjistruar mė : 04/06/2007
Profesioni : Viktoriane

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kengetari me i mire

Mesazh nga Guest prej Mon 10 Dec 2007, 18:28

meda me kengen e tij ti zgjohesh nga gjumi per mu tuj mendu


Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kengetari me i mire

Mesazh nga bovari prej Mon 10 Dec 2007, 19:33

Une vetem kasetat ose kenget e dy kengetareve i kam degjuar dhe mbledhur si albume ne shtepi.Te dy kengetaret do ti veēoj nga njeri tjetri pasi njeri eshte pop,perdor nderhyrjet teknologjike dhe nxjerr muzike te mire "Serdar Ortaē" dhe tjetri eshte komplet i nje bote tjeter nje intelektual i mirfillte qe muziken e ka te te lindur,perdor ēifteli,kitare dhe piano ne kenget e tij "Zülfü Livaneli".

firma.................................................................................................................................................................................
"""Jemi njerez te thjeshte ne kete bote,,kemi hyr ne rradhe ne kohen e duhur por presim kot,,se biletat ua kemi shitur te tjereve per nje shishe vodk""
avatar
bovari

Shteti : Istanbul
Postime : 685
Kyējet nė forum : 12018
Regjistruar mė : 03/07/2007
Profesioni : me libra ne dore akoma

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kengetari me i mire

Mesazh nga hona prej Mon 10 Dec 2007, 22:51

Sbri fejzullahu eshte me i miri mendoi une i te gjitha kohnave,ka edhe tjer po ky eshte NR1

avatar
hona

Postime : 56
Kyējet nė forum : 11547
Regjistruar mė : 07/12/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kengetari me i mire

Mesazh nga Guest prej Tue 11 Dec 2007, 06:23

meda si gjithmon ani me kengen me shkoi dora ne telefon fantastike e kendon


Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kengetari me i mire

Mesazh nga Musafir prej Tue 11 Dec 2007, 19:57

Ilir Shaqiri dhe Nikolle Nikprelaj
pastaj vjen dueti Mahmut Ferati dhe Shyhrete Behluli cig

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kengetari me i mire

Mesazh nga Guest prej Wed 12 Dec 2007, 06:40

shkurte fejza mbreteresha e kengeve edhe shyhrete behluli me mahmutin


Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kengetari me i mire

Mesazh nga Vizitor prej Fri 14 Dec 2007, 14:14

Kastro Zizo
KASTRO

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kengetari me i mire

Mesazh nga Guest prej Fri 14 Dec 2007, 19:42

valla mu te gjith kengetaret me pelqejn por edhe nikoll nik prelaj kur po e kendon kengen e zagrebit po i kalli edhe gjermanet me ket keng


Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kengetari me i mire

Mesazh nga Peyonka prej Fri 22 Feb 2008, 17:36

Shpat Kasapi hauahuahauhauahuahhuhauahua Nahhh Naaahh po boj hajgare, Dani edhe Sinani jon ata qe i preferoj mas shumti per kendim Very Happy
avatar
Peyonka

Shteti : qaty ku sje ti lol
Postime : 24
Kyējet nė forum : 11322
Regjistruar mė : 21/02/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kengetari me i mire

Mesazh nga Guest prej Fri 22 Feb 2008, 18:02

kengetari me i mir esht Meda apo Mehedin pergjegjaj


Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kengetari me i mire

Mesazh nga Dukagjini prej Fri 22 Feb 2008, 22:54

nga vendi me pelqen Dani dhe Meda ndersa nga te huajt me pelqen SEAL,KENNY ROGERS,MICHAEL BOLTON.
avatar
Dukagjini

Shteti : Peja-Kosovė
Postime : 178
Kyējet nė forum : 11631
Regjistruar mė : 10/11/2007
Profesioni : Speaker-Dj

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kengetari me i mire

Mesazh nga Adisa prej Sat 23 Feb 2008, 09:51

deri tash shyherete behluli dhe dava gjergji
avatar
Adisa

Postime : 3282
Kyējet nė forum : 12406
Regjistruar mė : 10/02/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kengetari me i mire

Mesazh nga Guest prej Sat 23 Feb 2008, 09:52

mua me pelqejn me se shumti Shkurte Fejza;Mahmut Ferati,,Shyhrete Behluli;Meda me se shumti qe i preferoi kenget e tij si dhe te tjeret kengetar


Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kengetari me i mire

Mesazh nga beri prej Sat 23 Feb 2008, 15:33

aa ka bre ma i mire se sabri fejzullzhu zemren ja ha
avatar
beri

Postime : 103
Kyējet nė forum : 11481
Regjistruar mė : 31/12/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kengetari me i mire

Mesazh nga Guest prej Sat 23 Feb 2008, 17:43

hahaha vlla beri po te ishte femer Sabriu kisha then haja zemren por esht mashkull vlla hahaha me te vertet esht nje kengetar i mir


Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kengetari me i mire

Mesazh nga Vizitor prej Sun 24 Feb 2008, 15:21

GISHTEZA shkruajti:cili eshte kengetari shqiptar/kosovar qe ka pasur sukes me shume deri me sot.

Alban Skenderaj esht shum king Very Happy:D

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kengetari me i mire

Mesazh nga Kotelja prej Sun 24 Feb 2008, 22:04

Une vdes per Aleksander Gjoken, sidomos "Ato dite dimri"

po per sukses nuk i referohem ketij... mbase Bleros vap
avatar
Kotelja
Webmaster

Shteti : Nen rrenojat e dashurise!
Postime : 3139
Kyējet nė forum : 13845
Regjistruar mė : 04/06/2007
Profesioni : Viktoriane

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kengetari me i mire

Mesazh nga Guest prej Mon 25 Feb 2008, 06:42

mua me pelqen Alma Bektashi me kengen e saj ;;nuk ka tjeter si ai;;ket keng shum bukur e kendon


Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kengetari me i mire

Mesazh nga Zemera_e_thyer prej Thu 28 Feb 2008, 14:47

Per te vjeterit Vace Zela Nexhmie Pagarusha
per te rinjte Blero,Alban Skenderaj,Poni,Gerta Koci
avatar
Zemera_e_thyer

Shteti : Jetoj:Ne nje Bote te Poshter
Postime : 1260
Kyējet nė forum : 11373
Regjistruar mė : 29/01/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kengetari me i mire

Mesazh nga Adisa prej Thu 28 Feb 2008, 15:34

kengetarja ma e mir qe me pelqen adelina ismajli dhe meda me peqen love
avatar
Adisa

Postime : 3282
Kyējet nė forum : 12406
Regjistruar mė : 10/02/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kengetari me i mire

Mesazh nga Dukagjini prej Thu 28 Feb 2008, 20:19

o vlla me kqyr nga ana artistike kengetar si DANI,XENI,.SINANI,SABRIU nuk ka me te fort se ketas ndersa me shiku nga kendi i TALLAVaS e vertet eshte qe eshte Meda
avatar
Dukagjini

Shteti : Peja-Kosovė
Postime : 178
Kyējet nė forum : 11631
Regjistruar mė : 10/11/2007
Profesioni : Speaker-Dj

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kengetari me i mire

Mesazh nga memaliaj prej Sat 29 Mar 2008, 09:57

mendoj se ne skemi kengetare per te qen po gjithsesi hajt mo.
ne kosov po ve JEHONA SOPIN ka ze qenia.
ne shqiperi po ve ARDIT GJEBREA ndoshta.
avatar
memaliaj

Shteti : TIRANE
Postime : 3003
Kyējet nė forum : 12137
Regjistruar mė : 06/03/2008
Profesioni : arkitekt

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kengetari me i mire

Mesazh nga Guest prej Sat 29 Mar 2008, 09:59

,, Shkurte Fejza,,
edhe megjithese me shum e adhuroi kenget e Medes por Shkurte Fejza esht mbreteresha e kengeve tash per tash


Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kengetari me i mire

Mesazh nga Musafir prej Sat 29 Mar 2008, 10:01

BLERO kenga e fundit ishte gool

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kengetari me i mire

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi