» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

8 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 8 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Shėrbimi mjekėsor

Shko poshtė

Shėrbimi mjekėsor

Mesazh nga Vizitor prej Thu 23 Jul 2009, 22:06

Nje shtet i suksesshem duhet te plotesoj te pakten 3 kushte, ligjin,arsimin dhe mjekesine.Marrim rrugen e frikshme drejt spitaleve tona, ku gjendja paraqitet alarmante.Nje grumbull me plehera qe nuk dihet sa kohe ka aty ndodhet ne ane te spitalit.Marrim guximin te te futemi brenda.Mjeke me bluzat e bardha dhe infermiere te kap syre ne korridore.Disa prej tyre qendrojne ne dhomat e tyre duke qare hallet ose duke folur sa mund te jete cmimi i fitimit per diten.
Shume prej tyre as nuk marrin mundimin te sherbejne ne baze te etikes qe mbajne.Qarkullojne zera qe po pate ndonje mik doktorr ose po ke xhepin plot jeta jote eshte e sigurt.Sherbimi me i mire dhe i plote mjekesor i behet atij qe ofron shumen me te madhe.
Ne jemi te vetedijshem qe popullsia jone eshte e varfer.Kjo pjese rri me shpresen ne korridore se mjeku do kete miresjelljen dhe shpirtin human te vizitoj dhe keta.
Po marr si shembull vdekjen e nje djali pesevjecar ku fjalet e nenes mes loteve ishin:"Mjeket po rrinin dhomave te tyre ndersa djali im po perpelitej ne shtrat, derisa dha shpirt".
Kjo vdekje erdhi si pasoje e leximit ne sy te prinderve qe nuk kishin mjaftueshem leke per ti paguar sherbimin mjekesor.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi