» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

7 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 7 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


NJE PYETJE PER TE GJITHE

Shko poshtė

NJE PYETJE PER TE GJITHE

Mesazh nga Ylliks prej Tue 23 Jun 2009, 14:42

A fluturon aeroplani?


E shprehuni e spjegonie sa me gjate, me fakte e jo me 1-2 fjale.
avatar
Ylliks

Shteti : USA
Postime : 722
Kyējet nė forum : 10949
Regjistruar mė : 21/11/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: NJE PYETJE PER TE GJITHE

Mesazh nga Kle@Love prej Tue 23 Jun 2009, 17:42

kur ka karburant aeroplani fluturon kur ska dihet qe nuk fluturon .. domethene nje shembull qe po skishe vullnet nuk fluturon deri aty ku don te arrishe besoi se u shpjegova me kaq

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17535
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: NJE PYETJE PER TE GJITHE

Mesazh nga LumLumi prej Tue 23 Jun 2009, 18:18

Te gjitha pyetjet qe fillojne me A , jane te varfera. E kam per te mbaren e forumit! Duhet te parashtrohen pyetje qe japin permbajtje te arsyeshme dhe sjellin risi!


Sa jemi te gatshem dhe ne nivel te veprojme ashtu?
avatar
LumLumi

Shteti : Uskana
Postime : 915
Kyējet nė forum : 11198
Regjistruar mė : 24/03/2009
Profesioni : Gjithė kohėn me libra

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: NJE PYETJE PER TE GJITHE

Mesazh nga Ylliks prej Tue 23 Jun 2009, 20:30

Dikush ka fluturuar moti, e nuk e merr vesh, as eshte i gatshem as i nivelit te veproje! A din me zbrite ne Toke? Pyetja me A, me e pasura me e forta! A... po na tregon, cilat jane pyetjet e pasura, te forta? Me A...

Sa te rron, meson: a pyetjet qe fillojne me A, qenkan te varfera? A din ti dicka per kete pyetje? Na qenka e varfer a? Pyetjet me te pasura e me te forta fillojne me A.


Ne kete pyetje, mund te shprehen ata qe njohin Fiziken.
avatar
Ylliks

Shteti : USA
Postime : 722
Kyējet nė forum : 10949
Regjistruar mė : 21/11/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: NJE PYETJE PER TE GJITHE

Mesazh nga LumLumi prej Tue 23 Jun 2009, 21:25

Nese me lejohet te konstatojme se bashku se gjate leximit se si parashtrohen pyetjet per te gjithė, vlerėsoni nje dukje hiri qe del e shperndahet te nxije te tjerit ? Une ashtu e ndjej nje avullim kotesie!
avatar
LumLumi

Shteti : Uskana
Postime : 915
Kyējet nė forum : 11198
Regjistruar mė : 24/03/2009
Profesioni : Gjithė kohėn me libra

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: NJE PYETJE PER TE GJITHE

Mesazh nga Ylliks prej Tue 23 Jun 2009, 22:36

separi meso me u shprehė e fol pėr pyetjen nėse din
avatar
Ylliks

Shteti : USA
Postime : 722
Kyējet nė forum : 10949
Regjistruar mė : 21/11/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: NJE PYETJE PER TE GJITHE

Mesazh nga LumLumi prej Tue 23 Jun 2009, 22:39

Separi mesoni drejtėshkrimin dhe gjuhen , pastaj ndaleni mos shpurdhni sipas mendjelehtesise qe e mbani perpjete, se do te fluturoni si pendlat qe mban era ! Perse fluturojne ato e dini ?
avatar
LumLumi

Shteti : Uskana
Postime : 915
Kyējet nė forum : 11198
Regjistruar mė : 24/03/2009
Profesioni : Gjithė kohėn me libra

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: NJE PYETJE PER TE GJITHE

Mesazh nga Ylliks prej Tue 23 Jun 2009, 22:48

,Edituar nga stafi me ty duhet te merret stafi qė tė kurhen kroset, as pa folė kush me ty

ti mė tregon si duhet tė shkruaj?


Fol pėr pyetjen!
avatar
Ylliks

Shteti : USA
Postime : 722
Kyējet nė forum : 10949
Regjistruar mė : 21/11/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: NJE PYETJE PER TE GJITHE

Mesazh nga LumLumi prej Tue 23 Jun 2009, 22:50

Si te dale nga shemtia e kapluar ky kurnaz me thuani ju o te dashurit e mi ?
Edituar nga stafi
avatar
LumLumi

Shteti : Uskana
Postime : 915
Kyējet nė forum : 11198
Regjistruar mė : 24/03/2009
Profesioni : Gjithė kohėn me libra

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: NJE PYETJE PER TE GJITHE

Mesazh nga Genci-fr prej Wed 24 Jun 2009, 00:03

me sa e kuptova airoplanii nuk po fluturojka per deri sa juve po ju fluturojn fjalet tek njeri deri te tjetri airoplani pushim ka morr.hahahhahah

Genci-fr

Shteti : kosov
Postime : 467
Kyējet nė forum : 10424
Regjistruar mė : 02/06/2009
Profesioni : ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: NJE PYETJE PER TE GJITHE

Mesazh nga shaban cakolli prej Wed 24 Jun 2009, 12:03

kjo pyetje per te gjithe nuk me duket e shtruar drejt
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13878
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: NJE PYETJE PER TE GJITHE

Mesazh nga Vizitor prej Wed 24 Jun 2009, 13:02

Kujdes!Nese tema do vazhdoj te vijoje ne kete menyre do mbyllet!
Faleminderit

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: NJE PYETJE PER TE GJITHE

Mesazh nga vistor2 prej Thu 25 Jun 2009, 13:04

Nėse do ta sintetizoja me dy fjalė shkrimin nė thelbin e kėsaj kategorie apo pyetje qėndron ideja se “konfliktet” apo “marrėdhėniet e tendosura” midis “tė diturėve” apo edhe “socioprofesionalistėve” qė vėrejmė se nuk do tė mund t’i shpjegonim nėse nuk do tė merrnim parasysh faktin se kėta pėrdorin gjuhė tė ndryshme komunikimi.
Jam thelbėsisht nė kundėrshtim me kėto ide tė autorit tė kategorisė, madje, po e them qė nė fillim, e shoh kėtė shkrim si shenjė dorėzimi tė mėtejshėm tė inteligjencės sė tijė ndaj njė sistemi tė bazuar mbi kulturėn e manipulimit tė publikut qė vetėm nė dukje ka ndryshuar, por nė thelb ėshtė vazhdim i sistemit tė vjetėr nga i cili sistem ėshtė kalitur autori.
Jam e mendimit tė mos editohen shkrimet e tyre dhe mos tė ju ipet ban le tė mėsojmė ca gjėra ja vlenė.


P.S/ Nė vetė pyetjen e parashtruar zotėriu ka tri gabime gjuhėsore (kėtė e ceka ta ketė parasysh qė tė rishikoj disa postime tė tija tek standardet e Gjuhės Shqipe qė shumė ka debatuar zotėriu)

firma.................................................................................................................................................................................
Duhet tė shkruajmė e tė flasim me zemėr tė pastėr, me sinqeritet, me vetėdije kombėtare, me ndėrgjegje njerėzore, me mendje tė kthjellėt dhe me logjikė tė shėndoshė. Vetėm kėshtu thuhet e vėrteta dhe triumfon drejtėsia.

vistor2

Shteti : Kosovė
Postime : 260
Kyējet nė forum : 12087
Regjistruar mė : 16/11/2007
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: NJE PYETJE PER TE GJITHE

Mesazh nga Vizitor prej Thu 25 Jun 2009, 13:09

E drejte Vjollca , nga cdo njeri mund te mesosh dicka, po aty ku ka banalitet ne fjalor, sigurisht qe duhet edituar.Kane qene disa fjale ofenduese qe mu desh ti editoja dhe gjera personale.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: NJE PYETJE PER TE GJITHE

Mesazh nga vistor2 prej Thu 25 Jun 2009, 13:40

Motra unė kėrkoj falje nėse tė korrigjoj ty nė punėn tuaj si drejtuese e forumit.
Unė dashta tė participoj nė kėtė debat pėr tė venė nė dijeni autorin e kategorisė.Banaliteti ėshtė mungesė e kulturės motra ime.Kur them “mungesa e kulturės” kam parasysh mbi tė gjitha kuptimin qė i jep kulturės sė shprehjes apo shkrimit nė esenė e tij tė famshme. Unė do ti lexoja me endje edhe banalitet ngase “Mė mirė ėshtė njė kokė e ndėrtuar mirė sesa e mbushur mirė”. Thelbi i saj ėshtė se njeriu i kulturuar (dhe, pėr rrjedhojė, njė shoqėri e kulturuar) ėshtė si bleta e cila arrin qė, pasi mbledh nektarin lule mė lule (me ēka nėnkuptohet mėsimi i teorive e filozofive tė ndryshme), arrin tė krijojė mjaltin qė ėshtė produkti i vet. Problemi i tyre ėshtė se pikėrisht pėr shak tė mungesės sė kokave tė ndėrtuar mirė (ku hyn edhe ndėrtimi etik) ata shpesh prodhojmė njė produkt emri i tė cilit fillon me “m”, por qė ka njė shije dhe erė tjetėr fare nga ajo e mjaltit.
Shpresoj se mė kuptova motra ime.

firma.................................................................................................................................................................................
Duhet tė shkruajmė e tė flasim me zemėr tė pastėr, me sinqeritet, me vetėdije kombėtare, me ndėrgjegje njerėzore, me mendje tė kthjellėt dhe me logjikė tė shėndoshė. Vetėm kėshtu thuhet e vėrteta dhe triumfon drejtėsia.

vistor2

Shteti : Kosovė
Postime : 260
Kyējet nė forum : 12087
Regjistruar mė : 16/11/2007
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: NJE PYETJE PER TE GJITHE

Mesazh nga Ylliks prej Thu 25 Jun 2009, 21:54

Aeroplani nuk fluturon, sipas ligjeve fizike, ai vetem gjuhet, hudhet ne ajer dhe permes ajrit ne gjuajte ajeron apo sipas konfiguracionit ujor - noton, ne ajer, per aq kohe sa ka fluturaket ne levizje, permes karburanteve - ashtu sikurse e gjuajme nje xhite ajri dhe aq sa ta kete forcen levizese te ajrit, rrin e siellet neper ajer, e posa mbaron ajo force - graviteti e siell ne toke.

Fluturojne zogjet qe i levizin flatrojne flatrat dhe kane eshtrat me vakuume ajri, pra fluturon vetem me flatra, me flatrim flatrash.
avatar
Ylliks

Shteti : USA
Postime : 722
Kyējet nė forum : 10949
Regjistruar mė : 21/11/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: NJE PYETJE PER TE GJITHE

Mesazh nga Katilja prej Mon 15 Apr 2013, 19:50

nccccccccccc u trasha

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7189
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: NJE PYETJE PER TE GJITHE

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi