» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

7 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 7 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Dashuria me shikim te pare

Shko poshtė

Dashuria me shikim te pare

Mesazh nga Vizitor prej Thu 14 Jun 2007, 10:04

Dashuria eshte ndjenja me e paster dhe paqesore qe egziston midis nesh.Me mijra njerez ne bote ne keto momente qe po shkruaj jane te dashuruar ose ndoshta dhe po bien ne dashuri.Dashuria troket atehere kur ti nuk e pret eshte vertet nje suprize e kendshme qe fati ta rezervon , ne nje moment te caktuar.Ndodh qe te dashurohemi ne pune, ne bar, ne rruge, udhetime, shkolle, madje dhe ne internet.Shpesh kerkojme qe personi qe te jete ne krahun tone , ta njofim me pare.Po per dashurine me shikim te pare cfare mendoni?Ashtu si lind furishim vetem me nje shkembim veshtrimesh perfundon apo eshte e perjetshme?A besoni se dhe ajo mund te zgjasi sa vete jeta jone?
Une me shume rendesi i jap rendesi dashurise me shikim te pare, sepse eshte nje ndjenje e fuqishme, gjithcka eshte mister dhe ku ka mister ka dhe vecanti.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria me shikim te pare

Mesazh nga lonly_boy prej Tue 18 Sep 2007, 13:15

e dashur arla
me vjen me te vertete qe ke akoma mendime te tilla
pa me thuaj te ka ndodhur ty dashuri me shikim te pare ?
dhe si ke perfunduar?
une ose me mire ne cunat e perdorim "shikimin e pare " per te futur ne kthetra nje femer
me ler te shpjegohem me mire
ne nje mbremje te nje shoqeje time ne disko ishte dhe 3 gjimnaziste vetem se i hodha nje veshtrim disi ndryshe njera sa sme erdhi vete
ti do te thuash si perfundova
fund i cuditshem sa isha aty e bera te cmendej pak dhe te mbante syte te une pa i shqitur
nje tjeter do te kishte perfituar nga ky rast por une jam i merzitur me te tilla kalamanlliqe dhe po hedh veshtrimin per me larg ?
se di a me kupton
lespekte

lonly_boy

Shteti : mbrenda kufijeve te shqiperise
Postime : 19
Kyējet nė forum : 12081
Regjistruar mė : 13/06/2007
Profesioni : puntor lopate

http://www.AlbStars.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria me shikim te pare

Mesazh nga Naki prej Tue 18 Sep 2007, 20:07

Jo nuk eshte e qendrueshme dashuria ne shiqim te pare. Mund te jete nje iluzion hiq me shume.
Por eshte terheqese shiqimi i pare andaj duhet te mos ipesh menjehere.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19187
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria me shikim te pare

Mesazh nga GISHTEZA prej Tue 18 Sep 2007, 22:50

teme e goditur arla pergjigja ime eshte mrekullia nuk vjen me nje te pare se nuk je si puna e mallit qe shko e blen ne dyqan e vendos ta blesh
Me dashurine puna ndyshon pamja e pare mund te jet dhe zgenjim ................

firma.................................................................................................................................................................................
.*“Ø )
ø.•“ø.•“Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ : (“ø.•*“Æ`*•-->>>> …~ GISHTEZA ~…
ؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"°
avatar
GISHTEZA

Shteti : andej kendej gjithandej
Postime : 683
Kyējet nė forum : 12394
Regjistruar mė : 04/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria me shikim te pare

Mesazh nga Enya prej Wed 19 Sep 2007, 00:57

Jam dakort me replikuesit e me lartshem, dashuria me shikim te pare eshte i bukur si nocion por shume i rralle ne realitet dhe shume delikat per te zgjatur gjithe jeten.
Per mua mund te kete pelqim/terheqje me shikim te pare por dashuria vjen me pas ...
avatar
Enya

Shteti : France
Postime : 128
Kyējet nė forum : 12108
Regjistruar mė : 04/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria me shikim te pare

Mesazh nga Silvi prej Wed 19 Sep 2007, 10:43

Sa here e degjoj kte term"dashuri me shikim te pare",aq me shume fals me duket...sepse nuk besoj se mund te ekzistoje,mund te quhet gjithcka vec dashuri jo...dhe sigurisht dhe jetgjatesise se kesaj ndjenje te ashtuquajtur "dashuri" i vjen fundi fare shpejt....
Ku ka mister ka dhe vecanti, e drejte arla, por ka mistere te cilat na kane me hije t'i leme ashtu sic jane ,te pazbuluar....dhe kjo ne vetvete mbart vecanti...
avatar
Silvi

Shteti : Londer
Postime : 83
Kyējet nė forum : 12108
Regjistruar mė : 04/06/2007

http://www.silvi.faqet.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria me shikim te pare

Mesazh nga bovari prej Wed 19 Sep 2007, 12:26

Teme vertet interesante,ja dhe mendimi im mbi kete teme:
Eshte diēka qe nuk jep frut te debatosh qe egziston apo jo dashuria ne shikm ta pare por nese fokusohemi pak ne ecurine drejt dashurise ose shkallet qe kalohen deri sa te arihet ne fenomenin e quajtur dashuri besoj se do te kuptohet se pa shikim te pare dashuri nuk ka dhe anasjelltas.
Ja dhe spjegimi qe i sjell une paragrafit te me siperm te zberthyer pak me ne detaje.
Se pari nuk duhet te harojme se e rendesishme eshte pershtypja qe len tek personi ne shikim te pare.Boten e brendeshme nuk e dime te njeriut prandaj duhet diēka te na terheqi qe ne te behemi kureshtare te zbulojme thesarin qe rin para nesh.Si pasoje mund te them qe pamja e jashtme ka rendesi sepse nje njeri i paraqitshem dhe i mbajtur gjithnje zgjon nje ndjenje tek personi qe ka perballe.Sidomos veshja,nese personi qe kemi perballe jep sinjale te nje njeriu qe ka stilin e tij/saj dhe jo te huazuar athere eshte nje terheqje akoma me e theksuar.
Menyra e sjelljes:
Njerezit qe kan nje stil te vetin ne jete e pasqyrojne ne te ecur,ne perdorim te trupit dhe qendrimin e tyre gje qe le gjithnje pershtypje tek te tjeret.
Shikimi:
Disa njerez kan nje shikim qe ta shkrijne boten e brendeshme sidomos shikimi i nje personi qe beson ne vetvete dhe qe e din se ē'fare kerkon eshte shume e veshtire te mos te te ler pershtypje.
Aroma:
Era ose aroma e personit ndikon shume.
Zeri:
Si do ta ndjenit veten kur nje femer shume qibare ju spjegon diēka por zeri nuk i pershtatet paraqitjes ose nje mashkull qe te le pershtypje ne paraqitje por kur flet e ka zerin si mjaullime macjeje?ose ketu mund te futet edhe menyra se si komunikon.
Ambienti ku eshte formuar:
Kjo eshte e rendesishme pasi njeriu te pranoje apo jo eshte pasqyre e ambientit ku jeton dhe e pasqyron ne pikat qe preka me larte..
Sipas mendimit tim qe paraqita me larte une dal ne kongluzionin qe dashuri ne shikim te pare nuk ka por ndikim ka.
Dmth nuk pritet dashuri sa te biesh sy me sy por pasi te kalohen keto pika dhe nje periudh kohe (qe sipas kerkimeve te bera ne universitetin BATH eshte dal ne perfundimin se: qe te kuptohet qe dashuria eshte apo jo reale duhet te kalohet 12 muaj ne nje lidhje normale)..

firma.................................................................................................................................................................................
"""Jemi njerez te thjeshte ne kete bote,,kemi hyr ne rradhe ne kohen e duhur por presim kot,,se biletat ua kemi shitur te tjereve per nje shishe vodk""
avatar
bovari

Shteti : Istanbul
Postime : 685
Kyējet nė forum : 12018
Regjistruar mė : 03/07/2007
Profesioni : me libra ne dore akoma

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria me shikim te pare

Mesazh nga deti prej Wed 19 Sep 2007, 14:17

Dashuria ne shikim te pare eshte edhe hapi i pare per nje njohje me te thelle mes dy personave. Me shikimin e pare qe rezulton dyanshmeri, qe ka nje terheqje reciproke, patjeter se do i paraprije nje dashurie e qe epilogu i saj nuk do dihet. Rrugetimi drejt dashurise se vertete eshte me i gjate dhe patjeter se ka veshtiresite e veta.
Dashuria ne shikim te pare linde aty per aty dhe kjo kohe aq e shkurter vetem sa krijon nje imazh te dashurise se vertete sepse ne esence eshte provizore.
Une per veten time nuk besoj edhe aq shume ne keto dashuri. Mendoj se perfundojne shpejt, ashtu edhe si lindin: furishem dhe me vrull, edhepse ka perjashtime patjeter.
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13669
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria me shikim te pare

Mesazh nga majlo prej Thu 20 Sep 2007, 15:44

Perhsendetje
E lexova postimin e lonly dhe me quditi fare.A ka mundesi nje pyetje londly?Ku jeton ti ne cilin vend?
Se paraqite nje ndodhi interesante dhe jam kurioz ta provoj dhe un!Te fala!...

majlo

Shteti : Tetovė
Postime : 111
Kyējet nė forum : 11919
Regjistruar mė : 07/08/2007
Profesioni : 12112

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria me shikim te pare

Mesazh nga Vizitor prej Sat 22 Sep 2007, 20:38

Lonly_boy,
Kete quan ti dashuri me shikim te pare?
Kur them dashuria me shikim te pare nenkuptoj ate shkendijen qe lind mes dy personave.Eshte e vertet qe nuk zgjat, por do thoja qe ka misterin brenda dhe alegrin.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria me shikim te pare

Mesazh nga Naki prej Mon 24 Sep 2007, 09:17

Dashuria ne shikim te pare i ngjan bores se pare rralle ndonjehere mbetet me shume se dy dite ose shkrihet menjehere.
Dashuria ne shikim te pare nganjehere edhe eshte e mundshme.Sepse qe ne ate seconde kur e sheh nga pamja e jashtme ose ne disa shije qe i ke pase ne paramendime (endrra) i shef te ajo/ai. Tani ngel vetem edhe karakterin te ja njohesh dhe mundet te vije deri te nje zgjatje.Dashuria fillon nė shikim tė pare, se nuk mund te dashurohesh pa e shikuar dhe pa biseduar me personin. Me kalimin e kohes ajo perforcohet por ne te shumten e rasteve po e them prap mbetet nje iluzion. Kjo ka te bej me kohen e sotme sepse dashuria e sotme eshte ajo e interesit.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19187
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria me shikim te pare

Mesazh nga Vizitor prej Mon 24 Sep 2007, 12:35

Askush nuk e beson ne dashurine pare me shikim te pare.
Vetem ai qe e ka perjetuar mund te pohoje kete te vertet.

Me ka ndodhur mua te dashurohem me shikim te pare.
Ndersa po ecja syte e mi ndeshen mbi syte e nje djale.Nuk mund t'i shqisnim syte njeri -tjetrit.Vetem hapat e mi beren qe une ti largohesha distances.Vetem pas disa oresh, ndodhi qe te rishiheshim perseri.
Nuk kishte dite qe mos te ishim bashke.Cdo ore, minute, sekonde qe kalonte ne shoqerine e njeri-tjetrit emrin kishte Lumturi.
Djali ishte emigrant, dhe pas disa ditesh i duhej te largohej.Por para se te largohej i premtuam njeri- tjetrit se ose ai do linte emigrimin dhe do ndiqte studimet me mua,ose ne te kundert do emigroja dhe une.
Por ja qe asnje nga keta premtime nuk u permbush qe dashuria jone te kishte vazhdimesi.
Nje aksident ja mori jeten dhe e largoi pergjithmone.Ndoshta eshte e pamundur te kete jetegjatesi por egziston.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria me shikim te pare

Mesazh nga Elsa prej Tue 25 Sep 2007, 16:13

Ndodhe dhe pajtohem me ty arla. E sigurt eshte se nuk ka jetegjatesi. Eshte e rstit dhe i mbetet rastit. Une pashe Riki Mrtinin njeher dhe aq shume u dashurova ne te por ishte nje enderr dhe mund ta quaj 'dashuri ne shikim te pare' por jeteshkurte sikur bile ai ta dinte !
avatar
Elsa

Shteti : Ferizaj
Postime : 30
Kyējet nė forum : 11962
Regjistruar mė : 27/07/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria me shikim te pare

Mesazh nga Sihana prej Tue 25 Sep 2007, 18:54

Jo nuk besoj ne dashurin me shikim te pare me duket me shum nje terheqje momenti nje simpatizim por jo nje dashuri

firma.................................................................................................................................................................................
HĖNĖ NĖ VELLON E NUSĖRISĖ


S Sikur shpirti im ndahet nė dysh
I I ndriēuar me dritė nuri qė ti jep
H Hėnė e veshur nė vellon e nusėrisė
A Ah, me ty nė univers edhe yjet
N Nėn tingujt e muzikės hyjnore vallėzojnė
A Afshon zemra ime e plasur nė mundim
avatar
Sihana

Shteti : Rhodos-Greece
Postime : 272
Kyējet nė forum : 12092
Regjistruar mė : 11/06/2007
Profesioni : Laborant Dentar

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria me shikim te pare

Mesazh nga bovari prej Tue 25 Sep 2007, 19:18

Vajza une pervete e kam nje mendim qe e kam shprehur edhe me pare mbi dashurine ose siē e kam kuptuar une ndikimi ne shikim te pare.Dje ne fakultet duke biseduar me shoqe dhe disa vajza qe nuk i njihja degjova diēka:
"Nese mendon qe bie ne dashuri ne shikim te pare kthehu dhe shikoje per se dyti dhe e kupton se a ke rene ne dashuri apo jo. Very Happy

firma.................................................................................................................................................................................
"""Jemi njerez te thjeshte ne kete bote,,kemi hyr ne rradhe ne kohen e duhur por presim kot,,se biletat ua kemi shitur te tjereve per nje shishe vodk""
avatar
bovari

Shteti : Istanbul
Postime : 685
Kyējet nė forum : 12018
Regjistruar mė : 03/07/2007
Profesioni : me libra ne dore akoma

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria me shikim te pare

Mesazh nga triniti prej Fri 05 Oct 2007, 15:19

per mendimin tim dashuria me shikim te pare nuk eshte dashuri, dmth thjesht nuk ekziston.
ajo me shikim te pare eshte terheq fizike, asgje me shume, me kalimin e kohes mund te shnderrohet edhe ne dashuri ashtu si mund edhe te humbas ne kujtime...
si mund te pretendosh se dashuron dike pa e njohur ate???
avatar
triniti

Shteti : ja ketej rrotull
Postime : 118
Kyējet nė forum : 12081
Regjistruar mė : 13/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria me shikim te pare

Mesazh nga Naki prej Fri 05 Oct 2007, 18:17

triniti shkruajti:per mendimin tim dashuria me shikim te pare nuk eshte dashuri, dmth thjesht nuk ekziston.
ajo me shikim te pare eshte terheq fizike, asgje me shume, me kalimin e kohes mund te shnderrohet edhe ne dashuri ashtu si mund edhe te humbas ne kujtime...
si mund te pretendosh se dashuron dike pa e njohur ate???

Nuk do koment shkrimi cdo gje eshte e thene me shume pake fjale. Nuk ka dashuri ne shiqim te pare por ajo mund te quhet thjesht SIMPATI.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19187
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria me shikim te pare

Mesazh nga sirena prej Mon 08 Oct 2007, 14:34

une mendoj se nuk duhet thene dashuri me shikim te pare por simpati ose terheqje me shikim te pare.
mendoj se nuk mund te quhet dashuri pasi ajo cfare te shikojne syte eshte thjeshte paraqitja e jashteme dhe asgje me shume, pasi ne momentin kur njeri nga ata te beje nje veprim nuk mund te thuhet nese do te pelqehet ose jo, dhe gjithcka pastaj do te varej se cdo te benin se c'do te flisnin apo dhe vepronin.
me shikim te pare eshte thjeshte nje rruge shume e shpejte apo e bukur drejt dashurise.
pra nuk mendoj se eshte dashuri me shikim te pare, pasi te gjitheve na ndodh te pelqejme dike me nje shikim por dashurine e kemi brenda ne thellesi te shpirtit , ama nuk perjashjtohen rastet te cilet pikerisht nga ai veshtrim dashurohen perjetesisht apo dhe kane nje dashuri te zjarrte e te madhe persa zgjat.
Me rrespekt sirena

firma.................................................................................................................................................................................
'Love endures all things '
nuk mund te bie shi pergjithmone...
yesterday is history today is mystery tomorrow is a gift ...!
avatar
sirena

Shteti : Londer, Angli
Postime : 123
Kyējet nė forum : 12082
Regjistruar mė : 13/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria me shikim te pare

Mesazh nga shaban cakolli prej Wed 31 Oct 2007, 14:01

nė shikim tė parė ėshtė vetėm lakmia
nė zemėr e ngulitur ėshtė dashuria
por pėr tė ngulitur dashurinė nė zemėr
duhesh tė e pritur
sikur jep fryt pemėn.
Kur pemba piqet,ajo ka shije
ėshtė shumė mė e ėmbėl,njė zgjedhje dashurie.
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13884
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria me shikim te pare

Mesazh nga Naki prej Wed 31 Oct 2007, 23:12

sirena shkruajti:une mendoj se nuk duhet thene dashuri me shikim te pare por simpati ose terheqje me shikim te pare.
mendoj se nuk mund te quhet dashuri pasi ajo cfare te shikojne syte eshte thjeshte paraqitja e jashteme dhe asgje me shume, pasi ne momentin kur njeri nga ata te beje nje veprim nuk mund te thuhet nese do te pelqehet ose jo, dhe gjithcka pastaj do te varej se cdo te benin se c'do te flisnin apo dhe vepronin.
me shikim te pare eshte thjeshte nje rruge shume e shpejte apo e bukur drejt dashurise.
pra nuk mendoj se eshte dashuri me shikim te pare, pasi te gjitheve na ndodh te pelqejme dike me nje shikim por dashurine e kemi brenda ne thellesi te shpirtit , ama nuk perjashjtohen rastet te cilet pikerisht nga ai veshtrim dashurohen perjetesisht apo dhe kane nje dashuri te zjarrte e te madhe persa zgjat.
Me rrespekt sirena

Me shume rrespekt kinge ashtu eshte une e quaj Iluzion dashurin ne shikim te pare. Paraqitja e jashtme eshte ajo qe sot dominon e ne shume raste nese i ke xhepat plote normal se ajo do thoshte " Oh zot u dashurova ne shikim te pare...."
Sirena i meritove meritove nje grumbull kis kis kis kis per kete postim

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19187
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria me shikim te pare

Mesazh nga Vizitor prej Thu 01 Nov 2007, 07:45

Nuk di pse njerezve ju pelqen me shume nje liber me shume faqe sesa nje liber i vogel?!
Ndoshta sepse vetem gjerat qe duken shume ne sasi na terheqin vemendjen.
Kam bindjen se dashuria nje here vjen ne jete,.Menyren sesi nuk jemi aq te zote ta zgjedhim.Mund te ndodh nje person qe e njohim me kalimin e kohes,ose nje qe e njohim qyshese ne femijeri,ose dhe me dike qe sapo e shikojme na lind dashuria.
Njerezit hulumtojne shume gjera ndaj dhe gabojne, ndersa dashuria vetem dashuron ndaj dhe jeton qofte apo jo me shikim te pare.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria me shikim te pare

Mesazh nga bovari prej Thu 01 Nov 2007, 14:08


Arla perse te tjeret preferojne librin me shume flete nuk di por une mund te them se pse une e preferoj ketej lloj libri.
Per vete preferoj librat qe jane me shume flete pasi ka spjegime ne detaje ose mund te ket aq material per te lexuar sa nenkuptohet edhe nga pamja.Por nese meret nga nje pikpamje tjeter mund te them qe preferoj nje liber qe ka shume flete sepse kalon nje kohe te mrekullueshme kur e lexon dhe ne detajet e librit humbet edhe lexuesi pas koha qe mund te lexoj une nje liber dikush mund ta shfrytezoje per te lexuar disa libra me pak flete (prejashtoj ato me poezi pasi brenda librit me poezi ka libra te tjere,ēdo poezi liber me vete). Besoj qe ky eshte dallimi,dmth dikush preferon nje subjekt dhe detaje te vockla qe kthehen rreth boshtit te subjektit ndersa disa i terheq llojshmeria e subjektit.
Drejt e ke thene 1 here vije dashuria por dua te them mendimin tim i cili eshte se ne shikim te pare dashuria nuk vjen po vjen treni qe te con tek stacioni i dashurise Smile

firma.................................................................................................................................................................................
"""Jemi njerez te thjeshte ne kete bote,,kemi hyr ne rradhe ne kohen e duhur por presim kot,,se biletat ua kemi shitur te tjereve per nje shishe vodk""
avatar
bovari

Shteti : Istanbul
Postime : 685
Kyējet nė forum : 12018
Regjistruar mė : 03/07/2007
Profesioni : me libra ne dore akoma

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria me shikim te pare

Mesazh nga Vizitor prej Thu 01 Nov 2007, 14:49

Kur kam paraqitur librin me shume faqe dhe librin me faqe pak kam bere nje personifikim te asaj qe quajme dashuri me shikim te pare apo dashuri qe lind gjate nje njohjeje te gjate.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria me shikim te pare

Mesazh nga Enya prej Thu 01 Nov 2007, 15:41

Dashuria me shikim te pare eshte si nje gjelle apo embelsire e cila ta ben me sy e qe te duket sikur do permbyset bota po nuk e provove ... por qe nga deshira e madhe e gelltit dhe nuk e shijon ashtu siē duhet ... dhe gelltitja pa bluarje te meparshme mund edhe te te krijoje dhimbje stomaku me vone.

Dashuria me "njohje te gjate" eshte si nje gjelle/embelsire qe e studion me avash, e shijon me sy me nuhatje e me tej me shije duke e mbajtur ne goje e duke e bluajtur avash avash per te ja ndjere te gjitha aromat e shijet qe permban, pa llogaritur faktin qe dhe stomaku ndihet me "i lumtur" .

PS: si thoni ju, meshkujt terhiqen me shume para nje femre te zhveshur qe ne fillim apo nje femre qe ben striptease e qe zbulohet avash avash? Kush ben me shume efekt???!!!

Megjithate te gjitha shijet jane ne natyren tone te dashur keshtu qe duhet ti pranojme edhe nese nuk i aprovojme!
avatar
Enya

Shteti : France
Postime : 128
Kyējet nė forum : 12108
Regjistruar mė : 04/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria me shikim te pare

Mesazh nga Voglushja prej Fri 26 Dec 2008, 16:26

Dashuria ne shikim te par thjesh nje mashtrim i vetvetes.

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12334
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria me shikim te pare

Mesazh nga Naki prej Fri 26 Dec 2008, 16:57

Une nuk mendoj se mund ta quajme "dashuri" ate qe shofim ne shikim te pare. Ne shikim e pare mund te ndjehet nje atraksion qe mund dhe te finalizohet ne dashuri me vone me njohjen me te afert e partnerve por qe ne momentet e para sbesoj se mund te flitet per dashuri te mirefillt. Te jem me i kjarte ne shiqimin e pare ndodhe fiksimi por kurr mos thuaj kurr se pas kesaj mund te vie dhe dashuria. Po flas nga ajo qe me ka ndodhur mua por per fat te keq nuk ka jetuar shume gjate.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19187
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria me shikim te pare

Mesazh nga Unike prej Fri 26 Dec 2008, 19:11

Mund te thoja ''terheqje'' me shikim te pare, ''dashuri'' eshte fjale goxha impenjuese...
avatar
Unike

Shteti : Mitrovice
Postime : 326
Kyējet nė forum : 10685
Regjistruar mė : 19/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria me shikim te pare

Mesazh nga Ylliks prej Sat 27 Dec 2008, 03:59

simpati
avatar
Ylliks

Shteti : USA
Postime : 722
Kyējet nė forum : 10955
Regjistruar mė : 21/11/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria me shikim te pare

Mesazh nga summer spell prej Sat 27 Dec 2008, 14:24

ska ...

firma.................................................................................................................................................................................
avatar
summer spell

Shteti : Ferr
Postime : 1482
Kyējet nė forum : 11867
Regjistruar mė : 10/11/2007
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria me shikim te pare

Mesazh nga Erza prej Sat 27 Dec 2008, 14:29

Nje fiksim por me kalimin e kohes mundet edhe te jete me shume varet nga ata sy qe shifen se ka lloj lloj shiqimi
avatar
Erza

Postime : 59
Kyējet nė forum : 12071
Regjistruar mė : 17/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria me shikim te pare

Mesazh nga Adonisi prej Fri 10 Jul 2009, 22:46

Ndoshta me te paren jo, veq me te dyten po Very Happy . Nuk me ka ndodh dhe nuk pres t'me ndodhe. As qe mund ta pranoj nese dikush mundohet t'me bind se i ka ndodhe. Eshte diqka e pa mundur. Njerezit po njihen ne menyra te ndryshme dhe po kalojne teste te ndryshme me rrezulltate te knaqshme dhe ne fund po dalin probleme te pakaluheshme qe po rrezulltojne me ndarje. E si ta pranojm te vertete nje dashuri ne shikim te pare?! Ne boten reale nuk eshte e mundur.

firma.................................................................................................................................................................................
...
"Nga kompleksi i inferioritetit kombi shqiptar ka pesuar disa here disfata gjate historise dhe e ka viktimizuar vetveten"
avatar
Adonisi

Shteti : Ne zemer te shqiptaris
Postime : 947
Kyējet nė forum : 11457
Regjistruar mė : 03/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria me shikim te pare

Mesazh nga Genci-fr prej Thu 30 Jul 2009, 10:44

DASHURIA NE SHIKIM TE PARE-nuk besoj qe ekziston neve mund te themi qe ekziston mir po nuk esht e verttet, ja po e ilustroj nej shembull qe ta demostroj qe nuksht e vertet.
nje djal ne qoftese eshe nje vajz te bukur vertet do ti pelqej ne shikim te par mir po ne qoftese pas 5min eshe edhe nje vajz tjeter te bukur prap do ti pelqej ku do te mbet dashuria para 5min besoj qe u sqarova.

Genci-fr

Shteti : kosov
Postime : 467
Kyējet nė forum : 10430
Regjistruar mė : 02/06/2009
Profesioni : ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria me shikim te pare

Mesazh nga rajmonda prej Thu 30 Jul 2009, 11:28

Une aspak nuk i besoj. Nuk mund te thuhet dashuri ndoshta simpati po.
avatar
rajmonda

Shteti : Prishtinė
Postime : 51
Kyējet nė forum : 11095
Regjistruar mė : 18/05/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria me shikim te pare

Mesazh nga Disconnect prej Thu 30 Jul 2009, 23:28

them se ka

firma.................................................................................................................................................................................
Nuk eshte i madh ai njeri qe di shume,por ai qe ka menduar shume

avatar
Disconnect

Shteti : Itali
Postime : 158
Kyējet nė forum : 9931
Regjistruar mė : 27/07/2009
Profesioni : Virg Mobile

http://www.peqini.org

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria me shikim te pare

Mesazh nga Naki prej Thu 30 Jul 2009, 23:35

rajmonda shkruajti:Une aspak nuk i besoj. Nuk mund te thuhet dashuri ndoshta simpati po.
Kusherine per here te pare ke folur dicka te mencur 8)

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19187
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria me shikim te pare

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi