» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

5 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 5 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Do i tregonit mikut/mikes juaj nėse partneri/partnerja i tradhėton?

Shko poshtė

Do i tregonit mikut/mikes juaj nėse partneri/partnerja i tradhėton?

Mesazh nga Vizitor prej Wed 15 Jul 2009, 12:26

Une nuk do e beja pasi mendoj qe nje mardhenie nuk eshte vetem marrdhenie trupore.Se cfare ben cdokush me trupin e tij eshte personale.


Edituar pėr herė tė fundit nga arla nė Wed 15 Jul 2009, 15:31, edituar 1 herė gjithsej

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Do i tregonit mikut/mikes juaj nėse partneri/partnerja i tradhėton?

Mesazh nga Dita prej Wed 15 Jul 2009, 14:48

Nese e kam mik/e patjeter se Po.

firma.................................................................................................................................................................................
(Æ`·.øø.·“Æ`·.øø.- www.nasergashi.com -.øø.·“Æ`·.øø.·“Æ)


avatar
Dita

Shteti : Tirane !!
Postime : 429
Kyējet nė forum : 10736
Regjistruar mė : 29/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Do i tregonit mikut/mikes juaj nėse partneri/partnerja i tradhėton?

Mesazh nga Kotelja prej Wed 15 Jul 2009, 14:51

Pajtohem me Diten. Mikut/mikes nuk duhet rrahur krahet.

firma.................................................................................................................................................................................
Mjauuu...!
avatar
Kotelja
Webmaster

Shteti : Nen rrenojat e dashurise!
Postime : 3139
Kyējet nė forum : 13851
Regjistruar mė : 04/06/2007
Profesioni : Viktoriane

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Do i tregonit mikut/mikes juaj nėse partneri/partnerja i tradhėton?

Mesazh nga Geri prej Wed 15 Jul 2009, 15:30

Pse joo.. do i tregoja
avatar
Geri
Admin

Shteti : Ne zemer te forumit
Postime : 7161
Kyējet nė forum : 16143
Regjistruar mė : 16/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Do i tregonit mikut/mikes juaj nėse partneri/partnerja i tradhėton?

Mesazh nga Vizitor prej Wed 15 Jul 2009, 15:38

Nje lidhje personalisht e shoh te bazuar ne respekt dhe dashuri ne zemer.Muret e nje lidhjeje nuk shemben nga nje tradheti trupore.Mjafton te mos tradhetoj me zemer.Nuk i sherben nje tradheti mikut tuaj/ mikes per t'i hedhur benzine zjarrit.Ne pamje te pare duket si ndihme, sikur ti i hap syte. Konceptet e shoqerise ngaterrohen duke u bere shkas pikerisht vogelsirat.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Do i tregonit mikut/mikes juaj nėse partneri/partnerja i tradhėton?

Mesazh nga Kotelja prej Wed 15 Jul 2009, 15:49

Muret e nje lidhjeje shemben pikerisht nga tradhetite trupore. Gjerat e medha nga te voglat rriten! Eshte shume me e veshtire ta kuptosh kur njeriu i jetes te tradheton me zemer, dhe po te bazohej lidhja vetem ne kete besome qe nuk do kishte kaq shume divorce e tradheti ne bote. Sot 90% e ndarjeve ndodhin si pasoje e tradhetise fizike / marredhenieve seksuale mes partnerit dhe personit te trete. Pikerisht ketu lidhja merr dy rruge te ndara. Kur nje person e do shume nuk lejon kurre ta ndash me dike tjeter dhe xhelozia - qe te verbon syte, te ben te ftohesh nga kjo lidhje dhe te lendohesh qofte kjo eshte nga nje nate e vetme. Fundja, partneri hyn ne marredhenie me dike tjeter kur nuk i mjafton lidhja qe ka. Une do ia beja me dije mikut/mikes time, sepse kjo tregon qarte qe ai nuk mjaftohet me mikun/miken time.

firma.................................................................................................................................................................................
Mjauuu...!
avatar
Kotelja
Webmaster

Shteti : Nen rrenojat e dashurise!
Postime : 3139
Kyējet nė forum : 13851
Regjistruar mė : 04/06/2007
Profesioni : Viktoriane

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Do i tregonit mikut/mikes juaj nėse partneri/partnerja i tradhėton?

Mesazh nga Vizitor prej Wed 15 Jul 2009, 18:58

E dashur Kotelja une e kuptoj qe ju do vepronit sipas parimeve.Eshte e vertete qe sot lidhjet perfundojne nga tradhetia, shoqeria luan nje rol shume te madh sepse gjithmone gjen nje shpatull ku te vendosesh koken e te ngushellohesh, por ne nje lidhje mes nje cifti gjerat jane ndryshe. Do ishte mire qe ne me zgjuarsi te benim te kuptonte miku/mikja ta kuptonte vet tradhetine.Mos te harrojme qe ka tradheti qe ndodhin vetem ne nje moment dhe nuk perseriten me, ose vet personi qe tradheton mund ta thote kete gje , pikerisht atehere duhet ti gjendesh nje mikeje afer.Nese dikush nga shoqeria e ben kete e lendon dyfish.Mund te ndodh qe vet miku/mikja mos t'iu besoj juve.Ndaj keto gjera jane dyshuese.Sidoqofte sot tradhetia egziston ne cdo lidhje, por puna eshte qe cdokush te behet zot i vetes.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Do i tregonit mikut/mikes juaj nėse partneri/partnerja i tradhėton?

Mesazh nga Adonisi prej Wed 15 Jul 2009, 22:35

Kotelja shkruajti:Muret e nje lidhjeje shemben pikerisht nga tradhetite trupore. Gjerat e medha nga te voglat rriten! Eshte shume me e veshtire ta kuptosh kur njeriu i jetes te tradheton me zemer, dhe po te bazohej lidhja vetem ne kete besome qe nuk do kishte kaq shume divorce e tradheti ne bote. Sot 90% e ndarjeve ndodhin si pasoje e tradhetise fizike / marredhenieve seksuale mes partnerit dhe personit te trete. Pikerisht ketu lidhja merr dy rruge te ndara. Kur nje person e do shume nuk lejon kurre ta ndash me dike tjeter dhe xhelozia - qe te verbon syte, te ben te ftohesh nga kjo lidhje dhe te lendohesh qofte kjo eshte nga nje nate e vetme. Fundja, partneri hyn ne marredhenie me dike tjeter kur nuk i mjafton lidhja qe ka. Une do ia beja me dije mikut/mikes time, sepse kjo tregon qarte qe ai nuk mjaftohet me mikun/miken time.

Nese i dashuri, i fejuari apo burri juaj u tradheton me nje femer tjeter vetem fizikisht, por mendjen e ka tek ju, dhe ne rastin tjeter eshte me ju fizikisht, por me mendje dhe zemer eshte tek nje femer tjeter gjithnje, bile edhe atehere kur ben mardhenje me ju. Cila eshte me e rend per ju, si femer me karakter te fort dhe parime te pa lekundura?
Per mua seksi eshte thjeshte nje nevoje, as me shume e as me pake!

Nuk du ti tregoja ne asnje menyre. Qdo kush duhet te jete i-e zoti-ja qe ta kuptoje kur te vije puna deri aty...Ta pranoje me qetesin me te madhe, dhe ne fund mos ta fajsoje partnerin-en, ta gjykoje apo te bej edhe diqka me te rend. Por le ta kupton ( nese deri atehere se ka kuptu) se me qfar personi eshte lidhur. Apo, le ta pranoje fajin per vete, sepse rralle here jane fajtore ata-ato qe tradhetojne, por fajtore jane ata qe i kan perkrahe!

firma.................................................................................................................................................................................
...
"Nga kompleksi i inferioritetit kombi shqiptar ka pesuar disa here disfata gjate historise dhe e ka viktimizuar vetveten"
avatar
Adonisi

Shteti : Ne zemer te shqiptaris
Postime : 947
Kyējet nė forum : 11463
Regjistruar mė : 03/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Do i tregonit mikut/mikes juaj nėse partneri/partnerja i tradhėton?

Mesazh nga Naki prej Thu 16 Jul 2009, 15:03

Miku i mire ne dite te veshtira eshte nje thenje shume e moqme dhe shume e dua kete thenje.
Nuk do e zgjase shume nese miku/mikja ime tradhetohet dhe une kam deshmi per kete nuk do hezitoja ti thoja - Ike dhe shiqo jeten ne preher apo krahoror te dikujt tjeter. Pra pergjigje shkurt shqip PO DO TI TREGOJA

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19193
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Do i tregonit mikut/mikes juaj nėse partneri/partnerja i tradhėton?

Mesazh nga Vizitor prej Thu 16 Jul 2009, 15:42

Nje mik i mire nuk hyn ne pune personale dhe pse mund te di dhe sekretet e mikut/mikes.Mua nuk me duhet te bazohem mbi thenie te mocme, por te bej ate qe me duket e drejte.Kur nje njeri dhe pse ka nje lidhje te forte dhe serioze me dike do tradhetoj.Po kurre nuk e mposhtin dashurine qe ndien ndaj njeriut qe nuk i ze shtratin po zemren dhe mendjen.Miqesia duhet te te jap doren kur ti bie ne grope,te kujdeset te te qendroj prane per ti kaluar ne ato caste.Kur lidhesh me dike nuk e ben zgjidhjen shoqeria po zemra.Njerezit duhet te perballen me realitetin ne menyre direkte.Lere te pesoje qe te mesoj si qendrojne gjerat.Une keshtu do ta ndihmoja , te perballej me gjerat, por ne te njejten kohe do e largoja nga rreziku, jo nga dashuria qe ndien.Sepse ti mund te besh ndarjen fizike midis dy njerezve, po jo ate shpirterore.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Do i tregonit mikut/mikes juaj nėse partneri/partnerja i tradhėton?

Mesazh nga Naki prej Thu 16 Jul 2009, 18:23

Arla, mendoj se je gabim pak ketu miku i mire nganjehere duhet te hy ne pune personale nese eshte vertet nje mike siq duhet.
Sepse ti mund te besh ndarjen fizike midis dy njerezve, po jo ate shpirterore.
Arla kurr nuk mund te ndodhe ndarja nese ajo eshte e nisur me dashuri shpirterore Very Happy

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19193
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Do i tregonit mikut/mikes juaj nėse partneri/partnerja i tradhėton?

Mesazh nga Vizitor prej Thu 16 Jul 2009, 23:11

E pamundur te kaperdihet nga shqiptari se cfare ben tjetri me trupin eshte e drejta e tij.Kur nje cift ka harmoni, ka mirekuprim, ka respekt dhe nuk ka tradheti ne zemer.Nuk ka si del nje i trete qofte dhe miku ose mikja me i/e ngushte ti thote :Ideal nuk ka , shoqe, moter, mik, vella ty te tradheton.Une e di qe ti je e lumtur me te po ja qe ai te tradheton.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Do i tregonit mikut/mikes juaj nėse partneri/partnerja i tradhėton?

Mesazh nga daffina009 prej Fri 24 Jul 2009, 14:50

po normalitikisht nese do ti tregoja shoqes se ngusht me te cilen i ndaj problemet mirpo jo ndonje shoqeje te thjesht me te cilen vetem flas nuk dua ti krijoj probleme per nje dashuri qe nuk di se si shkon sja di historin shkurt
avatar
daffina009

Shteti : kosove
Postime : 6
Kyējet nė forum : 9777
Regjistruar mė : 24/07/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Do i tregonit mikut/mikes juaj nėse partneri/partnerja i tradhėton?

Mesazh nga shaban cakolli prej Fri 24 Jul 2009, 15:52

jo nuk do i tregoja
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13890
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Do i tregonit mikut/mikes juaj nėse partneri/partnerja i tradhėton?

Mesazh nga Genci-fr prej Thu 30 Jul 2009, 10:39

mir e the ARLA lere te pesoj qe te mesoj-nuk do te kete gjithmon ti shoku apo shoqja pran qe tja mbrosh shpinen, sepse nuk du ti nderhy ne jeten e tij se esht shum let ti tregosh shokut qe po te tradheton e dashura, un sot i tregoj sepse e kam shok dhe me bie te qendroj me te shum koh mir po ne qoftese e dua at shok vertet nuk do i tregoj leta zbuloj vet sepse ne qoftese ai neser pasneser ai dote martohet un nuk do te shkoj qe tija ruaj edhe gruan apo e tradheton apo jo.
esenca esht qe ai vet at zbulon kur dikush e tradheton kjo do ti ndimonte shokut me shum sesa ti tregoje ti per tardhtit qe ja ben dikush.

Genci-fr

Shteti : kosov
Postime : 467
Kyējet nė forum : 10436
Regjistruar mė : 02/06/2009
Profesioni : ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Do i tregonit mikut/mikes juaj nėse partneri/partnerja i tradhėton?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi